Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παίρνεις χρήματα πίσω. Εάν δεν δεχτείς να πληρώσεις, ένας τελωνειακός θα πάει στο σπίτι του δώρο ένα καινούργιο Nexus One.

 

Δηλαδή ή πληρώνεις αυτά που έχεις ήδη δώσει μέσω paypal, ή πληρώνεις αυτά και άλλα 300-400 ή δεν ξέρω εγώ πόσα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή ή πληρώνεις αυτά που έχεις ήδη δώσει μέσω paypal, ή πληρώνεις αυτά και άλλα 300-400 ή δεν ξέρω εγώ πόσα παραπάνω...

 

περίπου 50€ θα πληρώσεις αν σου κάτσει

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν είχα πάρει το iphone g2 και το είχαν ανοίξει είχα πληρώσει 49€, απο τοτε έχω φέρει άλλα 5-6 και δεν πλήρωσα :p
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

O Dolphin το εκανε μονος του. Αυτο που καταφερανε ειναι να βαλουν στον κωδικα το multitouch σαν core function. Αυτο σημαινει οτι πολυ συντομα θα το δουμε για ολες σχεδον τις λειτουργίες του Nexus 1.

 

geo πρεπει να είναι rooted το Ν1 για να ενεργοποιήσεις το multιtouch με τον τρόπο των σουηδών?

 

έβαλα το dolphin δεν είναι και άσχημο. καλά το κιν πετάει φωτιές στο internet :p.

Link to comment
Share on other sites

nice... αρα ειναι add on του 2.0.1 και πανω!:D

 

Υπήρχε και στην 2.0 του milestone....

Άρα είναι add από την 2.0 και μετά...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

το ηχειο ειναι απλα τραγικο , δε συγκρινεται με τιποτα με το 3gs.

η ποιοτητα ειναι αθλια και η ενταση πολυ χαμηλη.

δε γινεται να μιλησεις στο speaker για κανενα λογο.

ολες οι καλες εφαρμογες ειναι οι default απο την google.Κατι extra εντυπωσιακο δεν εχω δει ακομα.

Εχω προβληματα με το 3g , δε το αναγνωριζει.

Τα κουμπια εχουν προβλημα αποκρισης μονο αν προσπαθεις με καποιο δακτυλο εκτος του αντιχειρα.

 

προς το παρον αυτα τα αρνητικα.

:O

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα από τα ΕΛΤΑ πόρτα-πόρτα. Ήμουν τυχερός, δεν μου χρέωσαν φόρους παρά μόνο 3 ευρώ έξοδα εκτελωνισμού.

 

Ο αποστολέας το είχε ως gift με 600 USD αξία.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

εβγαλε τιμη το expansys :shifty:
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

780 + Μεταφορικα ???

χααχχαχαχααχαχχααχα...

 

Απίστευτο :blink:..... δεν το πίστευα αλλά έτσι είναι ... παιδία μην μασήσεται... εγώ το πήρα όλο κομπλέ 660$. τώρα σίγουρα θα έχει πέσει η τιμή.

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=193936

Link to comment
Share on other sites

το ηχειο ειναι απλα τραγικο , δε συγκρινεται με τιποτα με το 3gs.

η ποιοτητα ειναι αθλια και η ενταση πολυ χαμηλη.

δε γινεται να μιλησεις στο speaker για κανενα λογο.

ολες οι καλες εφαρμογες ειναι οι default απο την google.Κατι extra εντυπωσιακο δεν εχω δει ακομα.

Εχω προβληματα με το 3g , δε το αναγνωριζει.

Τα κουμπια εχουν προβλημα αποκρισης μονο αν προσπαθεις με καποιο δακτυλο εκτος του αντιχειρα.

 

προς το παρον αυτα τα αρνητικα.

:O

 

ε δεν ειναι και ασημαντα, το αντιθετο μαλιστα.

Κριμα

τι εννοεις οτι δεν μπορεις να μιλησεις στο speaker ; εννοεις ανοιχτη ακροαση ;

κανεις αλλος κατοχος δεν παρατηρησε αυτα τα αρνητικα σημεια; geovass εσυ τι εχεις να πεις ;

Link to comment
Share on other sites

ε δεν ειναι και ασημαντα, το αντιθετο μαλιστα.

Κριμα

τι εννοεις οτι δεν μπορεις να μιλησεις στο speaker ; εννοεις ανοιχτη ακροαση ;

κανεις αλλος κατοχος δεν παρατηρησε αυτα τα αρνητικα σημεια; geovass εσυ τι εχεις να πεις ;

 

Επειδή είχα όλα τα htc android (G1, magic, hero) και όλα τα iphones να πω τα εξής.

Το ηχείο του iphone ήταν καλύτερο αλλά και πάλι ούτε και αυτό το έλεγες ποιοτικό για να ακούς μουσική. Το θέμα είναι η απόδοση με τα ακουστικά (εδώ δεν μπορώ να κρίνω μιας και δεν είμαι ιδιαίτερα μουσικόφιλος). Τώρα για ανοιχτή ακρόαση την χρησιμοποιώ συχνά και δεν είχα ποτέ πρόβλημα στο nexus μου.

 

Και όσο για το 3g εμένα είναι σταθερότατο, πολύ ανώτερο το σήμα σε σχέση με 3gs και hero.

 

Και τέλος για εφαρμογές προς το παρόν θα συμφωνήσω, το iphone έχει περισσότερες. Βέβαια η μεγάλη διαφορά είναι στα παιχνίδια όπου το iphone έχει καλύτερα γραφικά. Αλλά εγώ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ το android το θεωρώ πολύ ανώτερο, και το N1 το τελειότερο ως τώρα.

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο :blink:..... δεν το πίστευα αλλά έτσι είναι ... παιδία μην μασήσεται... εγώ το πήρα όλο κομπλέ 660$. τώρα σίγουρα θα έχει πέσει η τιμή.

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=193936

500 ευρώ με μεταφορικά, το παρήγγειλα στις 8/1 και ήρθε σήμερα. Τυχερός δεν πλήρωσα τελωνείο.

 

Help. Ίσως κάνω κάτι λάθος αλλά δεν μπορώ να μπω στο internet. Υποτίθεται ότι το ενεργοποίησα απόψε στην cosmote. Χρειάζεται να κάνω κάποια δήλωση στο nexus; Όταν επιλέγω cosmote μου βγάζει "registered on network", για τα άλλα δίκτυα (vodafone κλπ) δεν με αφήνει να συνδεθώ. Τηλέφωνα και sms παίρνω/στέλνω κανονικά. Μήπως αργεί η ενεργοποίηση της υπηρεσίας? Any experience??

 

Συνέχεια: Τελικά φαίνεται ότι τα κατάφερα, χρειάζεται να δηλωθεί ένα apn (υπάρχουν σχετικές οδηγίες στην cosmote) και να περάσουν μερικές ώρες... Άρα παίζει και με cosmote!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

μασήσεται... εγώ το πήρα όλο κομπλέ 660$. τώρα σίγουρα θα έχει πέσει η τιμή.

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=193936

 

Καλά τρέλα πουλάει το expansys? Ποιος θα δώσει 800 ευρώ να πάρει κινητό τη στιγμή που το παίρνει 600 από Αμερική?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τρέλα πουλάει το expansys? Ποιος θα δώσει 800 ευρώ να πάρει κινητό τη στιγμή που το παίρνει 600 από Αμερική?

 

Που ακόμα και τελωνείο να σου κάτσουν, και πάλι δεν τα πληρώνεις τόσα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σοβαρά αυτά τα ποσά. Πραγματικά.

 

Για εσάς που το αγοράσατε από Αμερική, 600€ στην πόρτα σας ήρθε σύνολο;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σοβαρά αυτά τα ποσά. Πραγματικά.

 

Για εσάς που το αγοράσατε από Αμερική, 600€ στην πόρτα σας ήρθε σύνολο;;;:confused:

 

δεν ειναι 600€ περιπου 500€ ειναι απο ebay..

700$ X EURO = ;)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι 600€ περιπου 500€ ειναι απο ebay..

700$ X EURO = ;)

 

Ακόμα καλύτερα για τους ξεφτίλες από το expansys... Σχεδόν διπλά λεφτά σαν να λέμε...! :lol::lol:

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ας μην είμαστε απόλυτοι. Οι τιμές του expansys εξαρτώνται από το πόσο αγοράζει χοντρική. Από τους Αμερικάνους δεν αγοράζει σε τόσο καλές τιμές όσο από άλλες αγορές. Το iPhone έχεις δει πόσο το πουλάει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτό. Σε περίπτωση που πάθει κάτι το στέλνεις στην expansys και έχεις support. Σε περίπτωση που πάθει κάτι αυτό από το ebay που το στέλνεις ? ΗΠΑ ? σε ποιον ?

 

Αναμενόμενη η τιμή από την στιγμή που δεν έχει έρθει ακόμα στην Ευρώπη επίσημα οπότε το expansys αναλαμβάνει τα παραπάνω. Όταν έρθει θα πέσει και στο expansys η τιμή.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτό. Σε περίπτωση που πάθει κάτι το στέλνεις στην expansys και έχεις support. Σε περίπτωση που πάθει κάτι αυτό από το ebay που το στέλνεις ? ΗΠΑ ? σε ποιον ?

 

Αναμενόμενη η τιμή από την στιγμή που δεν έχει έρθει ακόμα στην Ευρώπη επίσημα οπότε το expansys αναλαμβάνει τα παραπάνω. Όταν έρθει θα πέσει και στο expansys η τιμή.

 

HTC hellas σίγουρα... και θα το ψάξω

Link to comment
Share on other sites

Κατι άλλο σημαντικό...Πλέον μπορείς να είσαι σε

λειτουργία αεροπλάνου και να ανοίξεις το wifi

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος προβλημα με το 3g?

παταω τα default apn και μου βγαζει ενα surfonly.vodafone.gr το οποιο δε κανει τιποτα.

τα , webonly.vodafone.gr και internet.vodafone.gr δουλευουν κανονικα αλλα χωρις να εμφανιζονται οι ρυθμισεις για το 3g.(use only 3g network κτλ.)

Και πχ αν πατησω use only 2g , τοτε εχω ακομα ιντερνετ.

Δοκιμασα και automatic carrier αλλα και παλι , βλεπει μονο το gsm δικτυο και οχι το 3g.

 

η μπαταρια με εχει τρελανει , δε κραταει ποτε ουτε μια μερα.Ελπιζω να φτιαξει αυτο αν και το χρησιμοποιω αρκετα.Εχει να δωσει κανεις τιποτα tips?

πion task killer εχετε??

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=uIpaNbvJtW4

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια με εχει τρελανει , δε κραταει ποτε ουτε μια μερα.Ελπιζω να φτιαξει αυτο αν και το χρησιμοποιω αρκετα.Εχει να δωσει κανεις τιποτα tips?

πion task killer εχετε??

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=uIpaNbvJtW4

 

Δυστυχως αυτο διαπιστωσα κι εγω οτι ειναι το σημαντικοτερο προβλημα του τηλεφωνου. Τσακιζει τη μπαταρια για πλακα... Ειναι καπου 30% κατω απο τη χρηση που εκανα στο παρομοιων specs HD2. Ευελπιστω οτι με μια αναβαθμιση θα φτιαξει λιγο η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...