Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγνώμη για το off topic αλλά δεν βρήκα θέμα για το HTC Desire και δεν ήθελα ν΄ανοίξω tread για μία ερώτηση.

 

Θέλω λοιπόν να αγοράσω το HTC Desire αλλά δεν έχω ιδέα πότε βγαίνει στη Ελλάδα. Είδα στο expansys ότι θα το έχουν 6 Απριλίου οπότε η ερώτησή μου είναι.

 

Μπορώ αργότερα να έχω κανονικά updates, ελληνικά στα sms κτλ;

 

Ευχαριστώ

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά συγνώμη για το off topic αλλά δεν βρήκα θέμα για το HTC Desire και δεν ήθελα ν΄ανοίξω tread για μία ερώτηση.

 

Θέλω λοιπόν να αγοράσω το HTC Desire αλλά δεν έχω ιδέα πότε βγαίνει στη Ελλάδα. Είδα στο expansys ότι θα το έχουν 6 Απριλίου οπότε η ερώτησή μου είναι.

 

Μπορώ αργότερα να έχω κανονικά updates, ελληνικά στα sms κτλ;

 

Ευχαριστώ

Κοίτα απ'ότι έχω δει με τη ROM του Desire στο Nexus μου, η ROM είναι Multi-language και έχει κανονικά ελληνικά μενού κτλ. και αν δεν κάνω λάθος και 160 chars στα SMS (γράφει μόνο του όλα κεφαλαία αλλά δεν το έχω τσεκάρει με άλλο τρόπο) οπότε φαντάζομαι θα είσαι ΟΚ ;)

 

Το θέμα είναι αν όντως στο Expansys θα το έχουν 6/4....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για το off topic αλλά δεν βρήκα θέμα για το HTC Desire και δεν ήθελα ν΄ανοίξω tread για μία ερώτηση.

 

Θέλω λοιπόν να αγοράσω το HTC Desire αλλά δεν έχω ιδέα πότε βγαίνει στη Ελλάδα. Είδα στο expansys ότι θα το έχουν 6 Απριλίου οπότε η ερώτησή μου είναι.

 

Μπορώ αργότερα να έχω κανονικά updates, ελληνικά στα sms κτλ;

 

Ευχαριστώ

 

 

Ναι θα μπορείς να έχεις κανονικά τα updates

το tread για το desire είναι εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=259230

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα Nexus One. Κάπου διάβασα οτι αλλάζει μοντέλο. Ισχύει κάτι τέτοιο?

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο site (για used ή καινούριο) που έχει καλές τιμές?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά τι γίνεται?Εχει Ελληνικά?Μπορούμε να βάλουμε?

ελληνικα με HTC IME το βρίσκεις στο xda δουλεύει τελεία

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες .. εκτός από το iGo κάνα άλλο πρόγραμμα navigation που να μην έχει σπαστικά μικρή οθόνη;; Δοκίμασα Sygic, αλλά έχω πρόβλημα με τον ήχο και μερικά Force Close ..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα εχω τη desire Rom του Paul. Σταθερότατη, πολύ γρήγορη, δεν εχω δει ούτε ένα fc. 160 στα sms. Η κάμερα δουλεύει μια χαρά στα 5 mpxls αλλά το flash ανάβει σε λάθος χρόνο. Αν και beta είναι κατάλληλη για καθημερινή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Update OTA δεν θα έχεις... Θα μπορείς να τα βάζεις πάντως σαν update.zip από τους xda...

 

 

 

( Αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποιος :) )

 

 

 

Έχω την εντύπωση πως αν απλά το ξεκλειδώσεις, τα updates γίνονται κανονικά αν έχεις την original rom και όχι άλλες απο xda κλπ!

 

 

 

:)[/quote

ακόμη και rooted ναι είναι αν δεν έχεις βάλει recovery του amon δεν έχεις πρόβλημα στα updates

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα εχω τη desire Rom του Paul. Σταθερότατη, πολύ γρήγορη, δεν εχω δει ούτε ένα fc. 160 στα sms. Η κάμερα δουλεύει μια χαρά στα 5 mpxls αλλά το flash ανάβει σε λάθος χρόνο. Αν και beta είναι κατάλληλη για καθημερινή χρήση.

 

και γω σε αυτη εχω κατασταλαξει μερες τωρα

διαβαζω στο twitter εχει ετοιμη την α13 η οποια βασιζεται στον καινουριο κερνελ

εν αναμονη λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι άσχετος στη φάση Android ... που μπορώ να διαβάσω

για να μάθω όοοολα αυτά που πρέπει ώστε να μάθω???

 

Λέω για όλα αυτά που λέτε πχ: κερνελ . ROM , flashaρισμα κτλ κτλ κτλ !!!!!

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μόλις παρέλαβα το nexus one και είμαι ενθουσιασμένος! Όμως δεν έχει ελληνικά για επιλογή γλώσσας! Είναι φυσιολογικό αυτό; Μπορώ να κάνω κάτι;
Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

μπααα.. επιλογή ελληνικής γλώσσας δεν έχει το "μαμίσιο" της google .. με κάποια custom rom αν θες .. αλλιώς περίμενε τη vodafone να το βγαλει!

 

και μενα μια χαρα παει

 

Ποια έκδοση χρησιμοποιείτε; Την 7.71??

Αυτή νομίζω είχα βάλει εγώ αλλά έχει πάρει το μάτι μου κάπου και 8.. (8.01 νομίζω.)

Link to comment
Share on other sites

μπααα.. επιλογή ελληνικής γλώσσας δεν έχει το "μαμίσιο" της google .. με κάποια custom rom αν θες .. αλλιώς περίμενε τη vodafone να το βγαλει!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δηλαδή όταν έρθει επίσημα Ελλάδα θα βγει update και για μας που το πήραμε από Αμερική;

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

μπααα.. επιλογή ελληνικής γλώσσας δεν έχει το "μαμίσιο" της google .. με κάποια custom rom αν θες .. αλλιώς περίμενε τη vodafone να το βγαλει!

 

 

 

Ποια έκδοση χρησιμοποιείτε; Την 7.71??

Αυτή νομίζω είχα βάλει εγώ αλλά έχει πάρει το μάτι μου κάπου και 8.. (8.01 νομίζω.)

 

Η 8.01 είναι που παίζει comple..

Ρε παιδιά με το SU REQUEST μερικές φορές έχω πρόβλημα...δεν μου το βγάζει ώστε να επιτραπεί στην εφαρμογή να έχει root access..Πχ στο better emulator pro όταν γράφω su τότε πετάγεται το SU REQUEST αλλά κολλάει εκεί....και τελικά δεν μπορεί να πάρει root access..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και είμαι άσχετος στη φάση Android ... που μπορώ να διαβάσω

για να μάθω όοοολα αυτά που πρέπει ώστε να μάθω???

 

Λέω για όλα αυτά που λέτε πχ: κερνελ . ROM , flashaρισμα κτλ κτλ κτλ !!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=556

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Thaaaaaaaaaaaaanks

 

Ώρα για διάβασμα :D

 

---------------------

Και κάτι που μόλις είδα ...

 

Στο VnP λέει -> Διαθέσιμο: Από 09-03-2010 (κάτω κάτω)

http://www.vnp.gr/index.php?target=products&product_id=1171

 

Να φανταστώ πως δεν είναι επίσημο ... ε???

Edited by Lector_Teo

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....μου ηρθε σημερα και προσπαθω να ενεργοποιησω το ελληνικο πληκτρολογιο (και greek input method και htc ime )αλλα τζιφος....τι κανω λαθος η τι πρεπει να κανω????please sos...
Link to comment
Share on other sites

Αθάνατη Ελλάδα!!!!! 500$ τελική στην Αμερική μας κάνει 670 euro για τα λαμόγια μας.

 

google:

500 U.S. dollars = 368.161402 Euros

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο. Το παράξενο μάλιστα θα ήταν να ΜΗΝ γινόταν.

 

btw, τελική από ΗΠΑ έχει 576$

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...