Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω στο 3G κλεινω... μιας και εχει και GPS! Το wifi μοντελο ΔΕΝ εχει GPS.

Το παραγγειλα!:):)

3g γιωργο. Αυτο θα σου λειψει. Για τον αποθηκευτικο χωρο μη το σκεφτεσαι, ολα online...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντε απο μερα σε μερα αναμενουμε και την 4.2

επιτελους ελληνικα χβρις εφαρμογη

και multitasking!!!

Link to comment
Share on other sites

3g γιωργο. Αυτο θα σου λειψει. Για τον αποθηκευτικο χωρο μη το σκεφτεσαι, ολα online...

 

Ακριβως, το 3G παιζει μεγαλυτερη σημασια. Αληθεια, ολα καλα με το δικο σου? ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam

Θαύμα !

 

Γράφω Ελληνικα στο άϊπαντ!!!!!

 

Είμαι πολύ μπροστά από την 4.2.*

*

 

Είμαι σε μια εφαρμογή ρόϊτερς και στέλνω ένα μήνυμα με εμαιλ. Και μου βγάζει μόνο Ελληνικα στο κυρίως κείμενο.*

Link to comment
Share on other sites

3g γιωργο. Αυτο θα σου λειψει. Για τον αποθηκευτικο χωρο μη το σκεφτεσαι, ολα online...

 

OK Βαγγελη! Το 'χω το´χω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμή στη Σκαι η παρουσιαστρια χρησιμοποιεί ipad αντι για τα κλασσικά χαρτιά ...

 

WOW !!

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμή στη Σκαι η παρουσιαστρια χρησιμοποιεί ipad αντι για τα κλασσικά χαρτιά ...

 

WOW !!

 

Είναι γνωστό αυτό :)

Επίσης έχει και twitter account για επικοινωνία με τους τηλεθεατές της ;)

Link to comment
Share on other sites

 

καλο αλλα μου φαινεται δεν εχει νοημα.πρεπει να εχεις αλλο για usb αλλο gia hdmi....

οταν με το καλο ενσωματωθουν στην συσκευη οι θυρες θα ειναι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Σαββατο (6 νοεμβριου)παρηγγειλα απο getitnow,Τριτη 9 Νοεμβριου στο σπιτι μου με αντικαταβολη και δωρεαν μεταφορικα παρακαλώ το 16gb 3g μονο(νομιζω η καλυτερη τιμη που βρηκα,αν και λεει και στο http://www.pc1.gr ιδια τιμη) 599ευρώ.

Να σημειωσω οτι απο pc1.gr ειχα παραγγειλει το archos101 16 gb και επι 25 ημερες ελεγαν θα ερθει,παραλαμβανουμε και τευτοια.ευτυχως ομως γιατι ακυρωσα και πηρα το ipad.:O

 

Πραγματικά ευτυχώς.

Είσαι πολυ τυχερός !!!!

:)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Ενδιαφερομαι για το ipad αλλα μιας κ ειμαι λιγο ασχετος κ δεν ειχα ποτε μου apple εχω μερικες ερωτησεις

 

*το 3g που με ενδιαφερει ειναι καλο?? εχει micro sim tray τελικα γιατι δεν εχω καταλαβει.μπορω να παρω την wifi κ να κανω tethering απο κινητο μεσω bluetooth??

*ποσο ευκολο ειναι να μεταφερεις ταινιες τραγουδια κτλ mkv κτλ παιρνει??

*ελληνικα εχει??

*το jailbreak τι ειναι??

*επισης ενας αλλος τομεας που με ενδιαφερει ειναι η ευκολια χρησης.Ποση ωρα αντεχετε χωρις να πιαστειτε πχ στον καναπε ή στο κρεβατι??Φανταζομαι οτι πχ το βραδι δεν θα μπορεις να δεις μια σειρα στο κρτεβατι ξαπλωμενος γιατι καπως θα πρεπει να το στηριξεις μιας κ θα ειναι λιγο αβολο να το κρατας συνεχεια ή να το στηριζεις στα γονατα....ετσι το φανταζομαι εγω.εσεις που το εχετε τι λετε??

*Ελπιδα για flash δεν θα υπαρξει ποτε ε??

*apple os vs android??

*το ipad 2 που εχω ακουσει οτι θα βγει στο μελλον τι θα θελατε να βελτιωσει??Αξιζει να περιμενω τοσο πολυ

*ειμαι μεταξυ ipad(αν κ με τσουζει παρα πολυ που δεν εχει Flash) κ galaxytab ειναι η αληθεια μιας κ ειναι τα μονα διαθεσιμα που εχουν εσωματομενο 3g

 

Οσοι εχετε κουραγιο κ μπορειτε βοηθηστε με...ειδα κ ενα βιβλιο για το ipad στα περιπτερα απο το ram οποτε θα το τσιμπησω κ αυτο να ξεστραβωθω

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεα GM Gold v2 για το iPad!:)

 

ναι βγηκε και λενε πως διορθωνει το προβλημα με το wifi.

για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, διόρθωσε το wifi κ παει πιο γρήγορα!!!!!!!

Επίσης, απο ότι βλέπω δεν έχει bugs

 

τελεια....

εγω θα περιμενω την κανονικη κυκλοφορια..

Link to comment
Share on other sites

Σαββατο (6 νοεμβριου)παρηγγειλα απο getitnow,Τριτη 9 Νοεμβριου στο σπιτι μου με αντικαταβολη και δωρεαν μεταφορικα παρακαλώ το 16gb 3g μονο(νομιζω η καλυτερη τιμη που βρηκα,αν και λεει και στο http://www.pc1.gr ιδια τιμη) 599ευρώ.

Να σημειωσω οτι απο pc1.gr ειχα παραγγειλει το archos101 16 gb και επι 25 ημερες ελεγαν θα ερθει,παραλαμβανουμε και τευτοια.ευτυχως ομως γιατι ακυρωσα και πηρα το ipad.:O

 

Καλοριζικο! Για δωσε μερικες πληροφοριες.

Το παρηγγειλες online η τηλεφωνικως;

Τι περιλαμβανει η συσκευασια του wifi+3g εχει και eject tool sim;

Η πριζα του φορτιστη ειναι για Ελλαδα;

Εχει βιβλιαρακι οδηγιων και σε τι γλωσσα;

Επισης τι αναβαθμιση εχει περασμενη, ειναι με γλωσσα στα αγγλικα;

Τι προορισμο εχουν τα ipad του getitnow;

Απο εγγυηση τι γινεται εχει κανονικα και απο που;

Και παλι καλοριζικο!

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

*το 3g που με ενδιαφερει ειναι καλο?? εχει micro sim tray τελικα γιατι δεν εχω καταλαβει.μπορω να παρω την wifi κ να κανω tethering απο κινητο μεσω bluetooth??

καλό θα είναι. microSIM έχει. tethering δεν γίνεται

 

*ποσο ευκολο ειναι να μεταφερεις ταινιες τραγουδια κτλ mkv κτλ παιρνει??

η μεταφορά είναι πανεύκολη. mkv αρχεία (μέσω εφαρμογής) δεν παίζουν ιδιαίτερα καλά

 

*ελληνικα εχει??

με την 4.2 που θα βγει μέσα στο Νοέμβρη ναι.

 

*επισης ενας αλλος τομεας που με ενδιαφερει ειναι η ευκολια χρησης.Ποση ωρα αντεχετε χωρις να πιαστειτε πχ στον καναπε ή στο κρεβατι??Φανταζομαι οτι πχ το βραδι δεν θα μπορεις να δεις μια σειρα στο κρτεβατι ξαπλωμενος γιατι καπως θα πρεπει να το στηριξεις μιας κ θα ειναι λιγο αβολο να το κρατας συνεχεια ή να το στηριζεις στα γονατα....ετσι το φανταζομαι εγω.εσεις που το εχετε τι λετε??

στα χέρια κουράζεσαι εύκολα αλλά στα γόνατα δεν βλέπω πρόβλημα. Υπάρχουν και διάφορες θήκες που έχουν στηρίγματα από πίσω

 

*Ελπιδα για flash δεν θα υπαρξει ποτε ε??

μάλλον όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τηις απαντησεις Dead Angel (ειμαστε κ απο την ιδια γειτονια)

 

οσο αναφορα την πρωτη απο τις ερωτησεις μου λες με ενα φορητο ρουτερακι mi-fi να λυνεται το προβλημα (ετσι ωστε να παρω την εκδοση wi-fi ωστε να εξοικονομησω χρηματα)

http://cgi.ebay.com/ZALIP-CDM530AM-EVDO-HSDPA-Pocket-3G-11N-USB-Router-MIFI_W0QQitemZ320556971185QQcategoryZ91357QQcmdZViewItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4927256998983536244

http://cgi.ebay.com/UNLOCKED-HUAWEI-E5830-MiFi-MOBILE-WiFi-BROADBAND-ROUTER-/140462146330?pt=UK_Computing_Networking_SM&hash=item20b432431a

http://cgi.ebay.com/HUAWEI-E585-3G-HSDPA-MIFI-WIFI-USB-MODEM-UNLOCKED-/270662805274?pt=AU_Modems&hash=item3f04c2a71a

Link to comment
Share on other sites

Μπα....

οπως το εχω υπολογισει ενα μεταχειρισμενο Ipad wi-fi 16Gb + mifi = 450

Κ το βασικο διλλημα που εχω τελικα

Καινουριο Archos 101 ή used Ipad + Mifi

 

Μεσα στο Σκ θα αποφασισω

Πεστε καμια γνωμη κ εσεις

Link to comment
Share on other sites

Μπα....

οπως το εχω υπολογισει ενα μεταχειρισμενο Ipad wi-fi 16Gb + mifi = 450

Κ το βασικο διλλημα που εχω τελικα

Καινουριο Archos 101 ή used Ipad + Mifi

 

Μεσα στο Σκ θα αποφασισω

Πεστε καμια γνωμη κ εσεις

 

Ipad, το 101 ειναι πισω για διαφορους λογους...

Και δικη μου αποψη μη μπλεκεις με MiFi κλπ τωρα που εχεις την επιλογη (οταν δεν υπηρχε το ipad 3g στην αγορα ηταν μονοδρομος), δωσε κατι παραπανω οταν εισαι ετοιμος και παρε ενα 3g.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το εξής θέμα και το ποστάρω εδώ γιατί ίσως έχετε παρόμοια εμπειρία και λύση. Έχω το iPhone, κατεβάζω apps, το κάνω sync με iTunes.

Μετά έχω το iPad, κατεβάζω apps, το βάζω να κάνει sync με iTunes κανονικά και αυτόματα και εγκαθιστά στο iPad και τα apps του iPhone τα οποία δεν τα θέλω καθόλου στο iPad.

Τι κάνω λάθος με το sync του iPad?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το εξής θέμα και το ποστάρω εδώ γιατί ίσως έχετε παρόμοια εμπειρία και λύση. Έχω το iPhone, κατεβάζω apps, το κάνω sync με iTunes.

Μετά έχω το iPad, κατεβάζω apps, το βάζω να κάνει sync με iTunes κανονικά και αυτόματα και εγκαθιστά στο iPad και τα apps του iPhone τα οποία δεν τα θέλω καθόλου στο iPad.

Τι κάνω λάθος με το sync του iPad?

 

Εφόσον χρησιμοποιείς το ίδιο itunes account ότι εφαρμογή κατεβάζεις στην μία συσκευή θα εγκαθίσταται και στην άλλη εκτός αν ξετσεκάρεις το Automaticaly sync new apps στο apps του iPad μέσα στο iTunes.

 

http://faethon.net/images/external/tunes-auto-sync-new-apps.jpg

 

Με τον τρόπο αυτό θα πρέπει να επιλέγεις κάθε φορά ποια εφαρμογή θέλεις να περάσει στο iPad. Ακόμα και αν την κατεβάζεις μέσα από το iTunes του υπολογιστή σου και είναι μόνο για iPad.

 

Μπα....

οπως το εχω υπολογισει ενα μεταχειρισμενο Ipad wi-fi 16Gb + mifi = 450

Κ το βασικο διλλημα που εχω τελικα

Καινουριο Archos 101 ή used Ipad + Mifi

 

Μεσα στο Σκ θα αποφασισω

Πεστε καμια γνωμη κ εσεις

 

Αν καταλήξεις σε iPad σε καμία περίπτωση μην μπλέξεις με mifi. Πάρε κατευθείαν 3g γιατί είναι τόσες οι στιγμές που θα το ξεχάσεις, θα είναι αφόρτιστο, δεν θα μπορείς να το μεταφέρεις κλπ που θα βλαστημήσεις.

 

Προσωπικά, αλλά και όσους γνωρίζω που είχαν πάρει iPad wifi και mifi πούλησαν το wifi και το mifi και πήραν iPad 3g, χάνοντας χρήματα αλλά για να γλυτώσουν την ταλαιπωρία. Εκτός των άλλων το απλό wifi δεν έχει gps.

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...