Jump to content

All about Alfa Romeo


GTV
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει η Μi.To;  

175 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει η Μi.To;

    • Ναι
      125
    • Οχι
      50


Recommended Posts

η 159 παρουσιαζεται στον τυπο, dealers τον ιουλιο- αυγουστο και απο σεπτεμβριο στους δρομους (απο γνωστο που δουλευει στην Αλφα)

Επισης μου ειπε οτι η Brera απο δεκεμβρη θα ειναι διαθεσιμη και με αγνωστο χρονο παραδοσης!

Μου εδειξε κατι φοτο απο Brera(ελεος, ειναι κουκλαρα!!) και μου ειπε οτι θα ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η Aλφα μεχρι σημερα,με αρχικη τιμη κοντα στα 38000-40000 euros (εκτιμηση προσωπικη και οχι επισημη)

Ελπιζω να ισχυουν αυτες οι τιμες,γιατι αν η Brera στις φοτο δειχνει τοσο επιβλητικη,δεν ξερω αν θα αντεξω να την δω απο κοντα και μετα να μην φυγω μαζι της! :D

only Apple
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η 159 παρουσιαζεται στον τυπο, dealers τον ιουλιο- αυγουστο και απο σεπτεμβριο στους δρομους (απο γνωστο που δουλευει στην Αλφα)

Επισης μου ειπε οτι η Brera απο δεκεμβρη θα ειναι διαθεσιμη και με αγνωστο χρονο παραδοσης!

Μου εδειξε κατι φοτο απο Brera(ελεος, ειναι κουκλαρα!!) και μου ειπε οτι θα ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η Aλφα μεχρι σημερα,με αρχικη τιμη κοντα στα 38000-40000 euros (εκτιμηση προσωπικη και οχι επισημη)

Ελπιζω να ισχυουν αυτες οι τιμες,γιατι αν η Brera στις φοτο δειχνει τοσο επιβλητικη,δεν ξερω αν θα αντεξω να την δω απο κοντα και μετα να μην φυγω μαζι της! :D

 

Toso tha kanei peripou i Brera... Prolavainoume oloi na mazepsoume ta eyra mas... Den pame diakopes, den agorazoume tpt, den kanoume dwra stis gynaikes, den plirwnoume kanenan logariasmo mexri tote kai tha exoume tin apolaysi na tin odigisoume... ligo prin pame fylaki apo ta xrei mas :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

η 159 παρουσιαζεται στον τυπο, dealers τον ιουλιο- αυγουστο και απο σεπτεμβριο στους δρομους (απο γνωστο που δουλευει στην Αλφα)

Επισης μου ειπε οτι η Brera απο δεκεμβρη θα ειναι διαθεσιμη και με αγνωστο χρονο παραδοσης!

Μου εδειξε κατι φοτο απο Brera(ελεος, ειναι κουκλαρα!!) και μου ειπε οτι θα ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η Aλφα μεχρι σημερα,με αρχικη τιμη κοντα στα 38000-40000 euros (εκτιμηση προσωπικη και οχι επισημη)

Ελπιζω να ισχυουν αυτες οι τιμες,γιατι αν η Brera στις φοτο δειχνει τοσο επιβλητικη,δεν ξερω αν θα αντεξω να την δω απο κοντα και μετα να μην φυγω μαζι της! :D

Τελη ιουνιου η 159 θα κυκλοφορει ιταλια(15 ιουνιου παρουσιαση στον τυπο) και σεπτεμβριο ελλαδα...Brera απο Δεκεμβριο ενα μηνα μετα την κυκλοφορια στην ιταλια.

 

159

1.9JTS Progression 29.000-30.000

1.9JTS Distinctive 31.000-32.000

1.9JTS Luxury 36.000-37.000

2.2JTS Progression 36.000-37.500

2.2JTS Distinctive 38.500-40.000

2.2JTSLuxury 44.500-46.000

3.2JTS Q4 Progression 45.500-48.000

3.2JTS Q4 Distinctive 48.000-50.500

3.2JTS Q4 Luxury 54.000-56.500

 

Βrera

2.2JTS Distinctive 45.000

2.2JTS Skyview 47.000

2.2JTS Luxury 52.000

3.2JTS Q4 Distinctive 54.500-55.500

3.2JTS Q4 Skyview 56.500-57.500

3.2JTS Q4 Luxury 61.500-63.000

Link to comment
Share on other sites

http://briefcase.pathfinder.gr/download/gregorisvas/34951/432626/0/DSC01505v.JPG

 

Σας αρεσει?Τα βαλαμε σημερα...Ειναι τυπου xenon αλλα ειναι λιιγο ποιο ανοικτο το μπλε...Οχι τοσο σκουρο.Του παγου ειναι :)

 

υ.γ στη μικρη σκαλα ειναι αυτα ε... :p

Link to comment
Share on other sites

ωραια φαινοντε φιλε μου καλοριζικα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://briefcase.pathfinder.gr/download/gregorisvas/34951/432626/0/DSC01505v.JPG

 

Σας αρεσει?Τα βαλαμε σημερα...Ειναι τυπου xenon αλλα ειναι λιιγο ποιο ανοικτο το μπλε...Οχι τοσο σκουρο.Του παγου ειναι :)

 

υ.γ στη μικρη σκαλα ειναι αυτα ε... :p

 

Τι ακριβως εννοεις...?

 

Ψειρες(θεσεως) ή τα μεσαια...? Προσωπικα δεν μου αρεσαν και τοσο ειδικα για Alfa...Βαλε ενα κιτ Xenon, ειδικα τωρα που εχουν γινει αρκετα πιο φτηνα απο παλια, και ασε ολα τα αλλα που ειναι ημιμετρα ;)

 

Αλλωστε, για την Alfa σου, να εχεις μονο το καλυτερο επανω. ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Tifosi δεν έχουν όλοι 800-1000 ευρά για να βάλουν kit Xenon...

 

Εμένα μου αρέσουν btw gregorisvas. Και οι δικιές μου οι ψείρες τέτοιο χρώμα έχουν... Ταιριάζει μιας και οι δυο Alfitses μας είναι γαλάζιες από όσο θυμάμαι για σένα...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι γαλαζιο ειναι και η δικια μου :) Το μπλε ειναι ελαφρως πιο ανοικτο.Παντως κι εμενα μου αρεσαν πολυ....Παρα πολυ.. :yahoo:

Tifosi του ειπα να βαλουμε κιτ xenon αλλα κοστιζαν καπου στα 1500€ και οσο να 'ναι κι εγω προτιμω να βαλω κατι αλλο με 1500€ στο αμαξακι παρα xenon :D Π.χ ενα ωραιο body kit.

Link to comment
Share on other sites

re paidia sos.

 

eimai 30xr. apo kai thelo na paro autokinito.

na perimeno 159 i na paro gt?

o sakiss o filos mou mou leei na perimeno 159 alla re paidia an den paro tora ema spor pote tha to paro sta 40?

 

gia pite kamia gnomi. :)

Link to comment
Share on other sites

re paidia sos.

 

eimai 30xr. apo kai thelo na paro autokinito.

na perimeno 159 i na paro gt?

o sakiss o filos mou mou leei na perimeno 159 alla re paidia an den paro tora ema spor pote tha to paro sta 40?

 

gia pite kamia gnomi. :)

 

Παρε GT να την ευχαριστηθείς... Ασε την 159 που θα έχει και τις παιδικές της ασθένειες μέχρι να στρώσει. Με την Alfa Romeo, πρέπει να αφήνεις πάντα τους άλλους Alfisti να γίνονται πειραματόζωα και μετά από κανά χρόνο να παίρνεις και εσύ την δικιά σου :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ αργησες...

Γρηγορα σε αντιπροσωπεια για να κλεισεις μια GT και να την εχεις στα χερια σου σε λιγες μερες απο σημερα!! Λογικα πρεπει να ειναι ετοιμοπαραδωτες εφ'οσον δεν βαλεις επανω τα τρελα εξτρα..

Απο 2λιτρη και πανω, φυσικα!!

Καλοταξιδη λοιπον... (μηπως παραπηρα φορα????) ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ψήφιζα την GT 2λιτρη ή ακόμα καλύτερα 3.2!

 

Αν υπάρχουν τα απαραίτητα, σκέψου και την brera!

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ αργησες...

Γρηγορα σε αντιπροσωπεια για να κλεισεις μια GT και να την εχεις στα χερια σου σε λιγες μερες απο σημερα!! Λογικα πρεπει να ειναι ετοιμοπαραδωτες εφ'οσον δεν βαλεις επανω τα τρελα εξτρα..

Απο 2λιτρη και πανω, φυσικα!!

Καλοταξιδη λοιπον... (μηπως παραπηρα φορα????) ;)

 

simfono 100% logika gatia skilia den exeis (alla kai na eixes den tha eixes idieteropoblhma) GT ase poy tha to les kai sta paidia soy eixa GT tote

Link to comment
Share on other sites

ZXZXZCX......Sto leo kai dimosia kai oma...Min kaneis tin mlk kai pareis Gt enanti tis 159. :!: :!:

 

Ase re to paidi na parei kati sigouro... Pas na to thapseis me tin 159 xwris na tin exoume dei... Katse na perasei ena eksamino na ftiaksoun tis tsimouxes pou tha ksekolissoun, ta plastika pou tha trizoun, kanena flasaki pou tha mpazei nera...

 

A kai eipame... exei poiotita kaliteri tis mpempas... :p Nai ame... As min koroideyomaste metaksy mas... Kai as min vasizomaste se specs, kai dithen dilwseis ftiagmenes. O kalyteros kritis gia ena oxima, einai i parousia tou stous dromous mas, kathimerina...

 

Otan ginei ayto, na tin parei... Tha einai entelws xazo na ginei peiramatozwo...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παρε GT να την ευχαριστηθείς... Ασε την 159 που θα έχει και τις παιδικές της ασθένειες μέχρι να στρώσει. Με την Alfa Romeo, πρέπει να αφήνεις πάντα τους άλλους Alfisti να γίνονται πειραματόζωα και μετά από κανά χρόνο να παίρνεις και εσύ την δικιά σου :p

 

Εγώ ήμουν από τα πειραματόζωα τα οποία πήραν την 147 στις αρχές της. Τι προβλήματα είχα που επιδιορθώθηκαν στη συνέχεια; Μόνο το Cd-player που κολούσε στα πρώτα μοντέλα μπορώ να θυμηθώ! :p :D

Η πρόταση μου είναι 159. Χωρίς να θέλω να μειώσω την GT, πιστεύω ότι είναι ένα μοντέλο που κλείνει ένα κύκλο για την Alfa. Η 159 ανοίγει ένα άλλο. Διάλεξε και πάρε. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

After winning the 24hour races in Nurburgring and in Italy...the Alfa 147 finally went on against the world's fastest and most expensive cars...

 

The Alfa 147 stood against the mighty new Ferarri F430 plus the superfast Enzo and its twin brother Masserati MC12

 

http://kgb.alfaromeo-bg.com/Others/147.avi

http://www.spinningjenny.it/nedved/highres/videos/147.zip

Link to comment
Share on other sites

159 ρεεε!!!:p

 

Η Alfa Romeo ανεβαίνει κλάση...;)

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους Alfisti..

To όνομά μου είναι Γιώργος, και βρήκα την παρέα σας τυχαία ψάχνοντας πληροφορίες και photo για την Alfa Romeo 159.

Το αυτοκίνητο αυτό πραγματικά έχει μπεί στην καρδιά μου αλλά ... δυστηχώς υπάρχει ένα αλλά !!! Γι' αυτό θα ήθελα την ενημέρωσή σας ...

Είμαι 30 χρονών και αυτό που ζητάω από ένα αυτοκίνητο είναι καλό κινητήρα (φυσικά alfa), καλό στήσιμό (μα φυσικά alfa) και να είναι ευχάριστο γενικά στην οδήγηση (μα και φυσικά alfa)!!!

Είμαι όμως και παντρεμένος με ένα παιδί και όπως καταλαβαίνετε έχω και αυξημένες ανάγκες μεταφοράς διαφόρων μπαγκαζιών.

Ξέρω ότι είναι ίσως ιεροσυλία να ζητάς κάτι τέτοιο από ένα αυτοκίνητο με σπόρ καταβολές όπως η 159 ... αλλά θα ήθελα να με καταλάβετε και να μην με παρεξηγήσετε ... μέσα μου υπάρχει μια σύγκρουση μεταξύ του συναισθήματος (α ρε alfa τι μας κάνεις!!!) και της λογικής.

 

Μήπως έχετε κάποια ένημέρωση σχετικά με τον χώρο αποσκευών της 159, ώστε να μπορέσω να καταλήξω;

 

Πριν ένα χρόνο που είδα την 156 F/L απογοητεύτηκα, γιατί τελικά το αυτοκίνητο με στοίχειωσε (τι το ήθελα το test drive ο έρμος), αλλά τα 375 lt του πορτ μπαγκαζ ήταν άκρως απαγορεύτηκα για τις ανάγκες μου.

 

Ελπίζω με τους 23 πόντους που "ψήλωσε" η νέα 159 να κάνω επιτέλους αυτό που ζητάω ... να αποκτήσω μια alfa...

 

Μήπως γνωρίζετε την συγκεκριμένη πληροφορία;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους alfisti και ορμώμενος από το ερώτημα του φίλου παραπάνω περί ηλικίας και alfa...

Να πάρεις τη GT φίλε... Αμα κολλήσεις, θα έχεις καιρό να πάρεις στο μέλλον και την 159 και την 169 και την ... ... ...

 

ΚΑΘΕ ΑΝΤΡΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ALFA. Εστω μια φορά και έστω για λίγο. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ!!! πΡΟΣΟΧΉ... ΔΕΝ είναι για όλους!

Link to comment
Share on other sites

kobourk δεν νομιζω οτι η GT θα καλυψει τις αναγκες της οικογενειας του greekd... :whistle: Εκτος αυτου δεν το θεωρω λογικο να παρει τωρα την GT και μετα απο 1,2 χρονια να παρει την 159...Πιστευω οτι ειναι χασιμο χρηματων...Εαν βεβαια ο ανθρωπως "τα εχει" ανετα το κανει :) Αλλα ξαναλεω οτι η GT δεν θα καλυψει τις αναγκες της οικογενειας του :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...