Jump to content

Sony Ericsson Elm


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 523
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αγορασα για τον πατέρα μου σημερα απο Γερμανο με τις εκπτωσεις στα 147 ευρώ.καλο σε πρωτη ματιά πολυ ωραιο πιασιμο.

Εχει όμως το myview και θελω να το πετάξω.Γνωριζει κάποιος κατι παραπάνω;

Παντως απο οτι διαβασα δεν ειναι Α2 οπότε θέλει αλλο τροπο debranding

 

147 ευρώ σκέτη συσκευή; Καλό value for money... :D

 

Για το debrand googlαρέ το λίγο. ;)

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Εχω το ΕΛΜ μερικες μερες τωρα.. Γενικως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, ειδικα για τα χρηματα του! Δεν υπαρχει μεχρι τωρα κατι που να εχω βρει στραβο..

 

Βασικα θελω να ρωτησω για τη μπαταρια.. Ποσο κραταει σε σας; Ειχα συνηθισει τοσα χρονια με το κ750 που δε μου κρατουσε ουτε μερα κι οταν πηρα το ελμ και ειδα οτι κραταει αρκετα, χαρηκα.. Ομως τις τελευταιες μερες παρατηρησα οτι τελειωνει αρκετα γρηγορα..

Δε μιλαω σχεδον καθολου, μονο καποια απογευματα μπαινω στο ιντερνετ μεσω wifi..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Εχω το ΕΛΜ μερικες μερες τωρα.. Γενικως ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, ειδικα για τα χρηματα του! Δεν υπαρχει μεχρι τωρα κατι που να εχω βρει στραβο..

 

Βασικα θελω να ρωτησω για τη μπαταρια.. Ποσο κραταει σε σας; Ειχα συνηθισει τοσα χρονια με το κ750 που δε μου κρατουσε ουτε μερα κι οταν πηρα το ελμ και ειδα οτι κραταει αρκετα, χαρηκα.. Ομως τις τελευταιες μερες παρατηρησα οτι τελειωνει αρκετα γρηγορα..

Δε μιλαω σχεδον καθολου, μονο καποια απογευματα μπαινω στο ιντερνετ μεσω wifi..

 

με μιση ωρα wifi την μερα,κανα 20λεπτο κλησεις και αλλα τοσα μηνυματα,γυρω στις 4-5 μερες με παει(με gsm δικτυο και καθολου 3G)το βραδυ κλειστο για 7 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

έχω το elm κάνα 3μηνο και είμαι αρκετά ευχαριστημένος... Δεν έχει παρουσιάσει κάποιο ελαττωμα (ακόμα). Έχω μία 8άρα μνήμης και θέλω να μηδενίσω την αρίθμηση των φωτογραφιών που βγάζω. Στο κ750 ήταν εφικτό. Εδώ είναι; και πώς;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά απο 3 ημέρες χρήσης μπορώ να πώ ότι:

το σήμα δεν είναι πολύ καλό σε σχέση με το προηγούμενο SE που είχα.

Με το hands free δεν έχεις καλή ακουστική (αν και δυνάμωσα τον ήχο).

μήπως πρεπει να ενεργοποιήσω/απενεργοποιήσω κάτι?

 

Το κινητό είναι στοιβαρό και η οθόνη του με μεγάλη ευκρίνεια

Επίσης μου άρεσαν πολύ τα πλήκτρα του και το touch που έχουν (σε σχέση με το W595 που το έχει ένας φίλος μου και τρίζουν..)

Η μπαταρία μέχρι στιγμής μια χαρά με μέτρια χρήση

 

Έχω αποθηκεύσει στο "Το υλικό μου" τραγούδια και photo τα οποία εμφανίζονται τώρα και στο "Πολυμέσα". Αν τα σβήσω απο εκεί θα σβηστούν και απο "Το υλικό μου"? Δηλ, αυτή τη στιγμή ποιάνουν χώρο στην μνήμη εις διπλούν ?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3η μερη χρηση του ελμ εχω να πω.

 

1.To gps άψογο και ας χρεώνετε...... Είχε και μια άλλη εφαρμογή τζαματη που σε δείχνει την ταχύτητά (traker)

 

2.To internet μέτριας χρήσης σε Youtube, άριστη σε ιστοσελίδες καθώς και σε streaming radios.

 

3. Σχετικά με τα μηνύματά υπάρχει και μια κατηγορία άπω εκεί είναι σαν το τσατ του φαιςμπουκ και είναι τέλια.

 

4.Σε ακουστικότητα μέτρια. Ακούγετε καλύτερά χωρίς ακουστικά.

 

5.Τα ραδιόφωνο του είναι πολύ δυνατό... Μιλάμε άριστο...

 

6.Την βιντεοκληση δεν έχω δοκιμάσει.

 

7.Δεν το βλέπω και τόσο ανθεκτικό.

 

8.Η μπαταρία δεν την βλέπω να κρατάει και πολύ.

 

Αν έχετε καμία απορία ρωτήστε με μην διστάσετε:).

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 3η μερη χρηση του ελμ εχω να πω.

 

1.To gps άψογο και ας χρεώνετε...... Είχε και μια άλλη εφαρμογή τζαματη που σε δείχνει την ταχύτητά (traker)

 

2.To internet μέτριας χρήσης σε Youtube, άριστη σε ιστοσελίδες καθώς και σε streaming radios.

 

3. Σχετικά με τα μηνύματά υπάρχει και μια κατηγορία άπω εκεί είναι σαν το τσατ του φαιςμπουκ και είναι τέλια.

 

4.Σε ακουστικότητα μέτρια. Ακούγετε καλύτερά χωρίς ακουστικά.

 

5.Τα ραδιόφωνο του είναι πολύ δυνατό... Μιλάμε άριστο...

 

6.Την βιντεοκληση δεν έχω δοκιμάσει.

 

7.Δεν το βλέπω και τόσο ανθεκτικό.

 

8.Η μπαταρία δεν την βλέπω να κρατάει και πολύ.

 

Αν έχετε καμία απορία ρωτήστε με μην διστάσετε:).

 

για τα 7 και 8 θα διαφωνησω..ειδικα η μπαταρια ειναι σκυλι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε παιδια.. Εμενα η μπαταρια δεν αντεχει πολυ..

Το wifi αν ειναι συνδεδεμενο, ακομη κι αν δεν κανω χρηση του κινητου, μου καταναλωνει μπαταρια;

Γενικως ουτε μιλαω, ουτε πολλα μηνυματα στελνω.. Μονο απ το wifi αν ειναι, που μπαινω καμια ωριτσα τη μερα.. Και το εχω και κατι ωριτσες ανοιχτο χωρις να το πειραζω ομως :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε παιδια.. Εμενα η μπαταρια δεν αντεχει πολυ..

Το wifi αν ειναι συνδεδεμενο, ακομη κι αν δεν κανω χρηση του κινητου, μου καταναλωνει μπαταρια;

Γενικως ουτε μιλαω, ουτε πολλα μηνυματα στελνω.. Μονο απ το wifi αν ειναι, που μπαινω καμια ωριτσα τη μερα.. Και το εχω και κατι ωριτσες ανοιχτο χωρις να το πειραζω ομως :)

 

Εμενα τα ιδια κανει.Μια νυχτα το αφηνω να φορτισει και παλι τελιωνει η μπαταρια με ενα μυνημΑ///...εΕλεος/

.

 

Υ.Γ Δεν εχει και τοσο καλη καμερα!

Link to comment
Share on other sites

Το wifi οταν ειναι συνδεδεμενο, ακομη κι αν δεν κανεις χρηση του κινητου, σου καταναλωνει πολυ μπαταρια πιστευω ειναι μαζι με το GPS η δυο πιο ενεργοβορες λειτουργιες
Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του μηνυματος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3256645#post3256645 θα ηθελα να μαθω εαν αντεχει στην σκληρη χρηση... Γιατι ειμαι επικινδυνος! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για αναβάθμιση λογισμικού, έχω το κινητό κάπου ένα μήνα τώρα, είμαι πολύ ευχαριστημένη από τις λειτουργίες του (και την απόδοση της μπαταρίας!) έχω όμως ένα πρόβλημα.

Εδώ και 1-2 μέρες τα μηνύματα που στέλνω προς ένα συγκεκριμένο αριθμό, ενώ μου έρχεται κανονικά η αναφορά παράδοσης, εκείνος δε τα λαμβάνει. Έχω τσεκάρει οτί με τις υπόλοιπες επαφές μου δεν έχω πρόβλημα, λαμβάνουν κανονικά τα μηνύματα μου. Κι εκείνος αντίστοιχα λαμβάνει από όλους μηνύματα εκτός από εμένα. :blink: Καμιά (λογική) εξήγηση? :ninja:

Να του κάνω καμιά αναβάθμιση μπας και φτιάξει?

Α, επίσης είχα αντιμετωπίσει κι εγώ 3-4 φορές το πρόβλημα που ανέφεραν και άλλα παιδιά, οτί σε κάποια φάση το κινητό ενώ δέχεται κλήση δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης, ούτε ενεργοποιείται η δόνηση, αλλά κάθε φορά το έκλεινα και το ξαναάνοιγα και τώρα έχει καιρό που δεν μου το εμφανίζει αυτό το πρόβλημα.

 

Αν σου επιτρέψει κάνε του πάλι αναβάθμιση. Δεν χάνεις τίποτα. :)

 

Τελικά δεν είναι πρόβλημα της συσκευής, γιατί δοκίμασα από άλλη συσκευή να στείλω μήνυμα προς αυτό τον αριθμό και πάλι δεν το λάμβανε. Οπότε πήρα τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote μήπως βρω άκρη.

(Θα ανοίξω κι εδώ ένα thread μήπως έχει αντιμετωπίσει κι άλλος το ίδιο πρόβλημα και μπορέσει να βοηθήσει. :p)

Link to comment
Share on other sites

Για σας! Θέλω να αγοράσω αυτό το κινητό. Σε ένα online κατάστημα το βρήκα με το όνομα Sony Ericsson Elm J10i2. Ο κωδικός σημαίνει κάτι; Είναι το ίδιο elm ή διαφοροποιήτε σε κάτι; Επίσης η οθόνη είναι μεγαλύτερη από του k810i? Edited by federer
patc
Link to comment
Share on other sites

Για σας! Θέλω να αγοράσω αυτό το κινητό. Σε ένα online κατάστημα το βρήκα με το όνομα Sony Ericsson Elm J10i2. Ο κωδικός σημαίνει κάτι; Είναι το ίδιο elm ή διαφοροποιήτε σε κάτι; Επίσης η οθόνη είναι μεγαλύτερη από του k810i?

 

ειναι το ιδιο πραγμα..ειναι η κωδικη ονομασια του μοντελου αυτη.η οθονη ειναι κατα 0,2 ιντσες μεγαλυτερη απ του Κ810 (2,2 εναντι 2.0)

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά, είμαι και εγώ κάτοχος αυτού του κινητού. γενικά είμαι ευχαριστημένη από το κινητό μου αλλά ενώ με συνδέει στο internet με το wifi κανονικά όταν πάω στο μενού και πάω να μπω στο ίντερνετ δείχνει πως φορτώνει η σελίδα και μετά μου βγάζει σφάλμα απενεργοποιήστε το wi-fi ή ελέξτε το παροχέα δικτύου. Έχω ενεργοποιήσει το cosmote my view οπότε δεν φταίει αυτό. ίσως να πρέπει να βάλω τις ρυθμίσεις χειροκήνιτα αλλα που θα βρω το Ip και όλα αυτά που μου ζητάει;
Link to comment
Share on other sites

Με την κάμερα τι γίνεται ρε ****το; Δε μπορω να βγάλώ φωτογραφίες το βράδυ! Το φλας είναι άθλιο εώς ανύπαρκτο!

 

Άσχετο.. Ψάχνω προγραμματάκι για συνομιλία μέσω φεισμπουκ.. Εκτος του εβυδδυ

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στον πατερα μου το νεο λογισμικο και παρατηρησα οτι παει ακομα πιο σφαιρα:D αλλα ειδα οτι χαθηκε η εφαρμογη που μετραει τα βηματα σου,και η συντομευση που πατας πανω το πληκτρο σε οθονη αναμονης και εβγαζε τα διαφορα widget.:mad: Αλλα δν το εψαξα πολυ γιατι επρεπε να φυγει.

Εχει κανει κανεις την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο τροπος να μπω στο ιντερνετ(σελιδεσ κτλ.) μεσο wifi οταν ειμαι εντος wifi συνεχεια μου βγαζει οτι πρεπει να εχω τισ ρυθησεις δικτιου αλλα αυτο ειναι για μεσο gprs
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Για χαρα σε όλους/όλες.

Αγόρασα κ εγώ λοιπον το αξιαγάπητο elm

Η συσκευή πραγματικά αξιζει!

ναι σίγουρα για τα χρηματα της..

το πρόβλημα μουεχει να κανει με το ιντερνετ της vodafone..

το κινιτό έχει συνδεθεί κανονικα στο ρουτερ μου και μπορώ να πλοηγηθώ κανονικα στό ιντερνετ...

Δεν εχω κανενα προγραμμα για ιντερνετ στο κινιτο αλλά μερικές φορες συνδέομαι μέσω vodafone στο facebook για παράδειγμα ενω είμαι συνδεδεμένος στο ρουτερ μου..

δηλαδή χρειάζομαι βοήθεία στην απενεργοιποιήση τοu έτσι ώστε να μην μου ερθεί κανενάς λογαριασμος και τραβάω τα μαλάκια μου :P

Edited by multiPetros
Αλλαγή του "μ" σε "μου" - Η χρήση γραφής τύπου sms κάνει τα μηνύματα δυσανάγνωστα και κουραστικά, παρακαλώ να την αποφεύγετε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

 

Έχω αγοράσει το Elm για τον πατέρα μου αλλά έχει το εξής πρόβλημα.

 

Όταν καλεί κάποιος ακούγεται να χτυπάει κανονικά. Μετά από 2-3 κλήσεις όμως όποιος κι αν καλέσει δεν ακούγεται καθόλου ούτε ο ήχος κλήσης ούτε η δόνηση.

 

Όσα reboot κι αν έκανα, όσες επαναφορές εργοστασιακών ρυθμίσεων πάλι τα ίδια!

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλον αυτό; Επειδή δεν έχει στη συσκευασία καλώδιο σύνδεσης με PC, με Update λύνεται αυτό το πρόβλημα; Αν ναι, να πάω ν'αγοράσω ένα καλωδιάκι.

Αλλιώς το στέλνουμε SonyEricsson;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ένα update θα λύσει το πρόβλημά σου. Ωστόσο μου κάνει εντύπωση που δεν είχε καλώδιο στην συσκευασία.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Elm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...