Jump to content

Sony Ericsson Elm


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα.. το παρήγγειλα σήμερα κι εγω το elm και στο γερμανό δεν το χαν κι απ ότι φαίνεται πουλάει αρκετά το μοντέλο. ξέρει κανείς απ τους κατόχους ποια ακουστικα περιλαμβάνει το πακέτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 523
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα.. το παρήγγειλα σήμερα κι εγω το elm και στο γερμανό δεν το χαν κι απ ότι φαίνεται πουλάει αρκετά το μοντέλο. ξέρει κανείς απ τους κατόχους ποια ακουστικα περιλαμβάνει το πακέτο?

 

Καλημερα. Απλα ακουστικα περιλαμβανει, τιποτα το ιδιαιτερο. Εγω εχω τα HPM-82 απο παλια και δεν τα εχω καν ανοιξει τα δικα του.

Link to comment
Share on other sites

Για σας!

εχω και εγω απο χτες elm.Προσπαθω να συνδεθω με wi-fi με το δικτυο του σπιτιου μου.Ζηταει φραση προσβασης(γραφω το user name μου)και βγαζει μ/μα:εκτος εμβελειας.δοκιμαστε ξανα

(ειμαι διπλα στο υπολ)Τι πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3-4 πληρεις φορτισεις-αποφορτισεις μπορω να πω οτι στο θεμα αυτονομιας ειναι φοβερο. Κραταει 5 μερες συνεχεια ανοιχτο (το βραδυ μπαινει για 7 ωρες σε flight mode) με 4-5 ωρες ραδιοφωνο καθημερινα και περιπου 10 λεπτα κλησεις την ημερα και 3-4 μηνυματακια.

 

super δλδ! πολυ καλο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Για σας!

εχω και εγω απο χτες elm.Προσπαθω να συνδεθω με wi-fi με το δικτυο του σπιτιου μου.Ζηταει φραση προσβασης(γραφω το user name μου)και βγαζει μ/μα:εκτος εμβελειας.δοκιμαστε ξανα

(ειμαι διπλα στο υπολ)Τι πρεπει να κανω;

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το encryption του ρούτερ, συνδέσου πάλι για να δεις τι γίνεται και μετά ξαναβάλε ένα WEP key.

 

εχω μια ερωτηση....τελικα ρε παιδια το ελμ εχει wifi?στο e-shop δεν το αναφερει :wacko:

 

Έχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με θελει τελικά!

Μετα απο 3 μέρες χρήσης το κινητό έπαψε να λειτουργεί!!!!

Ετσι απλά, το εκλεισα το βραδυ και δεν ξανανοιξε ποτε! Ουτε δειχνει να φορτιζει, ουτε να λειτουργει σαν καρτα οταν το συνδεω με τον υπολογιστή!! Απολυτως τιποτα!

Θ το παω αυριο στο μαγαζι που το αγορασα. Ξερετε αν δικαιουμαι αντικατασταση συσκευης ή απλώς επισκευη χωρις χρεωση, μιας και ειναι μεσα στην 1η εβδομαδα χρήσης?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δικαιουσε αλλα ΚΑΙ θα ΑΠΑΙΤΗΣΗΣ αντικατασταση συσκευης!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν με θελει τελικά!

Μετα απο 3 μέρες χρήσης το κινητό έπαψε να λειτουργεί!!!!

Ετσι απλά, το εκλεισα το βραδυ και δεν ξανανοιξε ποτε! Ουτε δειχνει να φορτιζει, ουτε να λειτουργει σαν καρτα οταν το συνδεω με τον υπολογιστή!! Απολυτως τιποτα!

Θ το παω αυριο στο μαγαζι που το αγορασα. Ξερετε αν δικαιουμαι αντικατασταση συσκευης ή απλώς επισκευη χωρις χρεωση, μιας και ειναι μεσα στην 1η εβδομαδα χρήσης?

 

Από που το αγόρασες αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν και ποτε θα ερθει στην βοδαφονε...? το ηχειο του ειναι δυνατο?ακουγετε καλα? αποτι καταλαβαινω οι γενικεσ εντυπωσεις ειναι καλες ετσι?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Από που το αγόρασες αν επιτρέπεται?

 

Δυστυχώς απο ενα μαγαζί που συνεργαζεται με Cosmote.(οχι γερμανο, ενα που δεν ανηκει σε αλυσιδα).

Η συνεχεια ειναι οτι το πηγα στο καταστημα που το αγορασα, μου ειπε να το παω στο SE service γιατι αυτοι μονο πουλανε συσκευες ΔΕΝ επισκευαζουν, ΔΕΝ αντικαθιστουν! Το πηγα στο SE Service και αφου το κρατησαν μια μερα το αποτελεσμα ηταν να μου πει οτι ΠΙΘΑΝΟΝ ειναι ελαττωματικο γιατι οτι και να του εκανε δεν μπορεσε να το ανοιξει, δεν αντεδρασε στη συνδεση με τον υπολογιστη κτλ κτλ , οποτε πρεπει να το στειλουν Αθηνα στα κεντρικά και εκεινοι θα μας πουν αν επισκευαζεται (οποτε θα το επισκευασουν) ή αν οντως ειναι ελαττωματικό οποτε θα δωσουν εντολή στο καταστημα που το αγορασα να μου το αντικαταστησουν με καινουριο...Η ολη υποθεση θα τραβηξει 3-4 εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή βαρέθηκα να έχω πάντα smartphones με χαρακτηριστικά που ποτέ δεν χρησιμοποιώ αλλά πληρώνω, θα ήθελα να κάνω κι εγώ 2-3 ερωτήσεις:

 

  1. Διάβασα ότι με χαλαρή χρήση κρατάει 4-5 μέρες, εκτός απο τον asikis[/member] στους άλλους πόσο κρατάει?
  2. Απο ποιότητα συνομιλίας τι λέει? Ακούτε καλά το συνομιλητή σας?
  3. Το WIFI παίζει καλά σε μικρές αποστάσεις? σας αποσυνδέει εύκολα?
  4. Το πακέτο είχε μέσα κάρτα μνήμης?
  5. Σαν μέγεθος είναι ΟΚ να το κουβαλάς στη τσέπη του τζιν ή είναι μεγαλούτσικο και άβολο? (το έχω δει απο κοντά αλλά δεν το έχω κρατήσει στην τσέπη μου για καμιά μέρα να κρίνω)
  6. RSS έχει να έρχονται σαν μηνύματα όπως το κορυφαίο w910i (θεός 'σχωρέστο:()?
  7. email έχει στείλει/λάβει κανείς? (αν και νομίζω η cosmote που είμαι συνδρομητής δεν υποστηρίζει τέτοια υπηρεσία αποστολής και λήψης απο το μενού του κινητού αλλά θα πρέπει να μπεις στον Browser)

 

Thanks!!!:)

Edited by mantsag1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή βαρέθηκα να έχω πάντα smartphones με χαρακτηριστικά που ποτέ δεν χρησιμοποιώ αλλά πληρώνω, θα ήθελα να κάνω κι εγώ 2-3 ερωτήσεις:

 

  1. Διάβασα ότι με χαλαρή χρήση κρατάει 4-5 μέρες, εκτός απο τον asikis[/member] στους άλλους πόσο κρατάει?
  2. Απο ποιότητα συνομιλίας τι λέει? Ακούτε καλά το συνομιλητή σας?
  3. Το WIFI παίζει καλά σε μικρές αποστάσεις? σας αποσυνδέει εύκολα?
  4. Το πακέτο είχε μέσα κάρτα μνήμης?
  5. Σαν μέγεθος είναι ΟΚ να το κουβαλάς στη τσέπη του τζιν ή είναι μεγαλούτσικο και άβολο? (το έχω δει απο κοντά αλλά δεν το έχω κρατήσει στην τσέπη μου για καμιά μέρα να κρίνω)
  6. RSS έχει να έρχονται σαν μηνύματα όπως το κορυφαίο w910i (θεός 'σχωρέστο:()?
  7. email έχει στείλει/λάβει κανείς? (αν και νομίζω η cosmote που είμαι συνδρομητής δεν υποστηρίζει τέτοια υπηρεσία αποστολής και λήψης απο το μενού του κινητού αλλά θα πρέπει να μπεις στον Browser)

 

Thanks!!!:)

 

1. 5-6 μέρες.

2. Πολύ καλά.

3. Και σε μεγάλες τα πάει τέλεια.

4. Όχι.

5. Πολύ βολικό και πρακτικό.

6. Νομίζω ναι (χωρίς να είμαι σίγουρος).

7. Υποστηρίζει την υπηρεσία κανονικά. Παίρνεις και στέλνεις.

Link to comment
Share on other sites

1. 5-6 μέρες.

2. Πολύ καλά.

3. Και σε μεγάλες τα πάει τέλεια.

4. Όχι.

5. Πολύ βολικό και πρακτικό.

6. Νομίζω ναι (χωρίς να είμαι σίγουρος).

7. Υποστηρίζει την υπηρεσία κανονικά. Παίρνεις και στέλνεις.

 

ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση, έχει όντως πολύ ποιοτική κατασκευή σε σχέση με τα SonyEriccson των τελευταίων ετών...:)

 

7. Υποστηρίζει την υπηρεσία κανονικά. Παίρνεις και στέλνεις.

 

Με cosmote το δοκίμασες ή με καμιά Vodafone?

Edited by mantsag1
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν και ποτε θα ερθει στην βοδαφονε...? το ηχειο του ειναι δυνατο?ακουγετε καλα? αποτι καταλαβαινω οι γενικεσ εντυπωσεις ειναι καλες ετσι?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

λεει τιποτα απο αναπαραγωγη μουσικησ απο ακουστικα? σαν το w705 πχ
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο προς το παρόν. Το κινητό φαίνεται πολύ καλό από τις μέχρι τώρα εντυπώσεις των κατόχων.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φαίνεται πολύ καλό από τις μέχρι τώρα εντυπώσεις των κατόχων.

 

Λοιπόν απο σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του κινητού!!!

 

Με μια πρώτη ματιά μου φαίνεται πολύ γρήγορο και ωραίο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα την προηγουμενη εβδομάδα και έχω ενθουσιαστεί.

Είναι αυτό που έψαχνα.

Ευκολια στις συντομευσεις.

Τέλειο ήχο με το bluetooth ακουστικό με λιγοτερα παρασιτα απο αλλα τηλεφωνα.

Αψογη συνεργασία με τον υπολογιστή...

Και κάμερα 5mpixel.

Ευχαριστώ SonyEricsson!

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

How to get the most out of your Sony Ericsson Elm’s battery

We show you how to get the most out of your Sony Ericsson Elm’s battery

 

As we all know, the battery life on the majority of modern handsets is pretty rubbish – and this isn’t surprising when you consider how much technology is packed into them these days.

 

That said, there are a few ways you can reduce your consumption of energy. Follow these easy steps to get more out of your Sony Ericsson Elm’s battery life:

 

Reduce the screen brightness

Go to Menu, then Settings, and select Display then Brightness.

Next, press the navigation key left to lower the screen’s brightness.

To get significant gains in your Elm’s battery life select 70 per cent.

Press Save.

 

Turn off Bluetooth

Go to Settings then Bluetooth.

Once inside Bluetooth Settings, select Turn Off

 

Shut down Voice Control

Again, make your way over to Settings and go into General.

Select Voice Control and turn it off.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είμαι και εγώ κάτοχος του εν λόγω κινητού και μέχρι τώρα αρκετά ευχαριστημένος (εκτός βέβαια του κουμπιου "my view" της cosmote)

 

Έχω διαβάσει και αλλού να απενεργοποιούμε το 3G για κατανάλωση μπαταρίας, τι λέτε εσείς;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Elm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...