Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς? Με wifi?

 

Οχι,με καλωδιο.....

Να μπορω πχ να κανω καποιες αναβαθμισεις χωρις να ψαχνω wi-fi η να χρεωνομαι.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά γνωρίζει κανείς αν υπάρχει ηχογράφιση κλήσης στο vivaz η γενικά αν υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή?

εγω πριν κανα μηνα που εψαχνα και εκανα καποιεσ δοκιμες σε dictaphone alon και κατι τετοια προγραμματα δεν μου δουλεψε κανενα ... δυστυχως

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου ... μετα απο 4 μηνες συμβιωσης το καταπληκτικο αυτο τηλεφωνο εφτασε στο τελος του .... στα καλα καθουμενα και μολις πριν απο 1 ωρα περιπου βαζοντασ απλα το usb στο τηλ γιανα το φορτισω σταματισε να λειτουργει ... ετσι απλα... αποσυνδεοντας το usb απο το τηλεφωνο διαπιστωσα οτι μαζι μαυτο βγηκε και η (θυλικη) υποδοχη μεσα απο το τηλεφωνο.... εσπασε ξεκολησε κατι τετοιο τελος παντων....

Το συναισθημα??? ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ οσν αφορα την ποιοτητα κατασκευης αυριο παει στην vodafon ευχομε να το αλλαξουν...

 

ετσι απλα θεωρισα οτι θα επρεπε να το αναφερω στην σελιδα και στουσ φιλουσ οπαδους του τηλ αυτου για να προσεξουν στην συνεχεια με αυτη την λεπτομερεια ....

θα σας ενειμερωσω προσεχως για το τη θα γινει με το θεμα της αντικαταστασης

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω και εγώ ότι μετά από 4μήνες+ ενώ φόρτιζε στην πρίζα κανονικά, κάποια στιγμή που πήγα να το βγάλω το βρήκα σβηστό.Ε από τότε δεν άνοιξε ποτέ...Αποτέλεσμα: Πήγε στο service για έλεγχο και επειδή το έχω ξαναδεί το έργο, βλέπω να πάει για αντικατάσταση...Σε κανά μήνα τα αποτελέσματα :mad::mad:
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως στο σερβις της SE θα σε παραπεμψουν (ετσι ειναι και το λογικο αφου η vodafone πρεχει η ιδια σερβις μονο στις δικες της συσκευες).

Σε καθε περιπτωση σε προβλημα που δημιουργηθηκε απο την αρχη υπηρξαν καλα αντανακλαστικα. Λιγη πιεση και λιγη υπομονη και θα διορθωθει.

 

Δεν νομιζω οτι μετα απο 4 μηνες συζηταμε για αντικατασταση. Μαλλον για επισκευη το βλεπω.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος εφερε απο αγγλια ενα vivaz το οποιο ειχε δηλωσει ως χαμενο και αυτοι με καποιο τροπο το απενεργοποιησαν, και δε βρισκει σημα.

Τη συσκευη τη βρηκε τλκ πισω απο τον καναπε, αλλα κατεβηκε Ελλαδα για καλοκαιρι πριν προλαβει να το παει στο μαγαζι που το ειχε αγορασει.

Μπορει να γινει τπτ η κλειδωσε το τηλεφωνο οριστικα?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και 4 μήνες είμαι μια περήφανη(;) κάτοχος ενός Vivaz. δεν εχω ασχοληθεί βεβαια καθόλου λόγω χρόνου, ενώ τώρα, προ των πυλών της άδειας μου, αποφάσισα να κάνω κανά update. Ολα ωραία και καλά αλλά πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία ο υπολογιστής έβγαλε ένα μηνυμα ότι δε κατάφερε να κάνει update στο κινητο και αμέσως (το κινητό) έκλεισε χωρίς να ανοίξει ξανά. Τι να κάνω;;;;;

Βοηθείαααααααααααααα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και 4 μήνες είμαι μια περήφανη(;) κάτοχος ενός Vivaz. δεν εχω ασχοληθεί βεβαια καθόλου λόγω χρόνου, ενώ τώρα, προ των πυλών της άδειας μου, αποφάσισα να κάνω κανά update. Ολα ωραία και καλά αλλά πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία ο υπολογιστής έβγαλε ένα μηνυμα ότι δε κατάφερε να κάνει update στο κινητο και αμέσως (το κινητό) έκλεισε χωρίς να ανοίξει ξανά. Τι να κάνω;;;;;

Βοηθείαααααααααααααα :cry:

 

Εγώ μόλις πήρα από το service της s.e το κινητό σήμερα.Είχα το ίδιο πρόβλημα (δεν άναβε) και μου είπαν ότι οφείλονταν στην αναβάθμιση που είχα κάνει μέσο του pc suite.

Συμβουλή,αν δεν ανοίξει να το πας στο service (θα του κάνουν αναβάθμιση).

 

*Δεν σημαίνει ότι θα έχεις το ίδιο πρόβλημα με μένα,απλά ανέφερα την δική μου περίπτωση (4μηνών και το δικό μου!)

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις πήρα από το service της s.e το κινητό σήμερα.Είχα το ίδιο πρόβλημα (δεν άναβε) και μου είπαν ότι οφείλονταν στην αναβάθμιση που είχα κάνει μέσο του pc suite.

Συμβουλή,αν δεν ανοίξει να το πας στο service (θα του κάνουν αναβάθμιση).

 

*Δεν σημαίνει ότι θα έχεις το ίδιο πρόβλημα με μένα,απλά ανέφερα την δική μου περίπτωση (4μηνών και το δικό μου!)

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ πάρα πολύ ωραία... :wacko:

Να σε ρωτήσω κάτι; Εχω εγγύηση από Cosmote πρέπει να το πάω S.E. ή θα το στείλουν αυτοί; Και γενικά πόσο καιρό έκαναν να το φτιάξουν; Φεύγω για διακοπές βλέπεις...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ πάρα πολύ ωραία... :wacko:

Να σε ρωτήσω κάτι; Εχω εγγύηση από Cosmote πρέπει να το πάω S.E. ή θα το στείλουν αυτοί; Και γενικά πόσο καιρό έκαναν να το φτιάξουν; Φεύγω για διακοπές βλέπεις...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

 

Εγώ το πήγα σε service της s.e,άλλωστε και στην cosmote να το πας εκεί θα το στείλουν και αυτοί.Σχεδόν μια εβδομάδα έκαναν (με ΣΚ μέσα),να το πας με την απόδειξη αγοράς φυσικά.

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου στείλει λινκ κ οδηγίες για πρόγραμμα GPS??? βρήκα κ κατέβασα καποια όπως ndrive k sygic αλλα μάταια...δεν έτρεχαν!!!
Link to comment
Share on other sites

Θσ ήθελα βοήθεια παρακαλώ για το Vivaz της κοπέλας μου.Ψάχνω τόσο καιρό απο κάπου να της βρώ εφαρμογές και παιχνίδια αλλά μάταια.Έχω διαβάσει και πολλές σελίδες στο forum αλλά δεν μπορούσα να ψάξω άλλο.Θα ήθελα είτε ενα pm είτε να μου πείτε τι μπορώ να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! μήπως μπορεί κάποιος να μου πει από που μπορώ να βλέπω εάν υπάρχει διαθέσιμη νέα έκδοσή λογισμικού? Έχω branded Vivaz της Cosmote! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καπησπερα!!εκανα αναβαθμιση στο vivaz μου και παω να περασω τις εφαρμογες μου παλι και μ λεει οτι το πιστοποιητικο δεν ισχυει ακομα η εχχει ληξει...τι κανω για αυτο?

 

το βρηκα οκ

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιώ μία κάρτα SIM 2in1 (Cosmote) και όταν αλλάζω από τη μία γραμμή στην άλλη, αντί να χάσει το σήμα από την 1η γραμμή και να το επαναφέρει στη 2η παραμένοντας ανοιχτό, το κινητό σβήνει με την 1η γραμμή και ανοίγει πάλι αλλά πλέον με τη 2η γραμμή ενεργοποιημένη. Πως μπορώ να κάνω τη διαδικασία χωρίς να γίνεται επανεκκίνηση?

 

Επίσης παρατήρησα πως αν και είναι Symbian δεν λειτουργεί χωρίς κάρτα SIM...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιώ μία κάρτα SIM 2in1 (Cosmote) και όταν αλλάζω από τη μία γραμμή στην άλλη, αντί να χάσει το σήμα από την 1η γραμμή και να το επαναφέρει στη 2η παραμένοντας ανοιχτό, το κινητό σβήνει με την 1η γραμμή και ανοίγει πάλι αλλά πλέον με τη 2η γραμμή ενεργοποιημένη. Πως μπορώ να κάνω τη διαδικασία χωρίς να γίνεται επανεκκίνηση?

 

Επίσης παρατήρησα πως αν και είναι Symbian δεν λειτουργεί χωρίς κάρτα SIM...

 

Και τα δυο ειναι (λανθασμενες) επιλογες της SE. Aς ελπισουμε οτι σε επομενα firmware updates θα διορθωθουν.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους-ολες!

Μιας και με ενδιαφερει 1α απο ολα το video αλλα και οι fotos ειμαι αναμεσα σε κινητο που τραβαει video στα 720p>>>

στο Samsung wave και στο S.E. VIVAZ.........στο οποιο προσεξα πιξελαρισμα

κατα την αναπαραγωγη σε tv σε αναλυση video 720p.Βεβαια οι foto

που βγαζει ειναι παρα πολυ καλες την ημερα βεβαια.

 

θα ηθελα λοιπον απο τους κατοχους του vivaz που ισως εχουν τεσταρη

και τα 2 κινητα η ακομα και το samsung...i8910 να πουν ποιο απο τα 2 θεωρουν καλυτερο σε video αλλα και οι fotos για να κανω την αναλογη αγορα.

Επαναλαμβανω οτι ΔΕΝ με ενδιαφερουν αλλα πραμματα(gps.εφαρμογες...κτλ).ΠΑΡΑΚΑΛΩ μονο εαν εχετε οι ιδιοι αποψη μιας και το ποσο που

θα καταβαλω για την αγορα δεν ειναι και μικρο.

 

Ευχαριστω πολυ.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

στο Samsung wave και στο S.E. VIVAZ.........στο οποιο προσεξα πιξελαρισμα

κατα την αναπαραγωγη σε tv σε αναλυση video 720p.Βεβαια οι foto

που βγαζει ειναι παρα πολυ καλες την ημερα βεβαια.[/color]

Ευχαριστω πολυ.

 

Η αναπαραγωγη video σε tv μεσω καλωδιου δεν γινεται σε 720p οπως αναφερεις αλλα σε vga.

Αν θες να δεις τα video σε 720p πρεπει να τα περασεις σε pc.

Για το wave δε γνωριζω αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι τα video του vivaz ειναι αρκετα καλυτερα απο του samsung omnia HD το οποιο δεν κραταει και σταθερο αριθμο καρε και κατα την αποψη μου εχει χειροτερα χρωματα και ηχο.

Επισης το συνεχομενο auto focus που εχει το video του vivaz ειναι χρησιμο.

 

Οσον αφορα το wave τωρα, το μονο που εχω να επισημανω, ειναι οτι τα 5mp παραειναι λιγα, αλλα τα 30 καρε του video ειναι σαφως καλυτερα απο τα 24...

 

Ισως να ηθελες να περιμενεις κανενα μηνα για το Νοκια Ν8? Αξιζει σιγουρα και δε θα ειναι και πολυ ακριβο.

http://www.gsmarena.com/nokia_n8-3252.php

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

@RAZIEL1799

Καλημερα, η αναπαραγωγη γινεται μεσω καρτας μνημης σε lcd tv ατοφιο το δειγμα απο το κινητο περασμενο μεσω pc στην καρτα χωρις επεξεργασια.

Και εκει παρατηρω το πιξελαρισμα.Kαι ειναι αρκετα αντιαισθητικο θα ελεγα.

Το κινητο το εχει φιλος οποτε βλεπω αμεσα τα αποτελεσματα σε δοκιμες.Οσο για το Νοκια Ν8 δεν θα το επαιρνα μετα απο ατυχη συμβιωση λογο προβληματων με αλλα

κινητα τις εν λογο εταιριας........

Ευχαριστω.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλό καλοκαίρι, για όσους ξεκινάνε τις διακοπές τους.

Θα ήθελα μια βοήθεια.

Έκανα το λάθος και πήρα από την vodafone το vivaz και δυστυχώς έχει το menu της και όποτε πάω να μπώ στο ίντερνετ μπαίνει με vodafone web και άλλες βλακείες και όχι με wi fi και πέφτουν οι χρεώσεις.

Το θέμα είναι αν ξέρετε πως μπορώ να κάνω debrand το μενού και να έχει αυτό που θα είχε αν απλά το έπερνα από ένα κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών και πως μπορώ να περνάω εφαρμογές unassigned γιατί ότι εφαρμογή παώ να περάσω δεν την αναγνωρίζει

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση λιγο χαζη. βρηκα εναν οδηγο και εκανα sign το κινητο κατεβασα λοιπον τα δυο αρχεια οταν ολοκληρωθηκε η διαδικασια αλλα μετα τι τα κανω αυτα τα αρχεια?
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλό καλοκαίρι, για όσους ξεκινάνε τις διακοπές τους.

Θα ήθελα μια βοήθεια.

Έκανα το λάθος και πήρα από την vodafone το vivaz και δυστυχώς έχει το menu της και όποτε πάω να μπώ στο ίντερνετ μπαίνει με vodafone web και άλλες βλακείες και όχι με wi fi και πέφτουν οι χρεώσεις.

Το θέμα είναι αν ξέρετε πως μπορώ να κάνω debrand το μενού και να έχει αυτό που θα είχε αν απλά το έπερνα από ένα κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών και πως μπορώ να περνάω εφαρμογές unassigned γιατί ότι εφαρμογή παώ να περάσω δεν την αναγνωρίζει

 

Εμενα μου εστειλε η cosmote τις ρυθμισεις,και ολα δουλευουν μια χαρα.

Και εμενα βοδιφον ειναι.

Εγω προσπαθησα για debrand πολλες φορες αλλα απετυχε,τωρα το συνηθισα.

 

Επισεις να ρωτησω και εγω,γιατι μεσω wi-fi δεν δουλευει το google maps?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα το PC Suite με ενημερωσε πως υπαρχει νεα ενημερωση λογισμικου διαθεσιμη...Το αναβαθμισα με επιτυχια (Εκδοση Λογισμικου: 1224-4699_Ρ2ΕΑ021) , αλλα περα απο ελαφρως καλυτερη ταχυτητα δε προσεξα τιποτα αλλο...μπορει κανεις να με διαφωτισει ως προς το τι αναβαθμιστηκε;;; :confused: Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εστειλε η cosmote τις ρυθμισεις,και ολα δουλευουν μια χαρα.

Και εμενα βοδιφον ειναι.

Εγω προσπαθησα για debrand πολλες φορες αλλα απετυχε,τωρα το συνηθισα.

 

Επισεις να ρωτησω και εγω,γιατι μεσω wi-fi δεν δουλευει το google maps?

 

δουλευει μια χαρα με wi-fi.και μενα βοδαφον ειναι αλλα ολα αυτα τα κανει μια χαρα!!!!!

 

Καλησπέρα παιδιά και καλό καλοκαίρι, για όσους ξεκινάνε τις διακοπές τους.

Θα ήθελα μια βοήθεια.

Έκανα το λάθος και πήρα από την vodafone το vivaz και δυστυχώς έχει το menu της και όποτε πάω να μπώ στο ίντερνετ μπαίνει με vodafone web και άλλες βλακείες και όχι με wi fi και πέφτουν οι χρεώσεις.

Το θέμα είναι αν ξέρετε πως μπορώ να κάνω debrand το μενού και να έχει αυτό που θα είχε αν απλά το έπερνα από ένα κατάστημα ηλεκτρονικών ειδών και πως μπορώ να περνάω εφαρμογές unassigned γιατί ότι εφαρμογή παώ να περάσω δεν την αναγνωρίζει

 

να πας στις ρυθμισεις και να επιλεξεις ερωτηση καθε φορα πριν τη συνδεση,και θα μπαινεις μεσω wi-fi.τωρα για τις εφαρμογες αμα κοιταξεις καλα το φορουμ θα βρεις οτι θες.δεν ειχεις και σοβαρο προβλημα λογω βονταφον,οι πιο πολοι απο εκει το εχουμε :) και δεν εχουμε κανει debrand

Edited by zxr

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...