Jump to content

All about Alfa Romeo


GTV
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει η Μi.To;  

175 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει η Μi.To;

    • Ναι
      125
    • Οχι
      50


Recommended Posts

σημερα ειδα το ΜιΤο(Μιλανο -Τορινο οι εδρες τον δυο ετερειων!)και εμεινα εκπληκτος απο το κοντερ του!!πραγματικα πανεμορφο!η 159 τη σας λεει;;σκεφτετε ο πατερας μου να την παρει αλλα 27.000 ειναι πολλα για ενα αμαξι τελειος γυμνο!γενικα εβγαλε προβληματα με τον κινητηρα και με τα ηλεκτρικα;;

Ειναι πολλα σιγουρα,δεν εχω ακουσει για προβληματα προσωπικα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δυστυχως το οδηγικα απο μονο του δεν μου λεει κατι αν και απο θεμα εμφανισης δεν σκιζει.και δυστυχως απογοητευτηκα λιγο οπως και πολλοι αλλοι,επιρροες απο fiat δυστυχως.

χρειαζοταν βεβαια ενα τετοιο μοντελο η alfa,δεν πειραζει θα την βλεπω απο αλλους γιατι εγω δεν πεταω 23000 γι αυτο.

 

Ε όχι και επιρροές από fiat ρε ταξιδιώτη στο σχεδιασμό. Δες τις φωτογραφίες προώθησης του μοντέλου που την είναι δίπλα σε μια 8c. Από όποια μεροιά κι αν το κοιτάξεις είναι εξόφθαλμη η προσπάθεια αντιγραφής των χαρακτηριστικών της 8c. Ίσως στο πάντρεμα σε ένα μικρότερο μοντέλο να μην τους έκατσε τόσο καλά αλλά σίγουρα ξεχωρίζει ανάμεσα στα άλλα b segment. Προσωπικά δεν με ενθουσιάζει σε κόκκινο ενώ το λάτρεψα σε ένα περίεργο μαύρο που είχανε. Σίγουρα πάντως το τελικό πακέτο αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

εννοω σε μηχανικα μερη φιλε μου και σε εσωτερικο,κοιτα ισως να μην μου χει κατσει και καλα ακομα στο ματι κιολας και μελλοντικα να μου αρεσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
χθες πηγαμε στην αντιπρωσοπια και μαλλον θα κλεισουμε το 159 1,9JTS ΕLEGANDE με ηλιοροφη αισθητηρα παρκινγκ και το τιμονι απο την TI και καποια ακομα με 33.500
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ομορφο αμαξι!μαρεσει πολυ που εξω εχει αυτα τα 3α φαναρια και μετα μεσα στην κονσολα εχει 3α οργανακια!πολυ ωραια.αλλα εχει και καποια αρνητηκα.πχ χθες την εκανα τεστ ντριβε.δεν μαρεσε το χειροφρενο,ο διακοπτης απο τα αλαρμ και ο διακοπτης για τις πορτες.νομιζω ειναι θεμα συνηθειας.παντως θα μπορουσαν να βαλουν τα 4 κατω απο το μπουτον της μιζας.το 1,8 φοραει opel μοτερ απο το vectra.το 1,8 καλο μου φανηκε σε ροπες αλλα σε επιταχυνση χανει πολυ για τα κυβικα του.αυτος μας ειπε οτι το 1,9 δεν εχει καμια σχεση.εχει πιο ωραιο θορυβο.αυτο που μου αρεσε στο 1,9 ειναι οτι εχει καδενα αρα γλυτωνεις πολλα απο ιμαντες και γενικα απο σερβισ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια στην Αλφα 147 στα 105000 km αρχισαννα αναβοσβηνουν και τα 2 νουμερα και το πανω που γραφει τα γενικα χιλιοματρα κ ο μετρητης που παει μεχρι 1000.

Ξερετε τι σημαινει αυτό;

Το manual το γραφει καπου γιατι δεν το βρήκα...

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα... Το κανει συνηθως οταν αντικαθισταται η εργοστασιακη πηγη ηχου με καποια αφτερ μαρκετ!! Και εμενα το ειχε κανει καποια στιγμη 1-2 φορες πριν απο χρονια και ετσι οπως ξεκινησε ετσι σταματησε!!

Γενικα απ'οτι εχω καταλαβει ο χιλιομετρητης αναβοσβηνει οταν αντιληθφει καποια ηλεκτρικη συσκευη μη συμβατη με το can-bus του αυτοκινητου!!

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα... Το κανει συνηθως οταν αντικαθισταται η εργοστασιακη πηγη ηχου με καποια αφτερ μαρκετ!! Και εμενα το ειχε κανει καποια στιγμη 1-2 φορες πριν απο χρονια και ετσι οπως ξεκινησε ετσι σταματησε!!

Γενικα απ'οτι εχω καταλαβει ο χιλιομετρητης αναβοσβηνει οταν αντιληθφει καποια ηλεκτρικη συσκευη μη συμβατη με το can-bus του αυτοκινητου!!

Naι αλλα εγώ δεν έβαλα καποια συσκευή.

Το ραδιοcd το μαμισιο εχω εδω κ 6 χρόνια!

Το θέμα ειναι οτι μολις αγόρασα το xcarlink mp3 κ δεν πρόλαβα καν να το εγκαταστησω!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Naι αλλα εγώ δεν έβαλα καποια συσκευή.

Το ραδιοcd το μαμισιο εχω εδω κ 6 χρόνια!

Το θέμα ειναι οτι μολις αγόρασα το xcarlink mp3 κ δεν πρόλαβα καν να το εγκαταστησω!

 

Σε πηρε χαμπαρι οτι πηγες να βαλεις το xcarlink και το κανει προληπτικα.....αμα το βαλεις θα κανει και μπουμ :lol: :lol: :lol:.παιζει να στρωσει μονο του παντως.

Link to comment
Share on other sites

Σε πηρε χαμπαρι οτι πηγες να βαλεις το xcarlink και το κανει προληπτικα.....αμα το βαλεις θα κανει και μπουμ :lol: :lol: :lol:.παιζει να στρωσει μονο του παντως.

ασε μη μου το θυμιζεις το πηρα απο Αγγλια κ μου εστειλαν για Nissan!!

Tωρα πρεπει να το στελνω πισω για αλλαγη κ φυσικα ξερεις ποιος θα πληρωσει τα μεταφορικα...ο μ@κ@κ@ς!!!!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα... Το κανει συνηθως οταν αντικαθισταται η εργοστασιακη πηγη ηχου με καποια αφτερ μαρκετ!! Και εμενα το ειχε κανει καποια στιγμη 1-2 φορες πριν απο χρονια και ετσι οπως ξεκινησε ετσι σταματησε!!

Γενικα απ'οτι εχω καταλαβει ο χιλιομετρητης αναβοσβηνει οταν αντιληθφει καποια ηλεκτρικη συσκευη μη συμβατη με το can-bus του αυτοκινητου!!

Πρεπει να εχεις δικιο.

Καποιο φυσακι πισω δεν θα κανει καλη επαφη γιατι συχνα πυκνα το ηχειο στην πορτα του οδηγου δεν παιζει.

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξέρω αν κάποιος έχει ανοίξει αντιστοιχο θέμα,αλλά εδώ θα συζητάμε για το νέο δημιούργημα της αλφα...Την ΚΟΥΚΛΑ Μι.ΤΟ
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

εχει πραγματικα ομορφο κοντερ!!ειναι ολα τα λεφτα:happy:
Link to comment
Share on other sites

Alfa Romeo ειναι... Πως ειναι δυνατον να ηταν ασχημο!?!?

Το αμαξακι τα σπαει... Ειδικα αν σκεφτει κανεις τα υπολοιπα μικρα hatchbacks της κατηγοριας του (μιας και δεν ειναι μονο το Mini Cooper ανταγωνιστης του!!)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο!θα ειναι υποψηφιο για αγορα οταν ερθει η ωρα!..
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει πολυ. εχει κατι διαφορετικο απο καποια αλλα μοντελα που νομιζεις οτι βγηκαν απο το ιδιο εργοστασιο, ξεχωριζει.
Link to comment
Share on other sites

η πιο υπερβολικη τιμη που εχει βγει ποτε για 1.4 μινι

 

18.500 για τη βασική έκδοση μιας 155άρας Mito, 18.600 για ένα 95άρι mini.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...