Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λόγο του ότι έχω τον χρόνο να είμαι στο ιντερνετ στην δουλειά να κάνω ταυτόχρονα και δουλειά και να ψάχνω το άλλο forum (xda) για μένα το θέμα αρκετά σοβαρό είναι πως θα κάνουμε lock πάλι τον bootloader ... Θέματα εγγύησης ....Προς το παρών κάτι δεν πάει καλά εκεί δεν 'έχει τον ίδιο τρόπο σαν όλα τα htc και είναι βέβαια προς το παρών αδύνατο....

Ενω με μια εντολή και χωρίς ιδιαίτερο κόπο το κάνεις unlock αλλά αν θέλεις να το Lockάρης .....μέχρι στιγμής αδύνατο.

 

Μια δοκιμή που έκανα στο nexus. Το custom locale δουλεύει και ελληνοποιει αρκετές βασικές εφαρμογές όπως maps βλέπεις την μεζουρα ρε κλμ όχι σε μίλια . Όλη η εφαρμογή στα ελληνικά. Ημερομηνία στα ελληνικά και αρκετά δεν τα έχω ψάξει ακόμη όλα. Θα ενημερωσω.,

 

Ps. Θα ήθελα να διαφέρει στο topic όσο αναφορά το πως θα αγοράσεις την συσκευή απο που και πόσο κτλ... και τεχνικά θέματα σε άλλο topic για να μην ψάχνεις μέσα σε ενα topic Και τα δυο ...είναι λίγο κουραστικό....έτσι δεν είναι ?

Edited by gel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω να κάνω post κανα 2 χρόνια τώρα,αλλά η ανάγκη με έκανε να ξαναέρθω στο προσκήνιο.

Σκέφτομαι να πάρω το Nexus One,αλλά έχω μερικές αποριές για τις οποίες δεν βρήκα απαντήσεις στο θέμα αυτό.

 

1)Έχει δοκιμάσει κανείς να δουλέψει το Nexus One με κάρτα SIMMAX;

Χρησιμοποίω μία εδώ και 1.5 χρόνο περίπου για να έχω το συμβόλαιο και το What's Up για την κοπελιά σε μία συσκευή.Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα αλλά θέλω να είμαι σίγουρος.

2)Τι πρόγραμμα χρησιμοποιείτε στην σύνδεση σας,για να ικανοποιήσετε την ανάγκη του κινητού για δεδομένα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ps. Θα ήθελα να διαφέρει στο topic όσο αναφορά το πως θα αγοράσεις την συσκευή απο που και πόσο κτλ... και τεχνικά θέματα σε άλλο topic για να μην ψάχνεις μέσα σε ενα topic Και τα δυο ...είναι λίγο κουραστικό....έτσι δεν είναι ?

 

Δεν έχεις άδικο αλλά δυστυχώς στην παρούσα μορφή του forum δεν μπορούμε να έχουμε περισσότερα από ένα threads αφιερωμένα σε κάθε συσκευή. Μελλοντικά ίσως αλλάξει αυτό. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

CM is the same ver with google ver

Δεν θέλω να κάνω αντιπαράθεση δεν ΄πεχω και κανένα λόγο απλά δοκιμάζοντας την rom του cm δεν βλέπω τον λόγο να την έχω και να περιμένω κάποιες διωρθωσεις απο τον cyanogen που δεν έχει να αποδίξει και κάτι έχει κάνει στο magic πράγματι φοβερή δουλεία αλλά η htc το είχε αφήσει στην μοίρα του το smartphone οπότε έπρεπε κάποιος το να πάει παρακάτω...

Εδώ δεν το έχει παρατήσει η google το πράγμα πέρνεις αμέσως τα updates .

Αυτό θέλω να πω οχι τπτ άλλο

 

Μη ξεχνας οτι πρωτος ο Cyanogen εφερε το MT στον browser και εαν μεναμε στις stock roms θα ΗΜΑΣΤΑΝ ακομα με 80MB free στο startup της συσκευής...

Δεν ξερω εαν οντως εχει διαφορα σε ταχυτητα (που εαν το μετρήσεις με κάποια tool το βλέπεις και με νούμερα) αλλα η ROM εχει πολλα καλουδια μεσα για να μπορεσεις και εσυ μονος σου να ασχοληθεις λιγακι (πχ. buzybox για Metamorph, etc).

Ειναι σαν να μου λες, οτι τα windows "μαμα" πανε οπως τα "πειραγμένα"... καμία σχεση!

 

ps. Είδη εχει βγει και patch για overclocking του snapdragon για το nexus one...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω να κάνω post κανα 2 χρόνια τώρα,αλλά η ανάγκη με έκανε να ξαναέρθω στο προσκήνιο.

Σκέφτομαι να πάρω το Nexus One,αλλά έχω μερικές αποριές για τις οποίες δεν βρήκα απαντήσεις στο θέμα αυτό.

 

1)Έχει δοκιμάσει κανείς να δουλέψει το Nexus One με κάρτα SIMMAX;

Χρησιμοποίω μία εδώ και 1.5 χρόνο περίπου για να έχω το συμβόλαιο και το What's Up για την κοπελιά σε μία συσκευή.Δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα αλλά θέλω να είμαι σίγουρος.

2)Τι πρόγραμμα χρησιμοποιείτε στην σύνδεση σας,για να ικανοποιήσετε την ανάγκη του κινητού για δεδομένα;

 

Ευχαριστώ.

Δεν εχει κυκλοφορησει ακομα σε Ευρωπη/Ελλαδα οποτε λιγο δυσκολο να σου απαντησει καποιος σε αυτα που ρωτας.

Αλλαξε προγραμμα βαλε κανενα "απεριοριστο"!:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα το nexus one στα 522 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Ας ελπίσουμε μόνο να μην πληρώσω τελωνείο (έρχεται με USPS) και κυρίως να ΔΟΥΛΕΥΕΙ ώστε να μην χρειαστώ την εγγύηση! Θα με φάει το άγχος μέχρι να το παραλάβω μου φαίνεται :(
Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα είπατε για δεδομένα και μόλις είχε ότι είμαι στα 3,6 GB τραβάει πολύ το nexus..

Τελικά μόνο unlimited...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα είπατε για δεδομένα και μόλις είχε ότι είμαι στα 3,6 GB τραβάει πολύ το nexus..

Τελικά μόνο unlimited...

3.6GB για ενα μηνα;

 

για κοιταξε το δεν ειναι λογικο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα είπατε για δεδομένα και μόλις είχε ότι είμαι στα 3,6 GB τραβάει πολύ το nexus..

Τελικά μόνο unlimited...

 

Έχε το νου σου όμως γιατί και τα unlimited προγράμματα δεν είναι και τόσο unlimited μιας και έχουν και αυτά ανώτατο όριο για αποφυγή κακόβουλης χρήσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχε το νου σου όμως γιατί και τα unlimited προγράμματα δεν είναι και τόσο unlimited μιας και έχουν και αυτά ανώτατο όριο για αποφυγή κακόβουλης χρήσης.

Ναι το ξέρω είμαι χρήστης internet απο το πιλοτικό ακόμη της τότε telestet :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα είπατε για δεδομένα και μόλις είχε ότι είμαι στα 3,6 GB τραβάει πολύ το nexus..

Τελικά μόνο unlimited...

 

Καλημερα :)

Υπαρχει κανενα αξιποπιστο προγραμμα μετρησης δεδομενων?Εχω το NetCounter αλλα δεν το βλεπω να τα λεει σωστα.

 

Επισης μπορουμε να αντικαταστησουμε το default messaging application με το chompSMS ας πουμε?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην πληρωσω τελωνειο πρεπει να αποσταλει με usps?

Να του πω να το δηλωσει ως mp3 player?Με εχει φαει το αγχος!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μην πληρωσω τελωνειο πρεπει να αποσταλει με usps?

Να του πω να το δηλωσει ως mp3 player?Με εχει φαει το αγχος!!

 

Να του πεις να στο δηλωσει σαν gift με τιμη $49.

Πρεπει να στο στειλει με usps βεβαια....

Link to comment
Share on other sites

Να του πεις να στο δηλωσει σαν gift με τιμη $49.

Πρεπει να στο στειλει με usps βεβαια....

Σωστός όχι πάνω απο 99$ με τπτ αν και έχω πάρει απο us kαι με 400$ χωρίς πρόβλημα ω δώρο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κυκλοφορησει ακομα σε Ευρωπη/Ελλαδα οποτε λιγο δυσκολο να σου απαντησει καποιος σε αυτα που ρωτας.

Αλλαξε προγραμμα βαλε κανενα "απεριοριστο"!:p

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο για τον οποίο να μην μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει μια SIMMAX κάρτα σε οποιοδήποτε κινητό.Η SIMMAX είναι μια άδεια κάρτα SIM στην οποία αντιγράφεις μέχρι 12 κάρτες,και επιλέγεις ποιά θα χρησιμοποιήσεις μέσα απο ένα μενού στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα είπατε για δεδομένα και μόλις είχε ότι είμαι στα 3,6 GB τραβάει πολύ το nexus..

Τελικά μόνο unlimited...

 

Καλησπέρα, με πιο πρόγραμμα το έκανες μέτρηση;

Αν και με φοβίζεις λίγο,δεν νομίζω να είναι τόσο.... αλλά και πάλι εσύ ξέρεις καλύτερα!

Στο iphone ποτέ δεν είχα πρόβλημα ελπίζω να μην έχω εδώ, η σύνδεση μου μου παρέχει 1Gb ίντερνετ.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με πιο πρόγραμμα το έκανες μέτρηση;

Αν και με φοβίζεις λίγο,δεν νομίζω να είναι τόσο.... αλλά και πάλι εσύ ξέρεις καλύτερα!

Στο iphone ποτέ δεν είχα πρόβλημα ελπίζω να μην έχω εδώ, η σύνδεση μου μου παρέχει 1Gb ίντερνετ.

 

Τόσο είναι δεν έχω πρόβλημα βέβαια .... 3gwhatchdog. Απλα δεν μπαίνω σχεδόν καθόλου από wifi ... και όλη μέρα internet radio οπότε λογικό. Απλά το αναφέρω .... όχι ως πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια με την μπαταρια τη παιζει ! με δυσκολια βγαζω μια μερα ! και νορμαλ χρηση κιολας ,θελει κατι να απενεργοποιήσω ?

Welcome to the club δυο το λιγότερο την ημέρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...