Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστα τι λες?

Πωληση ipad 1 + 200 ευρω και αγοραζεις το καινουριο ή καθεσαι εκει που εισαι...? :)

 

Αν ήμουν Ελλάδα θα το έκανα. Εδώ δύσκολα να βρω να το δώσω.

 

@@Perdikos

 

Νομίζω ότι συμφέρει και πολυ μάλιστα για πολλούς λόγους.

Όπως ειπαι και ο Steve οι υπόλοιποι κοιτάνε μόνο τα benchmark.

Πλέον εκ πείρας λόγω ότι έχω το ipad1 10 μήνες μπορώ να πω με σιγουριά ότι σε εμπειρία χρήσης και γενικά με το iOS συν το app store είναι η πιο ολοκληρωμένη λύση.

Βάλε και την πολυ καλύτερη τιμη.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν ήμουν Ελλάδα θα το έκανα. Εδώ δύσκολα να βρω να το δώσω.

 

Παντως στην εικονα αναφερονται καποιες χωρες διαθεσιμοτητας με bold γραμματα - οι υπολοιπες (σε αυτες συμπεριλαμβανεται κι η Ελλαδα) οχι.

Δεν ξερω αν αυτο σημαινει κατι αναφορικα με τη διαθεσιμοτητα του...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα,τελικά η Apple υπέκυψε στη γοητεία του 2πύρηνου.

 

Τουλάχιστον έτσι ξέρουμε τι να περιμένουμε στο επόμενο iPhone ;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Κώστα,τελικά η Apple υπέκυψε στη γοητεία του 2πύρηνου.

 

Τουλάχιστον έτσι ξέρουμε τι να περιμένουμε στο επόμενο iPhone ;)

 

Νομιζω πως επραξε σωστα. Μετα την κυκλοφορια του στις 11/03 θα ξερουμε και τα πληρη specs (μνημη RAM κυριως που παραμενει αγνωστο ποση ειναι)...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα,τελικά η Apple υπέκυψε στη γοητεία του 2πύρηνου.

 

Τουλάχιστον έτσι ξέρουμε τι να περιμένουμε στο επόμενο iPhone ;)

 

Το σίγουρο είναι ότι με το iOS θα αξιοποιηθούν πλήρως οι δυνατότητες του Α5 :D

 

Εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Η apple έκανε αυτο που έπρεπε να κάνει.

 

 

@@ Γιατον φίλο που λέει για την οθόνη, έχω να πω ότι είναι μια χαρά. Θα ανέβαινε το κόστος χωρίς ιδιαίτερο λόγο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί νομίζω το εντελώς αντίθετο? μπορεί να μου πει κανείς πραγματικά πλεονεκτήματα για να αγοράσει κάποιος ipad απο κάποια άλλη tablet του εμπορίου?

 

Το κύριο και βασικότερο πλεονέκτημα είναι το οικοσύστημα που έχει οικοδομηθεί,γύρω απο το iPad.Το h/w είναι μόνο μέρος της εξίσωσης.

 

Και δίχως να θέλω να το κάνω Διαξιφισμούς,αλλα με τα δεδομένα του ανταγωνισμού βρίσκω δυσκολότερο να απαντηθεί η ερώτηση σου,αν αντιστραφεί.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

http://www.engadget.com/2011/03/02/ipad-2-first-hands-on/

πρεπει να δειτε τα σαιτ με αγγελιες εχουν παρει φωτια το 1 πουλιεται σε πολυ καλες τιμες μεχρι και 300 ευρω τα δινουν

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

http://www.engadget.com/2011/03/02/ipad-2-first-hands-on/

πρεπει να δειτε τα σαιτ με αγγελιες εχουν παρει φωτια το 1 πουλιεται σε πολυ καλες τιμες μεχρι και 300 ευρω τα δινουν

 

Εντελως λαθος κινηση να το σκοτωσει καποιος τη δεδομενη χρονικη στιγμη.

Αλλωστε οποιος πραγματικα το χρειαζεται, το αλλαζει μονο με την ελευση του νεου...

Link to comment
Share on other sites

Εντελως λαθος κινηση να το σκοτωσει καποιος τη δεδομενη χρονικη στιγμη.

Αλλωστε οποιος πραγματικα το χρειαζεται, το αλλαζει μονο με την ελευση του νεου...

 

Έτσι ακριβώς. Εγώ θα περιμενω το 3. Προτιμώ να αναβάθμισω το iPhone ελπίζοντας σε μεγαλύτερη οθόνη και στην άνεση του Α5.

Δεν γίνεται κάθε χρόνο να τα αλλάζω και τα δυο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω στους φίλους που θέλουν να τοποθετηθούν σχετικά με την είδηση της παρουσίασης του iPad 2 ότι έχει δημιουργηθεί αντίστοιχο θέμα:

 

Apple iPad 2

 

Ας διατηρήσουμε το παρών θέμα καθαρό με ειδήσεις και πληροφορίες που αφορούν το iPad πρώτης γενιάς. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

οι ευρωπαιοι (ιταλοι ιρλανδοι φινλανδοι κλπ) εκοψαν ηδη τις τιμες στο ipad1 (379 το 16αρι wifi http://store.apple.com/fi/browse/home/shop_ipad/family/ipad?mco=OTY2ODA0NQ )

 

στην ελλαδα ποτε θα αλλαξουν τιμες; δε φανταζομαι να συνεχισουν να πουλανε το 16αρι 529€ μέχρι να φερουν το 2; :blink:

http://www.golden-i.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=266

Edited by zoltrix
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για jailbreak του iPad 4.2 στο site? δεν βρήκα κάτι.

Ευχαριστώ

 

Εδω θα βρεις οδηγό

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω καταμπερδευτεί. κατεβασα το νεο itunes 10.2 και εγκατεστησα το safari στο pc μου με windows 7. και με κουφανε παιζοντας flash ενώ στο ipad δεν παιζει. πωε γινεται αυτο? επίσης έχει και λειτουργια tabs ο safari στο pc.

 

επίσης αυτό που μου κάνει εντυπωση στο ipad ενω έχει λειτουργία multitasking όταν ακούω ένα τραγόυδι στο youtube και πάω να σερφαρω στο νετ σταματάει το youtube. γιατι? κανονικά δεν θα έπρεπε να παιζει? αυτή δεν είναι η εννοια του Multitasking?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω καταμπερδευτεί. κατεβασα το νεο itunes 10.2 και εγκατεστησα το safari στο pc μου με windows 7. και με κουφανε παιζοντας flash ενώ στο ipad δεν παιζει. πωε γινεται αυτο? επίσης έχει και λειτουργια tabs ο safari στο pc.

 

επίσης αυτό που μου κάνει εντυπωση στο ipad ενω έχει λειτουργία multitasking όταν ακούω ένα τραγόυδι στο youtube και πάω να σερφαρω στο νετ σταματάει το youtube. γιατι? κανονικά δεν θα έπρεπε να παιζει? αυτή δεν είναι η εννοια του Multitasking?

ευχαριστώ

 

Τι ακριβώς εννοείς έχει tabs ο safari στο pc?

 

Απλά δεν συνεργάζεται το YouTube αφου προκειται για οπτικοακουστικη εφαρμογη και με το που πατάς το home button για να πας σε κάποια εφαρμογή κλείνει.

Αντίθετα μπορείς να ακούς μουσική απο Ίντερνετ radio ενω κανεις οτιδήποτε άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανοίξεις μια διεύθυνση σε tab στην ίδια σελίδα και όχι να ανοίγεις νέα σελίδα. Όπως έχουν όλοι οι browsers.

Μουσική απο το Ίντερνετ πως ακούω? το e-radio για παράδειγμα δε παίζει

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις Te_salat

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανοίξεις μια διεύθυνση σε tab στην ίδια σελίδα και όχι να ανοίγεις νέα σελίδα. Όπως έχουν όλοι οι browsers.

Μουσική απο το Ίντερνετ πως ακούω? το e-radio για παράδειγμα δε παίζει

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις Te_salat

 

Αν και είναι δύσκολο να απαντήσω μ ένα ποστ μπορείς στον safari που έχεις στο pc σου να δημιουργήσεις tabs και μετά να ρυθμίσεις από το iTunes να συχρονιζει με το iPad ώστε να έχεις τα ίδια tabs όπως στο screenshot από το iPad μου.

 

http://img30.imageshack.us/img30/7819/imageeqw.th.jpg

 

Υπάρχουν δεκάδες εφαρμογές για radio πολλές δωρεάν. Kiss fm, Ραδιόφωνο, GREECE RR, Ellinikos κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δείτε ενα stylus για το iPad. Συγκρατείται έξυπνα στην οπη υποδοχής των ακουστικων για να μην το ψάχνεις.

Χρήσιμο εργαλείο για όσους κρατούν χειρογραφες σημειώσεις.

http://img146.imageshack.us/img146/8569/imagelyv.th.jpg

 

 

[ame=http://www.amazon.com/BoxWave-mini-Capacitive-Stylus-Lunar/dp/B000BUNY3E%3FSubscriptionId%3DAKIAJEJYDWFFGEVEHRGA%26tag%3Dmagnetsversion2-20%26linkCode%3Dxm2%26camp%3D2025%26creative%3D165953%26creativeASIN%3DB000BUNY3E]Amazon.com: BoxWave mini Capacitive iPad Stylus (Lunar Blue): Electronics[/ame]

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

θυμιζει αυτο που ειχα για το ν97μινι... που εμπαινε απο κατω και κρεμοταν... αλλα δεν το βρηκα καθολου βολικο, θα προτιμουσα να ειχε οπη οπως το 5800

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά!εχει επιχειρησει κανεις να περασει βιντεο απο blue ray στον υπολογιστη να το ριξει σε 720p και μετα να το βαλει στο ipad?υπαρχει τετοια δυνατοτητα?αν ναι ας μου δειξει καποιος ενα οδηγο γιατι εχω χαθει με αυτο το θεμα!!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...