Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως μου κανει εντυπωση...Να εχεις extra λειτουργιες στο κινητο και να μην τις εκμεταλευεσαι?Ποιος ξερει τι παιχτηκε και αφησε κλεοδωμενο το ραδιοφωνο η google.Πιο λογικο θα μου φαινοταν να το εχει κλειδωμενο το desire.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανεις λαθος

το ''αφεντικο'' ειναι η htc μιας και εχει το εργοστασιο και την τεχνογνωσια

αν ειχε και το Ν1 ραδιο θα ηταν πολλοι λιγοι αυτοι που θα αγοραζαν desire

ενω τωρα θα πουλησει οσο θελει στους ''ασχετους'' χρηστες και μετα θα το παρει και το νεξους

ειτε με τον ενα τροπο ειτε τον αλλο

ασχετους εννοω καποιον που θα παει στο γερμανο πχ και θα ρωτησει για ενα κινητο με ραδιο

η ποιες οι διαφορες των 2

ε ο υπαλληλος ειτε απο ασχετοσυνη ειτε για να ποιασει τους στοχους

θα πει το desire

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η περίπτωση για το nexus one η htc να μην πλήρωσε για το radio στην qualcomm(για να πάρει ποιο φθηνα το chip) και άρα επίσημα δεν γίνεται να ενεργοποιηθεί..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η περίπτωση για το nexus one η htc να μην πλήρωσε για το radio στην qualcomm(για να πάρει ποιο φθηνα το chip) και άρα επίσημα δεν γίνεται να ενεργοποιηθεί..

 

νομιζω qualcomm πλακετες φτιαχνει η ιδια η htc και πουλαει και σε αλλους

Link to comment
Share on other sites

παιδια 1 ερωτηση!Μου αρεσουν υπερβολικα συσκευες οι οποιες εχουν μεταλλικη κατασκευη.Γι' αυτο εχω στο μυαλλο μου ενα εκ των 2

Motorola milestone η' Htc Legend

ομως σημερα διαβασα σε καποιο περιοδικο(stuff) οτι το Nexus εχει αλουμινενια κατασκευη!!Αληθευει αυτο???(μακαρι!!)Η' μηπως εχει λιγο αλουμινιο σε καποια μερη μονο???!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
νομιζω qualcomm πλακετες φτιαχνει η ιδια η htc και πουλαει και σε αλλους

 

Αν και off topic, να διευκρινίσω ότι η qualcomm είναι ξεχωριστή και αυτόνομη εταιρία κατασκευής ολοκληρωμένων. Ένας από τους πολλούς πελάτες της είναι και η HTC.

 

Ας επανέλθουμε στα της συγκεκριμένης συσκευής παρακαλώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το εμφάνισε και στο updater :) Για να δουμε, έχει αρκετές αλλαγές και θέλω να δω αν βελτιώνεται και η απόδοση της μπαταρίας.

 

 

 

Sent from my Nexus One using Tapatalk

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Cyanogen 5.0.6 και επισημα!

 

 

και εδω το CHANGELOG

 

Άψογα!!! Άντε να δούμε αν δουλεύει το update αυτή τη φορά... Την προηγούμενη μου έμεινε τούβλο και δεν είχα κάνει και backup...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Άψογα!!! Άντε να δούμε αν δουλεύει το update αυτή τη φορά... Την προηγούμενη μου έμεινε τούβλο και δεν είχα κάνει και backup...

 

Εγώ το κανω κάθε φορά με τον παραδοσιακό τρόπο μέσα από το Recovery!

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια 1 ερωτηση!Μου αρεσουν υπερβολικα συσκευες οι οποιες εχουν μεταλλικη κατασκευη.Γι' αυτο εχω στο μυαλλο μου ενα εκ των 2

Motorola milestone η' Htc Legend

ομως σημερα διαβασα σε καποιο περιοδικο(stuff) οτι το Nexus εχει αλουμινενια κατασκευη!!Αληθευει αυτο???(μακαρι!!)Η' μηπως εχει λιγο αλουμινιο σε καποια μερη μονο???!!!

 

καποιος που το εχει στα χερια του δεν μπορει να απαντησει????!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
καποιος που το εχει στα χερια του δεν μπορει να απαντησει????!!!!!!!!!!!

 

Στπ Nexus υπάρχει αλλουμίνιο μόνο στην πρόσοψη και λίγο (μια γραμμή ενός cm) στο πίσω μέρος. Το υπόλοιπο είναι soft plastic.

Link to comment
Share on other sites

KONSTANTIN_KARAB, απλά να σε ενημερώσω ότι πρόκειται για ένα εξαιρετικά στιβαρό κινητό, που καταλαβαίνεις από την πρώτη στιγμή πόσο ποιοτικό είναι στο θέμα της κατασκευής.
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα γρήγορη η καινούργια cyanogen 5.0.6. Πέρα από μέσα στο μενού τρομερή εντύπωση μου έκανε το πόσο γρήγορα άνοιγε τις σελίδες. Μπορώ να πω ότι τις άνοιγες λες και ήμουν στο pc,

 

Ευχάριστο το μήνυμα που έβγαλε η adobe, υπόσχονται flash 10.1 μέσα στο 1ο εξάμηνο του 2010!

Link to comment
Share on other sites

και εχει πολλα καλουδια με το trackball (wake/unlock)

 

Αυτό υπήρχε από τις test ακόμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστο το μήνυμα που έβγαλε η adobe, υπόσχονται flash 10.1 μέσα στο 1ο εξάμηνο του 2010!

 

Εγώ άλλα διάβασα προχθές....

Link to comment
Share on other sites

KONSTANTIN_KARAB, απλά να σε ενημερώσω ότι πρόκειται για ένα εξαιρετικά στιβαρό κινητό, που καταλαβαίνεις από την πρώτη στιγμή πόσο ποιοτικό είναι στο θέμα της κατασκευής.

 

δεν αμφιβαλω για την ποιοτητα του(αλωστε οι τελευταιες συσκευες της HTC ειναι απλα εξαιρετικες!!:D).Απλως θα ηθελα η επομενη συσκευη μου να εχει την εξαιρετικη ποιοτητα του Htc Legend η' καποια παρομοια(nokia 8800....) και επεξεργαστη 1 ghz!!!Αν το Htc Legend ειχε 1 ghz αντι 600 θα ηταν τελειο!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλα διάβασα προχθές....

 

Άμα μπεις από το nexus στη σελίδα .

http://get.adobe.com/flashplayer/mobile/

 

Θα διαβάσεις το μήνυμα που λέω. Πιο έγκυρη πυγή από την ίδια την adobe δεν υπάρχει. Τώρα το κατά πόσο βέβαια θα το τιμήσουν είναι άλλο θέμα αλλά ελπίζω μέχρι τον Ιούλιο να το έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Άμα μπεις από το nexus στη σελίδα .

http://get.adobe.com/flashplayer/mobile/

 

Θα διαβάσεις το μήνυμα που λέω. Πιο έγκυρη πυγή από την ίδια την adobe δεν υπάρχει. Τώρα το κατά πόσο βέβαια θα το τιμήσουν είναι άλλο θέμα αλλά ελπίζω μέχρι τον Ιούλιο να το έχουμε.

 

Το μήνυμα αυτό υπάρχει πάρα πολύ καιρό... Μακάρι να το δούμε νωρίτερα, αλλά δεν το βλέπω... τεσπα..

 

Βρήκα το εξής, δεν ξέρω αν το έχετε δει ξανά κάποιοι από εσάς...

Έψαχνα να βρω τρόπο να μην εμφανίζονται στο gallery και στο music app αρχεία που δεν ήθελα.. (πχ ηχοι απο το προγραμμα gps) Ακολουθώντας τα βήματα σε αυτό το λίνκ, δούλεψε άψογα!!!

Link to comment
Share on other sites

μνηπως ξερει καποιος αν υπαρχει για τα ανδροειδη καποια εφαρμογη που να κανει το νεξους access point για να δινεις ιντερνετ μεσω 3g σε αλλες συσκευες (οπως laptop, ipad, και γενικα οτιδηποτε εχει wifi)
Link to comment
Share on other sites

Άμα μπεις από το nexus στη σελίδα .

http://get.adobe.com/flashplayer/mobile/

 

Θα διαβάσεις το μήνυμα που λέω. Πιο έγκυρη πυγή από την ίδια την adobe δεν υπάρχει. Τώρα το κατά πόσο βέβαια θα το τιμήσουν είναι άλλο θέμα αλλά ελπίζω μέχρι τον Ιούλιο να το έχουμε.

 

Πως γινεται να υπαρχει για το desire? αφου και αυτο ανδροειδη ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...