Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η καμερα δεν με εντυπωσιασε αν και περιμενα κατι εφαμιλο του hd2 θα ανεβασω εγω οταν φλασαρω καποια stock η cyanogen ρομ γιατι τωρα με desire ειμαι στα 3 megapixel και χωρις flash(bugs)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η καμερα δεν με εντυπωσιασε αν και περιμενα κατι εφαμιλο του hd2 θα ανεβασω εγω οταν φλασαρω καποια stock η cyanogen ρομ γιατι τωρα με desire ειμαι στα 3 megapixel και χωρις flash(bugs)

 

Εμένα με εντυπωσίασε σε σχέση πάντα με το iphone 3gs & hero ειδικά με το φλας είναι πολύ καλή! Το απόγευμα θα κοιτάξω να ανεβάσω και εγώ φώτο.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

η καμερα δεν με εντυπωσιασε αν και περιμενα κατι εφαμιλο του hd2 θα ανεβασω εγω οταν φλασαρω καποια stock η cyanogen ρομ γιατι τωρα με desire ειμαι στα 3 megapixel και χωρις flash(bugs)

 

Λογικά σαν hardware θα είναι το ίδιο με του HD2. Άρα μάλλον είναι θέμα software και πως διαχειρίζεται η εφαρμογή camera του Android το φακό που χρησιμοποιεί η HTC.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά δεν πρόκειται να έχουν ποτέ εφάμιλλη κάμερα φωτογραφικής, ούτε φακό για ζουμ κτλ.

 

Τα σημερινά κινητά για φωτογραφίες ον δε γκόου είναι μια χαρά, αλλά για διακοπές όλοι πιστεύω ότι θα συμφωνήσουν ότι δεν είναι να βασίζεσαι, πάρε καλύτερα φωτογραφική.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα αλλα αν δεις την καμερα του hd2 θα παθεις πλακα...

η μονη διαφορα με το νεξους ειναι οτι το hd2 εχει 2 led

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παράγγειλα χθες το βράδυ από το site, σε περίπου 2 βδομάδες αν όλα πάνε καλά θα το έχω στα χέρια μου :)

 

Τα κινητά δεν πρόκειται να έχουν ποτέ εφάμιλλη κάμερα φωτογραφικής, ούτε φακό για ζουμ κτλ.

 

Τα σημερινά κινητά για φωτογραφίες ον δε γκόου είναι μια χαρά, αλλά για διακοπές όλοι πιστεύω ότι θα συμφωνήσουν ότι δεν είναι να βασίζεσαι, πάρε καλύτερα φωτογραφική.

 

Aυτό νομίζω το έχουν αντιληφθεί πλέον οι περισσότεροι ψαγμένοι χρήστες. Αυτό βέβαια δεν καθιστά τις φωτογραφικές στα κινητά άχρηστες, αλλά να πάρει κάποιος πχ το νέο SE επειδή έχει 12MP φωτογραφική για να βγάζει φωτογραφίες, είναι πεταμένα λεφτά. Με λιγότερα μπορεί να πάρει σουπερ ψηφιακή ;)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Κανείς ρε παιδιά δεν έχει τραβήξει καμιά φωτογραφία να δει τι κάνει η κάμερα;; :lol:

 

http://news.nexus-one.co.uk/post/421983435/nexus-one-probably-the-best-camera-phone-in-the

Link to comment
Share on other sites

παιδια με την μπαταρια τι γινετε?διαβασα τα χειριστα...στο λινκ αυτο http://www.phonesreview.co.uk/2010/01/14/how-is-the-battery-on-the-google-nexus-one-phone/ ολοι λενε τα χειροτερα.εσας ποσο σας κραταει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την μπαταρια τι γινετε?διαβασα τα χειριστα...στο λινκ αυτο http://www.phonesreview.co.uk/2010/01/14/how-is-the-battery-on-the-google-nexus-one-phone/ ολοι λενε τα χειροτερα.εσας ποσο σας κραταει?

 

με την νεα 5.0.4.1 η μπαταρία ξαναγεννήθηκε! Παίζει απροβλημάτιστα για πάνω απο 30 ώρες και συνεχίζει!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι νατο αγορασω.εχω ομως καπιους ενδιασμους σχετικα με την μπαταρια.

Θα μου βγαζει 2 μερες με 2 ωρες browsing με wifi και 2 ωρες gaming κα8ε μερα αμα εχω low brightness,2g,απενεργοιποιημενα sync,exchange και blutooth?

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι νατο αγορασω.εχω ομως καπιους ενδιασμους σχετικα με την μπαταρια.

Θα μου βγαζει 2 μερες με 2 ωρες browsing με wifi και 2 ωρες gaming κα8ε μερα αμα εχω low brightness,2g,απενεργοιποιημενα sync,exchange και blutooth?

 

μιαμιση μερα εμενα ναι με αυτα που λες.. δυο με τιποτα..

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Επειδή σε λίγες μέρες θα πάει κάποιος γνωστός μου στην Αμερική θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.Σε τι τιμή πωλείται στην Αμερική και απο πού μπορεί να αγοραστεί?Αν μπορεί κάποιος να μου παραθέσει κάποιο link απο κάποιο κατάστημα, απλά για να πάρουμε μια ιδέα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Επειδή σε λίγες μέρες θα πάει κάποιος γνωστός μου στην Αμερική θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.Σε τι τιμή πωλείται στην Αμερική και απο πού μπορεί να αγοραστεί?Αν μπορεί κάποιος να μου παραθέσει κάποιο link απο κάποιο κατάστημα, απλά για να πάρουμε μια ιδέα.

 

Ευχαριστώ

 

Aπό το site της Google, βγαίνει τελικλη τιμή 576 δολάρια σκέτη (και ξεκλείδωτη) συσκευή.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

παντως για καποιο που εχει συγγενη η γνωστο αμερικη η τιμη του ειναι παρα πολυ καλη. 430 ευρω δεν παιρνεις τιποτα στην ευρωπη!

 

βεβαια προβλεπω στην ευρωπη τα 576 δολλαρια να γινουν 576 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή στην Ευρώπη δεν υπάρχει τίποτα (ούτε από ebay) κάτω από 500+€, οπότε είναι εξαιρετική τιμή για όποιον έχει αυτή τη δυνατότητα.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

έχουμε ακούσει τελικά για πότε το περιμένουμε ευρώπη και συγκεκριμένα Ελλάδα;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το home++ και μπορώ να πω πως το τηλέφωνο πάει καλύτερα από ο,τι πριν και εχω περισσότερη RAM ελεύθερη! Περιμένω να δω πώς τα πάει κ με την μπαταρία για να δω αν θα το κρατήσω μόνιμα! Εσείς τι εμπειρίες έχετε από το συγκεκριμένο πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

...με 1000000 προβλήματα. ..

:)

 

νταξει εχει αρκετα δε λεω αλλα το λεει και το ονομα BETA prebeta μαλλον

δουλευει ομως η καμερα με 5 megapixel και γενικα δεν εχω ουτε ενα fc

ολες οι βασικες λειτουργιες δουλευουν μια χαρα (πλην tethering wireless)

στην τελικη εγω το νεξους το πηρα για να φλασαρω και να χαιρομαι τον κοσμο του android αλλιως θα εμενα με το πολυ καλητερο (ποιοτικα) milestone

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε ρε παιδια την Alpha version του Paul και βαλτε την 5.0.4.1 του Cyanogen.

 

Λοιπόν, ηρθε το dock! Πολυ ελαφρύ και όμορφο φινίρισμα. "Είδε" αμέσως το τηλέφωνο με BT και τωρα ΑΝΑΠΑΥΕΤΑΙ :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ηρθε το dock! Πολυ ελαφρύ και όμορφο φινίρισμα. "Είδε" αμέσως το τηλέφωνο με BT και τωρα ΑΝΑΠΑΥΕΤΑΙ :D

 

Βάλε καμιά screenshot να δούμε και εμείς :)

 

Από που το πήρες τελικά;;

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Βάλε καμιά screenshot να δούμε και εμείς :)

 

Από που το πήρες τελικά;;

 

Οταν παω σπιτι με την μηχανη. Το πηρα απο ebay :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...