Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την 4.3 στο iPad αφου δεν μ ενδιαφέρει το jailbreak εδω.

Εμφανής διάφορα στην ταχύτητα του browsing σε σύγκριση με το iPhone4 που έχω ακόμα την 4.2.1

Ωραία φάση να ακούς την μουσικη που έχεις στον υπολογιστη αν και το κάναμε και πριν αυτο μέσω εφαρμογών τρίτων. Το ίδιο και τα βίντεο η τις ταινίες που έχουμε περάσει στο iTunes.

Όπως είπα όμως δεν είναι κάτι σημαντικο γιατί με το air video για παράδειγμα μπορείς να δεις ταινίες με υποτιτλους και χωρίς μετατροπή χωρίς φυσικά να απαιτηται να έχουν εισαχθεί στο iTunes.

Για μπαταρία κλπ θα δούμε αύριο. Δεν ξέρω αλλα μου δίνει μια "γλυκιά αίσθηση" αυτη η έκδοση.:)

 

Η φωτογραφίες της πίσω καμερας είναι άριστες :lol::p:X:D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε τε_σαλατ πως γινεται να παιζουν οι υποτιτλοι μεσω του ερπλει κ του ιτιουνς? λεω να αγορασω το ιπαντ 1 κ οχι το 2 αφου εχει 320 λιρες το γουαι φαι
:D
Link to comment
Share on other sites

φιλε τε_σαλατ πως γινεται να παιζουν οι υποτιτλοι μεσω του ερπλει κ του ιτιουνς? λεω να αγορασω το ιπαντ 1 κ οχι το 2 αφου εχει 320 λιρες το γουαι φαι

 

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Μέχρι τώρα χρησιμοποιουσα το air video που έχει ρύθμιση για να βλέπει τους υποτιτλους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δικο μου λαθος, το ερ βιντεο ειναι για jailbraked συσκευη?

 

Όχι είναι εφαρμογη του app store. Παίζει κανονικά σχεδόν τα πάντα και όπως είπα βλέπει κανονικά του ελληνικούς υποτιτλους αρκεί να έχεις κάνει την ρύθμιση στη εφαρμογη που κανεις εγκατάσταση στον υπολογιστη.

Αγοράζεις την εφαρμογη για το iPad και κατεβασεις στο pc δωρεάν την αντίστοιχη για να γίνεται το steaming.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos!!!

Ξεκίνησα να κάνω update στο 4.3 και έχει κολλήσει η διαδικασία στο 25% περίπου τώρα και μία ώρα!!!

Τι κάνω τώρα? είναι φυσιολογικό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos!!!

Ξεκίνησα να κάνω update στο 4.3 και έχει κολλήσει η διαδικασία στο 25% περίπου τώρα και μία ώρα!!!

Τι κάνω τώρα? είναι φυσιολογικό?

 

Όχι δεν είναι φυσιολογικό. Μήπως πριν είχες περάσει στον υπολογιστή σου το tiny umbrella? Το είχες JB; Μήπως έχεις πειράξει το host file στον υπολογιστή σου;

 

Αν όχι κανε ξανα την διαδικασία απενεργοποιοντας το antivirus και βάζοντας το σε άλλη USB.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

φιλε τε_σαλατ πως γινεται να παιζουν οι υποτιτλοι μεσω του ερπλει κ του ιτιουνς? λεω να αγορασω το ιπαντ 1 κ οχι το 2 αφου εχει 320 λιρες το γουαι φαι

 

Εγώ χρησιμοποιώ τόσο στο iPhone όσο και στο iPad το StreamToMe, το οποίο βλέπει ΚΑΙ το iTunes αλλά και ΟΛΑ τα video αρχεία του δίσκου μου και μάλιστα, επειδή στα περισσότερα έχω 2 Audio Streams (Ελληνικά και Αγγλικά) αλλά και υπότιτλους (όλα μέσα στο m4v αρχείο) σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις Audio Stream και Subtitles ...

 

Επίσης έχει και από μόνο του Video Out οπότε εγώ που χρησιμοποιώ τον Projector μου βγάζει κατευθείαν έξοδο στο καλώδιο. Προφανώς όλα αυτά λειτουργούν χωρίς JB.

 

Αν θέλεις δοκίμασε το. Κατά τη γνώμη μου είναι ΟΤΙ καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή και παρόλο που ήλπιζα για το αντίθετο, ξεπερνά ακόμα και το Home Sharing της Apple !!!

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω οπωσδήποτε. Σ ευχαριστούμε.

Το home sharing το βλέπω περισσότερο για μουσικη και προσωπικά βίντεο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό με την επιστροφή 100 ευρώ που γίνεται σε όλο τον κόσμο δεν ισχύει για Ελλάδα? είναι δυνατόν? μα καλά δεν ντρέπονται λίγο? δεν έχω αγοράσει το ipad, απλά τσατίστικα που το διάβασα.δηλαδή αυτοί που το πήραν το 1 τώρα δεν πρέπει να είναι θυμωμένοι? 100 ευρώ δεν είναι και λίγα.... ντροπή:mad:

και μετά σου λέει να αγοράζεις από Ελλάδα....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. έχω ενα πρόβλημα και δεν ξέρω πως να το λύσω. είμαι σε ενα ξενοδοχείο με wifi hotspot. και ενω με το pc και με το android phone συνδέομαι κανονικά με το ipad είναι αδύνατον. ο safari δεν ανοίγει με τπτ την κεντρική σελίδα ώστε να κάνω login και να συνδεθώ στο νετ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω καμιά σελίδα. έχει να προτείνει κανείς καμιά λύση?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. έχω ενα πρόβλημα και δεν ξέρω πως να το λύσω. είμαι σε ενα ξενοδοχείο με wifi hotspot. και ενω με το pc και με το android phone συνδέομαι κανονικά με το ipad είναι αδύνατον. ο safari δεν ανοίγει με τπτ την κεντρική σελίδα ώστε να κάνω login και να συνδεθώ στο νετ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω καμιά σελίδα. έχει να προτείνει κανείς καμιά λύση?

ευχαριστώ.

 

reboot στο iPad μπας...?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. έχω ενα πρόβλημα και δεν ξέρω πως να το λύσω. είμαι σε ενα ξενοδοχείο με wifi hotspot. και ενω με το pc και με το android phone συνδέομαι κανονικά με το ipad είναι αδύνατον. ο safari δεν ανοίγει με τπτ την κεντρική σελίδα ώστε να κάνω login και να συνδεθώ στο νετ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω καμιά σελίδα. έχει να προτείνει κανείς καμιά λύση?

ευχαριστώ.

 

πάνε ρυθμίσεις, κλείσε το wifi, μετά άνοιξέ το και περίμενε να συνδεθεί στο wifi του ξενοδοχείου αυτόματα. λογικά θα σου πετάξει το παράθυρο για να κάνεις connect με τον κωδικό. αλλιώς επιλέγεις εσύ το wifi network του, και μετά πρέπει να πετάξει το παράθυρο που βάζεις τον κωδικό.

αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι πως αν είναι ανοιχτό το δίκτυο (δίχνει ότι δεν είναι κλειδωμένο δηλαδή) πετάει μόνο του το παράθυρο του σαφάρι που πρέπει να βάλεις τον κωδικό στο ίντερνετ.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ και τους δυο δυστυχώς δεν λειτουργεί και τα εχω κάνει όλα. το δίκτυο είναι ανοιχτό όπου συνδέεσαι κανονικά μπαινεις στον browser και εκεί βάζεις τους κωδικούς. δυστυχώς με το ipad αυτή η σελίδα δεν ανοίγει και μου βγάζει error ενώ με τα άλλα 2 συστήματα μπαίνω κανονικά.

τι να παίζει? εμένα το μυαλό μου πάει στην έλλειψη flash. και οτι η σελίδα η αρχική μάλλον λειτουργεί με τεχνολογία flash. αλλιώς δεν ξέρω τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε ξενοδοχείο στη Νέα Υόρκη, ήθελε αυτό ακριβώς:

 

πάνε ρυθμίσεις, κλείσε το wifi, μετά άνοιξέ το και περίμενε να συνδεθεί στο wifi του ξενοδοχείου αυτόματα. λογικά θα σου πετάξει το παράθυρο για να κάνεις connect με τον κωδικό. αλλιώς επιλέγεις εσύ το wifi network του, και μετά πρέπει να πετάξει το παράθυρο που βάζεις τον κωδικό.

αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι πως αν είναι ανοιχτό το δίκτυο (δίχνει ότι δεν είναι κλειδωμένο δηλαδή) πετάει μόνο του το παράθυρο του σαφάρι που πρέπει να βάλεις τον κωδικό στο ίντερνετ.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό με την επιστροφή 100 ευρώ που γίνεται σε όλο τον κόσμο δεν ισχύει για Ελλάδα? είναι δυνατόν? μα καλά δεν ντρέπονται λίγο? δεν έχω αγοράσει το ipad, απλά τσατίστικα που το διάβασα.δηλαδή αυτοί που το πήραν το 1 τώρα δεν πρέπει να είναι θυμωμένοι? 100 ευρώ δεν είναι και λίγα.... ντροπή:mad:

και μετά σου λέει να αγοράζεις από Ελλάδα....

 

Δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι Ελλάδα, αλλά δε νομίζω πως αυτό οφείλεται στην Apple.

Είναι θετικό το γεγονός πως τα τελευταία χρόνια έχει αναπτυχθεί τόσο η Apple στην Ελλάδα, αλλά όσο υπάρχει iSquare κτλ. και όχι η ίδια η Apple, δυστυχώς ποτέ δε θα είμαστε "ίσοι".

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα τα gestures στο iPad μου. Φοβερή εμπειρία.

Οποίος έχει Mac αξίζει να δώσει τα 5$ για το Xcode και να τα ενεργοποιήσει απο τώρα αντι να περιμένει το iOS 5.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone δε θα τα δούμε ούτε σε iOS 6, ε;

Εκτός κ αν το νέο iPhone έχει μεγαλύτερη οθόνη τελικά, και το iOS 5 τα"δώσει" μόνο σε αυτό.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα τα gestures στο iPad μου. Φοβερή εμπειρία.

Οποίος έχει Mac αξίζει να δώσει τα 5$ για το Xcode και να τα ενεργοποιήσει απο τώρα αντι να περιμένει το iOS 5.

 

παιζει και στο 4.2.1 ?

 

EDIT: οχι δεν παιζει...

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Το κλείδωμα του rotate παίζει στο 4.3?

 

Ναι παίζει.

 

@@στο iPad για μένα δεν υπάρχει κανένα λόγος για JB εκτός της "δοκιμής" εφαρμογών.

 

Με την βελτίωση του browsing μέσω του Nitro Java Script και τα gestures, δεν αισθάνομαι καθόλου την ανάγκη να το δώσω για να αγοράσω το iPad2.

 

Παρακολουθοντας κάποια συγκριτικά βίντεο, φαίνεται ότι το 2 είναι πιο γρήγορο, αλλα όχι τρομακτικά.

Η ουσιατικοτερη βελτίωση προέρχεται απο την μεγαλύτερη ram.

Ο Α5 δείχνει τα δόντια του στα γραφικά και στην αναπαραγωγή βίντεο.

Σίγουρα σαν γενική εικόνα έχουμε μεγάλες βελτιώσεις, αλλα δεν νομίζω ότι αντισταθμίζουν το κόστος της αλλαγής που θα είναι γύρω στα 250€.

Προφανως αν κάποιος δεν έχει iPad θα πρέπει να παει στο ipad2.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η κάποιος που δεν έχει καν iPad και δεν έχει χρήματα θα παρει μεταχειριμενο το iPad 1 Κώστα. Εγω το κόλλημα μου ειναι η οθόνη η ανάλυση και αφού ειναι και ιδια δεν με πολυ χαλαει να παρω το 1.
Link to comment
Share on other sites

Η κάποιος που δεν έχει καν iPad και δεν έχει χρήματα θα παρει μεταχειριμενο το iPad 1 Κώστα. Εγω το κόλλημα μου ειναι η οθόνη η ανάλυση και αφού ειναι και ιδια δεν με πολυ χαλαει να παρω το 1.

 

Εννοείται Τόλη αν δεν σ ενδιαφέρει το καινούργιο φυσικά και θα πάρεις το ένα.:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να φορτωσεις στο ιπαντ εφαρμογες που εχεις αγορασει για το ιφον?? ερωτηση ασχετου :P
:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...