Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα

μήπως ξέρετε κάποιο άλλο κατάστημα, εκτός της βόνταφον,γιατί η βόνταφον σταμάτησε να το φέρνει το τρόφυ και να έχει εγγύηση από την ace hellas.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λες δηλαδή να το δώσω πίσω; Αν ναι, το δίνω πίσω στην vodafone από όπου το πήρα ή το στέλνω στην htc; Υπάρχει περίπτωση η vodafone να μην μου δώσει άλλο επειδή δεν έχει stock;

 

Eγω θα εδινα πισω...Και πρπει να το δωσεις στη Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα

μήπως ξέρετε κάποιο άλλο κατάστημα, εκτός της βόνταφον,γιατί η βόνταφον σταμάτησε να το φέρνει το τρόφυ και να έχει εγγύηση από την ace hellas.

 

Μπορείς να επικοινωνήσεις με την ACE Hellas και να σε ενημερώσει για ενδεχόμενη διαθεσιμότητα ελληνικής συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια πoυ μπορω να βρω το fruit ninja δωρεαν και οχι επι πληρωμη που το εχει το marketplace??:cry:

 

Δεν μας επιτρέπεται σε αυτό το forum να διανέμουμε παράνομα εμπορικό λογισμικό. Ας είμαστε πιο διακριτικοί λοιπόν όταν ζητάμε τέτοια πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι παιζει με το ραδιοφωνο του trophy? με το volume στο μεγιστο τα ακουστικα δεν ακουγονται καθολου! πως μπορεις να ακουσεις ραδιο με μεγαφωνο?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι παιζει με το ραδιοφωνο του trophy? με το volume στο μεγιστο τα ακουστικα δεν ακουγονται καθολου! πως μπορεις να ακουσεις ραδιο με μεγαφωνο?

 

κράτα παρατεταμένα το δάκτυλο πάνω στην οθόνη (όταν θα είσαι στο ραδιόφωνο) στο μενού που θα εμφανιστεί επέλεξε 'radio mode:speaker'

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εγώ την πάτησα για το marketplace έβαλα mail hotmail.gr , τι μπορώ να κάνω για να το αλλάξω ?

 

Φορματ,δεν μπορεις να κανειε κατι αλλο νομιζω

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι κι εγώ κάτοχος του Trophy εδώ και μερικές ημέρες και μπορώ να πω πως είμαι πολύ ικανοποιημένος σε γενικές γραμμές. Περιμένω το update Mango το φθινόπωρο (ή όποτε βγει) και τότε πιστεύω θα καταλάβουμε τί κινητό πήραμε με 200 ευρώ.

Έχω ένα θέμα όμως και το καταγράφω στο φόρουμ σε περίπτωση που το αντιμετωπίσουν και άλλοι.

Είμαι συνδρομητής WIND και χρόνια τώρα (αν θυμάμαι καλά από το 2007) χρησιμοποιώ την υπηρεσία WIND Plus+40Mb με 3,99 ευρώ το μήνα (από την κάρτα). Δεν είχα με κανένα προηγούμενο μοντέλο κινητού πρόβλημα με τις χρεώσεις (κανένα βέβαια δεν ήταν smartphone) αλλά με το HTC "κατάφερα" -χωρίς να φταίω- να ξοδέψω μέσα σε 5 ημέρες 40 ευρώ!!!!

Όταν μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι θα προωθηθεί το αίτημά μου ώστε να δούμε για ποιον ακριβώς λόγο χρεώθηκα αλλά μόλις είπα ότι έχω HTC Trophy μου συνέστησε να απενεργοποιήσω τα updates του κινητού.

Κλείνοντας τα updates, το feedback και το find my phone το μόνο που μου έμεινε ήταν το data connection (και το 3g). Φυσικά, μου ξαναέφαγε όλη την κάρτα σε χρόνο dt μέχρι που απενεργοποίησα KAI την παροχή internet από τη WIND. Μου είχε καταναλώσει 30 ευρώ (τρεις κάρτες σε 5 μέρες, σήμερα έβαλα άλλη μία) .

Αυτή τη στιγμή έχω κλειστό το data connection και δεν έχω πρόβλημα. To θέμα είναι ότι χρειάζομαι το internet της WIND και δεν μπορώ να διακινδυνεύω κάθε φορά που θα ανοίγω το data connection να μου τρώει σε λίγες ώρες όλη την κάρτα.

Πριν λίγη ώρα συνειδητοποίησα πως αφού είναι απενεργοποιημένα τα updates και τα συναφή και κάποιο άλλο πρόγραμμα όπως πχ το HTC Hub δεν τρέχει (παρά μόνο όταν μπω εγώ) ώστε να συνδέεται και να καταναλώνει megabytes, ότι αυτό που συνέδεε το κινητό μου ήταν οι Επαφές μου μέσω facebook ή windows live!!! Συνδεόταν κάθε 30 λεπτά για να κάνουν update και συγχρονισμό και φαντάζομαι ότι αυτή ήταν η πηγή του κακού. Μπήκα στις ρυθμίσεις τους, έθεσα να γίνονται MANUALLY οι συγχρονισμοί (στο λογαριαμό windows live και yahoo που έχω) και σκέφτομαι αύριο να ενεργοποιήσω το internet ξανά και ο θεός βοηθός! Στον αντίστοιχο λογαριασμό του facebook δεν είχε αυτές τις ρυθμίσεις οπότε φαντάζομαι ότι ΔΕΝ κάνει αυτόματα συγχρονισμό για τα profile news κτλ.

Ήθελα να επιστήσω την προσοχή για αυτό και πόσταρα την εμπειρία μου.

Συγγνώμη για το μακροσκελές και ΦΥΣΙΚΑ αν κάποιος μπορεί να διαφωτίσει την κατάσταση με σιγουριά θα του είμαι ευγνώμων!

Link to comment
Share on other sites

Στα γρήγορα θα σου πω οτι ολα τα νεα smartphones για να δουλεψουν σωστα θελουν συνδεση στο internet..

 

Βεβαια μπορεις να ενεργοποιεις/απενεργοποιεις την συνδεση κατα βουληση για να μην ξεφευγεις ..

αν και νομιζω οτι για smartphone τα 40ΜΒ δεν φτανουν για ενα μηνα με τιποτα αν θελεις να εχεις και ενημερωση.

 

Εγω εχω καρτα της voda και τα 100 ΜΒ (τωρα γιναν 120ΜΒ) μου ειναι υπεραρκετα για ολο τον μηνα να δουλευουν ολες οι ενημερωσεις...(επαφες- 3 λογαρ. mail -Facebook- twitter- rss κλπ με auto update σε ολα)...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι συνδρομητής WIND και χρόνια τώρα (αν θυμάμαι καλά από το 2007) χρησιμοποιώ την υπηρεσία WIND Plus+40Mb με 3,99 ευρώ το μήνα (από την κάρτα). Δεν είχα με κανένα προηγούμενο μοντέλο κινητού πρόβλημα με τις χρεώσεις (κανένα βέβαια δεν ήταν smartphone) αλλά με το HTC "κατάφερα" -χωρίς να φταίω- να ξοδέψω μέσα σε 5 ημέρες 40 ευρώ!!!!

Όταν μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι θα προωθηθεί το αίτημά μου ώστε να δούμε για ποιον ακριβώς λόγο χρεώθηκα αλλά μόλις είπα ότι έχω HTC Trophy μου συνέστησε να απενεργοποιήσω τα updates του κινητού.

 

Έχουν αναφερθεί και στο παρελθόν προβλήματα από υπέρογκες χρεώσεις στα WP7. Προσοχή λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα ενα back up το κινητό μου και δεν το βρισκω στην διαδρομη που λετε, για την ακριβεια ουτε την διαδρομη δεν βρισκω...

βοηθήστε παρακαλώ:cry::cry:......

Αν και στο zune το δειχνει το backup δεν το κανει...

Μηπωσ επειδη περασα την αρχικη rom pre nodo...

πειτε μου τι μπορω να κανω?????

Link to comment
Share on other sites

@atindan με άλλα λόγια η WIND/Q άρχισε να κόβει κεφάλια. Γιατί updates μιλά συγκεκριμένα;!;!

Άλλαξε παροχέα, το ίδιο θα κάνω και εγώ αυριο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@atindan με άλλα λόγια η WIND/Q άρχισε να κόβει κεφάλια. Γιατί updates μιλά συγκεκριμένα;!;!

Άλλαξε παροχέα, το ίδιο θα κάνω και εγώ αυριο.

 

Δεν έχει να κάνει με την Wind το θέμα που αναφέρει ο φίλος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι δεν συνδέεται στο zune, επειδή έχω βάλει ελληνικό mail?

κάνω εγκατάσταση στον υπολογιστή το πρόγραμμα αλλά μετά όταν συνδέω το κινητό μου βγάζει πρόβλημα στην λειτουργία του προγράμματος, την συσκευή την αναγνωρίζει

Link to comment
Share on other sites

η θύρα είναι εντάξει, απλά όταν ανοίγει το πρόγραμμα zune τότε δεν συνδέεται και λέει πως δημιουργήται πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

μπα το ιδιο

 

Ti λειτουργικο εχεις στο pc ???

Οταν συνδεεις το τηλεφωνο τα windows το βρίσκουν πριν ξεκινησει το Zune ????

Οταν λεει ο athanaso αλλο usb εννοει οχι το διπλανο...Δοκιμασε καποιο στην πισω/απεναντι πλευρα ....

Και με το δικο του καλωδιο, οχι αλλο ....

Και η συσκευη σου ειναι το trophy ??? Μηπως εχεις HD7 ???

Με ποια εκδοση ROM ???

 

Τελος αν ολα αυτα δεν βοηθανε ...Με συνδεδεμενο το τηλ. πηγαινε στον πινακα ελεγχου στις συσκευες και δες αν εκει δειχνει καποια συσκευη με προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Χτες το pocktnow.com ανεβασε video με την νεα εκδοση wp7 mango beta που απο διαβασα ειναι μονο για developers και δημοσιογραφους. με μας τι θα γινει??? δεν θα την χαρουμε λιγο νωριτερα.... Ξερει κανεισ τιποτα???? λογικα μαλλον δεν θα γινεται!!!

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν κυκλοφορήσει ως update σε επιλεγμένα άτομα, πιθανόν κάπως να διαρρεύσει. Αν όμως στείλουν συσκευές με έτοιμο mango επάνω; Τότε όχι. Εγώ ελπίζω μόνο μην πάει Δεκέμβριο, να έρθει Οκτώβριο πχ.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω την συσκευή εδώ και 2 μήνες αλλά δυστηχώς κουράστηκα να προσπαθώ..... για το λεγόμενο ξεκλείδωμα!!

Ειληκρινά αν μπορουσα θα την πουλουσα ή θα την αντάλλαζα στην στιγμή! και δεν το λέω με κακία αλλά όλοι δεν το χουν με τα ξεκλειδώματα και τους υπολογιστές!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...