Jump to content

All about Alfa Romeo


GTV
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει η Μi.To;  

175 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει η Μi.To;

    • Ναι
      125
    • Οχι
      50


Recommended Posts

Εγώ ήμουν από τα πειραματόζωα τα οποία πήραν την 147 στις αρχές της. Τι προβλήματα είχα που επιδιορθώθηκαν στη συνέχεια; Μόνο το Cd-player που κολούσε στα πρώτα μοντέλα μπορώ να θυμηθώ! :p :D

Η πρόταση μου είναι 159. Χωρίς να θέλω να μειώσω την GT, πιστεύω ότι είναι ένα μοντέλο που κλείνει ένα κύκλο για την Alfa. Η 159 ανοίγει ένα άλλο. Διάλεξε και πάρε. ;)

η γνωμη μου ειναι οτι η gt και η 159 ανηκουν σε τελειος διαφορετικη κλαση και σε αλλους ανθρωπους,η 159 ηταν ενα απο τα αυτοκινητα που ελειπε απο την γκαμα της ιταλικης εταιρειας,τωρα πιστευω οτι θα σηκωσει για τα καλα κεφαλι εναντι των αλλων οικογενειακων αυτοκινητων των αλλων εταιρειων.

 

οσο για το φιλο μας που θελει καινουριο αμαξι πιστευω οτι η 159 θα του ειναι οτι πρεπει,και οικογενειακο ειναι και σπορ αμαξι ειναι;)

κα πανω απ ολα ειναι alfa romeo :D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους τους Alfisti..

To όνομά μου είναι Γιώργος, και βρήκα την παρέα σας τυχαία ψάχνοντας πληροφορίες και photo για την Alfa Romeo 159.

Το αυτοκίνητο αυτό πραγματικά έχει μπεί στην καρδιά μου αλλά ... δυστηχώς υπάρχει ένα αλλά !!! Γι' αυτό θα ήθελα την ενημέρωσή σας ...

Είμαι 30 χρονών και αυτό που ζητάω από ένα αυτοκίνητο είναι καλό κινητήρα (φυσικά alfa), καλό στήσιμό (μα φυσικά alfa) και να είναι ευχάριστο γενικά στην οδήγηση (μα και φυσικά alfa)!!!

Είμαι όμως και παντρεμένος με ένα παιδί και όπως καταλαβαίνετε έχω και αυξημένες ανάγκες μεταφοράς διαφόρων μπαγκαζιών.

Ξέρω ότι είναι ίσως ιεροσυλία να ζητάς κάτι τέτοιο από ένα αυτοκίνητο με σπόρ καταβολές όπως η 159 ... αλλά θα ήθελα να με καταλάβετε και να μην με παρεξηγήσετε ... μέσα μου υπάρχει μια σύγκρουση μεταξύ του συναισθήματος (α ρε alfa τι μας κάνεις!!!) και της λογικής.

 

Μήπως έχετε κάποια ένημέρωση σχετικά με τον χώρο αποσκευών της 159, ώστε να μπορέσω να καταλήξω;

 

Πριν ένα χρόνο που είδα την 156 F/L απογοητεύτηκα, γιατί τελικά το αυτοκίνητο με στοίχειωσε (τι το ήθελα το test drive ο έρμος), αλλά τα 375 lt του πορτ μπαγκαζ ήταν άκρως απαγορεύτηκα για τις ανάγκες μου.

 

Ελπίζω με τους 23 πόντους που "ψήλωσε" η νέα 159 να κάνω επιτέλους αυτό που ζητάω ... να αποκτήσω μια alfa...

 

Μήπως γνωρίζετε την συγκεκριμένη πληροφορία;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

 

(4.660 x 1.828 x 1.417)

405 litra apothikeutikou xorou se sxesi me ta 378 tis 156.

 

Aν θες μια πληρη ενημερωση για το ''μελλοντικο'' σου αποκτημα μπορεις και στο myphone διαβαζωντας τις προηγουμενες σελιδες αλλα και στο http://www.alfisti.gr/forum να μαθεις τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι κανε υπομονη για την ΚAMAL :D

Αληθεια καμια φοτο απο αυτη τη διαφορετικη και μεγαααααλη Αλφα εχουμε καιρο να δουμε!Περιμενω να δω πως οι ιταλοι θα καταφερουν να φτιαξουν ενα suv που θα στριβει σαν Αλφα...Λετε να βγει και σε εκδοση GTA?

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν από τα πειραματόζωα τα οποία πήραν την 147 στις αρχές της. Τι προβλήματα είχα που επιδιορθώθηκαν στη συνέχεια; Μόνο το Cd-player που κολούσε στα πρώτα μοντέλα μπορώ να θυμηθώ! :p :D

Η πρόταση μου είναι 159. Χωρίς να θέλω να μειώσω την GT, πιστεύω ότι είναι ένα μοντέλο που κλείνει ένα κύκλο για την Alfa. Η 159 ανοίγει ένα άλλο. Διάλεξε και πάρε. ;)

 

Otan h 159 omws tha "sernetai" me ta 1.300++++ kila tis kai tha thelei megalous kinitires gia sygkiniseis... Tha skeftetai tin GT ti dilitri me ola ta extra pou tha eixe parei se ekeina ta lefta. :cool:

 

Kai i 159, tis sygkiniseis tis GT DEN prokeitai na tis prosferei. To amaksi den tha einai gia strofilikia me toso mikos kai toso varos. To palikari den thelei na paei tin oikogeneia toy gia mpanio, oute na paei alfadi sti Salonika gia volta se eftheia. Thelei na dei ropes, strofes, agria kratimata, ton kinitira na ksesalwnei, to treno na sfyrizei 3 fores :p kai tous laimous na spane... GT... Thn pairnei, tin xairetai APO SHMERA, gia 2-3 xronia, kai tote pairnei tin 159 plirws elegmeni, me lymenes oles tis paidikes astheneies...

 

Oso gia ta peiramatozwa, e alfista... Oloi kseroume ti paidikes astheneies eixe i 147... :p Esy mporei na isoun tyxeros :w00t: . Kserw 10 poy den itan... Ta paidia sto Alfisti ta vlepeis ;)

 

Na anaferw merikes paidikes astheneies tis 147 ton prwto xrono kykloforias tis gia tous neoteroys:

 

1) Provlima me elastika/tsimouxes kai mpasimo nerou

2) Empaze/mpazei nero to flas mprosta otan plenotan ypo piesi.

3) Kovotan i plastikia podia pou eixe katw apo ti mprostini maska, giayto tin afairesane

4) Provlima me ta Radio CD

5) Etrizan oi portes (tak tak) kai ithele allagi to kleistro

6) Ragize se arketes periptwseis i podia toy katalyti

7) E triksimata sto esvteriko klp...

 

H dikia mou eixe mono ta 2 kai 5, kai tin pira Oktovrio 2002!... No comments :p ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Otan h 159 omws tha "sernetai" me ta 1.300++++ kila tis kai tha thelei megalous kinitires gia sygkiniseis... Tha skeftetai tin GT ti dilitri me ola ta extra pou tha eixe parei se ekeina ta lefta.

 

Kai i 159, tis sygkiniseis tis GT DEN prokeitai na tis prosferei. To amaksi den tha einai gia strofilikia me toso mikos kai toso varos. To palikari den thelei na paei tin oikogeneia toy gia mpanio, oute na paei alfadi sti Salonika gia volta se eftheia. Thelei na dei ropes, strofes, agria kratimata, ton kinitira na ksesalwnei, to treno na sfyrizei 3 fores :p kai tous laimous na spane... GT... Thn pairnei, tin xairetai APO SHMERA, gia 2-3 xronia, kai tote pairnei tin 159 plirws elegmeni, me lymenes oles tis paidikes astheneies...

 

Oso gia ta peiramatozwa, e alfista... Oloi kseroume ti paidikes astheneies eixe i 147... Esy mporei na isoun tyxeros :w00t: . Kserw 10 poy den itan... Ta paidia sto Alfisti ta vlepeis ;)

 

Na anaferw merikes paidikes astheneies tis 147 ton prwto xrono kykloforias tis gia tous neoteroys:

 

Provlima me elastika/tsimouxes kai mpasimo nerou

Empaze/mpazei nero to flas mprosta otan plenotan ypo piesi.

Kovotan i plastikia podia pou eixe katw apo ti mprostini maska, giayto tin afairesane

Provlima me ta Radio CD

Etrizan oi portes (tak tak) kai ithele allagi to kleistro

Ragize se arketes periptwseis i podia toy katalyti

E triksimata sto esvteriko klp...

 

;)

 

Νίκο θα μου επιτρέψεις να ξεκινήσω από τα προβλήματα γιατί βλέπω μερικές ανακρίβειες, αν και φοβάμαι ότι θα τραβήξει πολύ το post μου. :O

Το ότι υπήρχε μπροστά κάτω από τον προφυλακτήρα ένα προστατευτικό κομμάτι πλαστικό το οποίο έβρισκε λόγω χαμηλού μπροστινού μέρους, και κάποια στιγμή χαλούσε είναι παιδικό πρόβλημα; Απλά με τον καιρό ξηλωνόταν μόνο και έφευγε, δημιουργώντας ένα αυτοκίνητο όπως οι επόμενες 147. Αν το βαριόσουν το έβγαζες και μόνος σου. Δηλαδή αυτό είναι πρόβλημα;

Εν συνεχεία το λαμάκι από τους προκαταλύτες και οι σπασμένες ποδιές δεν είναι χαρακτηριστικό των πρώτων 147, αλλά ΟΛΩΝ των 147 αφού σχετίζεται επίσης άμεσα με το ύψος του μπροστινού μέρους. Κι αν ανασχεδιάστηκε κάπως η ποδιά, και πάλι σπάει αν θυμάσαι καλά αφού είναι θέμα του πόσο προσέχεις (κι εγώ προσωπικά και την καινούργια που έβαλα, πάλι την είχα σπάσει).

Μπασίματα νερών σε παλιά 147 από το alfisti.gr σόρρυ αλλά δεν θυμάμαι. Ένα παλικάρι από το GTC είχε πρόβλημα κι άλλος ένας από το alfaowner. Το ίδιο όμως πάνω-κάτω δεν εμφανίστηκε και σε μια 147fl; Είναι καθαρά θέμα τύχης σε τι μοντέλο μπορεί να πέσεις.

Όσο για τα περίφημα τριξήματα και το μάνταλο στην πόρτα αν ξανακοιτάξεις είναι κοινά προβλήματα και στις νέες 147, για να μην πω και πιο έντονα αφού πολλές έχουν και το made in greece δερμάτινο σαλόνι. :rolleyes:

Με άλλα λόγια επειδή έχω φάει το θέμα με το κουτάλι, στο είπα κι εγώ ότι το μόνο κοινό πρόβλημα που είχαν οι πρώτες 147 ήταν το γερμανικό cd-player. Άντε στα επόμενα μοντέλα να διορθώθηκε λίγο ο προγραμματισμός του ABS. Άλλα πραγματικά προβλήματα δεν υπήρχαν και γι' αυτό και δεν υπήρξε κάποια τροποποίηση. ;)

 

Όσον αφορά τώρα το θέμα μας, το μέγεθος της 159 είναι ιδανικό για να προσφέρει την απόλαυση της GT και με το παραπάνω. Αν μιλούσαμε για GTi ίσως να είχες δίκιο, αλλά αλλού είναι οι αρετές της GT. Όσο για το ποιο θα στίβει τελικά καλύτερα νομίζω ότι όλοι το φανταζόμαστε (η αρχιτεκτονική την 159 τουλάχιστον στα χαρτιά εντυπωσιάζει). Σε επιδόσεις λογικά θα χάνει από μια δίλιτρη GT, και πάλι όμως πιστεύω ότι θα κινείται αρκετά καλά. Στο κάτω-κάτω Alfa θα είναι. ;)

 

Υ.Γ. Να διευκρινίσω ότι όταν ανέφερα ότι πιστεύω πως η GT είναι το τελευταίο μοντέλο ενός κύκλου για την Alfa, αναφερόμουν καθαρά και μόνο με κριτήριο την αλλαγή πατώματος που τη θεωρώ πολύ σημαντική.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Diafwnw alfista, alla ontws tha parei poly i kouventa. Apla simeiwnw:

 

Mia podia pou spaei, ksekollaei kai... les na tin vgaloume kai monoi mas... einai ilithio paidiko provlima thes de thes. Tin plirwnan epipleon oi prwtoi 147ades kai epeidi apetyxe i xrisi tis tin afairesan... Hlithio paidiko provlima. H prosvpoipoiisi toy einai :p

 

Gia mpasimata nerwn, exw 4 147 edw stin Patra pou kserw ta paidia kai tous thymamai ana dyo kathe vdomada to xeimwna stin antiproswpeia.

 

To kleistro, eleos... klassiko provlima pou kakws synexizetai kai stis facelifted... Pou kataligoume? Oti ypirxan ta provlimata, alla epeidi kapoia synexizontai kai mexri simera, den apoteloun paidikes astheneies? :p Apla epivevaiwnoun to oti o filos mas tha prepei na proseksei otan parei ena amaksi. Egw protimw na parw ena amaksi 1 etous me ayta ta provlimata pou KSERW oti exei vgalei kai tin sovarotita tous. Kai oxi ena neo amaksi GAMATO, alla xwris na exw idea kai na gginw to prwto peiramatozwo. Sto katw katw to idio pragma leme, apla esy les na tin parei amesa xwris na kserei kan ti tha vgalei... egw lew na tin parei se 2 xronia max... ;)

 

Peri oreksews kolokythopita :p As kanei oti thelei ;) Egw tin 149 tha parw :p :p

 

Xairomai pou symfwnoume stis epidoseis... Pisteyw oti i GT tha strivei kalytera pantws se sygkekrimenes strofes. As min theopoiisoume akoma tin 159. Exoyme kairo gia ayto...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Την άποψη μου για το θέμα το νερών την είπα. Είναι θέμα να μην είσαι γκαντέμης, εξ' ου και το πρόβλημα στην 147fl του φίλου. Για το πλαστικό μαραφέτι κάτω από τον προφυλακτήρα, στο έπιαναν με κάτι σαν συραπτικό και δεν έφευγε με τίποτα. Εγώ απαλάχτηκα από αυτό όταν ο προφυλακτήρας μου ελέω πάγου μάλωσε με ένα πεζοδρόμιο, με νικητή το δεύτερο. :D

Τελικά ίσως απλά διαφωνούμε στο κατά πόσο πρέπει να περιμένει. Εσύ λες 2 χρόνια, εγώ λέω 2-3 μήνες. Τα χοντρά προβλήματα θα φανούν, κι αν έχεις κάποιο φίλο αντιπρόσωπο εύκολα θα τα μάθεις. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

 

1) Provlima me elastika/tsimouxes kai mpasimo nerou

2) Empaze/mpazei nero to flas mprosta otan plenotan ypo piesi.

3) Kovotan i plastikia podia pou eixe katw apo ti mprostini maska, giayto tin afairesane

4) Provlima me ta Radio CD

5) Etrizan oi portes (tak tak) kai ithele allagi to kleistro

6) Ragize se arketes periptwseis i podia toy katalyti

7) E triksimata sto esvteriko klp...

 

H dikia mou eixe mono ta 2 kai 5, kai tin pira Oktovrio 2002!... No comments :p ;)

Την δικια μου την πηρα Αυγουστο 2002 και απο προβληματα:

1.ειχα το προβλημα με τις τσιμουχες/ελαστικα αλλα οχι και μπασιμο νερου

2.το φλας μπροστα εμπαζε νερο/υγρασια αλλα οταν το αλλαξα(δωρεαν) δεν εχω ξαναδει ουτε σταγονα να μαζευει :D

3.Η ποδια μπροστα την ξεκολησα μονος μου γιατι στους ελληνικους γαιδουροδρομους ηταν θεμα χρονου να ξεκολισει!

5.Κανενα προβλημα με την ποδια του κατάλυτι!

Ολα τα παραπανω ειναι ασημαντα ως αστεια για μενα να τα θεωρεις προβληματα...

Τωρα τριξιματα στο εσωτερικο ακουω που και που οταν πεφτω σε καμια λακουβα αλλα δεν ειναι και τοσοοοοο ενοχλητικα!

Οσο για τα τριξιματα στα κλειστρα στις πορτες εχω μια συμβουλη:

ριξτε λιγο αντισκουριακο spray η καλυτερα περαστε τα κλειστρα με λιγο γρασο και θα εξαφανιστουν τα τριξιματα ;)

KEEP ON ALFING :cool:

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Την δικια μου την πηρα Αυγουστο 2002 και απο προβληματα:

1.ειχα το προβλημα με τις τσιμουχες/ελαστικα αλλα οχι και μπασιμο νερου

2.το φλας μπροστα εμπαζε νερο/υγρασια αλλα οταν το αλλαξα(δωρεαν) δεν εχω ξαναδει ουτε σταγονα να μαζευει :D

3.Η ποδια μπροστα την ξεκολησα μονος μου γιατι στους ελληνικους γαιδουροδρομους ηταν θεμα χρονου να ξεκολισει!

5.Κανενα προβλημα με την ποδια του κατάλυτι!

Ολα τα παραπανω ειναι ασημαντα ως αστεια για μενα να τα θεωρεις προβληματα...

Τωρα τριξιματα στο εσωτερικο ακουω που και που οταν πεφτω σε καμια λακουβα αλλα δεν ειναι και τοσοοοοο ενοχλητικα!

Οσο για τα τριξιματα στα κλειστρα στις πορτες εχω μια συμβουλη:

ριξτε λιγο αντισκουριακο spray η καλυτερα περαστε τα κλειστρα με λιγο γρασο και θα εξαφανιστουν τα τριξιματα ;)

KEEP ON ALFING :cool:

Μα φυσικά και δεν τα θεωρώ προβλήματα... Alfista είμαι :p Ότι και να βγάλει, πάλι αυτή θα οδηγάω... :p Απλά τα αναφέρω σαν υπάρχοντα προβλήματα για κάποιον που δεν είχε ποτέ Αλφα, που σκέφτεται να πάρει, που δεν είναι τόσο κολλημένος όσο εμείς κλπ. Για αυτούς αποτελούν πιθανώς σημαντικά προβλήματα... Για μένα, όπως είπα όχι :p

 

Όσο για το θέμα του κλείστρου, επίσημα η Αλφα εχει βγάλει νέο ανταλλακτικό με νέο κωδικό και στο αλλάζουν δωρεάν όποτεδήποτε. Εγώ το άλλαξα πάνω στον χρόνο και από τότε ούτε κιχ. Τριξίματα ποτέ δεν είχα, ούτε καν τώρα με τα Eibach και το χαμήλωμα :p

 

Alfa rullezzz all the way...

 

P.S. Sakiss ασε τα γέλια και όργωσε το νετ. Περιμένουμε επίσημες φωτογραφίες της 149, να τις βγάλω πρώτο θέμα στην πρώτη σελίδα του Myphone :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Oxi re Mythe esy o prwtergaths edw mesa kai les fidia gia thn 147?Krybe logia megale...
Mia xara ta leei o Mythozz gia tin 147....ton katalabaino pou den mporei na dianoithei oti i nea 159 den tha exei problimata neotitas alla oxi mono den tha exei ala k den tha trizei.
Link to comment
Share on other sites

Oxi re Mythe esy o prwtergaths edw mesa kai les fidia gia thn 147?Krybe logia megale...

 

Odigaw mia edw kai 2.5 xronia... Eixa "ekpaideytei" panw se kathe mikri spithami tis gia 3 xronia PRIN tin parw, mathainontas ta panta gia ayti se ola ta fora, se oles tis antiproswpeies... 5.5 xronia empeiria kollimatos diladi me kathe ti sxetiko me tin 147 :p

 

Ase loipon... den pianei. ;)

 

Sakiss makari file na exeis dikio! Na vgw dimosia na paradextw to lathos mou. Tha einai i megalyteri ikanopoiisi mou na dw tin 159 na mamaei se ola ton antagwnismo... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Oi 156 δεν τρίζουν. Οι 147 έχουν πρώτα απόλλα εταζέρα (τρίζει σε όλα τα αυτοκίνητα) και μη σωστή στήριξη του ταμπλό.

Και τα 2 αντιμετωπίζοντε σχετικά ευκόλα κι απλά. Και πάλι η 156 δεν τρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Sakiss makari file na exeis dikio! Na vgw dimosia na paradextw to lathos mou. Tha einai i megalyteri ikanopoiisi mou na dw tin 159 na mamaei se ola ton antagwnismo... :)

Apo to Panda kai meta ola ta kainouria montela kataskeuazontai sta iaponika protipa.Tha sou doso ena aplo p.x.An prosekseis tin 159 tha deis oti stis lamarinosigkoliseis den iparxoun pleon ta terastia kena ton 156/147/gt.Se epipedo ilikon alla kai se finirismatos-sinarmogis i 159 antagonizetai mono to korifaio A6 kai iperterei sta xamila meri opou ta teloiomata den einai plastika.H brera tha kataskeuazetai stis egkatastaseis tis Maserati.

 

159

13-15 Ioyniou...parousiasi stous dimosiografous...

 

Edo

http://www.uiga.it/Area_pubblica/default.htm

Link to comment
Share on other sites

Ακομα νωρις ειναι...

Η 159 αυτη τη δεδομενη στιγμη δεν ανταγωνιζεται τιποτα και κανενα!! Μιλαμε για αυτοκινητο το οποιο δεν εχει καν παρουσιαστει!! Πρεπει πρωτα να βγει στο δρομο, να περασουν τα παιδικα της προβληματα (γιατι ολα τα αμαξια εχουν τετοια..) και μετα να συγκριθει με τον ανταγωνισμο ο οποιος ειναι παρα πολυ δυνατος ειτε ακουει στο ονομα σειρα 3, ειτε Α6, ειτε C200 ειτε, ειτε.....

 

Αν μη τι αλλο ειναι αφελες να υποτιμουμε και να εκμηδενιζουμε τετοια αυτοκινητα που στο κατω κατω -μεχρι στιγμης- ηταν πολυυυ μπροστα σε πωλησεις!!

Time will tell....

Link to comment
Share on other sites

Video

 

Danish AROC trackday

http://www.sommerby.dk/AlfaRomeo/ClubsportARD.wmv

 

156's, 75's and a 2000GTV

http://www.sommerby.dk/AlfaRomeo/ClubsportARD2.wmv

 

http://www.alacarteparis.com/gtv6.htm

 

http://www.cuorialfisti.com/Download/Audio-Video.htm

 

147 videos and commercials...together with the Victory By Desing video(history of alfa romeo 1910 to late 1970s)

http://kgb.alfaromeo-bg.com/AlfaCommercials/

Link to comment
Share on other sites

Ακομα νωρις ειναι...

Η 159 αυτη τη δεδομενη στιγμη δεν ανταγωνιζεται τιποτα και κανενα!! Μιλαμε για αυτοκινητο το οποιο δεν εχει καν παρουσιαστει!! Πρεπει πρωτα να βγει στο δρομο, να περασουν τα παιδικα της προβληματα (γιατι ολα τα αμαξια εχουν τετοια..) και μετα να συγκριθει με τον ανταγωνισμο ο οποιος ειναι παρα πολυ δυνατος ειτε ακουει στο ονομα σειρα 3, ειτε Α6, ειτε C200 ειτε, ειτε.....

 

Αν μη τι αλλο ειναι αφελες να υποτιμουμε και να εκμηδενιζουμε τετοια αυτοκινητα που στο κατω κατω -μεχρι στιγμης- ηταν πολυυυ μπροστα σε πωλησεις!!

Time will tell....

 

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

(4.660 x 1.828 x 1.417)

405 litra apothikeutikou xorou se sxesi me ta 378 tis 156.

 

ΜΟΝΟ;

 

Γιατί gmt.. 23 πόντους "πήρε" το αμάξι με τους 10 στο μεταξώνιο. Οι άλλοι 13 που πήγαν ... τους πήρε όλους η "μουσούδα";

 

Αλλά τι μουσούδα έτσι;!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

(1859cm³ and 2198cm³)

O κοφτης για την 1.9 και την 2.2 θα μπαινει πλεον στις 7000rpm...Για την 3.2 δεν ξερουμε ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μη τι αλλο ειναι αφελες να υποτιμουμε και να εκμηδενιζουμε τετοια αυτοκινητα που στο κατω κατω -μεχρι στιγμης- ηταν πολυυυ μπροστα σε πωλησεις!!

Time will tell....

 

Οι πωλήσεις σε καμία περίπτωση δεν μας δείχνουν πιο αυτοκίνητο είναι καλύτερο. Επίσης δε νομίζω να εκμηδένισε κανείς τις ικανότητες και τα μοντέλα των ανταγωνιστικών εταιρειών. Σίγουρα πάντως συμφωνούμε στο ότι είναι ακόμα νωρίς, και ότι ο χρόνος θα δείξει. ;)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αναφερομουν στον Σακη ο οποιος μεταξυ αλλων ανεφερε:

"Se epipedo ilikon alla kai se finirismatos-sinarmogis i 159 antagonizetai mono to korifaio A6 kai iperterei sta xamila meri opou ta teloiomata den einai plastika."

 

και βασικα κανεις δεν αναφερθηκε σε επιδοσεις κτλ!! ;)

Οσο για τις πωλησεις μπορει να μην μας δειχνουν απο μονες τους ποιο αυτοκινητο ειναι καλυτερο (συνολικα προφανως) αλλα αν μη τι αλλο μας δινουν μια πολυ καλη ιδεα!! Παντα οι καταναλωτες ειναι αυτοι που θα κρινουν τα αυτοκινητα-προιοντα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...