Jump to content

Sony Ericsson Elm


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://pic.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-ericsson-elm/preview/ofic/gsmarena_002.jpg

 

Sony Ericsson Elm at a glance:

 

* General: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 900/2100, GPRS/EDGE class 10, HSDPA 7.2Mbps

* Form factor: Candybar

* Dimensions: 110 x 45 x 14 mm, 90 g

* Display: 2.2" 256K-color TFT display, 240 x 320 pixel resolution

* Memory: 280MB integrated memory, hot-swappable microSD card slot (up to 16GB)

* UI: Proprietary Flash-based UI

* Still camera: 5 megapixel autofocus camera with LED flash, geo-tagging, face detection, smile detection

* Video recording: VGA @ 30fps

* Connectivity: Wi-Fi with DLNA, Bluetooth 2.1 with A2DP, GPS receiver with A-GPS and Wisepilot trial

* Misc: Splash-resistant body, accelerometer sensor for screen auto rotation, SensMe, Noise Shield, Clear Voice and Intelligent Volume Adaptation, social networking integration with homescreen Widget Manager, HD Voice Ready

* Battery: 1000mAh BST-43 Li-Pol battery

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_elm-review-432.php

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/sonyericssonelm?cc=gr&lc=el

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 523
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαν ασύρματο τηλέφωνο ειναι :) δεν θε λεγα οτι με ενθουσιαζει και τοσο :(

για τι τιμη μιλαμε ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

192 ευρω το εχει καποιο Online καταστημα οποτε εκει γυρω θα παιζει τον πρωτο μηνα κυκλοφοριας του.Παντως προς τα τελη του χρονου που θα κανει γυρω στα 120ευρω θα ειναι καλη προσφορα.......!!!!

 

 

ααααα και sar 1.24W/KG .........GREENHEART σου λεει μετα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η σχετική ένδειξη του "Αναμένετα σύντομα" έχει βγει από το site της SE πράγμα που σημαίνει πιθανότατα ότι είναι προ των πυλών για να κυκλοφορήσει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και τι λέει από κοντά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καμιά θήκη έχει για αυτό το θέλω για τον μπαμπά μου αλλα χρειάζεται και θήκη λόγω δουλειάς...
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω εδω και δυο μερες το Elm. Μεχρι στιγμης με εχει αφησει απολυτα ευχαριστημενο. Δεν περιμενα οτι στα 190 ευρω θα ηταν τοσο πληρης σε χαρακτηριστικα αλλα και οτι ολα θα δουλευουν τοσο καλα.

 

Η καμερα αρκετα καλη στις φωτογραφιες. Βιντεο δεν εχω τραβηξει ακομα για να πω την αληθεια.

 

Η οθονη παρα πολυ καλη (κλασσικη οθονη SonyEricsson) με φοβερη αναγνωσιμοτητα κατω απο τον ηλιο.

 

Το πληκτρολογιο επισης πολυ καλο χωρις προβληματα σε κανενα απο τα πληκτρα του.

 

Το ηχειο του δεν ειναι και ποιοτητας Walkman αλλα για τα δικα μου δεδομενα ειναι ακρως ικανοποιητικο σε ενταση και ποιοτητα.

 

Η ακουστικη κατα την διαρκεια της κλησης ειναι πολυ καλη και μαλλον εχει να κανει με τις ειδικες τεχνολογιες που εχει το κινητο σε αυτο το κομματι.

 

Το WiFi επισης απροβληματιστο. Συνδεθηκα κατευθειαν στο router μου και χρησιμοποιησα λιγο τον web browser του κινητου.

 

To GPS δεν εχω προλαβει να το δοκιμασω, το Google Maps ομως που το δουλεψα λιγο μου φανηκε πολυ καλο. Ειχε κανονικη αναζητηση δρομων στα Ελληνικα.

 

Για το τελος αφηνω το design το οποιο ειναι απλα φοβερο. Το δε καπακι αλουμινιου δινει πολλους ποντους και χαριζει εξτρα πολυτελεια και αισθηση στιβαροτητας. Κανενα απολυτως τριξιμο και τετοια πραγματα (πολυ καλη κατασκευη).

 

Οτι θελετε να ρωτησετε ευχαριστως να απαντησω.

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι οντως μικρη για το μεγεθος του ή ικανοποιητικη(σαν μεγεθος).Καλοριζικο :D
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι οντως μικρη για το μεγεθος του ή ικανοποιητικη(σαν μεγεθος).Καλοριζικο :D

Σε ευχαριστω!

 

Η Οθονη ειναι ικανοποιητικη για ολες τις καθημερινες εργασιες. Φυσικα ειναι πολυ μικρη για internet browsing ή ταινιες (στο πρωτο μου λειπει αφανταστα το iphone).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλορίζικο,

 

η έξυπνη γραφή δουλεύει σωστά (όπως στα παλιά κινητά της se πχ w995) ή όπως στο ΥΑRI, AINO κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ χτες. Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ θετική. Θα συμφωνήσω με τον asikis.

Μιλάμε για πλήρες κινητό σε λογική τιμή.

Να πω ότι δοκίμασα το wisepilot σε διαδρομή στην Πάτρα και ήταν άκρως λειτουργικό. Βέβαια δεν κοιτάζεις την οθόνη (αφού είναι πολύ μικρή για τέτοια δουλειά), αλλά οι οδηγίες ήταν στα ελληνικά και αρκετά δυνατά.

Η φωτογραφία ημέρας πολύ καλή, η νυχτερινή με κόκο, ελέω αδύναμου led. Το βίντεο αρκετά καλό, στα συνηθισμένα επίπεδα των κινητών αυτών.

Έχει πολύ ωραίο σχεδιασμό και αίσθηση στο χέρι, αφού είναι πανάλαφρο και στιβαρό ταυτόχρονα. Το φινίρισμα είναι άψογο επίσης και δεν τρίζει πουθενά και καθόλου.

Εάν είχε μεγαλύτερη οθόνη και μπροστινή κάμερα, θα μιλάγαμε για άψογο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μήμως ξέρει κανείς άν το κινητό είναι στην ελληνική γλώσσα???δηλαδή άν έχει ελληνικό μενού?
Link to comment
Share on other sites

Μήμως ξέρει κανείς άν το κινητό είναι στην ελληνική γλώσσα???δηλαδή άν έχει ελληνικό μενού?

Εννοείται πως έχει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγώ ρώτησα επειδή είναι σχετικά καινούργιο...

 

Μα δεν ερχονται πρωτα τα κινητα και μετα οι γλωσσες..και τα δυο μαζι ερχονται απ το εργοστασιο πακετο :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Elm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...