Jump to content

Sony Ericsson Elm


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 523
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα δεν ερχονται πρωτα τα κινητα και μετα οι γλωσσες..και τα δυο μαζι ερχονται απ το εργοστασιο πακετο :)

 

ευχαριστώ για την πληροφορία :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Και μια ερωτηση ακομα:). Που μπορώ να κατεβασω "Θεματα" και εφαρμογες?

Απο το site της se δεν μπορώ ( και δεν ξερω γιατι:wacko: )

 

Ακομα μια απορια.Πως μπορω να ταξινομησω τις επαφες μου,χωριστα αυτες που ειναι με αγγλικους χαρακτηρες απο αυτες που ειναι με ελληνικους? Τωρα μου τις βγαζει ολες μαζι.

Συγγνωμη που σας εχω ζαλίσει με τις αποριες μου:O

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Για θέματα και εφαρμογές κοίτα την υπογραφή του RAVER.

 

Περίεργο που σου τις βγάζει έτσι. Κανονικά θα έπρεπε να σου ταξινομεί πρώτα όλα τα όνοματα που αρχίζουν με αγγλικό χαρακτήρα και μετά με Ελληνικό. Είσαι σίγουρος ότι το "Α" είναι άλφα Ελληνικό κι όχι Αγγλικό; Έχει σημασία! Στο μάτι σου είναι το ίδιο, για τον υπολογιστή/κινητό όχι!

 

EDIT:

Ένα πολύ καλό πρόγραμμα για επεξεργασία του τηλεφωνικόυ καταλόγου και backup είναι το MyPhoneExplorer. Ελπίζω να δουλεύει με το Elm.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι, ειναι κανονικα με Α αγγλικό.Αλλωστε δεν το κανει μονο με τα κοινα γραμματα(Α,Β,Κ,Τ κτλ) το κανει με ολα.Πχ μετα τις επαφες που αρχιζουν με C εχει αυτές που αρχιζουν με Γ. Ακολουθει τη σειρα ABC/ΑΒΓ.

Και κατι αλλο που δεν μου εχει αρεσει ειναι οτι δεν εχει τις κλασσικες ρυθμισεις για sms (ΠΧ διαρκεια αναμονης, αναφορα παραδοσης).Ιδιατερα για την αναφορά, η οποια μου ειναι πολυ χρησιμη, ακολουθώντας τις οδηγιες, δλδ την ώρα που το sms ειναι ετοιμο για αποστολη μπορεις μεμονομενα να πας στις επιλογες για προχωρημενους και να διαλεξεις αναφορα παραδοσης ενεργη ΑΛΛΑ τοτε το sms μετατρεπεται σε mms:cry:

Αν εχει να προτινει καποιοις, κατι, ευπρόσδεκτο!

Link to comment
Share on other sites

 

EDIT:

Ένα πολύ καλό πρόγραμμα για επεξεργασία του τηλεφωνικόυ καταλόγου και backup είναι το MyPhoneExplorer. Ελπίζω να δουλεύει με το Elm.

 

Δουλεύει κανονικά. Το θέμα είναι να έχει καλώδιο, αφού δεν υπάρχει στη συσκευασία.

 

Και κατι αλλο που δεν μου εχει αρεσει ειναι οτι δεν εχει τις κλασσικες ρυθμισεις για sms (ΠΧ διαρκεια αναμονης, αναφορα παραδοσης).Ιδιατερα για την αναφορά, η οποια μου ειναι πολυ χρησιμη, ακολουθώντας τις οδηγιες, δλδ την ώρα που το sms ειναι ετοιμο για αποστολη μπορεις μεμονομενα να πας στις επιλογες για προχωρημενους και να διαλεξεις αναφορα παραδοσης ενεργη ΑΛΛΑ τοτε το sms μετατρεπεται σε mms:cry:

Αν εχει να προτινει καποιοις, κατι, ευπρόσδεκτο!

 

Μενού-Μηνύματα-μηνύματα-ρυθμίσεις. Πρόσεξέ το εκεί γιατί έχει 3 tabs από πάνω.

Edited by Teacher
Link to comment
Share on other sites

το myphoneexlorer το δοκιμασα,χρησιμοποιωντας το καλωδιο απο το παλιο μου se.Αλλα το θεμα με τις επαφες δεν λυθηκε.Ενω στο myphoneexlorer φαινονται κανονικα,χωριστα οι μεν επαφες απο τις δε, οταν τις μεταφερω στο τηλ, γινονται παλι αχταρμας.Η μονη λυση που βρήκα (αν μπορει να θεωρηθει λυση...) ειναι να γυρισω τη γλωσσα του τηλεφωνου απο ελληνικα σε αγγλικα.Τοτε μου τακτοποιεί τις επαφες, οπως πρεπει:wacko:

 

Μενού-Μηνύματα-μηνύματα-ρυθμίσεις. Πρόσεξέ το εκεί γιατί έχει 3 tabs από πάνω.

 

Εχω δει και τις 3 καρτελες αλλα δεν εχω βρει τιποτα

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying
Link to comment
Share on other sites

σε γενικές γραμμές είσαι ευχαριστημένη από το κινητό?

έχεις τραβήξει καμιά φώτο? πως είναι?

 

Απο φωτο, ναι είναι καλό, εγω τουλαχιστον δεν εχω προβλημα.Καθαρες φωτος, με φλας LED (αν και για να πω την αληθεια δεν το δοκιμασα νυχτα, να δω πως βγαζει), ωραια οθονη, μεγαλη ευκρινια, ωραιο design, to wifi λειτουργει μια χαρα, για τα λεφτα του (190Ε) ειναι καλη επιλογη.

Τα μονα που με ξενερωσανε ειναι αυτα που εγραψα πιο πανω, η αναφορα στα sms και λιστα των επαφων μου.Ελπιζω να υπαρχει τροπος να διορθωθουν και απλα εγω να μην τον εχω βρει ακομα

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά δλδ για 190 ευρώ όντως φαίνεται να ειναι πολύ καλό για τα λεφτά του σε 2 μήνες έχω επιδότηση και σκέφτομαι να το πάρω .......λογικά θα την βρεις την άκρη με τα προβλήματα οπότε μην ξενερώνεις .. είναι θέμα ρυθμίσεων είναι και new η συσκευή ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψήνομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Σε φυλλάδιο της Vodafone (έχω επιδότηση) αναφέρει ότι το κινητό έχει κάμερα 8 ΜΡ. Το έψαξα λίγο στο ίντερνετ και οι πληροφορίες λένε για κάμερα 5 ΜΡ. Μπορεί κάποιος που το έχει να μου απαντήσει την ανάλυση της κάμερας. Επίσης όποιος το έχει θα ήθελα την αξιολόγησή του για την λειτουργία A-GPS που διαθέτει. Είναι εύχρηστη και ακριβής?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψήνομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Σε φυλλάδιο της Vodafone (έχω επιδότηση) αναφέρει ότι το κινητό έχει κάμερα 8 ΜΡ. Το έψαξα λίγο στο ίντερνετ και οι πληροφορίες λένε για κάμερα 5 ΜΡ. Μπορεί κάποιος που το έχει να μου απαντήσει την ανάλυση της κάμερας. Επίσης όποιος το έχει θα ήθελα την αξιολόγησή του για την λειτουργία A-GPS που διαθέτει. Είναι εύχρηστη και ακριβής?

 

Σας ευχαριστώ

 

5MP.

Πολύ καλό το GPS και χρηστικό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

ενδιαφέρομαι για το ελμ κυρίως για την χωρητικότητα που έδινε στα χαρακτηριστικά του κιν ο γερμανός.. εδώ για την ακρίβεια http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=52238&selectedCategoryId=93

με παραξενεύει ομως πως δεν υπάρχουν στην αγορά, αν και δν έψαξα κ πολύ, sd κάρτες μνήμης με τόσα γκιγκα [εως 16 βρήκα].. στη σελίδα της έρικσον λέει πάνω από 16..

 

αν κάποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3-4 πληρεις φορτισεις-αποφορτισεις μπορω να πω οτι στο θεμα αυτονομιας ειναι φοβερο. Κραταει 5 μερες συνεχεια ανοιχτο (το βραδυ μπαινει για 7 ωρες σε flight mode) με 4-5 ωρες ραδιοφωνο καθημερινα και περιπου 10 λεπτα κλησεις την ημερα και 3-4 μηνυματακια.
Link to comment
Share on other sites

asikis, μιας και το εχεις πιο πολυ καιρο απο μενα,εχεις βρει καμια ακρη με αυτο που ρώτησα πιο πανω, αν μπορεί να ενεργοποιηθεί κάπως η αναφορα παραδοσης στα sms?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το widget walk mate eco μας χρεώνει κάθε φορά που το χρησιμοποιούμε; Ή είναι μια εφαρμογή που δεν απαιτεί σύνδεση στο internet; Την βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα αλλά αν "τσούζει"...
Link to comment
Share on other sites

asikis, μιας και το εχεις πιο πολυ καιρο απο μενα,εχεις βρει καμια ακρη με αυτο που ρώτησα πιο πανω, αν μπορεί να ενεργοποιηθεί κάπως η αναφορα παραδοσης στα sms?

 

μηνύματα-ρυθμίσεις-αναφορά παράδοσης. Γύρνα την ενεργή.

Link to comment
Share on other sites

asikis, μιας και το εχεις πιο πολυ καιρο απο μενα,εχεις βρει καμια ακρη με αυτο που ρώτησα πιο πανω, αν μπορεί να ενεργοποιηθεί κάπως η αναφορα παραδοσης στα sms?

Βεβαιως:

Μενου-Μηνυματα-Μηνυματα-Ρυθμισεις-Στην πωτη καρτελα πας Αναφορα Παραδοσης και το ενεργοποιεις.

 

Ξέρει κανείς αν το widget walk mate eco μας χρεώνει κάθε φορά που το χρησιμοποιούμε; Ή είναι μια εφαρμογή που δεν απαιτεί σύνδεση στο internet; Την βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα αλλά αν "τσούζει"...

 

Οχι δεν σε χρεωνει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως:

Μενου-Μηνυματα-Μηνυματα-Ρυθμισεις-Στην πωτη καρτελα πας Αναφορα Παραδοσης και το ενεργοποιεις.

 

 

 

Οχι δεν σε χρεωνει

 

Να σαι καλά φίλε asikis!

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως:

Μενου-Μηνυματα-Μηνυματα-Ρυθμισεις-Στην πωτη καρτελα πας Αναφορα Παραδοσης και το ενεργοποιεις.

 

 

 

Δεν υπάρχει η επιλογη αναφορά παραδοσης !!!!:wacko:

Σας γραφω αναλυτικά τις επιλογές που εμφανιζονται στην πρωτη καρτελα (ακολουθησα ακριβως την παραπανω πορεια Μενου-Μηνυματα-Μηνυματα-Ρυθμισεις)

Ρυθμισεις μηνυματων:

1.Ειδοποιηση μηνυματος

2.Αποθηκευση σε

3.Κατηγορίες

4.Υπογραφη

5.Τύπος δημιουργιας

6.Αναλυση εικόνας

7.Αυτόματη λήψη

8.Αποδοχή μηνυμάτων

9.Αριθμ.Τηλεφωνητη

 

 

Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα λογισμικου? Εγω εχω την εκδοση 1231-1917 R7BA076 100210 Sony Ericsson

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η επιλογη αναφορά παραδοσης !!!!:wacko:

Σας γραφω αναλυτικά τις επιλογές που εμφανιζονται στην πρωτη καρτελα (ακολουθησα ακριβως την παραπανω πορεια Μενου-Μηνυματα-Μηνυματα-Ρυθμισεις)

Ρυθμισεις μηνυματων:

1.Ειδοποιηση μηνυματος

2.Αποθηκευση σε

3.Κατηγορίες

4.Υπογραφη

5.Τύπος δημιουργιας

6.Αναλυση εικόνας

7.Αυτόματη λήψη

8.Αποδοχή μηνυμάτων

9.Αριθμ.Τηλεφωνητη

 

 

Υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα λογισμικου? Εγω εχω την εκδοση 1231-1917 R7BA076 100210 Sony Ericsson

 

Μήπως έχει το δικό σου μενού της Cosmote; (για παράδειγμα)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει το δικό σου μενού της Cosmote; (για παράδειγμα)

 

Δεν ξερω! Συδεση ναι cosmote εχω.Ποτε πριν δεν ειχα τετοιο προβλημα.Παντως μεσα στο μενου δεν βλεπω πουθενα να εμφανιζεται το λογοτυπο της cosmote.Ειλικρινα δεν βγαζω άκρη:rolleyes:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να καταλάβεις αν ισχύει αυτό που λεει ο Teacher. Βάλε μια κάρτα SIM άλλης εταιρείας (Wind, Voda) και πήγαινε πάλι στο menu που σου είπε ο asikis. Έτσι θα δούμε τί γίνεται.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να καταλάβεις αν ισχύει αυτό που λεει ο Teacher. Βάλε μια κάρτα SIM άλλης εταιρείας (Wind, Voda) και πήγαινε πάλι στο menu που σου είπε ο asikis. Έτσι θα δούμε τί γίνεται.

 

Δυστυχως δεν υπαρχει στο σπιτι διαθεσιμη άλλη καρτα αυτη τη στιγμη, θα το δοκιμασω ομως με την πρωτη ευκαιρια και θα σας πω

 

EDIT:

Λοιπον το προβλημα λυθηκε με μια αναβαθμιση λογισμικού!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Elm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...