Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exclusive: The future of the iPad 2, iPhone 5, and Apple TV, and why Apple is shifting its mobile line to Qualcomm chipsets

 

Just before the Verizon iPhone 4 launch, we'd heard from multiple sources -- sources like the ones which gave us all that extremely accurate Apple TV info last time around -- that the iPad 2 isn't nearly as close to launch as some have speculated. Apparently, those case and hardware mockups we've seen are rather early versions, which means we're still months out from a proper introduction. It seems likely that the device will land around April (perfectly timed with the 12-month product cycle Apple enjoys). And what about that device? From what we've been told, the thinner, sleeker tablet will sport a new screen technology that is akin to (though not the same as) the iPhone 4's Retina Display and will be "super high resolution" (unlike reports to the contrary). The device will remain at 10 inches but will now feature both front and rear cameras (not a huge surprise), and... there's an SD slot. That's right -- our sources say with near certainty that the device will have a dedicated SD slot built in (with no traditional USB slot).

 

The new iPad will feature a dual GSM / CDMA chipset produced by Qualcomm and will mark Apple's shift away from Infineon as its chipset maker to Qualcomm for all of its mobile devices. It's not clear if the chipset being used will be based on the company's EV-DO / HSPA Gobi variety or an entirely new design. Presumably, the strength of the new dual-mode chipset is that it will allow both Verizon and AT&T to offer the iPad simultaneously.

 

One other interesting tidbit: Apple is at work on the second generation of its redesigned Apple TV, which will include that new A5 processor. The CPU is said to be blazingly fast, cranking out 1080p video "like running water." It's likely that the A5 will make it into the iPad 2 as well, but we have yet to confirm that.

 

Τι λες τωρα! Μιλαμε το link ειναι πολυ ενδιαφερον. Αν ισχυουν αυτα μιλαμε για διαφορετικη προσεγγιση απο αυτην που ελεγαν οι μεχρι τωρα φημες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Apple expected to pack ultrafast, dual core SGX543 graphics into iPad 2, iPhone 5

 

Multiple SGX graphics cores

 

A source familiar with Apple's graphics strategy says the company will not only be upgrading its video core, but also going to multiple cores, a feature that is designed into the SGX543 design. The most likely configuration of Apple's next custom chip is reportedly the SGX543MP2, which pairs two SGX543 cores to work as one, offering around four times the capability of the previous A4 in graphics and video tasks.

 

The SGX543 core is designed to parallel as many as 16 cores together, in a way that is transparent to higher level software, meaning that apps don't have to be rewritten specifically to benefit from the new speed boost. Imagination supplies intelligent core management that automatically determines the number of cores available and accelerates the graphic tasks by distributing them across the available cores.

 

Multiple ARM Cortex-A9 cores

Outside of graphics, Apple will reportedly be using the multiple core ARM Cortex-A9 for general purpose processing.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω καποιες αποριες οσον αφορα το browsing στο ipad

1)πως γινεται να μπαινω σε καποιες ιστοσελιδες στην κανονικη τους μορφη και οχι στην mobile εκδοση τους

2)γινεται οταν ανοιγουμε ενα λινκ σε διαφορετικη καρτελα να μην μεταφερομαστε σε αυτην αλλα να παραμενουμε στην υπαρχουσα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω καποιες αποριες οσον αφορα το browsing στο ipad

1)πως γινεται να μπαινω σε καποιες ιστοσελιδες στην κανονικη τους μορφη και οχι στην mobile εκδοση τους

2)γινεται οταν ανοιγουμε ενα λινκ σε διαφορετικη καρτελα να μην μεταφερομαστε σε αυτην αλλα να παραμενουμε στην υπαρχουσα;

 

Καλημέρα

1. Στο τελος της ιστοσελίδας έχει επιλογή(αυτο ομως συμβαίνει μονο στο iPhone γιατι στο iPad ανοίγουν στην κλασική μορφή)

2. Δεν νομίζω να γίνεται

Edited by Jig
( )
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω καποιες αποριες οσον αφορα το browsing στο ipad

2)γινεται οταν ανοιγουμε ενα λινκ σε διαφορετικη καρτελα να μην μεταφερομαστε σε αυτην αλλα να παραμενουμε στην υπαρχουσα;

 

Πολλοί browsers(όπως ο atomic πχ) υποστηρίζουν την λειτουργία "open in background tab".......πολύ χρήσιμο....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σας και Καλή Εβδομαδα,

 

Σε 2 ημέρες μου φέρνουν από Αμερική το πολυπόθητο Ipad.

 

Θα ήθελα μία μικρή βοήθεια για το ξεκίνημα σε ότι αφορά τα παρακάτω :

 

1) Θα χρειαστεί ενεργοποίηση και αυτό μέσω Itunes ?

 

2) Εχω σαν τηλέφωνο το Iphone 4 εδώ και 6 μήνες και όλες οι πληροφορίες μου, εφαρμογές, εγγραφα είναι περασμένα και ενημερωμένα. Θα μπορώ μέσω I Tunes να κάνω restore το backup του Ιphone στο Ipad και να έρθουν όλα τα στοιχεία και data ?

 

3) Τι πρέπει να προσέξω όταν το συνδέσω το Ipad για πρώτη φορα στι Itunes ? Πρέπει να δηλώσω τον λογαρισμό μου όπως έχω ήδη για το Iphone ?

 

Οποιαδήποτε πληροφορία θα έιναι ευπρόσδεκτη γιατί δεν θέλω να κάνω καμιά ''πατάτα'' με το Ipad.

 

Ευχαριστώ

Πάνος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σε συνέχεια του προηγούμενου πόστο, θα ήθελα να σας ρωτήσω γιατί μου γράφει όταν το ανοίγω ότι προσπαθεί να κάνει ενεργοποίηση? Έχει μέσα την sim της ΑΤΤ από Αμερική αφού μου το έφεραν σφραγισμένο από εκεί. Αυτό σημαίνει ότι εάν βαλω την δικιά μου sim της Vodafone τότε θα λειτουργεί κανονικά ή είναι τελικά κλειδωμενο στην ΑΤΤ ?

 

Επ´ισης όταν περνάω στο iPad μέσω iTunes με restore το τελευταίο backup του iPhone, δεν φέρνει τα στοιχεία στο iPad όπως τα contacts,calendars, notes email accounts. Υπάρχει άλλος τρόπος να μεταφέρω όλα τα στοιχεία από το IPhone στο iPad, γιατί εάν είναι να τα κάνω όλα απο την αρχή.....μάλλον βλέπω να μένει στη άκρη το iPad.

 

Σας ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σε συνέχεια του προηγούμενου πόστο, θα ήθελα να σας ρωτήσω γιατί μου γράφει όταν το ανοίγω ότι προσπαθεί να κάνει ενεργοποίηση? Έχει μέσα την sim της ΑΤΤ από Αμερική αφού μου το έφεραν σφραγισμένο από εκεί. Αυτό σημαίνει ότι εάν βαλω την δικιά μου sim της Vodafone τότε θα λειτουργεί κανονικά ή είναι τελικά κλειδωμενο στην ΑΤΤ ?

 

Επ´ισης όταν περνάω στο iPad μέσω iTunes με restore το τελευταίο backup του iPhone, δεν φέρνει τα στοιχεία στο iPad όπως τα contacts,calendars, notes email accounts. Υπάρχει άλλος τρόπος να μεταφέρω όλα τα στοιχεία από το IPhone στο iPad, γιατί εάν είναι να τα κάνω όλα απο την αρχή.....μάλλον βλέπω να μένει στη άκρη το iPad.

 

Σας ευχαριστώ για οποιαδήποτε βοήθεια.

 

ναι, βαλεις την καρτα της vodafone και θα παιξει κανονικα. ΔΕΝ ειναι κλειδωμενο το ipad.

Δεν μπορει να σου περασει στοιχεία αλλης συσκευης. Θα πρεπει να του δηλωσεις εσυ τι στοιχεια θελεις να μεταφερει απο το itunes και θα στα φερει στο ipad.

Link to comment
Share on other sites

Του εχω βαλει micro sim της cosmote, αν και βλεπει το δυκτιο της cosmote, δεν μπορω να μπω στο διαδυκτιο.

 

Οταν το πειρα το ενεργοποιησα απο τα itunes χωρις την sim μεσα ... μου εγραψε καποιο μηνημα για την sim που εγω δεν διαβασα και τωρα δεν ξερω τι να κανω !!!

 

Πειρα στη cosmote αλλα με εχουν σε αναμονη 8ωρη ?!

 

Exει κανεις σας καμια ιδεα ρε μαγκες ?

 

Ακυρο, το βρικα !

 

Για cosmote βαζουμε :

APN : internet

Username : user

Password : pass

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος!
Link to comment
Share on other sites

ναι, βαλεις την καρτα της vodafone και θα παιξει κανονικα. ΔΕΝ ειναι κλειδωμενο το ipad.

Δεν μπορει να σου περασει στοιχεία αλλης συσκευης. Θα πρεπει να του δηλωσεις εσυ τι στοιχεια θελεις να μεταφερει απο το itunes και θα στα φερει στο ipad.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Έκανα ήδη συχρονισμο μέσω ITunes και εφερα στο iPad εφαρμογές, photo κτλ.

Για τα contacts,calendar,notes, email accounts, δεν βρήκα πως έρχονται απο το iPhone στο iPad.

Προσπάθησα μήπως με restore backup του iPhone στο iPad, αλλά πάλι όλα τα πεδία του IPad παραμένουν χωρίς στοιχεία.....ίσως φταίει ότι δεν έχω βάλει την sim κάρτα ακόμα και δεν έχει ενεργοποιθει το iPad. Θα δοκιμάσω πάλι μόλις μου ενεργοποιηθεί η sim την Δευτέρα και θα δω τελικά εάν φταίει αυτό.

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Για cosmote βαζουμε :

APN : internet

Username : user

Password : pass

 

Μόνο το APN: internet και δεν χρειαζεται τα υπόλοιπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://laptopblog.gr/sites/default/files/imagecache/main-stories-large/river-imgs/09/02/2011_-_0323/ipad2mock.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ακουστεί φήμες για Ipad 3 τον Οκτώβριο,μήπως να συζητάμε για αυτό και όχι για το δυο; :rolleyes:
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα

Μόλις πήρα το καινούριο μου iPad και καθώς κάνω την έγγραφη μου στο appstore στην σελίδα που συμπληρώνω τα στοιχια της ποιστοτικης μου κάρτας με ρωτάει το εξής:

 

ITunes Gift card and certificates

Δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να συμπληρώσω εκεί πέρα και δεν μπορώ να ολοκληρώσω την έγγραφη μου αν δεν το συμπληρώσω,βοήθεια κάποιος γιατί το έχω το μηχάνημα στα χερια μου και δεν μπορώ να κατεβασω καμία εφαρμογή!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Διαβάζοντας τις σελίδες του topic μπορώ να πω ότι στα περισσότερα κατατοπιστηκα. Ωστόσο μια απορία μου δεν την έχω λύσει. Έχω pc με windows7. Εκεί έχω ένα φάκελο της δουλειάς μου όπου μέσα έχω άλλους υποφακελους με παρουσιάσεις αρχεια word excel PDF κλπ. Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω αυτό το φάκελο αυτούσιο στο iPad και μέσα από τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει (iworks, ifiles, documents to go) να ανοίγω οποίο αρχείο θέλω εγώ; Αν αυτό γινόταν θα μου έλυνε σε μεγάλο βαθμό ένα βασικό πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ: να πω ότι η εμπειρία μου με apple συσκευή είναι μηδενική αλλά σιγά σιγά με βλεπω να γίνομαι macακιας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα

Μόλις πήρα το καινούριο μου iPad και καθώς κάνω την έγγραφη μου στο appstore στην σελίδα που συμπληρώνω τα στοιχια της ποιστοτικης μου κάρτας με ρωτάει το εξής:

 

ITunes Gift card and certificates

Δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να συμπληρώσω εκεί πέρα και δεν μπορώ να ολοκληρώσω την έγγραφη μου αν δεν το συμπληρώσω,βοήθεια κάποιος γιατί το έχω το μηχάνημα στα χερια μου και δεν μπορώ να κατεβασω καμία εφαρμογή!!!

Για να χρησιμοποιήσεις το AppStore πρέπει να κάνεις εγγραφή όπου μεταξύ άλλων απαραίτητος είναι και ο λογαριασμός μιας κάρτας (prepaid,πιστωτική ή gift..)

Έχεις τέτοια κάρτα φίλε μου;Αν όχι πρέπει να βγάλεις...

 

Καλημέρα σε όλους. Διαβάζοντας τις σελίδες του topic μπορώ να πω ότι στα περισσότερα κατατοπιστηκα. Ωστόσο μια απορία μου δεν την έχω λύσει. Έχω pc με windows7. Εκεί έχω ένα φάκελο της δουλειάς μου όπου μέσα έχω άλλους υποφακελους με παρουσιάσεις αρχεια word excel PDF κλπ. Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω αυτό το φάκελο αυτούσιο στο iPad και μέσα από τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει (iworks, ifiles, documents to go) να ανοίγω οποίο αρχείο θέλω εγώ; Αν αυτό γινόταν θα μου έλυνε σε μεγάλο βαθμό ένα βασικό πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ: να πω ότι η εμπειρία μου με apple συσκευή είναι μηδενική αλλά σιγά σιγά με βλεπω να γίνομαι macακιας.

 

Με τις εφαρμογές αυτές που αναφέρεις μπορείς να περάσεις office files στο Ipad σίγουρα..Τώρα αν μπορείς αυτούσιες δεν είμαι σίγουρος,αλλά και πάλι αφού μπορείς να τις διαχειριστείς μέσα απο τις εφαρμογές κάνεις εκεί φακέλους και είσαι έτοιμος:)

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Διαβάζοντας τις σελίδες του topic μπορώ να πω ότι στα περισσότερα κατατοπιστηκα. Ωστόσο μια απορία μου δεν την έχω λύσει. Έχω pc με windows7. Εκεί έχω ένα φάκελο της δουλειάς μου όπου μέσα έχω άλλους υποφακελους με παρουσιάσεις αρχεια word excel PDF κλπ. Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω αυτό το φάκελο αυτούσιο στο iPad και μέσα από τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει (iworks, ifiles, documents to go) να ανοίγω οποίο αρχείο θέλω εγώ; Αν αυτό γινόταν θα μου έλυνε σε μεγάλο βαθμό ένα βασικό πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ: να πω ότι η εμπειρία μου με apple συσκευή είναι μηδενική αλλά σιγά σιγά με βλεπω να γίνομαι macακιας.

 

Φυσικά και γίνεται και μάλιστα πιο εύκολα και σωστοτερα απ ότι ελπιζεις.:)

 

Θα χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Documents to go.

 

Πρώτο βήμα να διαβάσεις τις οδηγειες της εφαρμογής.

Απο το settings θα κανείς την διαδικασία δημιουργίας "desktop"

Θα κατεβασεις την δωρεάν εφαρμογή του documents to go για pc που επιτρέπει τον συχρονισμο.

 

http://img41.imageshack.us/img41/9210/imageyxi.th.jpg

 

 

Αφού γίνουν όλα αυτά, θα ρυθμίσεις στο pc σου ποιον φάκελο μαζί με τους υποφακελους θέλεις να συχρονιζεις με το documents to go, μέσω της εφαρμογής στο pc.

 

Πλέον ότι αλλαγές κανείς στα αρχεία office που περιέχονται στους φακέλους αυτούς, μόλις κανείς συχρονισμο (με wifi) θα ενημερώνονται και στο iPad και συνεπώς θα έχεις τα ίδια σε pc -iPad.

 

Είναι παρα πολυ χρήσιμο. Κάθε μεσημέρι πριν κλείσω το pc στο γραφείο μου, κάνω ένα συγχρονισμό και είμαι πάντα ένταξη.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα επειδή και εγώ χρειάζομαι αρχεία office για τη δουλεία μου,ποιον τρόπο προτείνεις για εκτύπωση των αρχείων από το ipad;

Υπάρχει καταρχήν;

Δε το έχω ψάξει καθόλου αυτό το κομματι...:confused:

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσεις το AppStore πρέπει να κάνεις εγγραφή όπου μεταξύ άλλων απαραίτητος είναι και ο λογαριασμός μιας κάρτας (prepaid,πιστωτική ή gift..)

Έχεις τέτοια κάρτα φίλε μου;Αν όχι πρέπει να βγάλεις...

Δεν είναι απαραίτητη η πιστωτική. Κατα καιρούς έχω πετύχει οδηγούς που περιγράφουν πως μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο. Google it ;)

Link to comment
Share on other sites

Κώστα επειδή και εγώ χρειάζομαι αρχεία office για τη δουλεία μου,ποιον τρόπο προτείνεις για εκτύπωση των αρχείων από το ipad;

Υπάρχει καταρχήν;

Δε το έχω ψάξει καθόλου αυτό το κομματι...:confused:

 

Δεν έχω επιχειησει ακόμα να κάνω εκτύπωση. Γενικά σπανια εκτυπωνω. Χρησιμοποιω την οθονη του iPad αν θέλω να δείξω κάποιο αρχείο.

 

Έριξα μια γρήγορη ματιά στο documents to go αλλα δεν βρήκα εντολή για print.

Μια εύκολη λύση είναι να πάρεις ένας screen shot της οθόνης όπως φαίνεται το αρχείο σου και απο το library na δώσεις εντολή εκτύπωσης.

 

Σίγουρα θα υπάρχει τρόπος αλλα δεν το έχω ψάξει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται και μάλιστα πιο εύκολα και σωστοτερα απ ότι ελπιζεις.:)

 

Θα χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Documents to go.

 

Πρώτο βήμα να διαβάσεις τις οδηγειες της εφαρμογής.

Απο το settings θα κανείς την διαδικασία δημιουργίας "desktop"

Θα κατεβασεις την δωρεάν εφαρμογή του documents to go για pc που επιτρέπει τον συχρονισμο.

 

http://img41.imageshack.us/img41/9210/imageyxi.th.jpg

 

 

Αφού γίνουν όλα αυτά, θα ρυθμίσεις στο pc σου ποιον φάκελο μαζί με τους υποφακελους θέλεις να συχρονιζεις με το documents to go, μέσω της εφαρμογής στο pc.

 

Πλέον ότι αλλαγές κανείς στα αρχεία office που περιέχονται στους φακέλους αυτούς, μόλις κανείς συχρονισμο (με wifi) θα ενημερώνονται και στο iPad και συνεπώς θα έχεις τα ίδια σε pc -iPad.

 

Είναι παρα πολυ χρήσιμο. Κάθε μεσημέρι πριν κλείσω το pc στο γραφείο μου, κάνω ένα συγχρονισμό και είμαι πάντα ένταξη.

σε ευχαριστω θα τα δοκιμασω και τα ξαναλεμε.

 

καλησπέρα ξανά. θα ήθελα να ρωτήσω αν το documents to go υποστηρίζει τα windows 7 64bit διοτι εκεί που συγχρονίζω μου βγάζει ένα μήνυμα και η εφαρμογή κλείνει. και μετα ο συγχρονισμός ξεκιανει απο την αρχη. τι να κάνω? μήπως καμία προταση?

ευχαριστω.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Διαβάζοντας τις σελίδες του topic μπορώ να πω ότι στα περισσότερα κατατοπιστηκα. Ωστόσο μια απορία μου δεν την έχω λύσει. Έχω pc με windows7. Εκεί έχω ένα φάκελο της δουλειάς μου όπου μέσα έχω άλλους υποφακελους με παρουσιάσεις αρχεια word excel PDF κλπ. Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω αυτό το φάκελο αυτούσιο στο iPad και μέσα από τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει (iworks, ifiles, documents to go) να ανοίγω οποίο αρχείο θέλω εγώ; Αν αυτό γινόταν θα μου έλυνε σε μεγάλο βαθμό ένα βασικό πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ: να πω ότι η εμπειρία μου με apple συσκευή είναι μηδενική αλλά σιγά σιγά με βλεπω να γίνομαι macακιας.

 

Εκτός από το doc2go, εγώ χρησιμοποιώ αρκετά συχνά το DropBox. Aπλά μεταφέρεις ολόκληρο τον φάκελο, στον φάκελο του Dropbox στο desktop. Όσα αρχεία θες ofline τα κανεις favirites τσεκάροντας το αστεράκι στο Dropbox του ipad.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχω βρει γιατι συμβαινει το conflict. πολλά απο τα αρχεία που έχω είναι μέσα σε υποφακέλους και έχουν μεγάλη ονομασία δηλαδη όλο το path είναι παρα πολυ μεγάλο και μάλλον αυτο μου δημιουργεί το πρόβλημα.

 

το dropbox θα πρεπει να το εγκαθιστήσω και στο Pc?

 

παιδιά sorry αν σας πρήζω αλλά ορισμένα πράγματα δεν είναι ξεκάθαρα. για παράδειγμα διάβασα ότι γίνεται να δούμε σελίδες με flash στον safari αλλά δεν βρήκα κάτι εκτός το frash το οποίο όμως θέλει jailbreak. υπάρχει κάτι άλλο μήπως κάποιο πρόγραμμα της apple ισως?

υπάρχει κάποιο αξιόλογο λεξικό διότι αυτά που υπάρχουν στο applstores δεν είναι οτι καλύτερο.

ευχαριστώ.

Edited by nervous
ΔΕΝ είναι chatroom
Link to comment
Share on other sites

Το dropbox το εγκαθιστούμε σε κάθε pc που θέλουμε να διαμοιράσουμε αρχεία. Μέσα από το dropbox του ipad μπορούμε να τρέξουμε το κάθε αρχείο με οποιοδήποτε πρόγραμμα θέλουμε

Για λεξικό πιστεύω τα πιό πλήρη ελληνο-χ είναι τα magenta που είνα υποτίθεται για iphone, αλλά με καλύπτουν και στο ipad.

Edited by takisbr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...