Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 9 Ιούν. 2004 , 16:19)

 

Εγω παντως που το εχω απο χθες στα χερια μου και παιζω δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα κιολας :)

 

 

Kαλο τηλεφωνακι , με ενδιαφερουσες δυνατοτητες αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι κατι νεο .

Το μονο που προσφερει ειναι μερικες παραπανω εφαρμογες απο το 6600 και την θυρα επικοινωνιας με το PC .

Ο mp3 player θα μπορουσε να ειναι και καλυτερος , και δυστυχως δεν το εχω ακουσει με ακουστικα , μιας και η γεναιοδωρη Νοκια δεν τα δινει στην συσκευασια.... :mad:

 

Ευχαριστούμε Κώστα, περιμένουμε ένα λίγο πιο αναλυτικό review από σένα. Δεν έχει στο κουτί; :wacko: :blink: :confused: :worry:

Μα σε φωτό που είδαμε είχε μέσα στο κουτί ακουστικά!

Είσαι σίγουρος; :o

 

Ευχαριστώ!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 9 Ιούν. 2004 , 13:46)

 

ναι αλλα με το καλοδιο που εχει δεν ειναι αναγκει να βαζεις υπεριθρες σε λαπτοπ

 

 

Ολα σχετικα ειναι .

 

Το USB καλωδιο ειναι ενα "εξτρα" αντικειμενο που πρεπει να κουβαλαει κανεις μαζι με το Laptop .

Και παλι , εαν καποιος καθεται π.χ. σε μια καφετερεια και απλα θελει να χρησιμοποιησει το κινητο σαν μοντεμ για να δει μερικα e-mail , δεν ειναι και οτι καλυτερο να βγαζει και να συνδεεει ενα καλωδιο στο Laptop .

 

Για να πω την αληθεια , επειδη δεν ειμαι σπιτι , δεν εχω δοκιμασει ακομα να δω πως δουλευει με το καλωδιο , παντως το Bluetooth ειναι δυστυχως και εδω κλειδωμενο , και ειναι ολοκληρη διαδικασια που απαιτει εξτρα εφαρμογη το να στελνεις μερικους τυπους αρχειων .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 9 Ιούν. 2004 , 16:19)

 

Εγω παντως που το εχω απο χθες στα χερια μου και παιζω δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα κιολας :)

 

 

Kαλο τηλεφωνακι , με ενδιαφερουσες δυνατοτητες αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι κατι νεο .

Το μονο που προσφερει ειναι μερικες παραπανω εφαρμογες απο το 6600 και την θυρα επικοινωνιας με το PC .

Ο mp3 player θα μπορουσε να ειναι και καλυτερος , και δυστυχως δεν το εχω ακουσει με ακουστικα , μιας και η γεναιοδωρη Νοκια δεν τα δινει στην συσκευασια.... :mad:

 

 

To εχεις αγορασει, ή στο εδωσαν για testing ?

Eαν εχεις χρονο,και το εχεις ακομα,

θα μπορουσες να κανεις ενα review?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 9 Ιούν. 2004 , 16:31)

 

παντως το Bluetooth ειναι δυστυχως και εδω κλειδωμενο , και ειναι ολοκληρη διαδικασια που απαιτει εξτρα εφαρμογη το να στελνεις μερικους τυπους αρχειων .

 

 

Εν ολίγοις για να στείλετε jar sis mid κλπ αρχεία πρέπει να χρησιμοποιήσετε το Mobiluck.

 

Πάντως γνώμη μου είναι πως είναι πανέμορφο το τηλεφωνάκι, όσο κι αν διαφωνεί ο R.I.P. :p

 

Τα πλήκτρα αν εξαιρέσει κανείς το 4, 7 και ίσως το C είναι αρκετά βολικά. Όταν ανάβει ο μπλε φωτισμός όλα φαίνονται μπλε βέβαια (ακόμα και το πράσινο ακουστικό είναι μπλε) αλλά σε γενικές γραμμές ΟΚ. Μερικές εφαρμογές όπως το SeleQ είναι ασύμβατες αλλά άλλες όπως το UltraMP3 δουλεύουν.

 

Υ.Γ.: Υπέρυθρες δεν έβαλαν γιατί δεν μπορούσαν να τις κλειδώσουν; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE ( 9 Ιούν. 2004 , 16:46)

 

Εν ολίγοις για να στείλετε jar sis mid κλπ αρχεία πρέπει να χρησιμοποιήσετε το Mobiluck.

 

Πάντως γνώμη μου είναι πως είναι πανέμορφο το τηλεφωνάκι, όσο κι αν διαφωνεί ο R.I.P. :p

 

Τα πλήκτρα αν εξαιρέσει κανείς το 4, 7 και ίσως το C είναι αρκετά βολικά. Όταν ανάβει ο μπλε φωτισμός όλα φαίνονται μπλε βέβαια (ακόμα και το πράσινο ακουστικό είναι μπλε) αλλά σε γενικές γραμμές ΟΚ. Μερικές εφαρμογές όπως το SeleQ είναι ασύμβατες αλλά άλλες όπως το UltraMP3 δουλεύουν.

 

Υ.Γ.: Υπέρυθρες δεν έβαλαν γιατί δεν μπορούσαν να τις κλειδώσουν; :mad:

 

 

Κώστα πού το ξέρεις ότι δεν δέχετε το SeleQ;

Δηλαδή, δεν δέχετε τις εφαρμογές που δέχετε το 6600; :worry: :confused: :wacko: :blink: :eek: :rolleyes:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Nokia 7610 is here in Greece!!

Όσο οι νόμοι των μαθηματικών ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, δεν είναι σαφείς, και όσο σαφείς είναι, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν μπορούσα να φανταστώ πως ένα κινητό με κανονική Pop-port έξοδο, δεν θα υποστήριζε στερεοφωνικά το κινητό....αλλά θα λειτουργεί μόνο με το γνωστό μονό ακουστικό της αρχαιότητας..... :whistle:

 

Γενικά η ΝΟΚΙΑ μας εκπλήσσει ώρες ώρες με την χαζομάρα της, την οποία απ΄ότι φαίνεται αξιοποιεί με κάθε τρόπο στις νέες της συσκευές με ελάχιστες και φωτεινές εξαιρέσεις.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος coki55 ( 9 Ιούν. 2004 , 16:56)

 

Nokia 7610 is here in Greece!!

 

 

Molis pira to plaisio diathesimotita apo aurio kai timi sta 523.9318 eyro me FPA!! :) :o :D ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 9 Ιούν. 2004 , 16:31)

 

Ολα σχετικα ειναι .

 

Το USB καλωδιο ειναι ενα "εξτρα" αντικειμενο που πρεπει να κουβαλαει κανεις μαζι με το Laptop .

Και παλι , εαν καποιος καθεται π.χ. σε μια καφετερεια και απλα θελει να χρησιμοποιησει το κινητο σαν μοντεμ για να δει μερικα e-mail , δεν ειναι και οτι καλυτερο να βγαζει και να συνδεεει ενα καλωδιο στο Laptop .

 

Για να πω την αληθεια , επειδη δεν ειμαι σπιτι , δεν εχω δοκιμασει ακομα να δω πως δουλευει με το καλωδιο , παντως το Bluetooth ειναι δυστυχως και εδω κλειδωμενο , και ειναι ολοκληρη διαδικασια που απαιτει εξτρα εφαρμογη το να στελνεις μερικους τυπους αρχειων .

 

παντος δεν σε βλεπω και πολυ ενθουσιασμενο εως καθολου,τοσο μαπα ειναι???

Link to comment
Share on other sites

pantos kai ego vlepo mia ptotiki tasi, stin diathesi, olon mas edo.

isos epidi to kinito den mas dinei oti perimename.....

xlomo to vlepo na poulisi pola kommatia..

idomen

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek ( 9 Ιούν. 2004 , 16:52)

 

Κώστα πού το ξέρεις ότι δεν δέχετε το SeleQ;

Δηλαδή, δεν δέχετε τις εφαρμογές που δέχετε το 6600; :worry: :confused: :wacko: :blink: :eek: :rolleyes:

 

Εγκαθίσταται η εφαρμογή αλλά δεν είναι πλήρως συμβατή (σε μερικές λειτουργίες βγάζει μήνυμα σφάλματος). Δεν είπα πως δεν δέχεται τις εφαρμογές που δέχεται το 6600. Απλά μερικές ίσως είναι ασύμβατες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giannis42 ( 9 Ιούν. 2004 , 18:17)

 

pantos kai ego vlepo mia ptotiki tasi, stin diathesi, olon mas edo.

isos epidi to kinito den mas dinei oti perimename.....

xlomo to vlepo na poulisi pola kommatia..

idomen

 

Ειναι φαινεται επειδη σταματισα να ποστάρω εγω!!!:p

καλα μη νομιζεις σε μια-δυο βδομαδες που θα το εχουμε στα χερια μας ελα τοτε να δεις ενθουσιασμο...

:)

:alien:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα βγουν updated εκδοσεις των εφαρμογων

που θα υποστηριζουν το 7610 ,οπως ακριβως εγινε

και για το 6600 για καποιες που δεν το

υποστηριζαν, πιστευω :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 ( 9 Ιούν. 2004 , 20:26)

 

Ειναι φαινεται επειδη σταματισα να ποστάρω εγω!!!:p

καλα μη νομιζεις σε μια-δυο βδομαδες που θα το εχουμε στα χερια μας ελα τοτε να δεις ενθουσιασμο...

:)

:alien:

 

μπα,δεν νομιζω τι παραπανο θα δεις στο 7610 απο το 6600 εκτος καμερας

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 9 Ιούν. 2004 , 20:46)

 

μπα,δεν νομιζω τι παραπανο θα δεις στο 7610 απο το 6600 εκτος καμερας

 

οτι θα χασεις 200-250Ε απο την αλλαγη απο 6600 σε 7610 για την καμερα :p
Link to comment
Share on other sites

Einai apla ta pragmata re paidia.Opoios den exei series60 h exei kapoio palio(p.x 7650),tote h agora tou 7610 sigoura axizei.Katoxos omws tou 6600 gia paradeigma den exei kanena logo na paei sto 7610(para mono na xasei gyrw sta 200 euro opws poly eystoxa kapoios eipe parapanw).

Kalh h cameroula,alla opoios exei perasei thn trela ths syxnhs allaghs kinhtwn,mporei na katalavei ti akrivws ennow...

Anyway,hr8e h wra gia thn kykloforia tou...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:) Μάνος_the_Wireless_Master:): SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από hlias77

Akuro.Signomi. :o

 

Φίλε, αν κοιτάξεις στην προηγούμενη σελίδα το λίνκ έχει ξαναδωθεί από κάποιο άλλο χρήστη. Ευχαριστώ!!! :)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 8 Ιούν. 2004 , 20:37)

 

αν δεν εχει ο αλλος κιν. με bt τοτε ναι ειναι προβλημα :o να μην χρεωνεσαι εσυ,να πεις στους φιλους σου να χρεωθουν αυτοι και να παρουν κιν με bt :p :p

 

 

παντως αν ειναι ολοι να αλλαξουν τα κινητα τους επειδη η νοκια εβγαλε το 7610 καηκαμε...

τεσπα παιδια οπως ειπα και πριν πολλα ατομα που ξερω δουλευουν πολυ με υπερυθρες και ηταν μεγαλη βλακια της νοκια αυτη...

τελικα οπως τα βλεπω,no irda,no stereo,"ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ" bluetooth,μαλλον δεν αξιζει να φυγεις απο το 6600 σε 7610...(ποσο μαλλον απο p900)....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek ( 9 Ιούν. 2004 , 21:24)

 

Wirelessly posted (:) Μάνος_the_Wireless_Master:): SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Φίλε, αν κοιτάξεις στην προηγούμενη σελίδα το λίνκ έχει ξαναδωθεί από κάποιο άλλο χρήστη. Ευχαριστώ!!! :)

 

 

vre thirio pote prolaves kai to ides???amesos to diorthosa,alla prolabes. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giannis42 ( 9 Ιούν. 2004 , 20:17)

 

pantos kai ego vlepo mia ptotiki tasi, stin diathesi, olon mas edo.

isos epidi to kinito den mas dinei oti perimename.....

xlomo to vlepo na poulisi pola kommatia..

idomen

 

 

Και να σκεφτης οτι συνηθως ξεκιναει αναποδα. Δηλαδη φτιαχνονται ολοι με τα specs ενος τηλ/νου πριν την κυκλοφορια και οταν βγει και τεσταριστει, πολλες φορες απομυθοποιειται. Εδω ουτε πριν απο την κυκλοφορια δεν ειναι φτιαγμενος ο κοσμος, φαντασου οταν βγει σε φουλ χρηση και αρχισουν και τα bugs να εμφανιζονται. Λιγο χλωμο το βλεπω το 7610.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 9 Ιούν. 2004 , 16:58)

 

Ποτέ δεν μπορούσα να φανταστώ πως ένα κινητό με κανονική Pop-port έξοδο, δεν θα υποστήριζε στερεοφωνικά το κινητό....αλλά θα λειτουργεί μόνο με το γνωστό μονό ακουστικό της αρχαιότητας..... :whistle:

 

Γενικά η ΝΟΚΙΑ μας εκπλήσσει ώρες ώρες με την χαζομάρα της, την οποία απ΄ότι φαίνεται αξιοποιεί με κάθε τρόπο στις νέες της συσκευές με ελάχιστες και φωτεινές εξαιρέσεις.... ;)

 

 

 

Δεν ειπε κανεις οτι δεν υποστηριζει στερεοφωνικη αναπαραγωγη ηχου .

Εγω το μονο που ειπα ειναι οτι δεν εχω ακουστικα για να το δοκιμασω . :)

 

Α , και κατι ακομα .

Σε σχεση με το 6600 ακουγεται πολυ καλυτερα η μουσικη απο το ηχειο του κινητου , αλλα και παλι θελει πολυυυ δουλεια για να πει κανεις οτι ακουγεται ικανοποιητικα .

 

Και μερικες παρατηρησεις .

 

1. Η εκδοση του PC suite που διαθετει στο CD ειναι μονο για Windows XP και 2000 .

Αυτο σημαινει οτι οποιος εχει παλαιοτερη εκδοση των windows δεν θα μπορεσει να χρησιμοποιησει το καλωδιο για μεταφορα δεδομενων . :blink:

 

2. Θελει δουλεια ακομα με την καμερα .

Σε συνθηκες φωτισμου δωματιου και μαλιστα οχι χαμηλου , θυμιζει SX-1 στο ποσο "κοκκινες" βγαινουν οι φωτογραφιες .

ΔΕΝ ειναι οτο ιδιο χαλια με το SX-1 αλλα δεν εχει καμια σχεση και με την καμερα του 6600 .

Οι φωτογραφιες του φακου του 1mpixel δεν ειναι αυτο που περιμενα .

Καμια διαφορα δεν εχουν σε ποιοτητα εικονας .

Η μονη διαφορα ειναι οτι ειναι μεγαλυτερες σε διαστασεις .

Αυτο ειναι μεν μια βελτιωση αλλα οχι ολοκληρωμενη .

Εκει που πραγματικα φαινεται η διαφορα του φακου ειναι στα βιντεο .

Καμια σχεση δεν εχουν με αυτα που μπορουν να βγαλουν τα υπολοιπα ως τωρα κινητα .

Η διαφορα στην ποιοτητα της εικονας ειναι αισθητη .

Δυστυχως ομως ειναι αισθητη και η διαφορα στο μεγεθος του βιντεο .

20 δευτερολεπτα βιντεο απαιτουν 200 ΚΒ χωρου απο την MMC .

 

Και πολλα ακομα , και καλα και στραβα δυστυχως ομως δεν εχω αυτη την στιγμη χρονο για να τα γραψω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα παιδια υπαρχει κινητο που να μην εχει καποια λα8η???..εαν υπηρχε 8α το ειχαμε παρει ολοι!Το 8εμα ειναι να μην δημιοθργη8ει το 8εμα με τα καμμενα πιξελ,,,και τοτε 8α δειτε πως 8α πουλησει το κινητο.Σε 2 μερες 8α εχει εξαντλη8ει.Εγω αυτο πιστευω.Αρκει οι πρωτες κριτικες απο αυριο να ειναι καλες,και πιστεθω οτι το κινητο 8α ειναι σουπερ.Το πρωτο smartphone me 1 mp kamera...δεν ειναι και λιγο!!αλλα και επιτελους ενα κινητο με αν8ρωπινο βιντεο και οχι λες και βλεπω παραισ8ησεις..ειδωμεν!
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...