Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Far Cry 4 θα ξεκινήσω λίαν συντόμως. Μετά έπεται το New Dawn.

Εχω παιξει ηδη τα 1,2,3 και αγαπημένο μου ειναι το δευτερο. Hardcorίλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ps: Darkness 2 επίσης πολυ καλο. Εχω στα πλανα μου να παιξω και το πρώτο.

 

Παιξε σιγουρα το 5 πριν το new dawn μιας και ειναι αμεση συνεχεια και στον ιδιο κοσμο και δινει ενα τελος. Και σιγουρα και το far cry primal. Πολυς κοσμος το εχει προσπερασει ενω ειναι ενα απο τα καλυτερα FC. Το πρωτο Darkness δεν εχει κυκλοφορησει για υπολογιστη αλλα ισως το πιασω και εγω στο PS3 μιας και μου αρεσε πολυ το 2.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξεχασα το Primal. Θα παιχτει φυσικα και αυτο και το FC5.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξεχασα το Primal. Θα παιχτει φυσικα και αυτο και το FC5.

 

Πιασε τα με τη σειρα 4/primal/5/new dawn να τα ευχαριστηθεις. Στο μεταξυ ειχα ξεχασει ποσο stealth παιχνιδι ειναι το far cry 4. Ξεκινησα να ανεβαζω βιντεακια απο outpost master μιας και εχει αρκετα το παιχνιδι. 3 μερες και ειμαι ηδη στις 10 ωρες. Εθιστικο οπως ολα τα παιχνιδια της ubisoft.

 

ΥΓ. Εξαιρετικο το Krampus που προτεινες.

Link to comment
Share on other sites

Πιασε τα με τη σειρα 4/primal/5/new dawn να τα ευχαριστηθεις. Στο μεταξυ ειχα ξεχασει ποσο stealth παιχνιδι ειναι το far cry 4. Ξεκινησα να ανεβαζω βιντεακια απο outpost master μιας και εχει αρκετα το παιχνιδι. 3 μερες και ειμαι ηδη στις 10 ωρες. Εθιστικο οπως ολα τα παιχνιδια της ubisoft.

 

ΥΓ. Εξαιρετικο το Krampus που προτεινες.

Την ταινία κραμπους ακόμα δεν την έχω δει αλλά θα την δω σύντομα .

Ναι το 4 είναι υπέρ εθιστικό παίδες ειδικά σε stealth mode ... και εγώ αυτά τα φυλάκια τους έτσι τα έκανα και γουστάρα τρελά.

Ένας ακόμα λόγος που μου άρεσε το 4 είναι επειδή εκει παντρεύεται η Κίνα με την Ινδία ουσιαστικά είναι το Νεπάλ.

Όσο για το primal , δεν το αγόρασα διότι λένε ότι είναι ίδιο με το 4 .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την ταινία κραμπους ακόμα δεν την έχω δει αλλά θα την δω σύντομα .

 

Ναι το 4 είναι υπέρ εθιστικό παίδες ειδικά σε stealth mode ... και εγώ αυτά τα φυλάκια τους έτσι τα έκανα και γουστάρα τρελά.

 

Ένας ακόμα λόγος που μου άρεσε το 4 είναι επειδή εκει παντρεύεται η Κίνα με την Ινδία ουσιαστικά είναι το Νεπάλ.

 

Όσο για το primal , δεν το αγόρασα διότι λένε ότι είναι ίδιο με το 4 .

 

Εχει αρκετές επιρροές ειδικά από Ινδία λιώνω με τα τραγούδια του ραδιοφώνου φουλ bollywood αλλά εχει και κάτι από κινα με τα χρώματα τις κορδέλες κτλ. Εθιστικο όσο δεν πάει περνάνε οι ώρες χωρίς να το καταλάβεις. Παίξε σίγουρα και το 4 ο χάρτης είναι ο ίδιος αλλά δεν το καταλαβαίνεις. Έχει εξαιρετικό game play και αυτό με κυριως meele και range attack με bow club spear. Όταν το μάθεις το αγαπάς. Μαζι με survival elements στα κρύα σημεία του χάρτη. Συν ότι εδώ πρώτο έβαλαν να έχεις ζώο μαζί σου για βοήθεια. Παίξτε το σίγουρα θα το αγαπήσετε.

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιασε τα με τη σειρα 4/primal/5/new dawn να τα ευχαριστηθεις. Στο μεταξυ ειχα ξεχασει ποσο stealth παιχνιδι ειναι το far cry 4. Ξεκινησα να ανεβαζω βιντεεακια απο outpost master μιας και εχει αρκετα το παιχνιδι. 3 μερες και ειμαι ηδη στις 10 ωρες. Εθιστικο οπως ολα τα παιχνιδια της ubisoft.

 

ΥΓ. Εξαιρετικο το Krampus που προτεινες.

 

Χαίρομαι που σου αρεσε! Το έμαθες από την πρότασή μου ή το είχες ήδη δει;

Για 'μένα ειναι ήδη κλασσικό Χριστουγεννιατικο διαμαντάκι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α τέλεια! Μου απάντησες στο άλλο θρεντ πως δεν την γνωριζες.

Εμενα μου αρεσε τοσο πολυ που την αγόρασα σε blu ray (δεν το κανω για πολλα φιλμς αυτό).

 

Αν δεν το εχεις δει, σου προτείνω κατι εξισου σκοτεινό, ατμοσφαιρικό αλλα με δοσεις χιουμορ (τύπου Ameican Werewolf) που λαμβάνει μερος στο Halloween.

Trick R Treat (2007).

Η συνεχεια στο σωστό thread. Sorry guys.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που σου αρεσε! Το έμαθες από την πρότασή μου ή το είχες ήδη δει;

Για 'μένα ειναι ήδη κλασσικό Χριστουγεννιατικο διαμαντάκι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α τέλεια! Μου απάντησες στο άλλο θρεντ πως δεν την γνωριζες.

Εμενα μου αρεσε τοσο πολυ που την αγόρασα σε blu ray (δεν το κανω για πολλα φιλμς αυτό).

 

Αν δεν το εχεις δει, σου προτείνω κατι εξισου σκοτεινό, ατμοσφαιρικό αλλα με δοσεις χιουμορ (τύπου Ameican Werewolf) που λαμβάνει μερος στο Halloween.

Trick R Treat (2007).

Η συνεχεια στο σωστό thread. Sorry guys.

 

Ναι το Krampus δεν τον γνωριζα οποτε ηταν ωραια εκπληξη απο τα κρυφα διαμαντακια. Τις 2 ταινιες Trick R Treat ειχα πει να τις δω την περιοδο του Halloween και τελικα για καποιο λογο τις αφησα. Θα τις βαλω στο προγραμμα και αυτη του 1986 και αυτη του 2007 γιατι βλεπω αν τις αφησω για του χρονου το halloween να τις ξανα ξεχναω.

Link to comment
Share on other sites

Το έργο του 2007 ξεχειλίζει απο ατμόσφαιρα Halloween. Εξαιρετικό.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Far Cry 4[100% + ALL DLCS]

 

Ενα απο τα καλυτερα Far Cry που εχει βγαλει η Ubisoft μεχρι σημερα. O κοσμος του παιχνιδιου ειναι στα κλασικα υψηλα στανταρ της εταιρειας και εχουν καταφερει παρολο το αρκετα μεγαλο loot που εχει να μην δειχνει σαν αγγαρεια γιατι σχεδον σε καθε μερος με καποιο collectible εχουν βαλει διαφορα γραμματα ωστε να μαθουμε τα παντα για τους χαρακτηρες που περασαν απο αυτο τον τοπο αλλα και οσους αντιμετωπιζουμε. Εχουν κανει αρκετα αξιολογη δουλεια και εκανα τα παντα πολυ ευχαριστα. Η ιστορια θα μας ταξιδεψει στο Kyrat μια μικρη χωρα κοντα στα χιονισμενα Ιμαλαια ας πουμε οτι ειναι κατι αντιστοιχο του Νεπαλ με την παραδοσιακη κουλτουρα του Θιβετ. Ο χαρακτηρας μας ο Ajay Ghale επισκεπτεται το Kyrat ωστε να σκορπισει τις σταχτες της μητερας του που εχει πεθανει. Ο δικτατορας ομως που κυριαρχει στο Kyrat Pagan Min εχει αλλα σχεδια και για τον Ajay και για το Kyrat. Στην προσπαθεια μας να ξεφυγουμε θα μας βοηθησει η αντισταση που ονομαζεται golden path κατι που εχει δημιουργησει απο πολυ παλια ο πατερας του Ajay. Η συνεχεια περιλαμβανει μεγαλες αποκαλυψεις για τους χαρακτηρες μας και πολλους σκοτωμους μεχρι να καταφερουμε να ελευθερωσουμε το λαο απο τον Pagan Min. Η ιστορια μας ειναι απλη αλλα πολυ δυνατη και αν διαβαζεται και τα γραμματα ολα βγαζουν νοημα. Ο κοσμος οπως ανεφερα ειναι πολυ ζωντανος οχι μονο λογω της ιστοριας αλλα και λογω της αγριας ζωης που θα συναντησουμε απο μικρα ποντικια μεχρι μεγαλες αρκουδες και τιγρης. Σε καθε γωνια του χαρτη θα βρουμε δικους μας που χρειαζονται βοηθεια αλλα και κακους που μολις μας δουν αρχιζουν το κυνηγητο. Δεν θα βαρεθειτε λεπτο. Εντυπωση μου εκανε η προσθηκη ενος μυθου της Shangri-La που χειριζομαστε ενα παλιο πολεμιστη και μας παει χιλιαδες χρονια πισω ωστε να σωσουμε το μερος απο το Rakshasas ενα μυθικο πλασμα βγαλμενο απο την Ινδικη μυθολογια. Το gameplay μας ειναι πρωτου προσωπου χειριζομαστε τα παντα μεσα απο τα ματια του Ajay. Αρκετα εντονη η ολη εμπειρια οπως ειναι τα first person παιχνιδια. Απο οπλα εχουμε παρα πολλα στη διαθεση μας προσωπικα βολευτικα πολυ στην αρχη με τοξο μιας και το παιχνιδι εχει αρκετο stealth και αργοτερα με sniper με σιγαστηρα. Παρεα με καποιο LMG και το αγαπημενο μου grenade launcher για εκρηξης που αφηνουν εποχη. Δεν λειπουν φυσικα και τα skills απο τη μια εχουμε αυτα που θα μας βοηθησουν στην εξοντωση των αντιπαλων και απο την αλλη αυτα που θα μας βοηθησουν στην φυσικη μας κατασταση. Για τα γραφικα οτι και να πω θα ειναι λιγο. 2014 παιχνιδι και δειχνει σαν να βγηκε χθες. Πανεμορφες οι καταπρασινες ζουγκλες αλλα και τα χιονισμενα Ιμαλαια και περισσοτερο εντυπωση με εκανε το βορειο Kyrat με τα μουντα χρωματα της φυσης σαν να ειμαστε σε φθινοπωρο παραλληλα με το χιονι που πεφτει μονιμα. Στο συνολο του το παιχνιδι σεβεται απολυτα τον κοσμο την κουλτουρα και τους μυθους των ανθρωπων της Ινδιας και παραλληλα προσθετει και την δικη του ιστορια για τον χαρακτηρα μας και τον δικτατορα Pagan Min. Το παιχνιδι εχει 4 τελη με μικρες διαφορες μεταξυ τους και μου πηρε 40 ωρες για να κανω τα παντα μαζι με τα DLC που εχει μεσα στο βασικο παιχνιδι με ειδικα αυτα του Hurk να εχουν αρκετα fun αποστολες. Το DLC που θα ελεγα να αφησετε ειναι το Escape from Durgesh Prison μιας και δεν εχει καμια σχεση με την φυλακη το παιχνιδι απλα σε ενα μερος του χαρτη και σου δινει 30 λεπτα για να κανεις διαφορα tasks απο τα οποια σου δινει και αυτα λεπτα μεχρι το τελος. Ασχοληθηκα λιγο με αυτο μιας και δεν εχει καμια σχεση με ιστορια ειναι απλα trial χρονου για online. Το DLC που πραγματικα αξιζει ειναι το Valley of the Yetis. Σε μια αποστολη το ελικοπτερο μας πεφτει στην κοιλαδα των Yeti. Στην προσπαθεια μας να επιζησουμε βρισκουμε ενα καταφυγιο το οποιο το εξοπλιζουμε ωστε καθε βραδυ να αντεχουμε τις επιθεσεις των εχθρων. Παραλληλα κανουμε και καποιες αξιολογες αποστολες ιστοριας για ενα relic το οποιο ειχε στειλει ανθρωπους μια στρατηγος του Pagan να βρουν. Αρκετα διασκεδαστικο DLC 6 ωρων οι μαχες με τα Yeti εξαιρετικες και το τελος δινει ενα οριστικο τελος για τον Ajay. Πανεμορφα γραφικα και εδω ειδικα στα παγωμενα μερη του χαρτη και στις σπηλιες. Αξιζε σιγουρα η Gold εκδοση του παιχνιδιου μονο και μονο για την ιστορια αυτου του DLC. Στο συνολο ενα απο τα καλυτερα και πιο διασκεδαστικα παιχνιδια της Ubisoft που αν και δευτερη φορα που το τελειωνω ανετα θα το ξανα πιασω μετα απο χρονια. 8.8/10

Παρακατω φωτογραφιες που εβγαλα να παρετε μια ιδεα και να απολαυσετε τον κοσμο του παιχνιδιου

https://postimg.cc/gallery/WTPZWRM

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Little Misfortune

MV5-BZj-M4-Mm-M5-YTIt-Yjcw-Mi00-Zm-U0-LTg5-Ym-Qt-Mm-U5-Yz-A3-NWVh-M2-Iz-Xk-Ey-Xk-Fqc-Gde-QXVy-MTA5-MDcw-Mj-Mw-V1.jpg

 

https://store.steampowered.com/app/714120/Little_Misfortune/

 

Ισως το πιο χαριτωμενο παιχνιδι που εχω παιξει. Ειναι απο αυτα τα κρυμμενα indie διαμαντακια που αν και κρατανε λιγο προσφερουν τοσα πολλα συναισθηματα σε οποιον τα παιξει. Η ιστορια μας εχει να κανει με την μικρη κυρια Misfortune. Ενα κοριτσακι μολις 8 χρονων που μας δειχνει την ζωη της στο σπιτι με τους γονεις της οι οποιοι εχουν τα θεματα τους και την παραμελουν. Ξαφνικα μια φωνη στο κεφαλι της θα της πει να παιξουν ενα παιχνιδι. Ενα παιχνιδι για να βρει την παντοτινη ευτυχια. Ο αφηγητης ομως θα απευθυνθει στον παικτη και θα του πει οτι η μικρη μας κυρια θα πεθανει σημερα. Ξεκιναμε το ταξιδι μας λοιπον για να βρουμε την παντοτινη ευτυχια. Στη διαρκεια του θα μαθουμε πολλα πραγματα για τις συνεπειες που εχουν οι πραξεις μας. Η μεγαλη αγαπη της μικρης ειναι μια αλεπου την οποια θα συναντησουμε αρκετες φορες σε αυτο το ταξιδι. Η φωνη θα μας λεει να μεινουμε μακρια και να την προσεχουμε. Δεν θελω να ριξω spoiler οποτε δεν θα γραψω τιποτα για τη συνεχεια αλλα και για το τελος αλλα θα πω οτι ειναι ισως απο τα καλυτερα 3ωρα ταξιδια που θα κανετε σε παιχνιδι προσωπικα ημουν με ενα χαμογελο συνεχεια η δουλεια που εχει γινει απο την Killmonday Games ειναι υποδειγματικη και φαινεται οτι εχει γινει με μερακι. Το art direction ειναι απλο αλλα ιδιαιτερο με ομορφα χρωματα και εχει γινει πολυ καλη δουλεια στο animation. Υπαρχουν επισης 2 endings και 9 collectibles. Για να δειτε τα παντα στο παιχνιδι θα πρεπει να το παιξετε 2 φορες γιατι καποιες επιλογες οδηγουν σε αλλα αποτελεσματα σιγουρα θα το ξανα παιξω στο μελλον κανοντας διαφορετικες επιλογες. Μαζι με το TSIOQUE ηταν τα 2 κρυμμενα διαμαντακια του Humble Νοεμβριου και θα προτεινα να τα παιξετε ολοι η αγαπη των developers για αυτα τα 2 παιχνιδια φαινεται απο το πρωτο λεπτο. Μπραβο. 9.5/10

 

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι να παρετε μια ιδεα πως ειναι ο κοσμος του

https://postimg.cc/gallery/8cyYxgS

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επος το παιχνιδι

 

Το χρόνια του μεσοπολέμου φαίνονται καταπληκτικά!! Θυμίζει gta, πέρασες από flat iron building.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το χρόνια του μεσοπολέμου φαίνονται καταπληκτικά!! Θυμίζει gta, πέρασες από flat iron building.

 

Ειμαστε στο 1930 σε μια περιοδο με ποτοαπαγορευση και ανερχομενες μαφιοζικες κλικες. Το παιχνιδι εχει εξαιρετικα γραφικα ατμοσφαιρα πραγματικα χαιρομαι απλα να περιπλανιεμαι στον κοσμο του και να κανω βολτες. Η ιστορια πολυ δυνατη μεχρι στιγμης με τον Tommy και τον Don Salieri. Ο Tommy ειναι και στο 2 σε μεγαλυτερη ηλικια. Απιστευτο remake προτεινω σε ολους να το παιξετε.

Link to comment
Share on other sites

Eίναι φοβερό παιχνίδι, βέβαια δε κατάλαβα ακόμη ποιος έχει προτεραιότητα στου δρόμους :lol:, αυτοί που στρίβουνε?

 

Επίσης απορώ που το Mafia 3 το σκοτώσανε τελείως!Είναι απο τα μοναδικά παιχνίδια που δε τερμάτισα..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες gameplay το mafia για το 100%?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το 1 ειναι 10 ωρες για τη βασικη ιστορια αλλα αμα θελεις να παρεις τα παντα απο collectibles ειναι στις 24 ωρες. Εχει πολυ πραγμα το παιχνιδι ειμαι στις 5 ωρες και στο εκτο chapter.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα διαρκεια.

καποια στιγμη θα το αγορασω

 

Eπαιξε στα 14.99 απο humble για 1 ωρα πριν καμια βδομαδα η τριλογια Mafia με το Mafia 1 definitive mafia 2 remastered και mafia 3 με ολα τα dlc και εφυγε αγορα στο δευτερολεπτο. Οτι πιο vfm εχω παρει απο παιχνιδια τους τελευταιους μηνες. Πολλες ομορφες ωρες στον κοσμο των Mafia ποιοτικες ιστοριες γραφικα gameplay.

Link to comment
Share on other sites

Παίζω αποκλειστικά σε xbox.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για δες εδω φιλε μου παιζει αρκετα φθηνα για xbox

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-mafia-definitive-edition-xbox-one-compare-prices/

Link to comment
Share on other sites

Deleveled[100%]

 

Ενα πανεξυπνο ευφανταστο και δυσκολο puzzle παιχνιδι απο την ToasterFuel που θα τεσταρει τα ορια καθε gamer που αρεσκεται σε τετοιου ειδους παιχνιδια. Αποτελειται απο 10 κοσμους των 12 level ο καθενας 120 levels στο συνολο συν ενας ακομα κρυμμενος στο τελος των credits του παιχνιδιου. Η δυσκολια παει εκθετικα μεχρι τον 8ο κοσμο σε καθε νεο κοσμο που πηγαινουμε προστιθεται και ενα καινουργιο κολπο ωστε να βγει το level. Στη διαθεση μας εχουμε 2 κουτακια. Το καθενα αλληλεπιδρα αμεσα με το αλλο. Το πρωτο χτυπαει το δευτερο και το δευτερο αναπηδα με τη δυναμη που το εδωσε το πρωτο και το αντιθετο. Για να βγει καθε level θα πρεπει να πιεσουμε 2 κουμπια ταυτοχρονα απο τα 8 που εχει καθε level και με τα 2 κουτακια. Ακουγεται ευκολο? Αμ δε μιας και τα περισσοτερα θελουν αρκετη σκεψη και με τροπους που αν και αρχικα φαινεται οτι δεν ειναι εφικτοι τελικα ολα βγαινουν σκεφτοντας αντισυμβατικα. Καποια levels με δυσκολεψαν αρκετα μιας και εκανα ολα τα levels perfect(perfect κανουμε ενα level οταν πιεσουμε ολα τα κουμπια χωρις να χασουμε καθολου). Η δυσκολια του 8ου κοσμου πιστευω ηταν το peak μιας και οι 2 τελευταιοι μπορω να πω οτι βγηκαν αρκετα πιο ευχαριστα χωρις μεγαλες δυσκολιες. Ενα απο τα διαμαντακια που εμαθα απο το humble και θα προτεινα οσοι ειστε των παιχνιδιων σκεψης να του δωσετε μια ευκαιρια σας εγγυωμαι οτι θα το αγαπησετε οπως εγω. Αν καποιο level φαινεται ακατορθωτο προσπαθηστε το το συναισθημα του επιτευγματος ειναι πολυ ομορφο. Με πηρε 38 ωρες στο συνολο για να βγαλω τα παντα στο perfect οι 8 πρεπει να ηταν στον 8ο κοσμο οπως ανεφερα για τη δυσκολια του. 9/10

 

Παρακατω μερικες φωτογραφιες απο το παιχνιδι να παρετε μια ιδεα πως ειναι

https://postimg.cc/gallery/xJgQtKm

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσατε το Mafia franchise, να πω ότι είμαι hardcore fan και είναι η μόνη σειρά που έχω τερματίσει δεν ξέρω πόσες φορές και έχω το platinum σε κάθε δυνατή πλατφόρμα (PC, PS3/4, Xbox 360) με αρχή το Mafia 2 στο PC το 2010. :up:

 

Το Remake είναι πραγματικό κόσμημα και έπρεπε να υπάρξει γιατι η ιστορία του είναι υπέροχη και δυστυχώς, το PS2 παιχνίδι είναι μόνο για τη συλλογή - προσωπικά παίζω παλιά παιχνίδια τύπου GTA Vice City, αλλά το Mafia δεν θα μπορούσα να το παίξω, μου φτάνει που έχω στη συλλογή.

 

Το Mafia 2 Remaster είναι Ό,ΤΙ χειρότερο έχει υπάρξει στη σφαίρα των remaster και είναι κρίμα να βρίσκεται στη συλλογή σε τέτοια κατάσταση. Για όσους έχουν Xbox, η καλύτερη έκδοση για να το παίξετε είναι η έκδοση του 360 που υπάρχει ακόμα και παίζει σε εκπτώσεις (στα 7€ μεν, αλλά..) ενώ στο PC έκαναν την έκπληξη και το έδωσαν δωρεάν σε μας με την Classic έκδοση.

 

Τέλος, το Mafia 3 σίγουρα δεν ήταν αυτό που προσωπικά περίμενα αλλά αν κάποιος το συνηθίσει από άποψη ιστορίας & gameplay, το μόνο μελανό του σημείο είναι οι επαναλαμβανόμενες αποστολές για να ξεκλειδώσετε τις βασικές. Αν, όμως, πάρει κάποιος όλες τις βασικές, από άποψη ιστορίας, μ'άρεσε περισσότερο και από το GTA V. Ειδικά η μουσική επένδυση που είχε κατά τη διάρκειά τους. Proud owner της συλλεκτικής που έχει και τα βινύλια μέσα. :up:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσατε το Mafia franchise, να πω ότι είμαι hardcore fan και είναι η μόνη σειρά που έχω τερματίσει δεν ξέρω πόσες φορές και έχω το platinum σε κάθε δυνατή πλατφόρμα (PC, PS3/4, Xbox 360) με αρχή το Mafia 2 στο PC το 2010. :up:

 

Το Remake είναι πραγματικό κόσμημα και έπρεπε να υπάρξει γιατι η ιστορία του είναι υπέροχη και δυστυχώς, το PS2 παιχνίδι είναι μόνο για τη συλλογή - προσωπικά παίζω παλιά παιχνίδια τύπου GTA Vice City, αλλά το Mafia δεν θα μπορούσα να το παίξω, μου φτάνει που έχω στη συλλογή.

 

Το Mafia 2 Remaster είναι Ό,ΤΙ χειρότερο έχει υπάρξει στη σφαίρα των remaster και είναι κρίμα να βρίσκεται στη συλλογή σε τέτοια κατάσταση. Για όσους έχουν Xbox, η καλύτερη έκδοση για να το παίξετε είναι η έκδοση του 360 που υπάρχει ακόμα και παίζει σε εκπτώσεις (στα 7€ μεν, αλλά..) ενώ στο PC έκαναν την έκπληξη και το έδωσαν δωρεάν σε μας με την Classic έκδοση.

 

Τέλος, το Mafia 3 σίγουρα δεν ήταν αυτό που προσωπικά περίμενα αλλά αν κάποιος το συνηθίσει από άποψη ιστορίας & gameplay, το μόνο μελανό του σημείο είναι οι επαναλαμβανόμενες αποστολές για να ξεκλειδώσετε τις βασικές. Αν, όμως, πάρει κάποιος όλες τις βασικές, από άποψη ιστορίας, μ'άρεσε περισσότερο και από το GTA V. Ειδικά η μουσική επένδυση που είχε κατά τη διάρκειά τους. Proud owner της συλλεκτικής που έχει και τα βινύλια μέσα. :up:

 

Πραγματικο επος το 1 το 2 ετοιμαζομαι για το remaster μολις τελειωσω το 1 το ειχα παιξει πριν πολλα χρονια και δεν φαινοταν καθολου οτι βγηκε το 2010. Για το 3 δεν γνωριζω τιποτα μονο οτι ειχε θεματα με το performance που τα διορθωσαν μετα απο πολλα patches.

 

Ακομα δεν μπορω να πιστεψω τι δουλεια εριξαν στο Mafia 1

2021-02-28-11-32-01.png

2021-02-28-11-31-02.png

2021-02-28-11-17-03.png

2-127.png

2-128.png

2-146.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...