Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε περίπτωση δηλαδή που το πάρει κάποιος εδώ απο ebay, μπορεί αν το πάει σε ένα σέρβις και θα είναι κομπλε;

 

Χλωμο σε κοβω...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε περίπτωση δηλαδή που το πάρει κάποιος εδώ απο ebay, μπορεί αν το πάει σε ένα σέρβις και θα είναι κομπλε;

 

Το ποστ που εκανα αφορουσε το expansys... Αν το αγορασεις απο το αμερικανικο ebay κατα πασα πιθανοτητα η εγγυηση θα ειναι στην αμερικη οποτε θα πρεπει να το στειλεις πισω στην αμερικη....:)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο εθνος ότι το nexus one έχει στην Αμερική 529 δολλαρια και μετα είδα στο expansys προπαραγγελία 700 + ευρώ !! Δηλαδή εαν ερθεί Ελλάδα πόσο θα κανει 600-700 ευρώ. Γιατί τετοια τεραστια διαφορά ??
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση στο expansys σχετικά με το θέμα της εγγύησης πήρα την εξής απάντηση...

 

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατασκευάστρια εταιρεία του τηλεφώνου που σας ενδιαφέρει είναι η HTC.

 

Για οποιοδήποτε πρόβλημα κατά συνέπεια, μέσα στα πλαίσια της εγγύησης, μπορείτε να απευθύνεστε σε οποιοδήποτε αναγνωρισμένο σέρβις της HTC σε όλη την Ευρώπη."

το θεμα δεν ειναι τι λεει το expansys αλλα τι λεει η εδω HTC :worry:

 

δεν εχουμε καποια επισημη ενημερωση?

 

επισης, υπαρχει περιπτωση να γραφουμε Ελληνικα με το πληκτρολογιο?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι τι λεει το expansys αλλα τι λεει η εδω HTC :worry:

 

δεν εχουμε καποια επισημη ενημερωση?

 

επισης, υπαρχει περιπτωση να γραφουμε Ελληνικα με το πληκτρολογιο?

 

κανονικα γραφεις με προγραμμα απο το market !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διάβασα στο εθνος ότι το nexus one έχει στην Αμερική 529 δολλαρια και μετα είδα στο expansys προπαραγγελία 700 + ευρώ !! Δηλαδή εαν ερθεί Ελλάδα πόσο θα κανει 600-700 ευρώ. Γιατί τετοια τεραστια διαφορά ??

 

Έχει να κάνει με την τιμή χονδρικής που αγοράζει το expansys από την αγορά της Αμερικής. Κοίτα πόσο πουλάει το iPhone και θα καταλάβεις.

 

Το μόνο - που αντιμετωπίζω είναι η μπαταρία, αν και εχω κάνει μόνο 3 πλήρες φορτίστεις (χρησιμοποιώ και το άλλο κιν μου). είδωμεν

 

Σε αυτές τις συσκευές δεν ισχύει η λογική της πλήρους φόρτισης/αποφόρτισης. Μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις εαν προκειται να ερθει στην ελλαδα?για την υπολοιπη ευρωπη τι ακουγεται?

 

Μέχρι στιγμής δεν έχει ανακοινωθεί κάτι, μόνο σενάρια περί Vodafone την άνοιξη. Ο μόνος τρόπος είναι απο ebay ή κάποιος γνωστός σου απο USA ή UK ή Hong kong :lol:

 

Υπάρχει και η δυνατότητα του Expansys με 180% κέρδος. δηλαδή 700 Ευρο.:cry:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις εαν προκειται να ερθει στην ελλαδα?για την υπολοιπη ευρωπη τι ακουγεται?

 

Ρε παιδια τα γραψαμε και σε προηγουμενες σελιδες. Οποιος θελει να το παρει πρωτος το ψαχνει σαν nexus one απο ebay και το εχει τωρα. Διαφορετικα, για Ελλαδα περιμενει το HTC Bravo, που αναμενεται Μαρτη - Απριλη...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλο παιδί θα εξάγει το Gallery και το Map 3.4 που έχουν και τα δυο multitouch μόλις πάρει το ΟΤΑ update, να τα πάρουμε και μεις οι φουκαράδες που δεν έχουμε Nexus????? To Μaps φαντάζομαι θα βγει και στο market, αλλά το Gallery???

 

Εδω και το νεο hacked navi! MT χωρις κουμπια + και - !

h@@p://www.mediafire.com/file/onwvgwyd2ie/Maps-MT.zip

Link to comment
Share on other sites

Εδω και το νεο hacked navi! MT χωρις κουμπια + και - !

h@@p://www.mediafire.com/file/onwvgwyd2ie/Maps-MT.zip

 

Πως το κάνουμε install? Μετονομάζουμε το zip σε apk???

Kαι κάτι άλλο με αυτό το hacked διαβάζω ότι εφαρμογές που χρηιμοποιούν το maps όπως Layar δεν λειτουργούν σωστά και έχουν force close συνέχεια...Ισχύει?

 

Edit: Το δοκίμασα και όντως το layer άμα πατήσεις το κουμπάκι map πάνω αριστερά τότε σου βγάζει force close.... Αλλά τσέκαρα ότι και με 3.3.1 navi πάλι force close το layer όταν πατήσεις το κουμπί map.... Oπότε έβγαλα το Layer:lol::lol::up:

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνουμε install? Μετονομάζουμε το zip σε apk???

Kαι κάτι άλλο με αυτό το hacked διαβάζω ότι εφαρμογές που χρηιμοποιούν το maps όπως Layar δεν λειτουργούν σωστά και έχουν force close συνέχεια...Ισχύει?

 

Edit: Το δοκίμασα και όντως το layer άμα πατήσεις το κουμπάκι map πάνω αριστερά τότε σου βγάζει force close.... Αλλά τσέκαρα ότι και με 3.3.1 navi πάλι force close το layer όταν πατήσεις το κουμπί map.... Oπότε έβγαλα το Layer:lol::lol::up:

 

Εμενα δεν μου βγαζειι κανενα force close... παιζει μια χαρα!

ισως να παιζει ρολο η 2.1 ?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου βγαζειι κανενα force close... παιζει μια χαρα!

ισως να παιζει ρολο η 2.1 ?

Μόλις ανοίξεις το Layer και είσαι με την κάμερα ανοιχτή, πάνω αριστερά έχει ένα κουμπάκι που λέει map. Αμα το πατήσεις βγάζει force close. Κατά τα άλλα το Layer δουλεύει κανονικά. Μόνο άμα πατήσεις το κουμπάκι map βγάζει force close

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους το έχουν....

 

Με το 3g της βόνταφον πώς τα πάει το κινητό? Μετά το update είδατε κάποια διαφορά στη συμπεριφορά του κινητού ως προς το 3g?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους το έχουν....

 

Με το 3g της βόνταφον πώς τα πάει το κινητό? Μετά το update είδατε κάποια διαφορά στη συμπεριφορά του κινητού ως προς το 3g?

 

Ναι, ισως να πηγαίνει λίγο καλύτερα.:D

Link to comment
Share on other sites

Στο Thread gια το Ν900, λέει έναι χρήστης οτι με κλειστό το wifi, κρατάει η μπαταρία έως και 3-4 μέρες. Έχεις παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο κάποιος χρήστης του Ν1;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Στο Thread gια το Ν900, λέει έναι χρήστης οτι με κλειστό το wifi, κρατάει η μπαταρία έως και 3-4 μέρες. Έχεις παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο κάποιος χρήστης του Ν1;

 

Σε γενικές γραμμές η μπαταρια ειναι πολυ καλη! Θελει προσοχή όμως! Εγω ειμαι ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές η μπαταρια ειναι πολυ καλη! Θελει προσοχή όμως! Εγω ειμαι ευχαριστημένος!

 

τι προσοχη θελει μια μπαταρια ;

οταν λες πολυ καλη ,σε εσενα ποσο κραταει δηλαδη ;

στα specs παντως ειναι πολυ χαλια

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στους xda για καποια προβληματα που παρουσιαστηκαν σε μερικους σχετικα με τις κλησεις... Αναφερουν αρκετοι οτι κατα τη διαρκεια της κλησης αυτοι ακουν κανονικα ενω ο συνομιλητης τους δεν τους ακουει... Εχετε παραρηρησει κατι τετοιο κ εδω στην ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

τι προσοχη θελει μια μπαταρια ;

οταν λες πολυ καλη ,σε εσενα ποσο κραταει δηλαδη ;

στα specs παντως ειναι πολυ χαλια

 

Εχω επιλεγμενο το use 2g networks, έχω την ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ σε auto mode, και απενεργοποιημένο το sync οταν δεν το θελω.

Τo wifi/BT ειναι ανοιχτα ολη την ημερα.

Με αυτη την χρηση, μου κραταει πανω απο 30 ωρες (με το βραδυ το wifi/BT κλειστο) αλλα με 1:30 ωρα ομιλια και καμια 10αρια sms και καμια ωρα παιχνιδι με Browser και Market.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στους xda για καποια προβληματα που παρουσιαστηκαν σε μερικους σχετικα με τις κλησεις... Αναφερουν αρκετοι οτι κατα τη διαρκεια της κλησης αυτοι ακουν κανονικα ενω ο συνομιλητης τους δεν τους ακουει... Εχετε παραρηρησει κατι τετοιο κ εδω στην ελλαδα?

 

 

Ναι έχει συμβει σε εμένα 2-3 φορές. Απλά το κλείνω και ξανακαλώ. Δεν γνωρίζω απο τι προκαλείται πιθανόν λογισμικό δεν εξηγείται, αλλά και πάλι αν ήταν απο λογισμικό θα το είχαν όλοι?

 

Δεν ξέρω. Μια απο τις φορές ακουγα παράσιτα δηλαδή σαν να ακούω τον ΕΤ απο μέσα. χθές έκανα το update θα σου πω αν ξανασυμβεί.

Link to comment
Share on other sites

τι προσοχη θελει μια μπαταρια ;

οταν λες πολυ καλη ,σε εσενα ποσο κραταει δηλαδη ;

στα specs παντως ειναι πολυ χαλια

Με όλα κλειστά κρατάει 4 μέρες(ίσως και παραπάνω δεν το έχω δοκιμάσει).Απλά κάθε φορά θέλει να τα τερματίζεις όλα από τον Task Manager.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει συμβει σε εμένα 2-3 φορές. Απλά το κλείνω και ξανακαλώ. Δεν γνωρίζω απο τι προκαλείται πιθανόν λογισμικό δεν εξηγείται, αλλά και πάλι αν ήταν απο λογισμικό θα το είχαν όλοι?

 

Δεν ξέρω. Μια απο τις φορές ακουγα παράσιτα δηλαδή σαν να ακούω τον ΕΤ απο μέσα. χθές έκανα το update θα σου πω αν ξανασυμβεί.

Μηπως εχει να κανει με την πατεντα με το 2ο μικροφωνο που απομονονει τους αλλους ηχους?

Το προβλημα στο βγαζει σε μερη που εχει θορυβο ή σε μερη με ησυχία

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει να κανει με την πατεντα με το 2ο μικροφωνο που απομονονει τους αλλους ηχους?

Το προβλημα στο βγαζει σε μερη που εχει θορυβο ή σε μερη με ησυχία

 

Ναι αυτο το σκέφτηκα, δεν έχω προσέξει να σου πω. Αν θυμάμαι καλά 2 φορές στο δωμάτιο μου (είχα όμως ενα μουσικό χαλί) και μια σε καφετέρια.

 

Απο συνήθεια όμως πολλές φορές με πιάνω να τοποθετώ το χέρι μου μπροστά απο το κιν για να προστατέψω απο θορύβους. :O

 

Θα δω αν θα ξαναγίνει (μετά το update) και υπο ποιές συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χάρτες έχει δοκιμάσει κανείς τίποτα;(εκτός το google maps που θέλει αναγκαστικά wifi)

Γιατί έχουμε μεγαλύτερη οθόνη και παίζουν ασυμβατότητες..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...