Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Γίνεται να δημιουργηθεί στο πρώτο post ενα log με όλα τα tips & tricks για το κινητό όπως γίνεται πχ στο thread του hd2?

 

Γίνεται, αλλά θα χρειαστώ την βοήθεια των κατόχων για κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες επειδή το θέλω το κινητό, έχουμε οποιαδήποτε φήμη για ημερομηνία που θα μας έρθει κατά εδώ; Ξέρω ότι είπαν για άνοιξη Ευρώπη, αλλά Ελλάδα;

 

Επίσης, από αυτούς που το πήρανε από το USofA, η οθόνη σε εξωτερικούς χώρους με ήλιο πώς είναι; AMOLED γαρ...

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, αλλά θα χρειαστώ την βοήθεια των κατόχων για κάτι τέτοιο.

 

@ your services ;-)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το Any Video Converter που έχει και preset για Android, και τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά .. απόλαυση να βλέπεις επεισόδια ή ταινίες στο Nexus One!!

 

Εντάξει την έκανε την μετατροπή αλλά γενικά είναι πολύ αργό το πρόγραμμα..

 

 

Παιδιά το έχω βρει στο ebay κάπου στα 670$ (490 ευρώ) μαζί με τα μεταφορικά και είμαι στο τσακ να το πάρω γιατί δεν το βλέπω να έρχεται σύντομα Ελλάδα. Μόνο μερικές ερωτήσεις θα ήθελα να διευκρινίσετε αν μπορείτε...

 

1. Να υποθέσω η εγγύηση πάει περίπατο;

 

2. Άκουσα ότι δεν μπορείς να αγοράσεις εφαρμογές από το android market? Θα μπορείς όταν θα έρθει επίσημα Ελλάδα ή είναι κάτι γενικό και όταν ενεργοποιηθούν για την Ελλάδα οι paid εφαρμογές θα μπορείς και με το nexus one? Δηλαδή παίζει κανένα ρόλο το γεγονός ότι θα είναι αγορασμένο από Αμερική με το αν θα μπορείς να αγοράζεις εφαρμογές;

 

3. Στο shiping λέει "USPS Priority Mail InternationalTM". Υπάρχει περίπτωση να πληρώσω τελωνείο;

 

1.Σχεδόν ναι...πρέπει να το στείλεις USA αν πάθει κάτι..

2.Με root αυτό αλλάζει..γενικά στην Ελλάδα δεν έχουμε στο μαρκετ paid app, αλλά αν ποτέ ενεργοποιηθούν δεν θα παίζει κανένα ρόλο αν είναι το κινητό από Αμερική ή από Ουραγουάη.

3.Στο USPS δεν πλήρώνεις κατα βάση..πές του να το δηλώσει και ως δώρο καλύτερα πάντως.Στο USP πληρώνεις τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει την έκανε την μετατροπή αλλά γενικά είναι πολύ αργό το πρόγραμμα..

 

 

 

 

1.Σχεδόν ναι...πρέπει να το στείλεις USA αν πάθει κάτι..

2.Με root αυτό αλλάζει..γενικά στην Ελλάδα δεν έχουμε στο μαρκετ paid app, αλλά αν ποτέ ενεργοποιηθούν δεν θα παίζει κανένα ρόλο αν είναι το κινητό από Αμερική ή από Ουραγουάη.

3.Στο USPS δεν πλήρώνεις κατα βάση..πές του να το δηλώσει και ως δώρο καλύτερα πάντως.Στο USP πληρώνεις τελωνείο.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=193936

 

Διαθέσιμο και στο ελληνικό expansys πλέον...και σε τιμή..λουκούμι!!!

Γράφει πάντως έκδοση EU, λέτε να έχει διαφορές με το nexus που πωλείται στην Αμερική?

Edited by djepoxy
Link to comment
Share on other sites

Καλά μπορείτε να μου πείτε γιατί το έχουν τόσο χτυπημένη την τιμή σε σχέση με αμερικα που το βρίσκεις στα 500 κάτι ? ποιος ο λόγος να το πάρεις από αυτούς και οχι απο Αμερικη πολύ πιο φθηνά

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλά μπορείτε να μου πείτε γιατί το έχουν τόσο χτυπημένη την τιμή σε σχέση με αμερικα που το βρίσκεις στα 500 κάτι ? ποιος ο λόγος να το πάρεις από αυτούς και οχι απο Αμερικη πολύ πιο φθηνά

 

αν σε πιασει τελωνειο μια η αλη ερχετε!

παντως κ εγω απο Αμερικη το περιμενω!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=193936

 

Διαθέσιμο και στο ελληνικό expansys πλέον...και σε τιμή..λουκούμι!!!

Γράφει πάντως έκδοση EU, λέτε να έχει διαφορές με το nexus που πωλείται στην Αμερική?

 

Το τιμή λουκούμι των 700 Euro .. που το δες ??? :P :P :lol: :p

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας παλαιότερα post's επικοινωνησα σήμερα με Βονταφον να ρωτησω αν και ποτε θα το διαθεσουν στην ελληνικη αγορά και η απάντηση τους ηταν 4 λέξεις "ουτε εμεις δεν ξερουμε"!!! Αρα νομίζω οτι η Αμερικάνικη αγορά είναι μονόδρομος προς το παρόν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τιμή λουκούμι των 700 Euro .. που το δες ??? :P :P :lol: :p

 

Βάλε και 15 ευρώ τα μεταφορικά ! :w00t::cold::dizzy::hunter::dash: τιμή Λούκουμος !!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@ your services ;-)

 

Μπορείτε να μου στέλνετε links από posts για τα οποία κρίνετε ότι θα υπήρχε λόγος να υπάρχει σαν πληροφορία στο πρώτο post και εγώ θα κάνω τα υπόλοιπα.

 

Επίσης, μιας και βλέπω ότι το συγκεκριμένο thread θα φτάσει πολύ ψηλά από θέμα μηνυμάτων, θα παρακαλούσα να περιορίσουμε όσο είναι αυτό δυνατό τα off-topic για να διατηρηθεί το θέμα σε καλή κατάσταση και ευανάγνωστο για κάποιον που θέλει να βρει πληροφορίες για τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Εχει κανεις cosmote να μου πει τις ρυθμισεις για mms?Internet μπαινω κανονικα,αλλα mms δεν μπορω να στειλω με τιποτα :confused:

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

εγώ το παρήγγειλα απο αμερική μου βγήκε με εξοδα 705$ (αν το πληρώσεις μέσω google account εχεις εκπτωση 10$ !) και φυσικά μου ήρθε τελωνείο. ΄Οταν αγοράζεις κάτι πάνω απο 160 ευρώ πληρώνεις τελωνείο (εκτελωνιστής μου το είπε). Το τελωνείο 132 ευρώ. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο το δώρο γιατί κοιτάνε την τιμή. Επίσης μου είπε ο εκτλ. ότι έχουν βάλει χέρι και τις κουριερ γιατί "πολλά" ερχόντουσαν έτσι..
Link to comment
Share on other sites

εγώ το παρήγγειλα απο αμερική μου βγήκε με εξοδα 705$ (αν το πληρώσεις μέσω google account εχεις εκπτωση 10$ !) και φυσικά μου ήρθε τελωνείο. ΄Οταν αγοράζεις κάτι πάνω απο 160 ευρώ πληρώνεις τελωνείο (εκτελωνιστής μου το είπε). Το τελωνείο 132 ευρώ. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο το δώρο γιατί κοιτάνε την τιμή. Επίσης μου είπε ο εκτλ. ότι έχουν βάλει χέρι και τις κουριερ γιατί "πολλά" ερχόντουσαν έτσι..

 

Ειναι πως θα σου τυχει.Εμενα ηρθε με courier, Fedex,που 99,9% θα περναγε τελωνειο,αλλα δεν περασε.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Εχει κανεις cosmote να μου πει τις ρυθμισεις για mms?Internet μπαινω κανονικα,αλλα mms δεν μπορω να στειλω με τιποτα :confused:

 

για δοκίμασε αυτά

 

-Cosmote

MMSC: http://195.167.65.220:8002

Proxy: 10.10.10.20:8080

APN: mms

Username: {κενό}

Password: {κενό}

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε αυτά

 

-Cosmote

MMSC: http://195.167.65.220:8002

Proxy: 10.10.10.20:8080

APN: mms

Username: {κενό}

Password: {κενό}

 

Ειναι το πρωτο που δοκιμασα,αλλα δεν... :confused:

 

Σε ευχαριστω παντως :)

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το πρωτο που δοκιμασα,αλλα δεν... :confused:

 

Σε ευχαριστω παντως :)

 

Είχες προηγούμενο τηλέφωνο που έπαιζε ? ( μήπως θέλει κάποια ενεργοποίηση απο Cosmo ) ...

Αν δεν σου δουλεύει αρχίζεις και ψάχνεις τα κουλά :p

Link to comment
Share on other sites

Είχες προηγούμενο τηλέφωνο που έπαιζε ? ( μήπως θέλει κάποια ενεργοποίηση απο Cosmo ) ...

Αν δεν σου δουλεύει αρχίζεις και ψάχνεις τα κουλά :p

 

Στο iphone παιζουν μια χαρα.Κατι λαθος κανω..αλλα τι?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στο iphone παιζουν μια χαρα.Κατι λαθος κανω..αλλα τι?

 

μήπως αλλάζει η πόρτα στα smartphone σε σχέση με το iPhone ? το 8002 ή το 8080.

Τα υπόλοιπα αποκλείεται να αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Στο iphone παιζουν μια χαρα.Κατι λαθος κανω..αλλα τι?

 

Σε αυτό το blog, έχει βάλει τις ρυθμίσεις που λέτε παραπάνω και έπαιξε. Αλλά μιλάει στο τέλος για κάποιες εκδόσεις και μετά που κατάφερε να το κάνει να παίξει. Πιο πριν, δεν...

 

Μήπως έχεις και εσύ το ίδιο? Στείλε του και κάνα μήνυμα

 

http://sgez.blogspot.com/2009/10/cosmote-apns-for-android-1516.html

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε αυτά

 

-Cosmote

MMSC: http://195.167.65.220:8002

Proxy: 10.10.10.20:8080

APN: mms

Username: {κενό}

Password: {κενό}

 

Name cosmote mms

APN mms

MMSC http://195.167.65.220:8002

MMS Proxy 10.10.10.20

MMS Port 8080

APN Type mms

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε νέα ΡΟΜ ΕΡΕ3236Β Passion_Google_WWE_1.07.1700.1 με νεο radio update και τα πρώτα comments ειναι πολύ ενθαρρυντικά!!!

 

Whats NEW!

 

New Apps*Just added*: MMS.apk, Vending.apk (Market) and HtcCopyright.apk

New Radio: 32.26.00.24U_4.04.00.03_2

New RIL's: libril.so, libhtc.so

New Audio: libaudio.so

New Bin's: applypatch, debuggerd

 

http://www.4shared.com/file/221301652/b79d784f/EBE36B_Radio_RIL_AUD_Apps.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα και καλο τριημερο σε ολους,

 

μολις πηρα και εγω το nexus στα χερια μου και επειδη φευγω σε λιγο και δεν εχω χρονο θα ηθελα να μου πειτε αν μπορει καποιος 2 πραγματακια βασικα, για να μπορεσω να το εχω και να δουλευει καλα εστω και λιγο .

πως γινεται να εχω ελληνικο πληκτρολογιο να γραφω και να βρισκω επαφες ?

και 2ον εχω πακετο ιντερνετ απο κοσμοτε στην καρτα μου ,πως μπορω να εχω και στο nexus ?

 

ευχαριστω προκαταβολικα ,το ξερω οτι η απαντησεις ειναι εδω μεσα ,μολις θα επιστρεψω θα μπορεσω να διαβασω ολλο το θεμα !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...