Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Στα λόγια μου έρχεσαι. :rolleyes:

 

Η συσκευή είναι πολύ καλή αλλά άλλο το ένα άλλο το άλλο, ας μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω δει να το δοκιμάζουν (και λόγο έλειψης Αγγλικών του φίλου έκανα εγώ την όλη διαδικασία η οποία διήρκησε 10 μέρες) Τα έξοδα ήταν 30e.

Συγκεκριμένα το κινητό έκανε να πάει μία μέρα και μια για να γυρίσει.Οι άλλες μέρες ήταν η επισκευή.Νομίζω δεν έχει καμία διαφορά... με την Ελλάδα.Βέβαια υπάρχει και ο παράγωντας - χάθηκε στη αποστολή επιστροφή.Αυτό είναι το μόνο κακό.

 

Κανείς να με βοηθήσει με το πρόβλημά μου όμως?

Edited by leukonas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα προβληματάκι στο κινητό(το είχα από καιρό απλά δεν το είχα διαπιστώσει..)

Δεν μου συνδέεται με τίποτα σε wifi δίκτυα wpa..με τίποτα όμως..

Εσάς συνδέεται κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά έχω ένα προβληματάκι στο κινητό(το είχα από καιρό απλά δεν το είχα διαπιστώσει..)

Δεν μου συνδέεται με τίποτα σε wifi δίκτυα wpa..με τίποτα όμως..

Εσάς συνδέεται κανονικά;

 

κσνονικα ναι μια χαρα.. τι προβλημα ακριβως εχεις ?

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν το πρόσεξε, κυκλοφόρησε η CyanogenMod-6.1.0 RC1 ρομ.

Χαίρομαι να βλέπω το ραδιόφωνο στις νέες ρομ.

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα με 100+ εφαρμογες εγκατεστημενες δεν βαζω ρομ που δεν υποστηριζει apps2ext. Θα μεινω με το MIUI που παει και σφαιρα:p
Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα με 100+ εφαρμογες εγκατεστημενες δεν βαζω ρομ που δεν υποστηριζει apps2ext. Θα μεινω με το MIUI που παει και σφαιρα:p

 

Κι εγώ βασικά φοράω την kangorama που έχει έστω και το παλιό καλό apps2sd μέσω ext3. Κάποια στιγμή θα το βάλει και η γνήσια cyanogen σε μεταγενέστερη έκδοση. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα με 100+ εφαρμογες εγκατεστημενες δεν βαζω ρομ που δεν υποστηριζει apps2ext. Θα μεινω με το MIUI που παει και σφαιρα:p[/QUO

 

+1 miui !!

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας..εχω στο τηλεφωνο τη καγκοραμα ελληνικη. πως μπορω να βαλω την official rom google nexus παλι? απο που να την κατεβασω? η επισημη ρομ google υποστηριζει 720p video οπως η καγκοραμα που εχω? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας..εχω στο τηλεφωνο τη καγκοραμα ελληνικη. πως μπορω να βαλω την official rom google nexus παλι? απο που να την κατεβασω? η επισημη ρομ google υποστηριζει 720p video οπως η καγκοραμα που εχω? ευχαριστω!

 

 

Όχι, δεν υποστηρίζει 720p και ο πιο εύκολος τρόπος να γυρίσεις σε stock Rom πιστεύ πως είναι μέσω του Rom manager. Κατεβάζεις και την εγκαθιστάς με αυτό το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια γιατί κρατάτε roms με το παλιό apps2sd ;;

 

Με CM6 εχω την δυνατότητα να περναω οποιαδήποτε εφαρμογη στην SD (σε FAT partition) ακόμα και αν η εφαρμογή δεν το υποστηρίζει. αυτό και μονο ειναι φανταστικό καθώς, κατα την ταπεινη μου άποψη πάντα, δεν χανεις χώρο για το ext partition.

 

Eχει καποια διαφορα στις επιδόσεις το κλασσικό Apps2sd;; είναι καποιο θέμα συμβατότητας;

 

Οχι τιποτε άλλο. εχω paid account στον MoDaCo και αν ειναι τοοοοσο καλυτερο να "ψησω" μια με Apps2SD(+) για να την περάσω.

 

 

Θενξ

Link to comment
Share on other sites

το builtin app2sd του froyo δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε. Δηλαδή, δεν μπορείς να βάλεις widgets & critical apps γιατί θα είναι ανενεργές μετά από επανεκκίνηση μέχρι να τελειώσει το τσεκάρισμα που κάνει το λειτουργικό στην sd, μέχρι και τα εικονίδια που έχεις στην επιφάνεια εργασίας μου εμφανίζονται κενά.

 

Το καλύτερο app2sd που έχει δει το είχε η cm στην έκδοση 5 και κάποια στιγμή θα το βάλουν και στην 6.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια γιατί κρατάτε roms με το παλιό apps2sd ;;

 

Με CM6 εχω την δυνατότητα να περναω οποιαδήποτε εφαρμογη στην SD (σε FAT partition) ακόμα και αν η εφαρμογή δεν το υποστηρίζει. αυτό και μονο ειναι φανταστικό καθώς, κατα την ταπεινη μου άποψη πάντα, δεν χανεις χώρο για το ext partition.

 

Eχει καποια διαφορα στις επιδόσεις το κλασσικό Apps2sd;; είναι καποιο θέμα συμβατότητας;

 

Οχι τιποτε άλλο. εχω paid account στον MoDaCo και αν ειναι τοοοοσο καλυτερο να "ψησω" μια με Apps2SD(+) για να την περάσω.

 

 

Θενξ

 

και εκτος των αλλων με το κλασικο apps2sd του froyo περνα μονο το apk αρχειο στην καρτα και οχι την dalvik-cache που χρησιμοποιει η καθε εφαρμογη, οποτε, αν βαλεις αρκετες εφαρμογες, παλι δημιουργειται προβλημα χωρου

Link to comment
Share on other sites

παίδες πήρε τίποτα το μάτι σας για την 2.3 που παίζει να κυκλοφορήσει οσονούπω στο Ν1;
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

το builtin app2sd του froyo δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε. Δηλαδή, δεν μπορείς να βάλεις widgets & critical apps γιατί θα είναι ανενεργές μετά από επανεκκίνηση μέχρι να τελειώσει το τσεκάρισμα που κάνει το λειτουργικό στην sd, μέχρι και τα εικονίδια που έχεις στην επιφάνεια εργασίας μου εμφανίζονται κενά.

 

Το καλύτερο app2sd που έχει δει το είχε η cm στην έκδοση 5 και κάποια στιγμή θα το βάλουν και στην 6.

 

και εκτος των αλλων με το κλασικο apps2sd του froyo περνα μονο το apk αρχειο στην καρτα και οχι την dalvik-cache που χρησιμοποιει η καθε εφαρμογη, οποτε, αν βαλεις αρκετες εφαρμογες, παλι δημιουργειται προβλημα χωρου

 

ααα μαλιστα. ευχαριστώ.

 

τι να πω. δεν χρησμοποιω πολλες εφαρμογες και μαλλον γι'αυτο δεν ειχα ποτε πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ήρθε σε κανέναν το νέο update FRG83D?? αν ναι..ας μας πει και τι γίνεται με το root?? :)
Link to comment
Share on other sites

Ένας admin στο androidcentral γράφει πως χάθηκε.

Ελπίζω να βοήθησα, γιατί προσωπική άποψη δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου χάλασαν τα αυθεντικα ακουστικα του nexus και ψάχνω να βρω αλλα! έχετε κάτι να μου προτείνετε; Επειδή είμαι αγγλία θα προτιμούσα από αγγλικά καταστήματα! Μέχρι τώρα σκέφτομαι να πάρω τα ίδια της HTC από expansys που έχει δωρεάν μεταφορικά για αγγλία και κάνουν 13 λίρες!
Link to comment
Share on other sites

κσνονικα ναι μια χαρα.. τι προβλημα ακριβως εχεις ?

Ωπ sorry φίλος τώρα είδα την απάντηση.. δεν μπαίνω και τόσο συχνά στο forum.

Τελικά απλά σε μερικά συνδέεται και σε άλλα πεπεισμένα αρνείται να συνδε8εί.

 

btw εμένα μου ήρθε το καινούργιο update το FRG83D..δεν είδα καμία διαφορά.Root δεν είχα για να σας πω αλλα φαντάζομαι θα χάνεται.

 

Περιμένουμε τώρα για gingerbread..

 

edit:

Καλησπέρα! Μου χάλασαν τα αυθεντικα ακουστικα του nexus και ψάχνω να βρω αλλα! έχετε κάτι να μου προτείνετε; Επειδή είμαι αγγλία θα προτιμούσα από αγγλικά καταστήματα! Μέχρι τώρα σκέφτομαι να πάρω τα ίδια της HTC από expansys που έχει δωρεάν μεταφορικά για αγγλία και κάνουν 13 λίρες!

 

Άμα θες τα αυθεντικά πάρε αυτά που βρήκες.Άμα θες μόνο ακουστικά, παίζουν οποαδίποτε που μπαίνουν σε 3.5mm jack.Αμα θες και μικρόφωνο νομίζω πάλι οποιαδίποτε που έχουν και μικρόφωνο και συνδέονται με 3.5mm υποδοχή κάνουν αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση και δεν μπορώ.

μου βγήκε μήνυμα ότι είναι δυο κομμάτια οι αναβάθμισης.

και πατάω restart & update αλλά τίποτα.

δηλαδή κλείνει και ανοίγει σε rcover mode όπου από εκεί επιλέγω reboot

αλλά οι αναβαθμίσεις δεν γίνονται ποτέ.

ξέρει κανείς τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

γινε λιγο πιο σαφης. Πως προσπαθεις να κανεις update? Εχεις κανει root και εχεις αλλαξει rom ή το εχεις μαμισιο και μιλας για ΟΤΑ(Over The Air) update?
Link to comment
Share on other sites

έχω την κανονική ρομ αλλά είναι root με κλειστή την κλειδαριά όταν ανοίγει.

για το ΟΤΑ αναφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κατά την εγκατάσταση μου εμφανίζει αυτό το πρόβλημα και τελικά

δεν αναβαθμίζετε. το έκανα και μέσω OTA και χειροκίνητα. μιλάω πάντα για την 2.2.1 με FRF91

http://lh5.ggpht.com/_V10fiTb34Wg/TQu_Z4feKcI/AAAAAAAAADw/KRPUVZsGZnI/s640/SNC00092.jpg

Link to comment
Share on other sites

δε κατάλαβα...πας να παεράσεις την FRG83D (2.2.1)?? η πας να φτιάξεις ext3 partition για A2SD??

το σφάλμα πάντως δείχνει σε signature verification που μπορείς να το απενεργοποιήσεις από το μενού της custom recovery που χρησιμοποιείς (clockworkmod ή AmonRa2.0)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...