Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις χάσει σήμα 3G στο γυρνάει αυτομάτως σε 2G και οτιδήποτε αλλο σε μικρότερη ταχύτητα απο τη συνδεση 3G που ειναι συνήθως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις χάσει σήμα 3G στο γυρνάει αυτομάτως σε 2G και οτιδήποτε αλλο σε μικρότερη ταχύτητα απο τη συνδεση 3G που ειναι συνήθως.

 

Δεν το κανει ομως ρε γμτ....Τι στο καλο εχει παθει....

Link to comment
Share on other sites

Την βρηκα την λυση μονος μου παιδια....

Εκανα ενα reset network settings κ τωρα ολα λειτουργουν ρολοι!

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους. από χτες προσπαθώ να κάνω την αναβάθμιση στο ipad και όλο μου βγάζει το λάθος που φαίνεται στην συνημμένη εικόνα. τι μπορώ να κάνω για να επιλύσω το πρόβλημα?

ευχαριστώ.

 

EDIT: Μάλλον κατάλαβα γιατί μάλλον μου το μπλοκάρει το kaspersky. θα το απενεργοποιήσω και θα δω.

Edited by perdikos2000
Link to comment
Share on other sites

οκ το ελυσα. τελικά το kaspersky το μπλόκαρε. να ρωτήσω κάτι άλλο πως κάνω μεταφορά των αγορασμένων εφαρμογών απο το ipad στο itunes?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεξί κλικ στο εικονίδιο του iPad στο ιΤunes και μετά Transfer Purchases

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση για να μην ανοιγω καινουριο topic...

Πως λετε να καθαρισω την πισω οψη του Ipad??Εχω σε κατι φακελακια υγρα μαντηλακια για τα γυαλια μου λετε να κανουν??

(Πηρα μια καινουρια απιστευτη θηκη,οποτε πριν την βαλω θελω να το καθαρισω)

http://www.madmacs.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=2623&zenid=ff17398f7566859fc4e76c1ff5c20ffa

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση για να μην ανοιγω καινουριο topic...

Πως λετε να καθαρισω την πισω οψη του Ipad??Εχω σε κατι φακελακια υγρα μαντηλακια για τα γυαλια μου λετε να κανουν??

(Πηρα μια καινουριθα απιστευτη θηκη,οποτε πριν την βαλω θελω να το καθαρισω)

http://www.madmacs.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=2623&zenid=ff17398f7566859fc4e76c1ff5c20ffa

 

Με υγρό καθαρισμού για οθόνες. Αλλα κι αυτο που λες κάνει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

λογω χρονου δε μπορουσα να διαβασω το thread μηπως βρω την απαντηση στην ερωτηση μου οποτε θα ρωτησω απευθειας......μηπως ξερετε καμια λυση για καποιου ειδους καλωδιου προφανως που θα με εκανε να συνδεσω το ipad με κανεναν εξωτερικο σκληρο?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

λογω χρονου δε μπορουσα να διαβασω το thread μηπως βρω την απαντηση στην ερωτηση μου οποτε θα ρωτησω απευθειας......μηπως ξερετε καμια λυση για καποιου ειδους καλωδιου προφανως που θα με εκανε να συνδεσω το ipad με κανεναν εξωτερικο σκληρο?:rolleyes:

 

Αυτο ακριβως που θελεις δεν υπαρχει αλλα........

μπορεις να χρησιμοποιησεις το camera connection kit σε j/b ipad

και να συνδεσεις φλασακι.(Με μεγαλυτερο δισκο δεν το εχω χρησιμοποιησει)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως που θελεις δεν υπαρχει αλλα........

μπορεις να χρησιμοποιησεις το camera connection kit σε j/b ipad

και να συνδεσεις φλασακι.(Με μεγαλυτερο δισκο δεν το εχω χρησιμοποιησει)

 

Ναι αυτο γίνεται σε jailbrocken συσκευές. Περιμένω το JB της 4.3.1 για να δοκιμάσω εξωτερικό σκληρο με δικη του παροχή ρεύματος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο γίνεται σε jailbrocken συσκευές. Περιμένω το JB της 4.3.1 για να δοκιμάσω εξωτερικό σκληρο με δικη του παροχή ρεύματος.

 

Επειδη κανεις τοσα πολλα για ολους μας εδω με τις απαντησεις σου, εκανα κατι μικρο για σενα.

Τεστ Βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κανεις τοσα πολλα για ολους μας εδω με τις απαντησεις σου, εκανα κατι μικρο για σενα.

Τεστ Βιντεο

 

Σ' ευχαριστώ πολυ Σάκη. Είναι σημαντικη δυνατότητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι fat32 ο δίσκος.

 

Κι εγω έτσι νομίζω αλλα δεν είναι πρόβλημα αυτο αφου τα 4 giga για κάθε αρχείο είναι αρκετά ακόμα και για ταινίες υψηλής ανάλυσης.

 

Έπειτα η χρήση ενός εξωτερικού σκληρού με τόσα καλοδια γύρω του, προσφέρεται μόνο για μεταφορα αρχείων χωρίς να χρειάζεται μεσολαβιση υπολογιστη.

 

Αυτο που είναι για πραγματική tablet χρήση, είναι ένα μίνι στικακι απ αυτα που παίρνουν micro SD card.

Κανεις την δουλεια σου χωρίς να εξεχει και μπορείς να μεταφερεις οτιδήποτε απο κάποιον υπολογιστη, να δεις μια ταινία μέσα απ αυτο κλπ.

 

Περιμένω πως και πως το JB της 4.3.1 για να το χρησιμοποιήσω.

Θα εκανα downgrade στην 4.2.1 αλλα για μένα η αυξημένη ταχύτητα browsing μαζι με τα gestures, είναι πιο απαραίτητα απο την χρήση USB.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει πρόγραμμα σαν το backgrounder που να δουλεύει με το ipad?

επίσης έχω κάποιες απορίες σχετικά με το camera connection kit. μπορώ να συνδέσω μόνο συγκεκριμένα πράγματα? η μόνο apple πράγματα? δηλαδή μια webcam που έχω, και συνδέεται με usb,θα δουλέψει με το ipad?(είναι logitech) κΑι κάτι που διαβασα κάπου, ότι μετά την 4.2 δεν δουλεύουν τα φλασάκια κ.λ.π γιατί χρησιμοποιείται λιγότερο ρευμα? η συσκευη μου είναι jAilbraked 4.3(κανένα bug μέχρι στιγμής) με ενεργοποιημένα τα gestures. (να αναφέρω ότι τα gestures είναι υπερβολικά απαραίτητα και βολικά κάνει τη χρήση ipad γελοία εύκολη και φιλική και κυρίωσ γρήγορη)έχω και το ifile που λογικά χρειάζεται για να δεις τι έχει το φλασάκι....

 

πάντως αν μπορείς να συνδέσεις άλλα usb πράγματα(όχι μόνο της apple) όπως φλασάκια κάμερες iphone κ.λ.π που δουλεύουν με usb είναι πολύ καλό....

 

σχετικά με την ταχύτητα browsing, πήγα στο public για να δω το ipad2, και πραγματικά με ξενέρωσε. τέσταρα πολύ ώρα το browser με την 4.3, και η διαφορά στην ταχύτητα του σαφάρι από το ipad1 με την 4.3 δεν είναι μεγάλη. μόνο ένα κλικ. για μένα αυτός ήταν ο λόγος να πάω από ipad1 σε ipad2. και ακόμα η κάμερα,σε περίπτωση που βγει κανά πρόγραμμα για msn που να μπορείς να κάνεις βίντεοκλήση η μέσω skype. αν μπορώ να κάνω βίντεοκληση μέσω του ipad connection kit θα είναι τέλοιο! το να δ´ωσω + 200 ευρώ για ipad2 νομίζω δεν αξίζει.... όταν πέσει η τιμή στα μετάχειρα μόνο τότε.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς σαν το backgrounder?αυτό χρησιμοποιείται για multitasking και το iOS 4.3 όπως ξέρεις έχει native multitasking.

 

Μέχρι τώρα δεν έχει μπορέσει κανείς να συνδέσει webcam. Κατα τα αλλά μπορείς να συνδέσεις και άλλες μάρκες εκτός από apple. Έχω δοκιμάσει 2-3φλασακια και ένα πληκτρολόγιο Microsoft. Δεν είχα πρόβλημα με λιγότερο ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς σαν το backgrounder?αυτό χρησιμοποιείται για multitasking και το iOS 4.3 όπως ξέρεις έχει native multitasking.

 

Μέχρι τώρα δεν έχει μπορέσει κανείς να συνδέσει webcam. Κατα τα αλλά μπορείς να συνδέσεις και άλλες μάρκες εκτός από apple. Έχω δοκιμάσει 2-3φλασακια και ένα πληκτρολόγιο Microsoft. Δεν είχα πρόβλημα με λιγότερο ρεύμα.

 

παλιότερα χρησιμοποιούσα το backgrounder για να κρατάει ανοιχτά κάποια προγράμματα στην μνήμη που δεν ήθελα να κλείνουν. όπως messenger κ.λ.π. όμως τώρα δεν υπάρχει το backgrounder για την 4.3 και έτσι όταν πχ ανοίγω το IM+ και βγαίνω μετά θέλει να το ανοίξω πάλι.(δεν θέλω να δουλεύω με push). είναι άκρως απαραίτητο ιδιαίτερα όταν κάνω download μεγάλα αρχεία μέσω ipad και θέλω να έχω κλειστό το ipad....(το wifi μένει ανοιχτό με ανάλογο προγραμματάκι). ένα ακόμα παράδειγμα πχ, είναι στα games που ενώ αν βγείς μπορείς να ξαναμπείς, σου ζητάει να πατήσεις resume. ενώ με το backgrounder θεωρεί ότι το τρέχεις ήδη και το πέζεις ακόμα και αν είσαι έξω. στα προγράμματα τουλάχιστον έχει διαφορά.

 

επίσης εκνευρίστηκα που δεν δουλεύει το unlimvideos για downloading ταινίες.... μόνο για να τις δεις live...τουλάχιστον στο iphone4 τα κατεβάζεις κιόλας και σε συνδιασμο με το backgrounder και το προγραμμα που κρατάει ανοιχτό το wifi ακόμα και όταν το έχεις κλειστό μου έλυνε τα χέρια... μάλλον στην επόμενη αναβάθμιση του προγράμματος.....

edit: μόλις διάβασα ότι μπορείς ξεγελάσεις το πρόγραμμα με άλλον browser για να νομίζει ότι είναι iphone και άρα μπορείς να κάνεις download.....θα το τεστάρω!!!(μήπως έχω λιώσει τον εγκέφαλό μου?)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Επειδη κανεις τοσα πολλα για ολους μας εδω με τις απαντησεις σου, εκανα κατι μικρο για σενα.

Τεστ Βιντεο

 

Σάκη με ποιο iOS ήσουν.

Δοκίμασα με την 4.3.1 που μόλις εκανα JB και δεν δουλεύει καν. Μόνο τις φωτογραφίες απο το iPhone βλέπει.

Έχω μόνο μια επιφύλαξη επειδή είναι κινέζικο το kit απ αυτα τα 2 σε 1

Βγάζει μήνυμα ότι η συγκεκριμένη συσκευη απαιτεί πολυ ισχύ. Μετα δοκίμασα με το εξωτερικό σκληρο ο οποίος έπαιρνε ρεύμα απο το MacBook και πάλι τίποτα. Εδω ούτε καν μήνυμα δεν μου έδωσε.

 

 

Ειλικρινά τα έχω πάρει με τις παραξενιες τους.

Στο τσακ είμαι να το στείλω και να βρεθώ με κανά android tablet.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σάκη με ποιο iOS ήσουν..

 

4.2.1 ......... μολις ανεβω θα το δοκιμασω και θα σε ενημερωσω.

Μηπως παιζει ρολο και το ver. του ifile? Δοκιμασε και κανενα αλλο προγραμμα μηπως δεις φως:D

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε jailbreak για την 4.3.1 .Πιθανώς το βράδυ να το δοκιμάσω και να βάλω και τα Multi touch gestures. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω upgrade το 4.2 greenpoison jailbroken ipad μου σε 4.3.1 και μετά jailbreak με το redsnow ή πρέπει να το κάνω restore απο την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε jailbreak για την 4.3.1 .Πιθανώς το βράδυ να το δοκιμάσω και να βάλω και τα Multi touch gestures. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω upgrade το 4.2 greenpoison jailbroken ipad μου σε 4.3.1 και μετά jailbreak με το redsnow ή πρέπει να το κάνω restore απο την αρχή;

 

Ακολούθησε αυτόν το οδηγο.

http://iclarified.com/entry/index.php?enid=14566

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...