Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έκανα restore απο την αρχή. Ολα πήγαν πολύ γρήγορα και εύκολα. Τα gestures είναι τρομερά και το internet μου φαίνεται πολύ πιο ομαλό και γρήγορο με την καινούρια rendering engine.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας μπορει κάποιος να μου προτείνει μια θήκη για το iPad?κάποια ευχρηστη!!επίσης το iPad που έχω είναι jb που μπορω να βρω προγράμματα free?(αν κ ότι του έχω περάσει τα έχω πληρώσει απο το AppStore αλλα εάν βρω κ κάτι free δεν θα είναι κακό!!!):lol:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μπορει κάποιος να μου προτείνει μια θήκη για το iPad?κάποια ευχρηστη!!επίσης το iPad που έχω είναι jb που μπορω να βρω προγράμματα free?(αν κ ότι του έχω περάσει τα έχω πληρώσει απο το AppStore αλλα εάν βρω κ κάτι free δεν θα είναι κακό!!!):lol:

 

πάρε την original της apple. είναι πολύ καλή και τη βρίσκεις και φτηνα... εμένα πολυ μαρέσει.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πάρε την original της apple. είναι πολύ καλή και τη βρίσκεις και φτηνα... εμένα πολυ μαρέσει.

 

Που θα τη βρω? στο site της Apple?είναι σαν βιβλίο?:confused:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Που θα τη βρω? στο site της Apple?είναι σαν βιβλίο?:confused:

 

Εδω http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=official+apple+ipad+case&_sacat=0&_odkw=official+apple+ipod+case&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

 

Κι εγω αυτη έχω. Είναι η καλύτερη και λεπτοτερη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εδω http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=official+apple+ipad+case&_sacat=0&_odkw=official+apple+ipod+case&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

 

Κι εγω αυτη έχω. Είναι η καλύτερη και λεπτοτερη.

 

:thanks: αυτή θα κανονισω να παρω!!!:D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Θα μου τη στείλει ένας φίλος μου απο Νεα Υορκη!!απο την Apple!:D:D:D:D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

αγόρασα σήμερα το iPad και παρατήρησα ύστερα από κάποια χρήση που του έκανα ένα πολύ μικρό σημαδακι στο αλουμίνιο της γωνίας του περιβληματος της οθόνης και ψιλοσπαστηκα.. Με τόσο προσεκτική χρήση είναι δυνατόν το νύχι να το εφθειρε;

Γενικά πόσο ανθεκτικό είναι το αλουμίνιο του iPad; Παρηγορίστε τον άρρωστο :lol:

το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

αγόρασα σήμερα το iPad και παρατήρησα ύστερα από κάποια χρήση που του έκανα ένα πολύ μικρό σημαδακι στο αλουμίνιο της γωνίας του περιβληματος της οθόνης και ψιλοσπαστηκα.. Με τόσο προσεκτική χρήση είναι δυνατόν το νύχι να το εφθειρε;

Γενικά πόσο ανθεκτικό είναι το αλουμίνιο του iPad; Παρηγορίστε τον άρρωστο :lol:

 

:D εμένα μου φαίνεται αρκετα ανθεκτικό αλλα θέλει προσοχή!!:Oπάρε καλύτερα μια θήκη να γλυτωσεις μελοντικες γρατζουνιτσες!!:D:D

Εγω παρατήρησα το εξής:όταν το φόρτιζω ενώ είναι 97% η μπαταρία μου δείχνει το σημαδακι ότι είναι έτοιμο!!το αφήνω κ φτάνει 100%!όταν το βγάζω απο την πρίζα μου δείχνει 99%!το ξαναβαζω κ το αφήνω να φορτισει κ ας γράφει 100%!!:confused:Ξέρει κανείς τίποτα περί αυτού του θέματος?:worry:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:D εμένα μου φαίνεται αρκετα ανθεκτικό αλλα θέλει προσοχή!!:Oπάρε καλύτερα μια θήκη να γλυτωσεις μελοντικες γρατζουνιτσες!!:D:D

Εγω παρατήρησα το εξής:όταν το φόρτιζω ενώ είναι 97% η μπαταρία μου δείχνει το σημαδακι ότι είναι έτοιμο!!το αφήνω κ φτάνει 100%!όταν το βγάζω απο την πρίζα μου δείχνει 99%!το ξαναβαζω κ το αφήνω να φορτισει κ ας γράφει 100%!!:confused:Ξέρει κανείς τίποτα περί αυτού του θέματος?:worry:

 

Να το αφησεις μια φορα να πεσει κατω απο 10% και μετα να το βαλεις στον υπολογιστη σου να φορτισει. Δεν θα το βγαλεις μολις δειξει 100% θα το αφησεις ακομα μια ωρα. μετα βγαλτο και ξανα βαλτο για 10 λεπτα.

Αυτο βοηθα την μνημη της μπαταριας και θα πρεπει να το κανεις μια φορα τον μηνα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να το αφησεις μια φορα να πεσει κατω απο 10% και μετα να το βαλεις στον υπολογιστη σου να φορτισει. Δεν θα το βγαλεις μολις δειξει 100% θα το αφησεις ακομα μια ωρα. μετα βγαλτο και ξανα βαλτο για 10 λεπτα.

Αυτο βοηθα την μνημη της μπαταριας και θα πρεπει να το κανεις μια φορα τον μηνα.

 

:) Επειδή στο laptop δεν φορτιζεται να το κάνω αυτο με το φορτιστη για τη πρίζα?:confused:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:) Επειδή στο laptop δεν φορτιζεται να το κάνω αυτο με το φορτιστη για τη πρίζα?:confused:

 

Sorry εγω έχω MacBook pro και το φορτιζει. Ταχύτατα μάλιστα.

Βεβαίως και μπορείς να το κανεις στην πρίζα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Sorry εγω έχω MacBook pro και το φορτιζει. Ταχύτατα μάλιστα.

Βεβαίως και μπορείς να το κανεις στην πρίζα.

 

:O ξέρω ότι αυτο που θα ρωτήσω είναι εκτός θέματος αλλα δεν ξέρω κάποιον που να εχει MacBook pro: θέλω να αντικαταστησω το laptop μου(καιρός είναι) με το MacBook (έχω γίνει fan της apple- iPhone,iPad)!αξίζει αυτη η αγορά?(sorry για αυτή τη άσχετη ερώτηση):O:O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:O ξέρω ότι αυτο που θα ρωτήσω είναι εκτός θέματος αλλα δεν ξέρω κάποιον που να εχει MacBook pro: θέλω να αντικαταστησω το laptop μου(καιρός είναι) με το MacBook (έχω γίνει fan της apple- iPhone,iPad)!αξίζει αυτη η αγορά?(sorry για αυτή τη άσχετη ερώτηση):O:O

 

Αν και απέχω από αυτόν εδώ το χώρο, δεν μπορώ παρά να μην παραβώ την αρχή μου για να σου πω να το κάνεις με κλειστά μάτια.

 

Ειδικά η τελευταία γενιά Macbook Pro είναι από άλλο πλανήτη !!! (αναφέρομαι σε αυτή που κυκλοφόρησε πριν λίγους μήνες)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

:O ξέρω ότι αυτο που θα ρωτήσω είναι εκτός θέματος αλλα δεν ξέρω κάποιον που να εχει MacBook pro: θέλω να αντικαταστησω το laptop μου(καιρός είναι) με το MacBook (έχω γίνει fan της apple- iPhone,iPad)!αξίζει αυτη η αγορά?(sorry για αυτή τη άσχετη ερώτηση):O:O

 

Να συμπληρώσω ότι αγοράζοντας ένα MacBook για 5 τούλαχιστον χρόνια θα κανεις την δουλεια σου χωρίς μεγάλους συμβιβασμούς αφου το λειτουργικο ακολουθεί τις εξελίξεις.

 

Για τις απαραίτητες εργασίες σε windows, αν υπάρχουν, μην ανησυχείς καθόλου. Τρέχει άνετα μέσα απο τα Mac τα windows 7, XP κλπ σαν μια οποιοδήποτε εφαρμογη.

 

Εγω το χρησιμοποιω σαν desktop υπολογιστη. Το εχω συνδεσει σε 24αρα οθόνη με εξωτερικο πληκτρολόγιο και magic pad αντι για ποντίκι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

:thanks: με βλέπω σε λίγο καιρό να είμαι κάτοχος ενός MacBook!!!!:D:D:D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Την πήραμε την θήκη για το πίσω κάλυμμα αλλά τώρα παρατηρώ και στην οθόνη κάποιες μικρογραντζουνιές - αυτές που φαίνονται αν παρατηρήσεις κάτω απο φως με προσοχή -. Ίσως εξαιτίας του καθημερινού καθαρισματος με το microfiber.

 

Με τις επιπρόσθετες μεμβρανες έχω ένα θέμα όμως, ούτε η υφή τους μου αρέσει, ούτε το σπάσιμο άμα εγκλωβιστεί φυσαλιδα αέρα απο κάτω.. Πολύ επηρεπές στην ζημιά το iPad μας βγήκε..

το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

Την πήραμε την θήκη για το πίσω κάλυμμα αλλά τώρα παρατηρώ και στην οθόνη κάποιες μικρογραντζουνιές - αυτές που φαίνονται αν παρατηρήσεις κάτω απο φως με προσοχή -. Ίσως εξαιτίας του καθημερινού καθαρισματος με το microfiber.

 

Με τις επιπρόσθετες μεμβρανες έχω ένα θέμα όμως, ούτε η υφή τους μου αρέσει, ούτε το σπάσιμο άμα εγκλωβιστεί φυσαλιδα αέρα απο κάτω.. Πολύ επηρεπές στην ζημιά το iPad μας βγήκε..

 

Να σου πω την αλήθεια μπροστά δεν έχω παρατηρήσει γρατζουνιες!!microfiber εννοείς το swifter?(δεν νομίζω το πανακι να κάνει αυτές τις μικρογρατζουνιες)!μεβρανη δεν του έχω βάλει ακομα για να ξέρω αν και στο iPhone με εχει βολέψει!!:cool::cool:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση στους χρήστες του ipad. Σας βολεύει για να διαβάζετε βιβλία? Έχω πολλά βιβλία σε pdf και δε με βολεύει καθόλου να τα διαβάζω στον υπολογιστή. Επίσης έχω ένα ebook reader αλλά δεν μπορώ να αλλάξω το μέγεθος των γραμμάτων και είναι και αργό, άσε που τα βιβλία που θέλω να διαβάσω έχουν πολλές εικόνες. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν στα pdf που διαβάζετε στο ipad μπορείτε να γράφετε σημειώσεις πάνω στις σελίδες. Αυτή τη δυνατότητα την έχει το ebook μου και είναι πολύ βολικό.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τερμάτισε κανενας το infinity blade? εγω το τερματισα και σκοτωσα ολους τους τιτανες, το robot και μετα έναν που μου εμοιαζε και οταν τελειωσε, με ρωτησε αν θελω να πεξω το newgame+ ή να συνεχισω το bloodline,και πατησα να συνεχισω. αν πατουσα το game+ θα ξαναρχιζα απο την αρχη και θα εχανα ολο το gold και τα όπλα μου? Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση στους χρήστες του ipad. Σας βολεύει για να διαβάζετε βιβλία? Έχω πολλά βιβλία σε pdf και δε με βολεύει καθόλου να τα διαβάζω στον υπολογιστή. Επίσης έχω ένα ebook reader αλλά δεν μπορώ να αλλάξω το μέγεθος των γραμμάτων και είναι και αργό, άσε που τα βιβλία που θέλω να διαβάσω έχουν πολλές εικόνες. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν στα pdf που διαβάζετε στο ipad μπορείτε να γράφετε σημειώσεις πάνω στις σελίδες. Αυτή τη δυνατότητα την έχει το ebook μου και είναι πολύ βολικό.

 

Εγω διαβάζω ατελείωτα στο iPad. Οι συστάσεις μου οι εξής.

 

1. Παράτα τα PDF και ψάξε να βάλεις κανένα ePub, μονο αυτά αξίζουν, τα PDF δεν βλεπονται, κουράζουν και έχουν μηδαμινή λειτουργικότητα.

 

2. Δοκίμασε κανένα περιοδικό με συνδρομή όπως το Wired ή το Popular Photography. Θα παθεις πλάκα.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση στους χρήστες του ipad. Σας βολεύει για να διαβάζετε βιβλία? Έχω πολλά βιβλία σε pdf και δε με βολεύει καθόλου να τα διαβάζω στον υπολογιστή. Επίσης έχω ένα ebook reader αλλά δεν μπορώ να αλλάξω το μέγεθος των γραμμάτων και είναι και αργό, άσε που τα βιβλία που θέλω να διαβάσω έχουν πολλές εικόνες. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν στα pdf που διαβάζετε στο ipad μπορείτε να γράφετε σημειώσεις πάνω στις σελίδες. Αυτή τη δυνατότητα την έχει το ebook μου και είναι πολύ βολικό.

 

Ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που είχα αγοράσει iPad. Ναι, βολεύει να διαβάζεις pdf's με τον πολύ καλό goodreader (είχα πάρει και ένα sony reader παλίοτερα αλλά είναι τελείως ακατάλληλο για pdf). Μπορείς επίσης να υπογραμμίζεις, να γράφεις σημειώσεις, να βάζεις κύκλους, τετράγωνα, τόξα κλπ. πάνω στο κείμενο. Επίσης μπορείς να κάνεις αναζήτηση λέξεων (εκτός αν το pdf είναι σκαναρισμένο) και πολλά άλλα. Το βασικότερο κατά την άποψη μου είναι το πολύ γρήγορο scrolling και μία μπάρα πλοήγησης που έχεις στην άκρη και σου επιτρέπει να περιηγηθείς πολύ γρήγορα. Α, επίσης μπορείς να κλειδώσεις την οριζόντια θέση ώστε όταν κάνεις scrolling σε ζουμαρισμένο κείμενο να μη σου φεύγει το focus point αριστερά δεξιά (τέτοιες λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά).

 

Το μόνο που λείπει είναι retina display.

 

Στα windows ποτέ δεν έμεινα ευχαριστημένος με τους pdf readers. Πήρα macbook air και βρήκα την υγειά μου (σε πάρα πολλά θέματα :rolleyes:).

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα :lol: !!το iPad καταναλώνει περισσότερα MB απο ότι το iPhone?εγω έχω 1gb στο iPhone κ δίνω Ίντερνετ στο iPad μέσω hotspot!!:shifty::shifty:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά

NΑϊ, καταναλώνει πολλά περισσότερα MB

Να κοιτάς στις ρυθμισεις/γενικά/χρήση/δεδομένα κινητού δικτύου την κατανάλωση κ θα είσαι εντάξει :)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτη έχω. Είναι η καλύτερη και λεπτοτερη.

 

:D:D:D την έλαβα σήμερα!!είναι τέλεια!!πολυ βολικη!!!:thanks: κ σένα κ τον hackfree που μου τη προτεινατε!!!καμία νιανια θα έπαιρνα εγω!!!:lol::lol:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...