Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα με μεχρι και reset...μεσα απο την σελιδα του zune δεν υπαρχει η Ελλαδα αλλα εβαλα worlwide μπορεσα και μπηκα στο marketplace απο το zune και καταφερα να τρεξω τις εφαρμογες απο εκει στο τηλεφωνο...Ενω πριν δεν μπορουσα καν!!

To mango μου ερχεται ακομα στο δρομο ειναι:whistle:

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

- Το ίδιο αντιμετώπησα και εγώ ,όταν προσπάθησα να αλλάξω το region, αλλά η απάντηση είναι σαφώς ... απογοητευτική !!! :(

 

 

How can i change the country location setting on my zune account.

 

Τωρα δεν μπαινω στο market place απο το τηλ..:lol:Θα περιμενω το mango:rotfl:

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν μπαινω στο market place απο το τηλ..:lol:Θα περιμενω το mango:rotfl:

Με mango μόνο έχεις ελληνικό market. Χαίρομαι που μπήκες. Εγώ το zune account δεν το είχα πειράξει ποτέ, αλλά απο το worldwide το κατέβασα, αφού δεν είχε την Ελλάδα μόνη της...

Link to comment
Share on other sites

Μετά πήγαινε στο κινητό και δες, έχει ελληνικό marketplace; Πχ στο ελληνικό δεν έχει κατηγορία μουσική.

 

Λέτε κάποια στιγμή να εμφανιστεί η μουσική και στο ελληνικό marketplace; Όσο είχα το αμερικάνικο e-mail πριν το mango, ήταν ευχάριστο να χαζεύω νέες κυκλοφορίες κλπ, άσε που το zune tile έβγαζε και μια κινούμενη φωτογραφία του καλλιτέχνη που επισκέφτηκες τελευταία φορά, very glamorous! :dance:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το htc mozart και του εκανα flash τη rom t mobile 1.28 αλλα μετα απο αυτο στο about μου γραφει hardware revision NA και radio hardware version..0.0.0.0.Εκανα update σε mango αλλα ακομη το ιδιο μου γραφει.και δεν μπορω να κανω πια κανενα flash καμιας rom γιατι μου γραφει error 244 model id.Ξερει κανεις κατι???

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερωτησούλα γιατί εχουν σπάσει τα νεύρα μου. Εχω το HD7 με mango απο zune και με ελληνικο λογαριασμό δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα απο το marketplace. Μου βγάζει error. Με Αγγλικό λογαριασμό, κατεβάζω κανονικά. Τι φταίει? Πρέπει να πώ οτι τη συσκευή την πήρα μεταχειρισμένη με ήδη περασμένο το mango. Εγώ όμως το ξαναπέρασα απο το zune γιατι μου έγραφε οτι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ παιδιά, μόλις έκανα την αναβάθμιση σε Μango στο Dell Venue Pro που το αγόρασα πριν κανένα μήνα από expansys, ξεκλείδωτο. Ενώ το on screen keyboard έχει ελληνικά, to natural keyboard δεν τα πληκτρολογεί! το γυρίζει σε Αγγλικα!

Να σημειώσω ότι έκανα Forced Update από το Ζυνε με τη μέθοδο που έσκασε μύτη online/offline κλπ.

Να περιμένω από τη Dell κάποια επομενη customized αναβάθμιση πάνω στο ήδη εγκατεστημένο ΜΑΝΓΚΟ?? Ξέρει κανείς τπτ?

 

το ιδιο προβλημα εχω με το 7 pro. Το natural keyboard δεν γραφει ελληνικα. Εχει κανεις καμια ιδεα? Φοραω DFT mango

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με το ελληνικό μενού?

Θα έχουμε ποτέ ή μας έχουν γραμμένους?

 

Ποτέ, γραμμένους σας έχουν!

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

επιτελους μου εβγαλε την αναβαθμιση:D..Ποση ωρα χρειαζεται;

αν ειναι να την κανω αυριο μετην ησυχια μου..

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με το ελληνικό μενού?

Θα έχουμε ποτέ ή μας έχουν γραμμένους?

 

μια χαρά ελληνικό μενού έχουμε

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με το ελληνικό μενού?

Θα έχουμε ποτέ ή μας έχουν γραμμένους?

 

Να πω την άποψή μου: μετά την εγκατάσταση του mango, το γύρισα αμέσως σε ελληνικό μενού αλλά δεν με εντυπωσίασε. Η γραμματοσειρά δεν δείχνει πολύ ωραία με τους ελληνικούς χαρακτήρες, οπότε το γύρισα στο αγγλικό μενού πάλι. :(

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από πολλές μέρες επέστρεψε στο Marketplace η HTC κατηγορία με τις εφαρμογές. Μάλλον τελειώσανε και αυτοί με τις Mango αναβαθμίσεις τους...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά ελληνικό μενού έχουμε

Με το επισημο mango σε htc trophy 7 θα έχω ελληνικό μενού ή όχι γιατί όταν πρώτο βγήκε και πέρασα την mango είχε μόνο ελληνικό πληκτρολόγιο και marketplace αλλά ΟΧΙ ελληνικό μενού

 

Τώρα είναι με

os version: 7.10.7720.68

Firmware revision number: 2250.21.40600.168

 

Και δεν βλέπω πουθενά επιλογή για ελληνικό μενού.

Κοινώς display language.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν έχει φύγει ποτέ colossus_r?

 

Εκτός αν δεν μιλάς σε εμένα.

Ανφερόταν στα htc apps στο marketplace για το οποίο έχω να πω πως σε εμένα δεν εμφανίστηκαν ούτε τώρα.

 

Τώρα για τα ελληνικά φίλε fits, έπρεπε πριν πας σε mang να αλλάξεις κάτι στην registry. Τώρα δεν γίνεται τίποτα. Ή ξανά απο την αρχή, ή πας σε custom rom, ή μένεις έτσι.

Αν δε σε ενδιαφέρει το ξεκλείδωμα, το ελληνικό μενού δεν λέει και τίποτα. Πολλοί μάλιστα ενώ έχουν και ελληνικά, το έχουν στην Αγγλική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Ανφερόταν στα htc apps στο marketplace για το οποίο έχω να πω πως σε εμένα δεν εμφανίστηκαν ούτε τώρα.

 

Τώρα για τα ελληνικά φίλε fits, έπρεπε πριν πας σε mang να αλλάξεις κάτι στην registry. Τώρα δεν γίνεται τίποτα. Ή ξανά απο την αρχή, ή πας σε custom rom, ή μένεις έτσι.

Αν δε σε ενδιαφέρει το ξεκλείδωμα, το ελληνικό μενού δεν λέει και τίποτα. Πολλοί μάλιστα ενώ έχουν και ελληνικά, το έχουν στην Αγγλική γλώσσα.

Δεν μπορεί να ισχύει αυτό που λες ρε φίλε και αυτό το λέω για τον ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ λόγο ότι αν κάποιος ΔΕΝ θέλει να σπάσει/πειράξει ανεπίσημα το κινητό του δεν θα έχει ελληνικό μενού?

 

Είναι δυνατόν ποτέ κάτι τέτοιο!!!!!!

 

Οπότε καλό είναι να σκεφτόμαστε πριν πούμε κάτι ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

 

Απλά πιστεύω πρέπει να περιμένουμε λίγο περισσότερο για να το τσεκάρουν και να το δημοσιεύσουν χωρίς λάθει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να ισχύει αυτό που λες ρε φίλε και αυτό το λέω για τον ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ λόγο ότι αν κάποιος ΔΕΝ θέλει να σπάσει/πειράξει ανεπίσημα το κινητό του δεν θα έχει ελληνικό μενού?

 

Είναι δυνατόν ποτέ κάτι τέτοιο!!!!!!

 

Οπότε καλό είναι να σκεφτόμαστε πριν πούμε κάτι ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

 

Απλά πιστεύω πρέπει να περιμένουμε λίγο περισσότερο για να το τσεκάρουν και να το δημοσιεύσουν χωρίς λάθει.

 

Καλά, αν εσύ πιστεύεις οτι απο λάθος της ms δεν έχουμε Ελληνικά στα κινητά που κυκλοφόρησαν απο την αρχή χωρίς Ελληνικά, ή ότι αυτή η έκδοση mango δεν είναι η τελική, μπορείς να περιμένεις.

Μια χαρά σκέφτηκα πριν το γράψω αυτό. Σκέψου κι εσύ τώρα.

Είναι λίγο περίεργο που συμβαίνει, ναι. Της voda ήταν το λάθος απο ότι έχω καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από πολλές μέρες επέστρεψε στο Marketplace η HTC κατηγορία με τις εφαρμογές. Μάλλον τελειώσανε και αυτοί με τις Mango αναβαθμίσεις τους...

 

Τι εννοείς δεν έχει φύγει ποτέ colossus_r?

Εκτός αν δεν μιλάς σε εμένα.

 

Ναι δεν ηταν για σενα για τον @stewe ηταν αλλα το tapatalk σε Android εχει ενα θεμα με την παραθεση ...

Οποτε θελει την κανει.

 

Oσο για τα Ελληνικά το προβλημα δεν ειναι στο λειτουργικο που περιλαμβανει την γλωσσα. Το προβλημα ειναι η vodafone που παρολο που πουλησε αρκετα τηλεφωνα στην Ελλαδα δεν μπηκε ποτε στον κοπο να δηλωσει και την χωρα μας ...

Το ιδιο πραγμα συνεβει με πολλες αλλες χωρες (αν θυμαμαι καλά Φιλανδια Σουηδια Κροατια κλπ)

Βεβαια επειδη αυτο λυνεται με ευκολο τρόπο δεν ειναι μεγαλο προβλημα ..Αν ομως δεν θελεις να αλλαξεις κατι στο τηλ. δεν εχεις αλλο τροπο. Οσο και να περιμενεις αφου η συσκευη δεν ειναι δηλωμενη απο τον παροχο για Ελλαδα δεν θα εχεις Ελληνικά...

 

Το εχω ξαναπει και το ξαναλέω ..Αυτες τις συσκευες η Vodafone τις σκοτωσε στις τιμες στην Ελλαδα οταν σε ολη την Ευρωπη ειχαν ακομη 350-400 ευρω...Και αφου την εχω πληρωσει οσο ενα καλο κινεζικο δεν με πειραζει να την σκαλισω λιγο αν θέλω τα παντα...

 

Αυτη ειναι η προσωπικη αποψη μου οπως την εχω διατυπωσει αρκετες φορες εδω

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Οπότε προτείνεις να κάτσω να κάνω το σπάσιμο παρόλο που έχω τις εκδόσεις που αναφέρω ποιο πάνω για να έχω ελληνικό μενού?

 

Αλλιώς θα αργήσει πολύ το ελληνικό μενού να έρθει επίσημα με κάποιο update?

 

Αν ναι έχεις να μου προτείνεις κάποιον οδηγό να ακολουθήσω κατά γραμμα ώστε να καταφέρω να έχει το htv trophy 7 ελληνικό μενού, ελληνικό πληκτρολόγιο και φυσικά marketplace.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε προτείνεις να κάτσω να κάνω το σπάσιμο παρόλο που έχω τις εκδόσεις που αναφέρω ποιο πάνω για να έχω ελληνικό μενού?

Αλλιώς θα αργήσει πολύ το ελληνικό μενού να έρθει επίσημα με κάποιο update?

Αν ναι έχεις να μου προτείνεις κάποιον οδηγό να ακολουθήσω κατά γραμμα ώστε να καταφέρω να έχει το htv trophy 7 ελληνικό μενού, ελληνικό πληκτρολόγιο και φυσικά marketplace.

 

Δεν ειναι οτι θα αργησει ..Ειναι οτι κανεις δεν ξερει αν θα γινει ...

Στην υπογραφή μου εχω οδηγους για επισημη ΡΟΜ [Ξεκλείδωμα & απο 7004-->Mango] απο το Zune αλλα και ενα οδηγο για custom ΡΟΜ [Custom Final Mango ROM με Ελληνικά - RSPL/HSPL] (πιο γρηγορα πιο ευκολα και πιο ολα σε ενα)

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση μου κολάει κατά την κλήση η οθόνη στην black screen,ενώ κατεβάζω το τηλ από το αυτί μου με αποτέλεσμα μα μην μπορώ να τερματισω την κλήση, έχει διαπιστώσει κάποιος κάτι παρόμοιο;
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση μου κολάει κατά την κλήση η οθόνη στην black screen,ενώ κατεβάζω το τηλ από το αυτί μου με αποτέλεσμα μα μην μπορώ να τερματισω την κλήση, έχει διαπιστώσει κάποιος κάτι παρόμοιο;

 

Oχι δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο ...Ισως καποια εφορμογή που τρεχει στο παρασκηνιο ..Δες απο τις ρυθμισεις για τα προγραμματα που τρεχουν στο παρασκηνιο και κλειστα ολα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...