Jump to content

Digea - Η Ψηφιακή Τηλεόραση στην Ελλάδα


johnthegreek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειπαμε παιδες, το mpeg-4 ειναι εφαρμογη της ΓΝΩΣΗΣ!! Ο κοσμος παει μπροστα δεν παει ουτε πισω, ουτε μενει στασιμος.

 

Η ψηφιακη τηλεοραση θα φερει μεγαλη χαρα στους ανθρωπους που μενουν σε νησια και επαρχιες που τωρα για να δουν ακομα και την ΕΤ-1 προσευχονται. Με την εφαρμογη του ψηφιακου σηματος, ολοι θα εχουμε πεντακαθαρη εικονα και ηχο!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κίνητρο: μας υποχρεώνει η Ε.Ε. να αλλάξουμε το σύστημα μετάδωσης γιαυτό αν μέχρι το 2011 δεν καταφέρεις να βάλεις τον εξοπλισμό που χρειάζεται, πολύ απλά δεν έχει να δεις ξανα τιβί. θέλαμε Ε.Ε. ε, (εδώ θα έλεγα πάρτε την αλλα ε\πειδη με πιανει και εμένα το σχέδιο) ας την πάρουμε..

 

πώς σου φαίνεται αυτό για βαρβάτο :p

Δεν είναι μόνο η Ε.Ε, παγκοσμίως μέχρι το τέλος της δεκαετίας δεν θα χρησιμοποιείται αναλογική μετάδοση τηλεόρασης. Οι περισσότερες χώρες θα μεταβούν στην ψηφιακή TV μέχρι το 2015.

Link to comment
Share on other sites

Ο κοσμος παει μπροστα δεν παει ουτε πισω, ουτε μενει στασιμος.

 

σιγουρα αλλα δε σημαινει οτι επειδη σου το δειχνουν για μπροστα ειναι και καλο ετσι? φαινεται ακινδυνο βεβαια! αλλα αν σου λεγαν πριν 70 χρονια οτι το αμαξι θα μολυνε το περιβαλον και θα απειλουσε τη ζωη των ανθρωπων στη γη δεν θα το εβλεπες μπροστα. και εκεινο ακινδυνο φαινοταν! (δεν τα συγκρινω βεβαια)

 

Κίνητρο: μας υποχρεώνει η Ε.Ε. να αλλάξουμε το σύστημα μετάδωσης γιαυτό αν μέχρι το 2011 δεν καταφέρεις να βάλεις τον εξοπλισμό που χρειάζεται, πολύ απλά δεν έχει να δεις ξανα τιβί. θέλαμε Ε.Ε. ε, (εδώ θα έλεγα πάρτε την αλλα ε\πειδη με πιανει και εμένα το σχέδιο) ας την πάρουμε..

 

πώς σου φαίνεται αυτό για βαρβάτο :p

οπως και πολλα αλλα που υποχρεωνει. τι οφελοι να εχει αραγε η εε απο το σημα της digea σε ολη τη γη?? εκατομυρια καινουριες ηλεκτρικες συσκευες? η περισσοτερη αποβλακοση μπροστα στη tv?

Edited by grigoriso
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αλλα δε σημαινει οτι επειδη σου το δειχνουν για μπροστα ειναι και καλο ετσι? φαινεται ακινδυνο βεβαια! αλλα αν σου λεγαν πριν 70 χρονια οτι το αμαξι θα μολυνε το περιβαλον και θα απειλουσε τη ζωη των ανθρωπων στη γη δεν θα το εβλεπες μπροστα. και εκεινο ακινδυνο φαινοταν! (δεν τα συγκρινω βεβαια)

 

Δεν χρειαζεται να μου παρουσιασουν (ή να με παραμυθιασουν) οτι το MPEG-4 ειναι καινοτομια. Αυτοι που το "δημιουργησαν", δεν σκεφτηκαν πως θα μου τα φανε, καθηγητες πανεπιστημιου και μηχανικοι ηταν!! Επιστημονες δηλαδη, μεταδιδουν γνωση!! :)

 

Αν εξαιρεσεις το κοστος λοιπον της αγορας ενος αποκωδικοποιητη ή μιας τηλεορασης (εξαρταται την τσεπη του καθενα), σε τι διαφωνεις οτι η ψηφιακη τηλεοραση ειναι κατι καλο??? :confused: Στο θεμα των τηλεοπτικων εκπομπων που δειχνουν τα καναλια??? Οτι δεν ειναι ποιοτικα?? Γιατι αν ειναι αυτο, δεν εχει καμια σχεση με την ψηφιακη τηλεοραση.

 

Απο κει και περα αν καποιος θελει ποιοτικη τηλεοραση, υπαρχει και η δορυφορικη (που προσωπικα γουσταρω περισσοτερο), με απειρα πακετα, για ολα τα γουστα του καθενως!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

grigoriso είναι εμφανές ότι είσαι ενοχλημένος με το όλο θέμα όπως και εγώ αλλά κάτι που με παρηγορεί είναι ότι έχουμε διώρια μεχρι το 2012 άρα μεχρι το σεπτεβρίο του 2011 μπορώ να περιμένω και να παρακολουθώ το θέμα από απόσταση το ίδιο και εσυ.το ότι η το 80+% της ελληνικής τηλεόρασης αποτελείται από σκουπίδια δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την εξέλιξη της τεχνολογίας.και ούτε παίζει θέμα να σε πείσουν η όχι.το γνωρίζουν ότι αργά ή γρήγορα θα λυγίσεις αν πραγματικά θες να βλέπεις tv....τώρα τι οφέλη μπορεί να έχει η εε δεν ξέρω και δεν με πολυενδιαφέρει έτσι και αλλιώς τόσες σαβουρες περνούμε από μόνοι μας άλλη μια παραπάνω...εχω μια κουφη απορία:εχω tv με το παλιό αποκωδικοποιητή(ενσωματωμένο) και το κοντρόλ έχει 2 κουμπιά ένα για να πηγαίνω στα αναλογικά και ένα στα ψηφιακά όταν πάρω νέο αποκωδικοποιητή θα μπορώ να πηγαίνω στα ψηφιακά με το κουμπί από το κοντρόλ της τηλεόρασης μου η θα πρέπει να χρησιμοποιώ το κοντρόλ του αποκωδικοποιητή;επίσης εχω αγοράσει ένα μίνι κοντρόλ που κάνει για όλες τις τηλεοράσεις θα εξακολουθεί να λειτουργεί όταν θα βάλω αποκωδικοποιητή;
Link to comment
Share on other sites

grigoriso είναι εμφανές ότι είσαι ενοχλημένος με το όλο θέμα όπως και εγώ αλλά κάτι που με παρηγορεί είναι ότι έχουμε διώρια μεχρι το 2012 άρα μεχρι το σεπτεβρίο του 2011 μπορώ να περιμένω και να παρακολουθώ το θέμα από απόσταση το ίδιο και εσυ.το ότι η το 80+% της ελληνικής τηλεόρασης αποτελείται από σκουπίδια δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την εξέλιξη της τεχνολογίας.και ούτε παίζει θέμα να σε πείσουν η όχι.το γνωρίζουν ότι αργά ή γρήγορα θα λυγίσεις αν πραγματικά θες να βλέπεις tv....τώρα τι οφέλη μπορεί να έχει η εε δεν ξέρω και δεν με πολυενδιαφέρει έτσι και αλλιώς τόσες σαβουρες περνούμε από μόνοι μας άλλη μια παραπάνω...εχω μια κουφη απορία:εχω tv με το παλιό αποκωδικοποιητή(ενσωματωμένο) και το κοντρόλ έχει 2 κουμπιά ένα για να πηγαίνω στα αναλογικά και ένα στα ψηφιακά όταν πάρω νέο αποκωδικοποιητή θα μπορώ να πηγαίνω στα ψηφιακά με το κουμπί από το κοντρόλ της τηλεόρασης μου η θα πρέπει να χρησιμοποιώ το κοντρόλ του αποκωδικοποιητή;επίσης εχω αγοράσει ένα μίνι κοντρόλ που κάνει για όλες τις τηλεοράσεις θα εξακολουθεί να λειτουργεί όταν θα βάλω αποκωδικοποιητή;

 

Αν παρεις εξωτερικο αποκωδικοποιητη θα εχει δικο του τηλεκοντρολ οποτε αναγκαστικα θα αλλαζεις τα καναλια απο εκει. Με το τηλεκοντρολ της τηλεορασης θα χειριζεσαι μονο την τηλεοραση (μεχρι να παρεις καποια με δεκτη MPEG-4).

 

Αν εχεις τηλεκοντρολ one for all (τηλεορασεις, video/dvd players, Hi-fi, ηλεκτρικες τσατσαρες, βραστηρες κλπ :p) πολυ πιθανον να συμβαδιζει και με το μοντελο του αποκωδικοποιητη που θα αγορασεις, θα το προγραμματησεις και απο κει και περα θα χρησιμοποιεις ενα τηλεκοντρολ!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ξερω οτι το 2012 θελω 400ευρω με τα σημερινα δεδομενα για να ξανακανω τις τηλεορασεις της οικογενειας μου να παιζουν καναλια + ενα pc + ενα κινεζικο κινητο το οποιο θα βγει off. δηλαδη να πληρωσω παλι να δω την ερτ την οποια την πληρωνουμε εδω και ποσες δεκαετιες μεσα απο τη ΔΕΗ! δεν ξερω, ισως αν δω τις επιδωσεις της ψηφιακης τηλεορασης να αλλαξω γνωμη και να τα σκασω με ευχαριστηση.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν βλέπω να αναφέρει το άλλο απαράδεκτο.

 

Τόσο καιρό η ΕΡΤ εξέπεμπε σε MPEG2 στα πιλοτικά της κανάλια. Και λέγανε στον κοσμάκη, να παίρνει LCD τηλεοράσεις με ψηφιακό δέκτη για να είναι εξασφαλισμένοι. Και πήγα κι εγώ το πρόβατο και αγόρασα με μεγάλη (τότε) Samsung 37" με MPEG2 δέκτη και ήμουν χαρούμενος. Η χαρά μου όμως κόπηκε απότομα όταν έμαθα ότι η τηλεόραση τα εκπεμφτεί όχι με MPEG2 αλλά με MPEG4!!!!!

 

Άρα η μόλις 2 χρονών τηλεόρασή μου είναι άχρηστη. Έπρεπε λοιπόν τότε να μην πιστέψω κανέναν, αλλά να κάνω ενδελεχή έρευνα στα forums μυρίζοντας τα δάκτυλά μου.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

400?wow...εγώ με βλέπω στα 150 εκτός και αν μου γυρίσει το μάτι και παω να πάρω νέα tv για το σαλόνι τότε παω στα 500+(εκτός αν βρω καμία καλή προσφορά)

 

ΥΓ.όπως είπα πριν το τηλεκοντρόλ είνα μόνο για τηλεοράσεις άρα +15e για τη νέα έκδοση που έχει βγάλει η εταιρία που κάνει και για άλλες συσκευές...χμ μου φαίνεται πρέπει να βγάλω το κουμπαρά να αρχίσω οικονομία...αλλά αν πάρω νέα tv με ενσωματωμένο δέκτη δεν θα μου χρειάζεται το νέο κοντρόλ..αχ ερωτήματα που θα με απασχολούν το επόμενο διάστημα!σε ευχαριστώ ελληνική tv για άλλη μια φορά με έβαλες σε σκέψεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Αν και φοβαμαι λιγο την απαντηση , εγω με αυτη την τηλεοραση ειμαι οκ ? Εχει mpeg-2 απο οτι βλεπω. Μην μου πειτε οτι το 1000αρι που εσκασα πριν 1.5 χρονο πηγε "χαμενο"! Edited by Geezor
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Αν και φοβαμαι λιγο την απαντηση , εγω με αυτη την τηλεοραση ειμαι οκ ? Εχει mpeg-2 απο οτι βλεπω. Μην μου πειτε οτι το 1000αρι που εσκασα πριν 1.5 χρονο πηγε "χαμενο"!

 

Join the club! ελπίζω να έχει CI slot για κάρτα η τιβί σου στο πλάι.

Αλλιώς θα θες αποκωδικοποιητή.

Link to comment
Share on other sites

Join the club! ελπίζω να έχει CI slot για κάρτα η τιβί σου στο πλάι.

Αλλιώς θα θες αποκωδικοποιητή.

 

Αν ηξερα πως ειναι το CI slot για να δω και να σου πω , καλα θα ηταν!

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα τεχνικά της χαρακτηριστικά έχει ci slot.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα τεχνικά της χαρακτηριστικά έχει ci slot.

 

Οκ ευχαριστω. Εκανα και εγω αναζητηση στα ψηφιακα και τα βρισκω ολα αλλα μονο με ηχο οπως και καποια αλλα παιδια πριν.

Μπορει καποιος να μου στειλε σε pm link απο που μπορω να αγορασω την Neotion καρτα που ολοι αναφερετε?

 

Και κατι off-topic. Τα καναλια της Nova τι κωδικοποιηση εχουν? Συμπεριλαμβανονται και πραγματικα HD καναλια μεσα στα διαφορα πακετα συνδρομης?

Edited by Geezor
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Αν και φοβαμαι λιγο την απαντηση , εγω με αυτη την τηλεοραση ειμαι οκ ? Εχει mpeg-2 απο οτι βλεπω. Μην μου πειτε οτι το 1000αρι που εσκασα πριν 1.5 χρονο πηγε "χαμενο"!

 

στο site λεει οτι εχεις θυρα για καρτα ομως και παλι απο οσο γνωριζω οταν αρχισουν να εκπεμπουν ψηφιακη τηλεοραση σε hd ποιοτητα(βασικα θα ψιλοαργησει αυτο..)δεν θα βλεπεις hd με τη καρτα θα χρειαζεσαι εξωτερικο αποκωδικοποιητή...so...απο οποια μερια και αν το δεις:knife:

αλλα αυτα εχει η ζωη....:mad:

edit:για τη καρτα που λες αν θυμαμαι καλα ειδα σε ενα φυλλάδιο του expert να τη πουλανε 55ε(δεν ξερω αν λεμε για τη ιδια...)

Edited by cute_eyes
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως θα βγει αργοτερα καινουρια καρτα για να παρακουλουθουμε τα καναλια και σε HD.Αλλα στην Ελλαδα πιστευω πως θα αργησουν αρκετα να γινουν HD τα καναλια.Ως τοτε θα εχουμε παρει και καινουριες τηλεορασεις.
Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος γι'αυτο που λες ?

εγώ έχω την εντύπωση πως δεν έχει καμιά σχέση η μια ακτινοβολία με την άλλη.

 

Ναι. Δες π.χ. μετρήσεις εδώ. Στο πρώτο σχήμα που είναι η πυκνότητα ροής μοιάζει η ακτινοβολία στα UMTS να είναι μεγαλύτερη, αλλά αν ληφθεί υπόψη η διεισδυτικότητα και η θερμική επίδραση (αυτό μας ενδιαφέρει, πόσο μας πειράζει) τότε το ραδιόφωνο μας επιβαρύνει κατά 34%, η τηλεόραση κατά 28%, η GSM 1800/UMTS περιοχή κατά 18% και η κλασσική GSM 900 μόλις 6%. Να σημειωθεί ότι διάλεξα επίτηδες σημείο δύσκολο για την τηλεοπτική λήψη.

 

Σε μερικές περιπτώσεις είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα γιατί δεν είναι τόσο ισχυροί οι τηλεοπτικοί πομποί (πιο χαμηλά σπίτια, πιο μικρός χώρος κάλυψης, να μην ενοχλούμε τους "γείτονες", γενικά λιγότερες απαιτήσεις)

 

Οι κεραίες των τηλεοπτικών και ραδιοφωνικών σταθμών εκπέμπουν πολύ ισχυρότερα (μέχρι και 100 kW, κινητή μέχρι 2 kW) γιατί είναι σε ένα σημείο και πρέπει να καλύψουν μεγάλη περιοχή. Επίσης, η αναλογική εκπομπή απαιτεί πολυ μεγαλύτερη ισχύ στο σημείο του δέκτη (για να μην έχει χιόνια, θόρυβο κτλ).

 

off topic on Αυτό που λέμε συχνά ότι όποιος λέει να φύγουν οι κεραίες κινητής εκτός πόλεων απλά δηλώνει ασχετοσύνη. off topic off

Edited by XPhys
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα usb tv tuner για το λαπτοπ το οποίο είναι DVB-T MPEG2...ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΛΗΨΗ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΗΣ DIGEA ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ MPEG4???ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ DECODER???
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, πρέπει το TV-tuner σου εκτός από DVB-T να υποστηρίζει και DVB-C (=αποκωδικοποίηση mpeg4 σήματος).

 

Σταματήστε την παραπληροφόρηση,για όνομα του θεού.

Επειδή βλέπω ότι υπάρχει σύγχηση ας γράψω 5 πραγματάκια.

 

Εν έτοι 2010 υπάρχουν 2 ειδών λήψης τηλεοπτικού σήματος.

Αναλογική και ψηφιακή

 

Η ψηφιακή εκπομπή είναι γνωστή ως DVB (Digital Video Broadcasting)

 

Το τηλεοπτικό σήμα,είτε πρόκειτε για αναλογική είτε για ψηφιακή εκπομπή, εκπέμπεται με 3 τρόπους.

Έτσι για την ψηφιακή εκπομή έχουμε:

 

1)Επίγεια (DVB-T, Digital video broadcasting - terrestrial)

2)Δορυφορικά (DVB-S, Digital video broadcasting - satellite)

3)Καλωδιακά (DVB-C, Digital video broadcasting - cable)

 

Η λήψη του αναλογικού σήματος τόσο καιρό ήταν απλή υπόθεση αφού όλες οι τηλεοράσεις έχουν αναλογικό tuner για λήψη των εκπομπών με εξαίρεση την λήψη σήματος καλωδιακά ή δορυφορικά όπου πάλι χρειαζόμασταν δέκτη (καλωδιακής ή δορυφορικής αντίστοιχα).

Με την μετάβαση όμως στην ψηφιακή εποχή η λήψη δεν είναι δυνατή πάντα μόνο με την χρήση μιας τηλεόρασης.Γι αυτό λοιπόν υπάρχουν τριών ειδών δέκτες:

 

1)Ψηφιακός δέκτης δορυφορικής εκπομπής (DVB-S receiver)

2)Ψηφιακός δέκτης επίγειας εκπομής (DVB-T receiver)

3)Ψηφιακός δέκτης καλωδιακής εκπομπής. (DVB-C receiver)

 

Στην χώρα μας επικρατέστερες είναι οι 2 πρώτες κατηγορίες μιας και δεν υπάρχει πάροχος καλωδιακής.Το σήμα που λαμβάνουμε μπορεί να είναι συμπιεσμένο σε διάφορες μορφές.Όπως του βολεύει του κάθε παρόχου δηλαδή αλλά επειδή το bandwidth δεν είναι απέραντο σαν τον ορίζοντα κατα κόρον γίνεται χρήση της mpeg2 και της mpeg4 συμπίεσης.

Επειδή ο κάθε κατασκευαστής δεν μπορεί πάντα να προβλέπει την μέθοδο συμπίεσης που θα χρησιμοποιηθεί υπάρχουν αυτά τα προβληματάκια στην αγορά.Ψηφιακοί δέκτες δηλαδή που αγοράστηκαν παλαιότερα υποστηρίζουν μόνο την mpeg2 συμπίεση με αποτέλεσμα να μην είναι δυνατή η λήψη εκπομπών που έχουν συμπιεστεί με τον mpeg4 αλγόριθμο.

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστε την παραπληροφόρηση,για όνομα του θεού.

Επειδή βλέπω ότι υπάρχει σύγχηση ας γράψω 5 πραγματάκια.

 

Εν έτοι 2010 υπάρχουν 2 ειδών λήψης τηλεοπτικού σήματος.

Αναλογική και ψηφιακή

 

Η ψηφιακή εκπομπή είναι γνωστή ως DVB (Digital Video Broadcasting)

 

Το τηλεοπτικό σήμα,είτε πρόκειτε για αναλογική είτε για ψηφιακή εκπομπή, εκπέμπεται με 3 τρόπους.

Έτσι για την ψηφιακή εκπομή έχουμε:

 

1)Επίγεια (DVB-T, Digital video broadcasting - terrestrial)

2)Δορυφορικά (Digital video broadcasting - satellite)

3)Καλωδιακά (Digital video broadcasting - cable)

 

Η λήψη του αναλογικού σήματος τόσο καιρό ήταν απλή υπόθεση αφού όλες οι τηλεοράσεις έχουν αναλογικό tuner για λήψη των εκπομπών.

Με την μετάβαση όμως στην ψηφιακή εποχή η λήψη δεν είναι δυνατή πάντα μόνο με την χρήση μιας τηλεόρασης.Γι αυτό λοιπόν υπάρχουν τριών ειδών δέκτες:

 

1)Ψηφιακός δέκτης δορυφορικής εκπομπής (DVB-S receiver)

2)Ψηφιακός δέκτης επίγειας εκπομής (DVB-T receiver)

3)Ψηφιακός δέκτης καλωδιακής εκπομπής. (DVB-C receiver)

 

Στην χώρα μας επικρατέστερες είναι οι 2 πρώτες κατηγορίες μιας και δεν υπάρχει πάροχος καλωδιακής.Το σήμα που λαμβάνουμε μπορεί να είναι συμπιεσμένο σε διάφορες μορφές.Όπως του βολεύει του κάθε παρόχου δηλαδή αλλά επειδή το bandwidth δεν είναι απέραντο σαν τον ορίζοντα κατα κόρον γίνεται χρήση της mpeg2 και της mpeg4 συμπίεσης.

 

Άρα τελικά μπορώ με την κάρτα dvb-t mpeg2 στο λάπτοπ μου να δω τα κανάλια της digea με ενα software decoder???Ισχύει αυτό?Ξέρει κανείς κανένα??Δώστε τα φώτα σας!!!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Άρα τελικά μπορώ με την κάρτα dvb-t mpeg2 στο λάπτοπ μου να δω τα κανάλια της digea με ενα software decoder???Ισχύει αυτό?Ξέρει κανείς κανένα??Δώστε τα φώτα σας!!!

 

Φυσικά και μπορείς κάνοντας χρήση ενός software mpeg4 decoder.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...