Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η έλευση του νέου iOS4.2 με την ελληνική γλώσσα, αναμένεται για την Τετάρτη 24 Νοεμβρίου και για μέσα Δεκεμβρίου αναμένεται το iPad επίσημα στην ελληνική αγορά!.............

 

Και από που προκύπτει αυτή η πληροφορία αν επιτρέπεται ? Ήδη η Apple έδωσε την 4.2.1 GM και εσύ μας λες για την 4.2 :blink: :confused: :worry:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και από που προκύπτει αυτή η πληροφορία αν επιτρέπεται ? Ήδη η Apple έδωσε την 4.2.1 GM και εσύ μας λες για την 4.2 :blink: :confused: :worry:

 

Έχουμε όντως καινούργια δεδομένα με το χθεσινοβραδινό νέο iOS4.2.1 GM.

Πιθανώς αυτό να βγει επίσημα την άλλη εβδομάδα, αντί του iOS4.2 που είχε προγραμματιστεί!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κ απο μενα

Κατοχος ενος καινουριου 3G κ εγω ψαχνω για την καλυτερη λυση για προπληρωμενες καρτες για ιντερνετ

 

http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%A3%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%85-/Mobile-Broadband-%28WIND-ADSM%29/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF.aspx

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8638

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvancedIOTGonRequest-p/section/Internet_E-mailwithLaptop

 

η πιο συμφερουσα φαινεται η wind

Ποιο πολυ απο ολα ομως με ενδιαφερει η ευκολια χρησης.Δλδ δεν θελω να μπλεκω με micro sim to sim adapters για να κανω ανανεωση χρησης.Ποια λυση σας φαινεται πιο αμεση για να τα κανω ολα μεσα απο το ipad??

τα scratch card βολευουν πολυ αλλα δυστηχως η wind που ειναι η πιο συμφερουσα κανει την ανανεωση χρησης μονο μεσω sms οποτε θα πρεπει να μπλεκω με αλλαγη καρτας απο ipad σε κινητο...

Eπισης οι εταιρειες ξερω οτι δινουν microsim στα συμβολαια.με τον παραπανω τροπο,στο προπληρωμενο καρτο ιντερνετ ξερετε αν δινουν??

 

thanks

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή ''Χάρτες'' της Google, λειτουγεί με wifi στο μοντέλο wifi ή μόνο στο 3G που έχει και GPS;

Το GPS στο 3G λειτουργεί και αυτόνομο ή μόνο μέσω 3G;

 

Αν δεν κάνω λάθος η εφαρμογή δουλεύει κανονικά απλά η ακρίβεια του σήματος δεν είναι η ίδια γιατί το WiFi δεν έχει δέκτη GPS.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Νεο iPad θα κανει την εμφάνιση του πριν τις γιορτες, με ενσωματωμένη καρτα SIM!!!!

Δεν θα εχει - απο οτι διαβαζω - διαφορες στο HW απο το ειδη υπάρχων.

 

http://www.t3.com/news/apple-ipad-2-release-pre-christmas-with-integrated-sim?=51113

Link to comment
Share on other sites

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο getitnow.

Εχει οντως το eject tool sim οπως και στο iphone

Η πριζα ειναι για ελλάδα

οι οδηγιες ειναι στα γαλλικά και τα γερμανικά

εκδοση 3.2.2

Στα αγγλικά είναι

ενας χρονο εγγυηση

 

οτι αλλο θες ρωτα με.

Προσωπικά ειναι καλη ευκαιρια η αγορα απο getitnow

 

To getitnow.gr έχει όλα τα ipad "προσωρινά μη διαθέσιμα"! Καμιά άλλη πρόταση;

Edited by Luci
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει πολύ καιρό να μου γράψει μερικά μείον σε σύγκριση με ένα laptop. Βέβαια όλοι καταλαβαίνουμε μερικά αλλά είναι και μερικά που προκύπτουν από τη χρήση και που νόμιζες ότι θα τα έκανες. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.2 το Quickoffice κρεμάει. Θα περίμενα μετά από δύο μήνες δοκιμαστικών εκδόσεων για developers θε έπρεπε να έχει γίνει αναβάθμιση σε μια εφαρμογή που στοιχίζει πάνω από 15 €.

Υπάρχουν άλλες τέτοιες εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσε το update όλα μια χαρά σε 1ωρα,

Το μόνο και δεν ξέρω γιατί δεν μου πέρασε τα apps

Και πρέπει να τα ξαναπερασω.

Επιτέλους ελληνικά.....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και στο pc1.gr

 

Ευχαριστώ πολύ. Επίσημα στην Ελλάδα ακόμα δεν ξέρουν πότε θα το φέρουν έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή η 4.2. Το iPad είναι πιο ολοκληρωμένο και τα ελληνικά άριστα, καλύτερα από το σπασμένο app με το ελληνοεβραϊκό πληκτρολόγιο. Σε μένα είναι όμως πιο αργό πλέον...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν επιβεβαιώνω ότι είναι πιο αργό.

 

Δεν είναι ορατή καμία μείωση ταχύτητας, η κύλιση οθονών και εικονιδίων είναι ιδιαίτερα smooth, και οι φάκελοι, τα ελληνικά και η οργάνωση του mail είναι μια ευχάριστη αλλαγή. Τις υπόλοιπες 100 βελτιώσεις που λέει η Apple δεν τις είδα (δεν τις έψαξα) αλλά θα επανέλθω την άλλη εβδομάδα με το iTV που στο ενδιάμεσο θα έχω παραλάβει οπότε θα έχω πλήρη άποψη για το Airplay.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το ipad 3G (κάτοχος iphone 3g) , με το άνοιγμα σήμερα αναβάθμιση σε 4.2, πήγαν όλα καλά, κατέβασα μόνο το ibooks και μέσω αυτού το manual ipad 4.2 σε pdf, διάβασα μερικές σελίδες και μερικές δοκιμές με wifi στον safari. Αποτέλεσμα <<Πετάχτηκαν τα μάτια έξω-με την καλή έννοια>>. Βέβαια ίσως με χαμηλωμένη πολύ τη φωτεινότητα τα πράγματα να μην είναι έτσι , θα δοκιμάσω. Τόσο κούραση δεν έχω στην οθόνη του PC ούτε σε 10 ώρες συνεχόμενες. Η απορία μου είναι η εξής: Αυτοί οι Αμερικάνοι πως διαβάζουν ολόκληρα βιβλία στο Ipad; Είναι θέμα συνήθειας λέτε ή θέμα φωτεινότητας;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το ipad 3G (κάτοχος iphone 3g) , με το άνοιγμα σήμερα αναβάθμιση σε 4.2, πήγαν όλα καλά, κατέβασα μόνο το ibooks και μέσω αυτού το manual ipad 4.2 σε pdf, διάβασα μερικές σελίδες και μερικές δοκιμές με wifi στον safari. Αποτέλεσμα <<Πετάχτηκαν τα μάτια έξω-με την καλή έννοια>>. Βέβαια ίσως με χαμηλωμένη πολύ τη φωτεινότητα τα πράγματα να μην είναι έτσι , θα δοκιμάσω. Τόσο κούραση δεν έχω στην οθόνη του PC ούτε σε 10 ώρες συνεχόμενες. Η απορία μου είναι η εξής: Αυτοί οι Αμερικάνοι πως διαβάζουν ολόκληρα βιβλία στο Ipad; Είναι θέμα συνήθειας λέτε ή θέμα φωτεινότητας;

 

Το χρησιμοποιω κυριολεκτικά όλη μέρα και μπορω να πω ότι με κουράζει όσο οποιαδήποτε κοινή οθόνη αλλα λιγότερο απο απ αυτές των λάπτοπ και αυτο όχι μόνο λόγο της ποιότητας της, αλλα περισσότερο λόγο της άμεσης δυνατότητας ζουμ που μεγαλώνει οποιοδήποτε κείμενο στο μέγεθος που δεν σε κουράζει.

Πρέπει να μάθεις να το χρησιμοποιείς και θα δεις ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

 

@@ για την ταχύτητα στην 4.2.1 που αναφέρθηκε, έχω να πω τα εξής:

 

Χρησιμοποιω γύρω στις 40 μέρες τις beta 4.2

Δεν υπάρχει καμία αργοπορεια.

Την φωτεινοτητα εχε την στην μέση. Μόνο σε εξωτερικούς χώρους θα την ανεβασεις.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι και γω ένας ευτυχής κάτοχος ενός iPad 16gb wifi με την 4.2.1

Έχω όμως ένα πρόβλημα

Δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία μου σε προγράμματα όπως το maps και το google earth.Από ότι είδα και από ψάξιμο που έκανα και άλλοι έχουν αυτό το πρόβλημα αλλά δεν υπάρχει μια ξεκάθαρη λύση.Έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι και γω ένας ευτυχής κάτοχος ενός iPad 16gb wifi με την 4.2.1

Έχω όμως ένα πρόβλημα

Δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία μου σε προγράμματα όπως το maps και το google earth.Από ότι είδα και από ψάξιμο που έκανα και άλλοι έχουν αυτό το πρόβλημα αλλά δεν υπάρχει μια ξεκάθαρη λύση.Έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα;

Ευχαριστώ

 

Η εκδοση που πηρες δεν υποστιριζει GPS. Βεβαια με wifi μπορει να βρει στο περιπου τν τοποθεσια σου... Εσυ που εχεις το προβλημα? Με συνδεδεμενο το wifi ή οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη 4.2.1 στο iPad δεν έχω κανένα πρόβλημα. Καθόλου αργό, μάλιστα θα έλεγα οτι λειτουργεί πολύ καλύτερα (smooth).

 

Για το θέμα φωτεινότητας και κούρασης, εγώ έχω στη μέση τη μπάρα και δεν με κουράζει καθόλου και μιλάμε το χρησιμοποιώ καθημερινά παντού. Πολύ καλό feature με τη 4.2.1 είναι ότι με το διπλό πάτημα του Home button, υπάρχουν επιλογές στο multitasking για ρύθμιση φωτεινότητας και ήχου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση που πηρες δεν υποστιριζει GPS. Βεβαια με wifi μπορει να βρει στο περιπου τν τοποθεσια σου... Εσυ που εχεις το προβλημα? Με συνδεδεμενο το wifi ή οχι ?

 

Με το wifi συνδεδεμενο δεν μπορει να μου βρει την τοποθεσια με τιποτα.Εχω ψαχτει πολλες ωρες με το συγκεκριμενο προβλημα αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη

 

και κατι αλλο

ρε παιδια εχω συγχρονισει να παιρνω τα email μου.Πως γινεται να κλειδωσω αυτη την εφαρμογη οχι την συσκευη,γιατι το ipad το παιρνουν και αλλοι στα χερια τους και δεν θελω να βλεπουν τα email μου

 

και γω ειδα βελτιωση με την 4.2.1 και βλεπω οτι το μηχανημα παει σφαιρα τωρα

ευχαριστω

Edited by nithe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...