Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα για να κανω update στην τελευταια εκδοση του Ιουλιου θα πρεπει να την ξαναγυρισω σε εκδοση cosmote???

Συνηθως πρωτα δε βγαινει το νεο firmware στις ελευθερες και μετα στις branded?

Εκτος και αν το firmware Ιουλιου της cosmote ειναι στην πραγματικοτητα αυτο του Mαιου των ελευθερων και απλα αργησανε τοσο πολυ να το βγαλουν.

Αν και απο τον κωδικο της εκδοσης του (R2EA021) φαινεται παλιοτερο απο το (R2CA024) της unbranded εκδοσης Μαιου.

Τα χουν κανει χαλια στην S.E. μου φαινεται...

 

Εχεις μπερδεψει τα πραγματα.

Ειναι σαφες πλεον οτι οι ελευθερες συσκευες φορανε την R2CA024 εκδοση και αυτη ειναι η τελευταια επισημη που κυκλοφορει μεχρι στιγμης.

Αν υπαρχει R2EA021, ειναι επισης σαφες απο την ακολουθια των γραμματων, οτι ειναι νεωτερη απο την πιο πανω αναφερομενη.

Ομως μονο ο Teo10 αναφερει οτι την εχει δει, οποτε εκεινος θα πρεπει να εξηγησει πως και γιατι εμφανιστηκε μονο σε εκεινον.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον για να ξεκαθαρισουμε λιγο τα πραγματα, ο πρωτος που ανακαλυψε την R2EA021 ηταν ο φιλος Skrdt7 (δειτε τα ποστ λιγες σελιδες πριν), οταν το διαβασα εκανα κανονικα την διαδικασια μεσα απο το Update Service και μου εβγαλε νεα ενημερωση, την R2EA021.

Πριν ειχα την R2CA024, το κινητο ειναι αγορασμενο απο cosmote, εχει το σημα στην εναρξη και ρυθμισεις wap της cosmote αλλα περνει τα updates για κανονικες συσκευες.

 

Βασικα αν δειτε προσεχτικα φαινεται η τελευταια ενημερωση να ειναι οντως η

R2EA021 και οχι η R2CA024, γιατι η μια εχει R2EA021 ενω η αλλη R2CA024 (δεν ξερω ισως να λεω και βλακειες).

 

Τεσπα η μονη διαφορα που εχει φανει μεχρι τωρα ειναι η φωνητικη αναζητηση στο Google maps.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να ξεκαθαρισουμε λιγο τα πραγματα, ο πρωτος που ανακαλυψε την R2EA021 ηταν ο φιλος Skrdt7 (δειτε τα ποστ λιγες σελιδες πριν), οταν το διαβασα εκανα κανονικα την διαδικασια μεσα απο το Update Service και μου εβγαλε νεα ενημερωση, την R2EA021.

Πριν ειχα την R2CA024, το κινητο ειναι αγορασμενο απο cosmote, εχει το σημα στην εναρξη και ρυθμισεις wap της cosmote αλλα περνει τα updates για κανονικες συσκευες.

 

Βασικα αν δειτε προσεχτικα φαινεται η τελευταια ενημερωση να ειναι οντως η

R2EA021 και οχι η R2CA024, γιατι η μια εχει R2EA021 ενω η αλλη R2CA024 (δεν ξερω ισως να λεω και βλακειες).

 

Τεσπα η μονη διαφορα που εχει φανει μεχρι τωρα ειναι η φωνητικη αναζητηση στο Google maps.

 

Με μια αναζητηση βρήκα αυτό

http://talk.sonyericsson.com/message/8857

και θα σταθω κυριως σε ενα post ενος μελους που φαινεται να βρηκε το changelog..Επισης αναφερεται αλλος ενας χρηστης απο την Ελλαδα ο οποιος εχει εγκαταστήσει το καινουργιο firmware..(isως να ειναι μελος και εδω:p ) και εχει παραθεσει και εικονα με το vivaz και την εκδοση που φοραει στα ελληνικα..

 

08-11-2010

Get the latest software with new Facebook™ panel and performance improvement when multitasking.

Update your phone software to get optimal performance and the latest enhancements. The latest software includes new features and improvements such as:

 

•New Facebook™ and RoadSync™ panels on the standby screen.

•Improvements in phone start up time.

•Enhanced performance and functionality for YouTube™, Facebook™, RoadSync™ and Barcode Reader.

•Stability improvement in the areas of W-LAN, MMS and Internet.

•Video quality improvement for playing MPEG4 format.

•Performance improvement when multitasking.

Go for it! Update your phone - it is easy. Just download the free Update Service application and follow the instructions at Update Service.

 

Note: You may already have the latest software, depending on the date of purchase. Software updates are released at different times and some features may differ depending on your operator and market.

 

@Τεο μπορεις να μας πεις αν εχεις Facebook panels στην αρχικη οθονη (της Sony ericsoon δηλαδη την default, και οχι την symbian ) καθως και την εκδοση του youtube app??( ειναι η καινουργια [2.4.4] που υποστηιριζει το log in μελους , την προβολη subscription , favorites και τα λοιπά;)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

...το κινητο ειναι αγορασμενο απο cosmote, εχει το σημα στην εναρξη και ρυθμισεις wap της cosmote αλλα περνει τα updates για κανονικες συσκευες.

 

Βασικα αν δειτε προσεχτικα φαινεται η τελευταια ενημερωση να ειναι οντως η

R2EA021 και οχι η R2CA024, γιατι η μια εχει R2EA021 ενω η αλλη R2CA024 (δεν ξερω ισως να λεω και βλακειες).

 

Εφοσον εχεις σημα στην εναρξη και ρυθμισεις της cosmote ειναι branded. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Απλα μπορει η cosmote να μη μπαινει στον κοπο να αλλαξει το ονομα του firmware οποτε τυχαια να εχεις το ιδιο με τις ελευθερες.

 

Τωρα οσον αφορα τα γραμματα εχεις μαλλον δικιο, αλλα και παλι το ερωτημα παραμενει. Γιατι δεν βλεπουμε εμεις διαθεσιμο το firmware? Ειναι δυνατον να βγηκε πρωτα απο την cosmote? Ας απαντησουν οσοι εχουν το r2ca021 αν εχουν cosmote branded ή ελευθερο τηλεφωνο, μπας και βγαλουμε καμια ακρη...

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

@Τεο μπορεις να μας πεις αν εχεις Facebook panels στην αρχικη οθονη (της Sony ericsoon δηλαδη την default, και οχι την symbian ) καθως και την εκδοση του youtube app??( ειναι η καινουργια [2.4.4] που υποστηιριζει το log in μελους , την προβολη subscription , favorites και τα λοιπά;)

 

Εκανα και γω αναζητηση αλλα δεν ξερω καλα αγγλικα και δεν καταλαβα τιποτα!:p

Λοιπον, στην οθονη αναμονης , στα 5 κουτακια που εχει, μπορω να διαλεξω να βαλω το facebook, το youtube app δεν μπορω να το βαλω στην οθονη αναμονης και στο Αbout του youtube λεει : version 2.4.9 .

Και προσθετω οτι εχει προστεθει στο google maps η φωνητικη αναζητηση.

Απλα μπορει η cosmote να μη μπαινει στον κοπο να αλλαξει το ονομα του firmware οποτε τυχαια να εχεις το ιδιο με τις ελευθερες.

Ισως να εχει γινει αυτο.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα.. μετά απο προσπάθεια αναβάθμισης του κινητού μου μέσω SEUS και ενώ δεν είχα αρκετή μπαταρία το κινητο έκλεισε και δεν μπορει να συνεχισει την αναβαθμιση.. οποτε αφου δεν ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση το κινητο μου δεν μπορει να φορτισει.. τι μπορουμε να κανουμε γι αυτο ; Βοηθεια...
Link to comment
Share on other sites

Εύκολα :cool:

 

Aγαπητέ ΑΤΟΜ, και εγώ μετά από ξανααναβάθμιση λογισμικού(για να λύσω ένα πρόβλημα με το gps)έχασα το RALLY MASTER PRO.

Μπορείς σε παρακαλώ να μου το στείλεις?

Στο Playnow της SE το έχουν μόνο για SATIΟ και οχι για VIVAZ.

Δεν μπορώ να το βρω πουθενά.

 

Στείλε το με πμ

 

Σε ευχαριστώ

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Τωρα οσον αφορα τα γραμματα εχεις μαλλον δικιο, αλλα και παλι το ερωτημα παραμενει. Γιατι δεν βλεπουμε εμεις διαθεσιμο το firmware? Ειναι δυνατον να βγηκε πρωτα απο την cosmote? Ας απαντησουν οσοι εχουν το r2ca021 αν εχουν cosmote branded ή ελευθερο τηλεφωνο, μπας και βγαλουμε καμια ακρη...

 

Tο τηλεφωνο μου βγαζει τον πλανητη της Κοσμοτε στην εναρξη και τις ρυθμισεις Wap οποτε υποθετω ειναι branded

 

Με μια αναζητηση βρήκα αυτό

http://talk.sonyericsson.com/message/8857

και θα σταθω κυριως σε ενα post ενος μελους που φαινεται να βρηκε το changelog..Επισης αναφερεται αλλος ενας χρηστης απο την Ελλαδα ο οποιος εχει εγκαταστήσει το καινουργιο firmware..(isως να ειναι μελος και εδω:p ) και εχει παραθεσει και εικονα με το vivaz και την εκδοση που φοραει στα ελληνικα..

 

 

 

@Τεο μπορεις να μας πεις αν εχεις Facebook panels στην αρχικη οθονη (της Sony ericsoon δηλαδη την default, και οχι την symbian ) καθως και την εκδοση του youtube app??( ειναι η καινουργια [2.4.4] που υποστηιριζει το log in μελους , την προβολη subscription , favorites και τα λοιπά;)

 

Χεχεχε εννοειται οτι ειμαι μελος και εδω!!! Αυτο που ειδες ειναι το δικο μου κινητο!!! :lol::p Εχω μπει σε οτι φορουμ βρω για να ρωτησω για τη νεα εκδοση και μονο ο Teo φαινεται να την εχει!!! Λοιπον, οσον αφορα τις αλλαγες: Το Youtube μου βγαζει εκδοση 2.4.9 και εχω Facebook και Roadsync πανελ στην οθονη αναμονης. Τελος, οπως αναφερθηκε πιο πριν, εχει αναβαθμιστει το Google Maps...Γενικα δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αναβαθμιση, προσδοκουσα kinetic scrolling αλλα...:X

Edited by Skrdt7
Link to comment
Share on other sites

Γενικα δεν ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αναβαθμιση, προσδοκουσα kinetic scrolling αλλα...:X

Και γω μια απο τα ιδια, δεν αλλαξε κατι σημαντικο, εκτος ισως απο το να ανοιγει πιο γρηγορα, ελπιζω το kinetic scrolling να μπει στην επομενη εκδοση.

Βασικα δεν χανετε και τρομερα πραγματα οσοι δεν μπορειτε να βαλετε την εκδοση!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα.. μετά απο προσπάθεια αναβάθμισης του κινητού μου μέσω SEUS και ενώ δεν είχα αρκετή μπαταρία το κινητο έκλεισε και δεν μπορει να συνεχισει την αναβαθμιση.. οποτε αφου δεν ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση το κινητο μου δεν μπορει να φορτισει.. τι μπορουμε να κανουμε γι αυτο ; Βοηθεια...

 

Το πας για service στην SE.

 

 

Και γω μια απο τα ιδια, δεν αλλαξε κατι σημαντικο, εκτος ισως απο το να ανοιγει πιο γρηγορα, ελπιζω το kinetic scrolling να μπει στην επομενη εκδοση.

Βασικα δεν χανετε και τρομερα πραγματα οσοι δεν μπορειτε να βαλετε την εκδοση!:D

 

To θεμα δεν ειναι τι χανουμε και ποσο σημαντικα ειναι, το θεμα ειναι το ΓΙΑΤΙ δε μπορουμε να αναβαθμισουμε εμεις...Εχω σπασει το κεφαλι μου ξερετε, και εχω βρει μονο μια πιθανη εξηγηση, η οποια μπορει και να μη στεκει καθολου.

 

Λοιπον, απο τις απαντησεις των μελων η αναβαθμιση εμφανιστηκε σε κατοχους cosmote με branded τηλεφωνα. Αρα υποθετω οτι η ιδια η cosmote πηρε την αγγλικη εκδοση (που απο οτι ειδαμε υπαρχει διαθεσιμη) και την προσαρμοσε πρωτη στα ελληνικα (μεσω της παλιας μεταφρασης ισως) ενω οι υπολοιπες εταιριες (voda-wind) περιμενουν πρωτα την επισημη εκδοση απο SE Ελλαδας, η οποια ωστοσο ακομα κοιμαται.

Μπορει να λεω και βλακειες βεβαια οποτε αν μαθει κανεις τπτ ας ποσταρει...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ισως ειναι πιθανον καθως και με αλλους γνωστους που εχω μιλησει,και εχουν το vivaz,κανενας τους δεν εχει καταφερει να κανει εγκατασταση καποιας νεας εκδοσης λογισμικου...αναμενουμε απο voda και wind να δουμε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα προγραμματακι για να σπαει ασυρματα κλειστα δικτια?οπως το wefi για παραδειγμα

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην συνεχιστεί η κουβέντα για προγράμματα παράνομης εισβολής σε ασύρματα δίκτυα.

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει ως κανουμε φακελους στις φωτο η τα βιντεο.

Μεσω pc θα τους βλεπει?

Η αυτο που τους αρχειοθετει ανα μηνα ειναι ολο και ολο?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι νέος στο φόρουμ αλλά καi γενικά στον κόσμο των smartphones :) . Πρόσφατα απέκτησα το Vivaz το οποίο είναι το πρώτο μου smartphone/ touch screen και είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτό. Έχω όμως μερικές απορίες και θα ήθελα να με βοηθήσετε...

 

1. Υπάρχει κάποιος τρόπος (οποιοσδήποτε) να μπορώ να ανοιγω το μενού του κινητού χωρίς να πατήσω το μεσαίω πλήκτρο? πχ καμιά συντόμευσει να βάλεις που να οδηγεί εκεί... ή κανά application.... ?

 

2. Εαν ανοίξω κάποια εφαρμογή που απαιτεί σύνδεση (και εκείνη την στιγμή δεν είμαι, και ούτε μπορώ να συνδεθώ κάπου) δεν μπορώ να κλείσω την αναζήτηση που βγάζει για εύρεση wifi. όσες φορές και να πατήσω άκυρο ή πίσω, φεύγει στιγμιαία και ξαναγυρίζει και ψάχνει. Και το κόκκινο κουμπί να πατήσω και να πάω στην αρχικλη οθόνη, αυτό έρχετε μαζί. καμμιά λύση υπάρχει?

 

3. Όταν το πήρα, είχε πάνω στην οθόνη μια ζελατίνη. αυτό θεωρήτε ως screen protector? ή αυτά που πουλάνε είναι διαφορετικά?

 

4. κατέβασα το power mp3 v1.17 (από pc) και το πέρασα στο κινητό στο φάκελο "Installs" όπως με τις άλλες εφαρμογές, αλλά μέσα στο κινητό δεν μπορώ να το βρώ στα "αρχεία εγκατάστασης"... ξέρει κανείς πως να το εγκαταστήσω?

 

5. κατέβασα κάτι screensavers (για symbian s60 v5) σε μορφή .gif , και τα έβαλα στο φάκελο ¨images" του κινητού. όταν τα βρίσκω μέσα στο κινητό, είναι animated όπως θα έπρεπε να είναι, αλλά άμα τα επιλέξω για κάποια οθόνη από της 5 στην κεντρική σελίδα αυτό σταματά να είναι animated, και μένει στάσιμο.

 

6. εγκατέστησα το equalizer. το άνοιξα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς κάνει... μπορεί να μου πει κάποιος?

 

7. την εφαρμογή quickinfo, την κατέβασα και έχει κατάληξη .wgz (δηλαδή widget) , σε πιο φάκελο πρέπει να την βάλω?

 

8, και τέλος, αυτό που ρωτάει και ο isolove, πως γίνετε να φτιάξω φάκελους για τα video, music, κτλπ... για να μην τα έχω όλα χύμα.

 

(σημείωση: έχω την τελευταία έκδοση του firmware )

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Edited by miles
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα δουλεψα το i-phone ενος φιλου και επαθα πλακα με το λεξικο του.. ακομα και αν παταγα κατα λαθος διπλανο γραμμα απο αυτο που ηθελα μου εβγαζε το σωστο. Οταν του ειπα οτι εγω δεν εχω τετοιο (ή δεν το εχω ανακαλυψει ακομα) στο βιβαζ, εμεινε να με κοιταζει σαν εξωγηινο.. Υπαρχει τελικα κατι αντιστοιχο για το βιβαζ? Κατι που να μου κανει πιο ευκολη την ζωη οταν γραφω μηνυμα?

 

Ακομα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να μην μου χαλαει το ρολοι του κινητου.. εχει καταντησει ενοχλητικο... καθε τρεις και λιγο πρεπει να το ρυθμιζω γιατι χανει την ωρα και μενει πισω..

Edited by ace86
Link to comment
Share on other sites

 

1. Υπάρχει κάποιος τρόπος (οποιοσδήποτε) να μπορώ να ανοιγω το μενού του κινητού χωρίς να πατήσω το μεσαίω πλήκτρο? πχ καμιά συντόμευσει να βάλεις που να οδηγεί εκεί... ή κανά application.... ?

 

Μου φαίνεται πολύ πιο απλό να πατάς το μεσαίο πλήκτρο. Γιατί θες συντόμευση για να σου ανοίγει το μενού;

Νομίζω ότι αν επιλέξεις κάποιο διαφορετικό stanby theme, το μενού ανοίγει και από μια touchscreen συντόμευση κάτω αριστερά

 

 

3. Όταν το πήρα, είχε πάνω στην οθόνη μια ζελατίνη. αυτό θεωρήτε ως screen protector? ή αυτά που πουλάνε είναι διαφορετικά?

 

Είναι κατά μία έννοια screen protector αλλά στα δύσκολα δεν θα προστατεύσει. Από όσα έχω δει στο YouTube, το Zagg πρέπει να κάνει καλή δουλειά αλλά είναι και αρκετά ακριβό.

Την μαμά ζελατίνα στο δικό μου την έχω αφήσει προς το παρόν.

Επίσης, αρκετοί πιστεύουν ότι η ζελατίνα είναι κομμάτι της οθόνης και βλέπουν πάνω της γρατζουνιές από την πρώτη μέρα. Θεωρούν έτσι ότι η οθόνη δεν είναι καλής ποιότητας και ποστάρουν εδώ ότι το τηλεφωνάκι είναι χάλια.

Βγάλτε τη ζελατίνα και θα φύγουν οι γρατζουνιές!;)

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

blokatos, ευχαριστώ για το reply, για το κουμπί, όχι δεν υπάρχει σοβαρός λόγος, απλα ήθελα να δω αν βασίζετε ΜΟΝΟ σε αυτό το κουμπί το μενού ή αν υπάρχει εναλακτικός τρόπος. Για την ζελατίνα κι εγώ λεω προς το παρόν να κρατήσω αυτή που έχει, για μετά βλέπω... :)
Link to comment
Share on other sites

2. Εαν ανοίξω κάποια εφαρμογή που απαιτεί σύνδεση (και εκείνη την στιγμή δεν είμαι, και ούτε μπορώ να συνδεθώ κάπου) δεν μπορώ να κλείσω την αναζήτηση που βγάζει για εύρεση wifi. όσες φορές και να πατήσω άκυρο ή πίσω, φεύγει στιγμιαία και ξαναγυρίζει και ψάχνει. Και το κόκκινο κουμπί να πατήσω και να πάω στην αρχικλη οθόνη, αυτό έρχετε μαζί. καμμιά λύση υπάρχει?

 

3. Όταν το πήρα, είχε πάνω στην οθόνη μια ζελατίνη. αυτό θεωρήτε ως screen protector? ή αυτά που πουλάνε είναι διαφορετικά?

 

4. κατέβασα το power mp3 v1.17 (από pc) και το πέρασα στο κινητό στο φάκελο "Installs" όπως με τις άλλες εφαρμογές, αλλά μέσα στο κινητό δεν μπορώ να το βρώ στα "αρχεία εγκατάστασης"... ξέρει κανείς πως να το εγκαταστήσω?

 

5. κατέβασα κάτι screensavers (για symbian s60 v5) σε μορφή .gif , και τα έβαλα στο φάκελο ¨images" του κινητού. όταν τα βρίσκω μέσα στο κινητό, είναι animated όπως θα έπρεπε να είναι, αλλά άμα τα επιλέξω για κάποια οθόνη από της 5 στην κεντρική σελίδα αυτό σταματά να είναι animated, και μένει στάσιμο.

 

6. εγκατέστησα το equalizer. το άνοιξα, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς κάνει... μπορεί να μου πει κάποιος?

 

7. την εφαρμογή quickinfo, την κατέβασα και έχει κατάληξη .wgz (δηλαδή widget) , σε πιο φάκελο πρέπει να την βάλω?

 

8, και τέλος, αυτό που ρωτάει και ο isolove, πως γίνετε να φτιάξω φάκελους για τα video, music, κτλπ... για να μην τα έχω όλα χύμα.

 

(σημείωση: έχω την τελευταία έκδοση του firmware )

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

2. Ειναι προβλημα της εφαρμογης, σε καποιες το κανει σε καποιες αλλες οχι.

 

3. Ειναι οπως ειπες ζελατινη και οχι screen protector. To screen protector δε γρατζουνιεται.

 

4. Τις εφαρμογες τις βαζεις σε οποιο φακελο θες, απλα μετα ανοιγεις τη διαχειριση αρχειων στο κινητο και την εγκαθιστας απο κει κανοντας διπλο κλικ.

 

5. Θεμα της SE, ελπιζουμε να διορθωθει σε επομενη αναβαθμιση, αλλα γενικα το symbian δε πολυγουσταρει animated themes και backgrounds...

 

6. Οτι κανει κ το equalizer στο pc, αλλαζει τον ηχο που ακους απο το ηχειο αναλογα με το preset που εχεις επιλεξει. Πχ. jazz.

 

7. Δες απαντηση στο 4.

 

8. Φτιαχνεις οσους φακελους θες μεσω του pc η της διαχειρισης αρχειων στο κινητο αλλα τις φωτος στην εκθεση θα τις βλεπεις χυμα. Το ιδιο και την μουσικη, μονο που σε αυτη μπορεις να την φτιαξεις και σε Playlists αναλογα το ειδος.

Και αυτο ειναι "θεματακι" του symbian και δε φταιει το κινητο.

 

Προσφατα δουλεψα το i-phone ενος φιλου και επαθα πλακα με το λεξικο του.. ακομα και αν παταγα κατα λαθος διπλανο γραμμα απο αυτο που ηθελα μου εβγαζε το σωστο. Οταν του ειπα οτι εγω δεν εχω τετοιο (ή δεν το εχω ανακαλυψει ακομα) στο βιβαζ, εμεινε να με κοιταζει σαν εξωγηινο.. Υπαρχει τελικα κατι αντιστοιχο για το βιβαζ? Κατι που να μου κανει πιο ευκολη την ζωη οταν γραφω μηνυμα?

 

Ακομα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να μην μου χαλαει το ρολοι του κινητου.. εχει καταντησει ενοχλητικο... καθε τρεις και λιγο πρεπει να το ρυθμιζω γιατι χανει την ωρα και μενει πισω..

 

Κατι τετοιο ακριβως δεν εχω ακουσει αλλα υπαρχει μια εφαρμογη slideIT/SlideSMS η κατι τετοιο τελωσπαντων με την οποια γραφεις σαν να "γλιστρας" απο το ενα γραμμα στο αλλο χωρις να σηκωνεις τη γραφιδα απο την οθονη.

Δε θυμαμαι πως την λενε αλλα αν την ψαξεις στην αντιστοιχη κατηγορια θα τη βρεις, δεν ειναι κ πολλες.

 

Το ρολοι πρεπει να σταματα να χαλαει οταν εχει φορτιστει η εσωτερικη μπαταρια.

Αν εσενα παρα την χρηση συνεχιζει το βιολι του πρεπει να το πας στη SE.

(Μπορεις να δοκιμασεις να κανεις και καμια αναβαθμιση βεβαια...)

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή απορία...το handsfree που υπάρχει μέσα στη συσκευασία δεν έχει καθόλου κουμπί για να απαντάς και να τερματίζεις τις κλήσεις...;;;:confused:

 

...και μία ακόμη, παρατήρησα στο πίσω μέρος ότι έχει δύο λαμπάκια, το led της κάμερας και από πάνω του ένα μικρότερο.

 

Το manual το ονομάζει tally light αλλά δεν λέει πουθενά τι είναι, τι κάνει, πως ανάβει, κλπ. ;;;;

 

 

Ξέρει κανείς κάτι επ'αυτού...;;;

Edited by zxr
To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση..

 

Εχω κανει αναβαθμιση προσφατα.. παρατηρισα οτι γινεται η φαση με το ρολοι οταν ανοιγοκλεινω το κινητο συχνα.. εκει αρχιζει και "μασαει" τα λεπτα και χανει λιγο.

 

Να μην υπαρχει Τ9 μου κανει τρελη εντυπωση.. γραφω με το δακτυλο και οχι με την γραφιδα οποτε φανταζομαι οτι το προγραμματακι που λες δεν θα μου κανει δουλεια.. θα το κοιταξω ομως..

Link to comment
Share on other sites

...και μία ακόμη, παρατήρησα στο πίσω μέρος ότι έχει δύο λαμπάκια, το led της κάμερας και από πάνω του ένα μικρότερο.

 

Το manual το ονομάζει tally light αλλά δεν λέει πουθενά τι είναι, τι κάνει, πως ανάβει, κλπ. ;;;;

 

 

Ξέρει κανείς κάτι επ'αυτού...;;;

Mαλλον εννοεις το δευτερο λαμπακι που αναβει οταν τραβας βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Να μην υπαρχει Τ9 μου κανει τρελη εντυπωση.. γραφω με το δακτυλο και οχι με την γραφιδα οποτε φανταζομαι οτι το προγραμματακι που λες δεν θα μου κανει δουλεια.. θα το κοιταξω ομως..

 

Μα υπαρχει Τ9...Μετριο αλλα υπαρχει. Μηπως γραφεις με qwerty?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...