Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είναι φορές που απλά δεν έχεις άλλη επιλογή από το να αγοράσεις ψηφιακό. Είχα την ευτυχία να παίξω το SOMA πριν λίγες ημερες.

Το ειχε στο ps store προσφορά στα €5 νομίζω. Άψογη τιμή σε ενα άριστο παιχνίδι που ΔΕΝ υπάρχει σε φυσική έκδοση.

 

Οποτε5, σε κατι τέτοιες περιπτώσεις το ψηφιακό ειναι μονόδρομος.

Οπως και το Amnesia collection. Δεν υπάρχει σε φυσική εκδοχή και το πηρα σε προσφορά στα €2.80.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι φορές που απλά δεν έχεις άλλη επιλογή από το να αγοράσεις ψηφιακό. Είχα την ευτυχία να παίξω το SOMA πριν λίγες ημερες.

Το ειχε στο ps store προσφορά στα €5 νομίζω. Άψογη τιμή σε ενα άριστο παιχνίδι που ΔΕΝ υπάρχει σε φυσική έκδοση.

 

Οποτε5, σε κατι τέτοιες περιπτώσεις το ψηφιακό ειναι μονόδρομος.

Οπως και το Amnesia collection. Δεν υπάρχει σε φυσική εκδοχή και το πηρα σε προσφορά στα €2.80.

 

Εξαιρετικες τιμες το soma πρεπει καποια στιγμη να το παιξω το εχω 7-8 μηνες στη συλλογη και τα amnesia μιας και τωρα βγηκε και το καινουργιο. Και physical να υπηρχαν σκεψου θα εδινες πχ 15 για το soma η 15 για το amnesia collection απο 5 και 2.8 αντιστοιχα? Ειναι τιμιες οι τιμες των digital απλα ειναι οτι δεν μπορεις να δανεισεις πουλησεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στο ps4 υπαρχει? Δεν το ηξερα και εκει το πανε για full digital ειδικα μετα τις κονσολες που εβγαλαν digital only.

 

Μπερδεύτηκες, σε όλα τα κουτιά PS4 υπάρχει ένα οπτικό μέσο μέσα. Απλά σου λέει το Odyssey δεν βγαίνει physical έκδοση που να είναι μέσα και τα DLC. Όπως ας πούμε η Definitive έκδοση Watch Dogs για το PS4.

 

@Bill σιγουράκι θα βγει collector's // definitive // ούλαμέσα του Odyssey για το 5. Day one.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκες, σε όλα τα κουτιά PS4 υπάρχει ένα οπτικό μέσο μέσα. Απλά σου λέει το Odyssey δεν βγαίνει physical έκδοση που να είναι μέσα και τα DLC. Όπως ας πούμε η Definitive έκδοση Watch Dogs για το PS4.

 

 

 

@Bill σιγουράκι θα βγει collector's // definitive // ούλαμέσα του Odyssey για το 5. Day one.

Για την απλή γνώριζα ρε συ αλλά κάποτε έβγαζαν και με όλα τα dlc όταν τελείωναν και τα dlc του παιχνιδιού. Νομίζω πάντως στις μέχρι τώρα πωλήσεις του ps5 ήταν 60 40 για ψηφιακή μόνο και με δισκάκι του Xbox δεν γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Για την απλή γνώριζα ρε συ αλλά κάποτε έβγαζαν και με όλα τα dlc όταν τελείωναν και τα dlc του παιχνιδιού. Νομίζω πάντως στις μέχρι τώρα πωλήσεις του ps5 ήταν 60 40 για ψηφιακή μόνο και με δισκάκι του Xbox δεν γνωρίζω.

 

Το Series S που είναι το digital only next gen XBOX, πάτωσε. Το βρήκα με προσφορά στον Γερμανό Γενάρη.

ΤΟ Digital Only PS5, έχει παραχθεί σε εξαιρετικά χαμηλές ποσότητες, του στυλ 1 digital only για 19 κανονικά PS5.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Το Series S που είναι το digital only next gen XBOX, πάτωσε. Το βρήκα με προσφορά στον Γερμανό Γενάρη.

 

ΤΟ Digital Only PS5, έχει παραχθεί σε εξαιρετικά χαμηλές ποσότητες, του στυλ 1 digital only για 19 κανονικά PS5.

Άρα δεν ισχύει λες το 60 40 πάνε εσκεμμένα να προωθήσουν το digital στο μυαλό του κόσμου?
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα το ME1. Ωρα για ψάξιμο σε λοιπά sidequests του κόσμου του.

Ωραία εμπειρία. Με έπεισε να ασχοληθώ και με το ανώτερο sequel του.

 

Πάντως, το DA Inquisition ήταν πιο στα γούστα μου. Αν και apples/oranges, το ξερω.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν ισχύει λες το 60 40 πάνε εσκεμμένα να προωθήσουν το digital στο μυαλό του κόσμου?

 

Με δουλεύεις, αφού και εσύ όλο λινκ από το Steam βάζεις :)

 

Το Digital σαν τρόπος αγοράς γενικά είναι η επικρατέστερη μορφή, σίγουρα. Οι PCάδες μόνο digitally αγοράζουν, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Οι κονσολάδες έχουν μεν τα πλεονεκτήματα του drive για όποτε τα χρειαστούν, όπως βλέπω από τα κέρδη όμως οι περισσότερες αγορές είναι ψηφιακές. Μία κονσόλα με digital only είναι κουτσή πάντως, για αυτό την αποφεύγουν οι περισσότεροι. Ένα PC δεν έχει drive, πέφτει στα χέρια σου ένα οπτικό μέσο, πας και αγοράζεις ένα drive με 20 ευρώ. Στην κονσόλα δεν έχει τέτοιες αλχημίες, ή αγοράζεις εξ αρχής drive πακέτο ή είσαι καταδικασμένος να παίζεις μπαλίτσα στο ίδιο μαγαζάκι.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Με δουλεύεις, αφού και εσύ όλο λινκ από το Steam βάζεις :)

 

 

 

Το Digital σαν τρόπος αγοράς γενικά είναι η επικρατέστερη μορφή, σίγουρα. Οι PCάδες μόνο digitally αγοράζουν, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Οι κονσολάδες έχουν μεν τα πλεονεκτήματα του drive για όποτε τα χρειαστούν, όπως βλέπω από τα κέρδη όμως οι περισσότερες αγορές είναι ψηφιακές. Μία κονσόλα με digital only είναι κουτσή πάντως, για αυτό την αποφεύγουν οι περισσότεροι. Ένα PC δεν έχει drive, πέφτει στα χέρια σου ένα οπτικό μέσο, πας και αγοράζεις ένα drive με 20 ευρώ. Στην κονσόλα δεν έχει τέτοιες αλχημίες, ή αγοράζεις εξ αρχής drive πακέτο ή είσαι καταδικασμένος να παίζεις μπαλίτσα στο ίδιο μαγαζάκι.

 

Για τις κονσόλες λέω βρε συ στο steam τα τρώμε χρόνια στη μάπα περνεις physical και έχει μόνο κωδικό. Λες μελλοντικά να μην βγαίνουν καν με δισκάκι? Η ακόμα χειρότερα όλα συνδρομητικά? Εκεί βάζω στοπ γιατί πληρώνεις παίζεις δεν πληρώνεις χάνεις όλη τη συλλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά και από ΑΥΤΌ, το jailbreak θα είναι η μόνη λύση για το PS3. Υπάρχουν τόσα παιχνίδια πχ Tom Clancys Vegas 2 που θα ήθελα να αγοράσω αλλά σπάνια τα βάζει σε προσφορά, ενώ το συγκεκριμένο παιχνίδι, στο Xbox, έχει παίξει τουλάχιστον 2 φορές σε έκπτωση τον τελευταίο μήνα - μία φορά το Φλεβάρη στο Ubisoft Publisher sales & μία τώρα στο Tom Clancy's sales. Απαραδέκτη Sony που άφησε στο έλεος του το PS3 store. :down:

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Hitman GO Definitive Edition[100%]

Hitman-GO-Definitive-Edition-20160222112235.png

 

https://store.steampowered.com/app/427820/Hitman_GO_Definitive_Edition

 

Ενα αρκετα καλο παιχνιδι στρατηγικης απο τη Square Enix Montreal το οποιο θυμιζει καποια επιτραπεζια που παιζουμε. Εμεις χειριζομαστε τον εκτελεστη νουμερο 47 και στοχο μας ειναι σε καθε level να φτασουμε στο σημειο που ειναι το σημαδι. Το gameplay ειναι απλο εκ πρωτης οψεως μιας και ο χειρισμος του παικτη γινεται προς μια κατευθυνση καθε φορα και μετα περνουν σειρα οι αντιπαλοι. Οι αντιπαλοι ποικιλλουν υπαρχουν οι κιτρινοι που πηγαινουν μονο προς μια κατευθυνση και εναλλαξ οι πρασινοι με το μαχαιρι που στεκονται σε ενα σημειο και γυρνανε εναλλαξ οι μπλε που στεκονται σε ενα σημειο και αν σε δουν στο πεδιο τους σε καθαριζουν οι γκρι που ειναι 2 ατομα μαζι και βλεπουν και απο τις 2 μεριες αυτοι με το σκυλο που αν σε πετυχουν σε περνουν στο κυνηγι οι κλασικοι sniperades αυτοι αν σε πετυχουν στην ευθεια τους σε καθαριζουν και προς τα τελευταια chapters βρισκουμε τους κοκκινοσκουφιδες που φερνουν φουρλες και αυτους με το φακο που πανε σαν τους κιτρινους αλλα κρατανε και φακο και σε περιοριζουν περισσοτερο το πεδιο που μπορεις να κινηθεις. Οπως καταλαβαινετε η δουλεια του 47 δεν ειναι ευκολη. Το παιχνιδι αποτελειται απο 5 chapters των 15 level και 2 chapters ακομα με 8 level το καθενα εμπνευσμενα απο τα Hitman Blood Money και Hitman Silent Assassin. Καθε level μας δινει και καποια challenges ωστε να παρουμε και τα 3 κοκκινα μεταλλια. Τα πρωτα 5 levels ως εισαγωγικα ειναι σαν tutorial οποτε δεν εχουν δινουν μονο 1. 263 μεταλλια στο συνολο δηλαδη. Τα challenges συνηθως ειναι να συλλεξουμε μια βαλιτσα οποτε χρειαζεται διαφορετικος χειρισμος να τελειωσουμε την πιστα σκοτωνοντας ολους τους εχθρους η κανεναν οπως και να βγαλουμε το level με τοσους γυρους εδω το παραμικρο λαθος θα μας στειλει στην αρχη. Στο τελος αλλα και ενδιαμεσα καθε chapter εχουμε τον αρχηγο που ειναι και ο μεγαλος στοχος. Σε καθε τετοιο chapter παιζει το κλασικο Ave Maria του Pavarotti. Οσοι αρεσκεστε σε τετοιου ειδους παιχνιδια στρατηγικης θα το αγαπησετε το παιχνιδι ειναι αρκετα χαλαρωτικο αλλα μπορει ταυτοχρονα να γινει σπαζοκεφαλια για καποιο δυσκολο challenge προς τα τελευταια chapters. Μου προσφερε 8.5 ωρες για να παρω και τα 263 μεταλλια μαζι με τα achievements και μπορω να πω οτι ηταν μια πολυ ομορφη και ποιοτικη εμπειρια. 8.5/10

 

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι να παρετε μια ιδεα πως ειναι

https://postimg.cc/gallery/w1w4Crq

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ειπες noir, το πρώτο Watch Dogs που παιζω έχει έντονα noir στοιχεία. Δεν το ήξερα αυτό πριιν το ξεκινησω και ήταν ευχάριστη έκπληξη.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ειπες noir, το πρώτο Watch Dogs που παιζω έχει έντονα noir στοιχεία. Δεν το ήξερα αυτό πριιν το ξεκινησω και ήταν ευχάριστη έκπληξη.
Αν και σε μελλοντικο χρόνο έχει ναι άλλωστε είμαστε στο Σικάγο και στα Hotspot όλα είναι παλιά αξιοθέατα από τότε με την ποτό απαγόρευση μετά το 1920. Μπορεί να είμαστε με το κινητό αλλά αυτά τα μέρη όντως σε ταξιδεύουν στο πρώτο watch dogs σε noir εποχές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα άλλο θέμα για να ρωτήσω.

 

Πώς μπορώ να αγοράσω το starcraft remastered με μετρητά;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει το 0ad... όμως όταν πάω να το ανοίξω και να πατήσω τα κουμπιά κτλπ δεν λειτουργούν... έχει κάποιος ιδέα γιατί;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Noir διαθεση σημερα το παιχνιδι ειναι καταπληκτικο ειμαι στις 30 ωρες και δεν το χορταινω. Παιξτε το απλα.

 

2021-04-04-19-05.png

 

2021-04-04-19-06.png

 

2021-04-04-19-10.png

 

2021-04-04-19-11.png

 

2021-04-04-19-12.png

 

2021-04-04-19-13.png

 

2021-04-04-20-06.png

Σε pc?

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε pc?

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εννοείς για το noir φίλτρο, είναι διαθέσιμο και στις κονσόλες.

 

Το ξανάρχισα στην δυσκολία που είχε στο PS1 για να πάρω το platinum και είμαι εδώ και 10 μέρες στο chapter με τον αγώνα ταχύτητας. Έχω δει όλα τα βίντεο στο YouTube με τα "τρικς" που λένε πώς να το περάσεις και πάλι δε μπορώ. :cry:

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς για το noir φίλτρο, είναι διαθέσιμο και στις κονσόλες.

 

Το ξανάρχισα στην δυσκολία που είχε στο PS1 για να πάρω το platinum και είμαι εδώ και 10 μέρες στο chapter με τον αγώνα ταχύτητας. Έχω δει όλα τα βίντεο στο YouTube με τα "τρικς" που λένε πώς να το περάσεις και πάλι δε μπορώ. :cry:

 

Τελειωσα χθες ολα τα collectibles και εχει μεινει μονο το Made Man το οποιο θα παει για επομενο walkthrough στο μελλον. Το chapter 5 με τον αγωνα πρεπει να ειναι το πιο δυσκολο στην classic δυσκολια θελει παρα πολυ προσοχη σε καποια σημεια και τελικιασμα στις ευθειες που οι αλλοι κοβουν ταχυτητα. Στο μεταξυ δεν εχει achievement για complete ολα τα 12 phone booth missions η για φουλ γκαραζ. Εκανα ολες τις αποστολες και τωρα ψαχνω 1 ωρα το bolt mail το ειχα πετυχει αλλα δεν το οδηγησα για να το παρω στο γκαραζ ειναι το μονο που εμεινε. Μεγαλο παιχνιδι και τεραστιο remake το αγαπησα.

 

Screenshot-1.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με παιδεψε το διαολακι εψαχνα north park holbrook τελικα ηταν στην εξοχη. Τα extra 3 αμαξια απο τα 36 που εχει το γκαραζ ειναι τα 2 απο την τριλογια που πηρα και το 1 συνδεσα το 2K λογαριασμο και μου εδωσε μια ακομα μηχανη.

 

2021-04-10-17-12-01.png

Link to comment
Share on other sites

Mafia: Definitive Edition[100%]

 

 

Τι να γραψω τωρα για ενα απο τα καλυτερα remake που εχουμε δει μεχρι σημερα. Ενα remake ενος εξαιρετικου παιχνιδιου που βγηκε το 2002 με μια πολυ δεμενη και ιντριγκαδορικη ιστορια στον κοσμο της μαφιας στην πολη της Lost Heaven το 1930. Εμεις ειμαστε ο Τομμυ ενας νεος ταξιτζης που παλευει για να βγαλει τα προς το ζην. Σε μια συμπλοκη ομως σε ξεκαθαρισμα μαφιας μπαινει και αυτος στο κολπο και γνωριζει τους Sam και Paulie οι οποιοι ειναι τσιρακια του Don Salieri του μεγαλου μαφιοζου που κυριαρχει στην περιοχη της μικρης Ιταλιας. Η ιστορια θα μας παει μεχρι το 1951 σε καθε chapter θα μπαινουμε ολο και πιο βαθεια στην φαμιλια. Ο τροπος που σε κανει το παιχνιδι να δεθεις με τους χαρακτηρες ειναι μοναδικος. Το παιχνιδι αξιζει να το παιξετε αρχικα σε μετρια δυσκολια για την ιστορια του μην ψαχνετε για collectibles γιατι θα σας αποσπασουν την προσοχη μεχρι το τελος και επειτα μεσω του free ride να βρειτε ολα τα collectibles να κανετε τις 12 αποστολες που θα κανουν τη Lost Heaven να δειχνει σαν δειχνει πιο ζωντανη απο ποτε και να βρειτε και ολα τα αμαξια. Καποια collectibles μπορουμε να τα παρουμε μονο μεσω καποιου chapter αλλα οσοι πατε για 100% θα τα δειτε μετα αυτα. Στα του κοσμου τωρα η δουλεια που εκαναν στην Hangar 13 ειναι τρομερη. Η λεπτομερεια ξεχειλιζει σε καθε γωνια του χαρτη απο τα χερια τους που βαζουν στο κεφαλι τους οι ανθρωποι οταν βρεχει μεχρι τον τροπο που πεφτουν οι αντιπαλοι οταν τους σκοτωνουμε. Τα γραφικα ισως οτι πιο ρεαλιστικο εχω δει μεχρι σημερα ειδικα σε βροχερη μερα ριχνουν σαγονια. Το βραδυ η πολη μεταμορφωνεται παντου φωτα neon πινακιδες σε καθε καταστημα απλα καθεσαι και το χαζευεις ειναι ενα πραγματικο next gen παιχνιδι. Στα των αμαξιων η λεπτομερεια τους ειναι υποδειγματικη και μου αρεσαν αρκετα και τα physics που εχουν. Το παιχνιδι κραταει 10 ωρες αν πατε μονο για τη βασικη ιστορια μεσα απο τα 20 chapters που εχει και αρκετα παραπανω για να συλλεξετε τα παντα κομικς περιοδικα καρτες κτλ. Το πιο δυσκολο ειναι οι αλεπουδες 50 παρακαλω θα τις βρειτε στα πιο δυσκολια σημεια που δεν μπορειτε να φανταστειτε. Αν δειτε ενα σημαδακι με ενα προσωπο αλεπους να ξερετε οτι εκει γυρω υπαρχει ενα αγαλματακι. Οι 12 αποστολες του free ride ηταν αρκετα ευφανταστες κρατησα αυτη που κυνηγαμε ενα ιπταμενο δισκο με εξωγηινους που απαγαγουν ανθρωπους και πρεπει να τους σταματησουμε. Στο τελος ερχονται οι ανδρες με τα μαυρα και μας σβηνουν τη μνημη. Το πηγα παρα πολυ αργα το απολαυσα εγραψα 35 ωριτσες στο steam και καποια στιγμη θα προσπαθησω και την classic δυσκολια μιας και ειναι το τελευταιο achievement που μου εμεινε. Μην το χασει κανεις ειδικα οσoυς σας αρεσει μια πολυ καλη ιστορια και πανεμορφα γραφικα θα το αγαπησετε. 9.5/10

 

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/SXvn53W

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Council[Complete Season]

The-Council-Comunidad-Xbox.jpg

 

Ενα πολυ ιδιαιτερο adventure με αρκετα rpg στοιχεια απο το Big Bad Wolf studio με τεραστιο replayability. Η ιστορια θα μας παει στο 1793 ο χαρακτηρας μας ειναι ο Louis De Richet ο γιος της διασημης Sarah De Richet μιας γυναικας μελος μιας μεγαλης οργανωσης που αποφασιζουν σημαντικα θεματα για το πως θα εξελιχθει ο κοσμος. Αναμεσα της θα βρουμε διασημους χαρακτηρες της πραγματικης μας ιστοριας οπως George Washington ο πρωτος προεδρος της Αμερικης, Napoleon Bonaparte αυτοκρατορας της Γαλλιας, Manuel Godoy πρωθυπουργος της Ισπανιας. Το μεγαλο κεφαλι που διοικει την οργανωση ειναι ο William Mortimer. Εμεις καταφθανουμε στο νησι που εχει το καστρο του ο Mortimer ψαχνοντας τη μανα μας που χαθηκε στο νησι πριν λιγες μερες. Το μυστηριο κυριαρχει απο το πρωτο λεπτο που παταμε το ποδι μας στο νησι. Ενδιαφερον διαλογοι πολλες επιλογες με paths που οντως αλλαζουν ολη την ιστορια και υπαρχουν επιπτωσεις για οτι καλο η κακο κανουμε πολυ ομορφα γραφικα και δυσκολοι γριφοι φτιαχνουν ενα παιχνιδι με βαθος που προσπαθει να φερει αρκετα νεα πραγματα στο ειδος και τα καταφερνει μεχρι ενος σημειου. Το παιχνιδι ειναι χωρισμενο σε 5 επεισοδια δεν κανει κοιλια καπου αλλα καποιοι γριφοι θελουν αρκετη προσοχη για να βγουν. Τα rpg στοιχεια που ανεφερα ειναι για τον χαρακτηρα μας το παιχνιδι μας δινει την επιλογη στην αρχη να εχουμε στοιχια ντετεκτιβ/πολιτικης/μυστικισμου το καθε τμημα ανοιγει αλλα επιμερους χαρακτηριστικα που θα αναπτυξουμε στην πορεια ωστε να μπορουμε να κανουμε πιο εκλεπτισμενους διαλογους και να αποκαλυψουμε τι πραγματικα συμβαινει. Δεν θα γραψω αλλα για την ιστορια γιατι εγκυμονει ο κινδυνος του spoiler και πρεπει ο καθενας να διαλεξει το δρομο που θελει. Το παιχνιδι πεφτει σε καποιες μικρες παγιδες οπως το πλατιασμα καποιων διαλογων και ο αποπροσανατολισμος του παιχτη στο κυριο μελημα του χαρακτηρα. Αυτα ομως δεν ειναι αρκετα για να καταστησουν το παιχνιδι ουτε καν μετριο. Στο διαταυτα εχουμε ενα αξιολογο παιχνιδι με μια ιστορια με πολλα νοηματα ενδιαφεροντες χαρακτηρες ιδιαιτερο gameplay για το genre με πολυ ομορφα γραφικα και ελπιζω να δουμε και αλλες παρομοιες προσπαθειες λιγο πιο ισορροπημενες ωστε να φτασουμε απο το καλο στο πολυ καλο η και στο εξαιρετικο. Οσοι αγαπατε τα adventures παιξτε το προσωπικα θα κανω ακομα ενα playthrough στο μελλον μιας και εχει παρα πολλα paths και θελω να δω και μια αλλη τροπη των γεγονοτων για τους χαρακτηρες και εμας. 17 ωριτσες μου πηρε και για τα 5 επεισοδια καποιοι γριφοι ηταν αρκετα δυσκολοι και ηθελε πολυ προσοχη. Ενα τιμιο 7.8/10

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/YGwC1r1/8c7df585

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή όλα τα reviews του King που αφορούν story mode παιχνίδια να πω και εγώ τον πόνο μου μήπως και με καταλάβει κανείς και πει κάποια γνώμη.

Ξεκίνησα το gaming το 2006 με τα κλασικά παιχνίδια (GTA SA, VC, Just Cause) ενώ ξεκίνησα να παίζω περισσότερο από το 2010 και μετά και έμενα σταθερά σε παιχνίδια ιστορίας. Ποτέ δεν έπαιξα κάποιο παιχνίδι online (πχ Call Of Duty) ή ακόμα και το online mode κάποιου παιχνιδιού ιστορίας (πχ GTA 4 Multiplayer). Το ίδιο έκανα και όταν πρωτοπήρα το PS4 το 2016. Ξεκίνησα με Uncharted, Just Cause 3 και έφτασα να παίζω κάποια παιχνίδια για ώρες ή πολλές φορές για να πάρω το platinum.

Εδώ και δύο χρόνια περίπου, ομως, δεν μπορώ να τελειώσω κανένα παιχνίδι ιστορίας και έχω στραφεί σε αυτό που πάντα με απωθούσε, τα online FPS τύπου Rainbow Six Siege, Battlefield, COD etc.

Δεν ξέρω το γιατί ή για να είμαι απόλυτα δίκαιος, προτιμώ να παίζω κάποιο online παιχνίδι τις μέρες που δουλεύω και είμαι κουρασμένος για να χαλαρώσω, αλλά πλέον όποτε ξεκινάω ένα παιχνίδι ιστορίας , βαριέμαι ελλείνά μετά από ένα σημείο και τα παρατάω.

 

Με νιώθει κανείς?? :worry:

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...