Jump to content

All about Alfa Romeo


GTV
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει η Μi.To;  

175 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει η Μi.To;

    • Ναι
      125
    • Οχι
      50


Recommended Posts

παντως ρε παιδια ακομα και να μην εχει σπορ αναρτηση απο τη μια θα την ηθελα απο την αλλη τι ναπω μονο για σπορ αναρτηση που δεν ειναι οι δρομοι μας,το πιστευετε οτι καθομαι και κυκλοφορω με το μηχανακι επειδη λυπαμαι τα κοπανητα των λακκουβων???στη κρητη ημαστε πρωτοι,μιλαμε και τεθωρακισμενο να κυκλοφορησει εδω ακομα κι αυτο θα τα παιξει απο τις λακκουβες,μιλαμε πολυ αισχος αυτο με τους δρομους τι στην ευχη τοσα λεφτα περνουν καθημερινα απ ολους μας αντι να χτιζουν τις βιλλιτσες τους ας κοταξουν να φτιαξουν και κανενα δρομο της προκοπης

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@taksidioti: gia pio skliri anartisi kai go oxi tha sou lega giati ta xorafia-dromoi mas den einai kai toso anetoi... (mou xei bgei i mesi apo to slk, gamo tis lakoubes tous gamo)

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την spor αναρτηση ισχυει και για τν gt παιδια?
H gt exei mikri diadromi anartisis kai sklires anartiseis.....tha exeis paratirisei to kopanima se xontri lakouba opou nomizeis oti kati dialithike....epipleon exei kai antistreptiki.Aplos tha mporouses na tin xamiloseis 3pontous gia na einai pio apoliti kai na min pairnei megales kliseis sta kleista-kofta komatia.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι σιγουρος για αυτο... Στην αρχη (εκτος απο την Ελλαδα) εδιναν την facelifted κατ'επιλογη με τις αναρτησεις της πρωτης γεννιας!! Για πιο σκληροπυρηνικες καταστασεις :p ! Στην Ελλαδα τετοια επιλογη δεν υπηρχε οταν την παρηγγηλα εγω αλλα τωρα πλεον υπαρχει! :( Θελω και εγωωωωωωωωωωωω!!!

 

Δεν έχω οδηγήσει την facelift και δεν έχω προσωπική άποψη όπως είπα. Απλά αν διαβάσεις πχ τη δοκιμή στους 4Τ της comfort, αναφέρουν μεγάλες διαφορές με την 147 1ης γενιάς. Το μόνο κοινό σημείο είναι ότι αν και μαλακότερη και με μεγαλύτερες κλίσεις, στο τέλος σε κερδίζει και αυτή. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα βασικα το αμαξι ειναι παρα πολυ ανετο... Και το κρατημα του ειναι πολυ ανωτερο απο'οτι περιμενα!! Εχω αρχισει σιγα σιγα και μπαινω σε στροφες με τετοιο τροπο που στο τελος ξαφνιαζομαι και εγω! Anyway ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το αμαξι και το μονο ισως που θα ηθελα θα ηταν ενα μικρο χαμηλωμα! Για να δειξουν και λιγο καλυτερα οι 16αρες ζαντες!
Link to comment
Share on other sites

amelidis αν την χαμηλώσεις, εκτός του οτι θα κερδίσεις σε μούρη, το πιο σημαντικό είναι οτι το αμάξι θα γίνει ακόμα καλύτερο στη συμπεριφορά του στις στροφές, το τιμόνι θα βαρύνει και θα σταματάει και καλύτερα...

 

Μία καλή ανάρτηση, ελατήρια μόνο θετικά μπορούν να αποβούν για το αμάξι σου... Σαν Cayenne φαίνεται έτσι στη φωτό :p Και δεν ειρωνεύομαι, και η δική μου έτσι ήταν μέχρι να την χαμηλώσω. :p

 

Όταν μαζέψεις λεφτά, το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι αυτό... :)

 

Στον Σάκη ακόμα του φωνάζω να τη χαμηλώσει τη GT του... Θα στρίβει ακόμα καλύτερα από τότε που την οδήγησα ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειναι 2-3 πραγματακια που σκεφτομαι...

Και το βασικοτερο ειναι οτι αυτη τη στιγμη δεν παιζουν λεφτα!! Αυτα που εχω στην ακρη δεν ειναι ακομα αρκετα και επειδη μολις πηρα αμαξι δεν μου παει η καρδια να τα ζητησω απο τους δικους μου..! Θα κανω λιγο καιρο υπομονη και μετα βλεπουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Στον Σάκη ακόμα του φωνάζω να τη χαμηλώσει τη GT του... Θα στρίβει ακόμα καλύτερα από τότε που την οδήγησα ;)
Οι οικονομιες πανε στην Brera :lol:
Link to comment
Share on other sites

ναι η brera ειναι τελεια τουλαχιστον ετσι δειχνει,αχ ποτε θα σοβαρευτω επιτελους,παντα στη πριζα θα ειμαι για μια ζωη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οι οικονομιες πανε στην Brera :lol:

Ti na kanoume ola mas ta lefta ekei tha pane...

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Tωρα σας καταλαβαινω..Δεν μπορω να περιμενω μεχρι την Τεταρτη για να την παρουμε!Τη θελω τωρααα!!! :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα την πρωτη ατελεια στο αμαξακι μου σημερα...

Στην πορτα του πορτ-μπαγκαζ αντι να γραφει 1.6 T.Spark εμενα γραφει 1,6 T.Spar!!! Λειπει απλα ενα "κ"... απο τις φωτος που εβγαλα οταν το παρελαβα ειδα οτι ελειπαν και τοτε οποτε το αμαξι το παρελαβα ετσι αλλα δεν το προσεξα στην παραλαβη!!! Δεν εχει καν κολα στον συγκεκριμενο σημειο! Τωρα μεσ'την βδομαδα θα το παω για να βαλω πινακιδες και θα τους ζητησω να μου το διορθωσουν... δεν πιστευω να μου πουν να πληρωσω τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα την πρωτη ατελεια στο αμαξακι μου σημερα...

Στην πορτα του πορτ-μπαγκαζ αντι να γραφει 1.6 T.Spark εμενα γραφει 1,6 T.Spar!!! Λειπει απλα ενα "κ"... απο τις φωτος που εβγαλα οταν το παρελαβα ειδα οτι ελειπαν και τοτε οποτε το αμαξι το παρελαβα ετσι αλλα δεν το προσεξα στην παραλαβη!!! Δεν εχει καν κολα στον συγκεκριμενο σημειο! Τωρα μεσ'την βδομαδα θα το παω για να βαλω πινακιδες και θα τους ζητησω να μου το διορθωσουν... δεν πιστευω να μου πουν να πληρωσω τιποτα!

 

LOl... πως γίνεται να μην το είδες βρε; Πωπωπω έρωτας... :p

 

Φυσικά θα στο αλλάξουν τσάμπα, πες τους να ψάξουν να το βρουν ή να σου φέρουν καινούριο άμεσα... ;) Εχω το δικό μου αν θες πάντως, στο στέλνω ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ημουν σιγουρος τις προαλλες που εβλεπα τις φωτος απο την Ιταλιδα σου amelidis οτι ελειπε ενα "Κ" αλλα λεω μπα οχι...Απλα δεν φαινεται...Τελικα εχω καλα ματια! :D :D
Link to comment
Share on other sites

προσφατα εκανα ενα μεγαλο ταξιδι με την 147!απο περιπου 500χιλιομετρα και την επομενη αλλα 250 περιπου!Δηλαδη συνολο 750 χιλιομετρα περιπου σε ενα δυημερο...

Το αποτελεσμα ηταν να περασω φοβερα και με ελαχιστη κουραση!επιανα τον ευατο μου να χανεται μεσα στα χαωτικα και απιστευτα σχεδιασμενα οργανα της κουκλας και με εμφαση στο στροφομετρο(ελαχιστα επεφτε κατω απο 3500 στροφες).Η συνομιλια με τους συνεπιβατες ηταν ενα ναι και ενα οχι αραια και που :p Και εκει που εχυνα!!! τελειως ηταν μετα απο καθε αψογα εκτελεσμενη και οδηγικα σχεδιασμενη στροφη...Αν πετυχεις την καταλληλη γραμμη,αν μπεις με την ιδανικη ταχυτητα και ο κινητηρας λειτουργει στις καταλληλες στροφες και με την αναλογη ταχυτητα(που εχεις κουμπωσει λιγο πριν μπεις στη στροφη)τοτε αισθανεσαι ποσο ΣΤΙΒΑΡΗ ΕΙΝΑΙ η μικρη 147!!το νιωθεις λες και βιδωνει στην ασφαλτο!Απιστευτο συναισθημα...

Με την Brera με περισσοτερη δυναμη πιο στιβαρο πλαισιο και με το συστημα διευθυνσης των Αlfa που ξυριζει!!ποια στροφη να σου αντισταθει...

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Τί λένε τα specs για την κατανάλωση benzina της 159 1.9+2.2? Ενα 8.7+9.4 είδα για τους κινητήρες, αλλά είναι ανεξαρτήτου αμαξιού ή για την 159?
Link to comment
Share on other sites

Τί λένε τα specs για την κατανάλωση benzina της 159 1.9+2.2? Ενα 8.7+9.4 είδα για τους κινητήρες, αλλά είναι ανεξαρτήτου αμαξιού ή για την 159?

 

Ο 1.9 θα αρχίσει να κυκλοφορεί με την 159 και μετά θα περάσει και σε κάποια άλλα αυτοκίνητα της εταιρίας, οπότε η κατανάλωση αφορά μάλλον το συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Τώρα, αν είδες και τις δύο καταναλώσεις στο ίδιο άρθρο, κατά πάσα πιθανότητα αφορύν μόνο την 159.

Link to comment
Share on other sites

Paidia kserete an dinoun tin gt gia test drive sti thessaloniki? Skeftomaste na to paiksoume endiaferomenoi me ton patera mou...

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

Thanx popolare... Ksereis an tin dinoun gia test drive gia ligo i an tin dinoun gia kamia mera olokliri (makari...)

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

i antiprosopia genikos tis alfa romeo einai as to poume geneodori........

an o pateras sou to zitisi kai diksi oti NAI endiafereste , to dinoun gia mia mera toulaxiston xalara.........(toulaxiston emena mou edosan tin 156 {me apisteuto prologo fisika :D :D })

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...