Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλασσικός millenial gamer, βασιλικότερος του βασιλέως.

 

"Αν δεν έχει 400 εφ πι εθ και έκθι κάππα ανάλυθη, δεν θπαταλάω τον χρόνο μου"....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικός millenial gamer, βασιλικότερος του βασιλέως.

 

"Αν δεν έχει 400 εφ πι εθ και έκθι κάππα ανάλυθη, δεν θπαταλάω τον χρόνο μου"....

Disclaimer: Ξέρω πωςαναφέρεσαι στον King.

 

Εν τω μεταξύ, ξέρεις πως και εμεις είμαστε millenials, έτσι;

Εσυ εισαι 100%. Εγω είμαι στα ορια. Σε αλλες λίστες με βλεπω μεσα, σε άλλες είμαι gen x.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο φίλτατος King, μιας και ειναι μικρούλης (2009 γαρ) λογίζεται ως Gen Z.

Μικρέ μου φίλε δεν το λεω αρνητικά. Μακάρι να είχα τα χρονια σου και να ατενιζα την ζωη που απλώνεται μπροστά.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σκετη αποτυχία!! Δεν γινεται να αγοραζεις ενα παιχνιδι και αυτο απλά να μην τρεχει!! Το προβλημα ειναι οτι δεν ειναι ετσι οι προορισμοι των φακέλων και οι μετονομασιες που κανω απλα δε λειτουργουν!! Δεν κατεβαζει επιπλεον 1,5 γκιγκα απλα λεει οτι πατσαρει και να το ανοιξω , πέφτοντας σε λούπα! Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

King, "unplayable" είναι ρευστή έννοια. Ανάλογα τις αντοχες και τις "παραστάσεις" του παίκτη.

Αν σκεφτείς πως τωρα παιζω το Chamber of Secrets στο PS2 και το Test Drive Unlimited 2 στο PS3... πιστεύω θα την παλέψω.

Βρε θα την παλέψεις αλλά τα 22fps βαράνε πολύ άσχημα σε τέτοιο παιχνίδι γιατί έχει γρήγορο gameplay. Δοκίμασε το γιατί σίγουρα αξίζει σαν ιστορία και έχει ωραίους μηχανισμούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Disclaimer: Ξέρω πωςαναφέρεσαι στον King.

 

 

 

Εν τω μεταξύ, ξέρεις πως και εμεις είμαστε millenials, έτσι;

 

Εσυ εισαι 100%. Εγω είμαι στα ορια. Σε αλλες λίστες με βλεπω μεσα, σε άλλες είμαι gen x.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο φίλτατος King, μιας και ειναι μικρούλης (2009 γαρ) λογίζεται ως Gen Z.

Μικρέ μου φίλε δεν το λεω αρνητικά. Μακάρι να είχα τα χρονια σου και να ατενιζα την ζωη που απλώνεται μπροστά.

Του 1990 είμαι πάω για τα 31 αδερφέ με κρυφτό και κυνηγητό μεγάλωσα μαζί με snes και n64 Internet ήρθε το 2007 εδώ που μενω. Δεν πιστεύω να με είχες για τόσο μικρό επειδή έχω το 2009 στο username λογικά θα είχες δει την ημερομηνία εγγραφής εδώ. Το 2009 δεν ξέρω πως προέκυψε και σκέψου ότι τον λογαριασμό τον έκανα το 2007. Απλά στα 27 μου αξιοθηκα να πάρω καλό σύστημα το ps3 το ευχαριστήθηκα από 2009 μέχρι το 2015 ακόμα το έχω μαζί με πολλά παιχνίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκετη αποτυχία!! Δεν γινεται να αγοραζεις ενα παιχνιδι και αυτο απλά να μην τρεχει!! Το προβλημα ειναι οτι δεν ειναι ετσι οι προορισμοι των φακέλων και οι μετονομασιες που κανω απλα δε λειτουργουν!! Δεν κατεβαζει επιπλεον 1,5 γκιγκα απλα λεει οτι πατσαρει και να το ανοιξω , πέφτοντας σε λούπα!
Ένα τελευταίο να δοκιμάσεις. Κάνε τον φάκελο όπως ήταν στην αρχή.

Κατέβασε το παρακάτω dll

http://www.mediafire.com/file/f9l2ghoe7ddj1qj/Disrupt_b64.dll/file

 

Και περνα το μέσα στο φάκελο bin του παιχνιδιού όπως είναι. Κάνε overwrite αν χρειαστεί. Ελπίζω να παίξει με αυτό.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, ξέρεις πως και εμεις είμαστε millenials, έτσι;

Εσυ εισαι 100%. Εγω είμαι στα ορια. Σε αλλες λίστες με βλεπω μεσα, σε άλλες είμαι gen x.

 

Δεν ξέρω πως πανε αυτά. Αυτό που ξέρω είναι ότι υπάρχουν οι σοβαροί που κοιτάνε το παιχνίδι, και οι μπέμπηδες που δεν τους αρέσει το gaming και κοιτάνε την απόδοση. Φαντάσου να μην παίζαμε παιχνίδια γιατί έχουν χαμηλά frame rate. Δεν θα είχαμε Mortal Kombat, Metal Gear, Zelda. Τέλος πάντων, μην αρχίσω.

 

Απλά ο χαρακτηρισμός μπέμπηδες απαγορεύεται από τους ΟΠΧ.

 

Μικρέ μου φίλε δεν το λεω αρνητικά. Μακάρι να είχα τα χρονια σου και να ατενιζα την ζωη που απλώνεται μπροστά.

 

Πιάνω και τα δύο γόνατα και η καρδιά μου χάνει έναν χτύπο όταν είναι να σηκωθώ από το κρεβάτι κάθε πρωί. Γρηγοτέρα και με περισσότερη όρεξη σηκώνεται ο παππούς μου. Γιατί είμαι λογιστής και γιατί ο παππούς μου είναι νεκρός.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως πανε αυτά. Αυτό που ξέρω είναι ότι υπάρχουν οι σοβαροί που κοιτάνε το παιχνίδι, και οι μπέμπηδες που δεν τους αρέσει το gaming και κοιτάνε την απόδοση. Φαντάσου να μην παίζαμε παιχνίδια γιατί έχουν χαμηλά frame rate. Δεν θα είχαμε Mortal Kombat, Metal Gear, Zelda. Τέλος πάντων, μην αρχίσω.

 

 

 

Απλά ο χαρακτηρισμός μπέμπηδες απαγορεύεται από τους ΟΠΧ.

 

 

 

 

 

 

 

Πιάνω και τα δύο γόνατα και η καρδιά μου χάνει έναν χτύπο όταν είναι να σηκωθώ από το κρεβάτι κάθε πρωί. Γρηγοτέρα και με περισσότερη όρεξη σηκώνεται ο παππούς μου. Γιατί είμαι λογιστής και γιατί ο παππούς μου είναι νεκρός.

Πίστεψε με απολαμβάνω κάθε δευτερόλεπτο κάθε παιχνιδιού που παίζω πολύ περισσότερο από τον καθένα ίσως είμαι ένας από τους πιο σοβαρούς gamers εκεί έξω μιας και ασχολούμαι αποκλειστικά με single player για την ιστορία και αποφεύγω τα χαζοonline. Και για την ιστορία του πρωταρχικά και για το gameplay του και τρίτον για τα γραφικά fps. Έχω παίξει άπειρα παιχνίδια με 20fps χωρίς θέμα. Απλά το watch dogs επειδή είναι γρήγορο μπορεί να φέρει ζαλάδα σε λίγα fps. Δεν μιλάμε για 30 αλλά για 22 για την ιστορία τερμάτισα gta 5 σε laptop με 27fps μόνιμα πριν 4 χρόνια με hdmi σε 55αρα τηλεόραση. Δεν είναι ανάγκη να μιλάς προσβλητικά για άτομα που δεν ξέρεις καθόλου αλλά λέω δεν βαριέσαι καλή καρδιά να έχουμε δεν θα χωρίσουμε τίποτα έγω έχω σταματήσει να μιλάω προσβλητικά και υποτιμητικά εκτός αν το τερματίσει ο άλλος που σε εκείνη την περίπτωση το πάω σε αγνοηση και τέλος. Στο συγκεκριμένο θέμα έχω γράψει πάνω από 50 κριτικές για παιχνίδια που έχω τελειώσει. Λογικά δεν έχεις διαβάσει καμία γιατί θα έβλεπες πως μιλάω για την ιστορία κάθε παιχνιδιού. Εκτός αν το επικό tsioque είχε 400fps το οποίο είχε 30 cap και κάποια άλλα επίσης 30. Το forum έχει εριμωσει δυστυχώς σε κάθε θέμα όλοι μαλώνουν και κάνουν κόντρα ποιος θα προσβάλλει τον άλλο πιο πολύ όπως προσπαθείς να κάνεις εδώ και 3 ποστ χωρίς λόγο. Κρίμα είναι να γίνει το ίδιο και εδώ που είναι ένας χώρος για λάτρεις των παιχνιδιών. Ήδη είμαστε 3 4 άτομα εδώ όπως είμαστε και 3 4 και στο θέμα ταινιών. Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Βρε θα την παλέψεις αλλά τα 22fps βαράνε πολύ άσχημα σε τέτοιο παιχνίδι γιατί έχει γρήγορο gameplay. Δοκίμασε το γιατί σίγουρα αξίζει σαν ιστορία και έχει ωραίους μηχανισμούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Του 1990 είμαι πάω για τα 31 αδερφέ με κρυφτό και κυνηγητό μεγάλωσα μαζί με snes και n64 Internet ήρθε το 2007 εδώ που μενω. Δεν πιστεύω να με είχες για τόσο μικρό επειδή έχω το 2009 στο username λογικά θα είχες δει την ημερομηνία εγγραφής εδώ. Το 2009 δεν ξέρω πως προέκυψε και σκέψου ότι τον λογαριασμό τον έκανα το 2007. Απλά στα 27 μου αξιοθηκα να πάρω καλό σύστημα το ps3 το ευχαριστήθηκα από 2009 μέχρι το 2015 ακόμα το έχω μαζί με πολλά παιχνίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα τελευταίο να δοκιμάσεις. Κάνε τον φάκελο όπως ήταν στην αρχή.

Κατέβασε το παρακάτω dll

http://www.mediafire.com/file/f9l2ghoe7ddj1qj/Disrupt_b64.dll/file

 

Και περνα το μέσα στο φάκελο bin του παιχνιδιού όπως είναι. Κάνε overwrite αν χρειαστεί. Ελπίζω να παίξει με αυτό.

 

Μολις τα εγκατέστησα πάλι απ'την αρχη, θα κανω αυτο που λες και αν δεν πιασει , θα εγκαταστησω παλι το uplay αλλάζοντας ονομασία στο destination folder βάζοντας αυτά που πρέπει μετά να αλλαχθούν.

Ίσως να φταίει και το 2-step verification που δεν έχω κάνει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις τα εγκατέστησα πάλι απ'την αρχη, θα κανω αυτο που λες και αν δεν πιασει , θα εγκαταστησω παλι το uplay αλλάζοντας ονομασία στο destination folder βάζοντας αυτά που πρέπει μετά να αλλαχθούν.
Βάλε μόνο το dll εκεί που σε είπα στον φάκελο bin. Και τρέξε το παιχνίδι.
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με απολαμβάνω κάθε δευτερόλεπτο κάθε παιχνιδιού που παίζω πολύ περισσότερο από τον καθένα ίσως είμαι ένας από τους πιο σοβαρούς gamers εκεί έξω μιας και ασχολούμαι αποκλειστικά με single player για την ιστορία και αποφεύγω τα χαζοonline..

 

Ώχου, καλά. Δεν μπορώ να ακούω για fps, απλά. Άσχετα αν είσαι προλετάριος σαν και άλλους ή γαιοκτήμονας που μας έχεις πει πως είσαι, αν έχεις παίξει MK1 1992 με mid 20 fps τότε δεν μπορείς να γκρινιάζεις σήμερα. Δεν μπορώ να το θέσω καλύτερα. Thumbs up για τα single player.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ώχου, καλά. Δεν μπορώ να ακούω για fps, απλά. Άσχετα αν είσαι προλετάριος σαν και άλλους ή γαιοκτήμονας που μας έχεις πει πως είσαι, αν έχεις παίξει MK1 1992 με mid 20 fps τότε δεν μπορείς να γκρινιάζεις σήμερα. Δεν μπορώ να το θέσω καλύτερα. Thumbs up για τα single player.

 

Με 20fps έχω παίξει smurfs robocop στο snes και mortal combat 1 σε φίλο που είχε Sega. Ο φίλος ρώτησε συγκεκριμένο πράγμα. Το watch dogs έχει γρήγορο pace οπότε ίσως του κακοφανουν τα 22 στο ps3. Έχω παίξει πολλά παιχνίδια στο ps3 και μόνο 2 δεν κατάφερα να τελειώσω. Vanquish και watch dogs λόγω θεμάτων που είχαν. Επίσης δεν έχει καμία σχέση τι δουλειά κάνει ο καθένας εδώ μέσα. Σε αυτό το θέμα είμαστε γιατί αγαπάμε τα παιχνίδια ούτε σε ξέρω ούτε με ξέρεις προσωπικά. Προτείνουμε παιχνίδια που παίζουμε που μπορεί να μην ξέρουν άλλοι και να πάρουν ιδέες η βοηθάμε όπως μπορούμε σε τυχών προβλήματα. Διάβασε κάποια review που έχω κάνει πιο πάνω και θα δεις πως γράφω για ότι παίζω. Δεν χρειάζονται προσβολές εγώ και εσύ θα διαβάσουμε τα μηνύματα μας στο θέμα αντε και 2 3 ακόμα. Ας κρατήσουμε ένα καλό επίπεδο με προτάσεις και βοήθειες προς αλλα μέλη. Με online ασχολήθηκα για 3 μήνες πριν 12 χρόνια. Από τότε είμαι αποκλειστικά του καλού και ποιοτικού single player κάθε λογής και δεν έχω πρόβλημα να παίξω και παιχνίδι του 2000 εφόσον έχει να μου προσφέρει μια δυνατή ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μόνο το dll εκεί που σε είπα στον φάκελο bin. Και τρέξε το παιχνίδι.

 

Είσαι παικταράς!! Λειτούργησε! Σε ευχαριστώ που βοηθάς!!

 

Θα βαλω το mod και θα το παιξω αργότερα , πάω να παίξω valorant. Είμαι λάτρης τόσο των single player όσο και των fps όπως καταλάβατε...με βάση όλων εννοείται το counter-strike, που το ξεκίνησα τον μακρινό Οκτώβρη του 2002.

Για skyrim δεν εχω αποφασίσει ακόμα πιο mod θα του περάσω.

ΥΓ Δεν περιμένα να θεωρούμαι millenial, όντας γεννημένος το 1992.

 

 

-------------------------------

Το μονο κακό με το watch dogs είναι πως μου βγάζει λάθος τις οδηγίες των κουμπιών του παιχνιδιού σε άλλη γλώσσα πληκτρολογιού με αποτέλεσμα να μαντεύω τι πρέπει να πατήσω. Επίσης δε μπορώ να δω τι διαφορά του πριν και μετά του mod για να μπορώ να συγκρίνω.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είσαι παικταράς!! Λειτούργησε! Σε ευχαριστώ που βοηθάς!!

 

 

 

Θα βαλω το mod και θα το παιξω αργότερα , πάω να παίξω valorant. Είμαι λάτρης τόσο των single player όσο και των fps όπως καταλάβατε...με βάση όλων εννοείται το counter-strike, που το ξεκίνησα τον μακρινό Οκτώβρη του 2002.

 

Για skyrim δεν εχω αποφασίσει ακόμα πιο mod θα του περάσω.

 

ΥΓ Δεν περιμένα να θεωρούμαι millenial, όντας γεννημένος το 1992.

 

Τίποτα φίλε μου χάρηκα που βοήθησα εύχομαι να το ευχαριστηθείς είμαι σίγουρος ότι θα το απολαύσεις και εννοειται να βάλεις και το mod. Counterstrike ξεκίνησα και εγώ 2002 παίζοντας αποκλειστικά lan με φιλαράκια σε ίντερνετ καφέ μετά το σχολείο. Ρίχναμε το γέλιο και γουστάραμε φουλ. Για skyrim βάλε όποιο σου αρέσει πιο πολύ στο μάτι εφόσον θέλεις μόνο για γραφικά δείχνουν εικόνες στο nexus mod. Του 1990 είμαι εγώ οπότε μαζί είμαστε. Προλάβαμε καλά χρόνια που παίζαμε όλη μέρα έξω μπάλα ποδήλατο κρυφτό κτλ και παίζαμε και καμιά ώρα και video games με φίλους. Τώρα ούτε κάλαντα δεν βγαίνουν. Τωρα με την καραντίνα με τις ταινίες σειρές παιχνίδια περνάει η ώρα ευχάριστα. Εννοείται ότι παίζει και καθημερινή γυμναστική και τρέξιμο για φυσική κατάσταση.

 

Edit:

Για τα κουμπιά στα βγάζει έτσι γιατί άνοιξες το παιχνίδι με ελληνικα. Κλείσε το βάλε αγγλικά στο πληκτρολόγιο και άνοιξε το. Θα στα βγάζει σωστά. Για το mod με scroll lock μπορείς να δεις πριν και μετά. Η διαφορά είναι τεράστια.

 

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, στα αγγλικά δούλεψε. Το σκρολ λοκ δε μπορω να καταλάβω αν δουλεύει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε King, σε πειραζω ρε αδελφε :)

 

Και αυτό μου αρεσει σε εσενα. Εισαι ακομπλεξάριστος και "απονηρευτος" με τα πειραγματα. Παντα την πατας ομως ποτε δεν στραβωνεις.

Ειναι αρετη αυτο και τωρα δεν κανω πλακα. Εννοω αυτα που γραφω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω πως πανε αυτά. Αυτό που ξέρω είναι ότι υπάρχουν οι σοβαροί που κοιτάνε το παιχνίδι, και οι μπέμπηδες που δεν τους αρέσει το gaming και κοιτάνε την απόδοση. Φαντάσου να μην παίζαμε παιχνίδια γιατί έχουν χαμηλά frame rate. Δεν θα είχαμε Mortal Kombat, Metal Gear, Zelda. Τέλος πάντων, μην αρχίσω.

 

Απλά ο χαρακτηρισμός μπέμπηδες απαγορεύεται από τους ΟΠΧ.

 

 

 

Πιάνω και τα δύο γόνατα και η καρδιά μου χάνει έναν χτύπο όταν είναι να σηκωθώ από το κρεβάτι κάθε πρωί. Γρηγοτέρα και με περισσότερη όρεξη σηκώνεται ο παππούς μου. Γιατί είμαι λογιστής και γιατί ο παππούς μου είναι νεκρός.

 

Χαθήκαμε πάλι. Ειναι και η χρονια τραγικη.

Καλο 2021 μπας και κανονισουμε μια συνάντηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ώχου, καλά. Δεν μπορώ να ακούω για fps, απλά. Άσχετα αν είσαι προλετάριος σαν και άλλους ή γαιοκτήμονας που μας έχεις πει πως είσαι, αν έχεις παίξει MK1 1992 με mid 20 fps τότε δεν μπορείς να γκρινιάζεις σήμερα. Δεν μπορώ να το θέσω καλύτερα. Thumbs up για τα single player.

 

:')

 

υγ: Love him or hate him, σίγουρα παντως ο King ειναι οντως καλοκαρδος και εχει μια θετικη αυρα.

Για γαιοκτημονας, that is.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

--------

edit:

 

Ανέφερες πιο πανω για ΟΠΧ και με επιασε το ίδιο σύγκρυο που με πιάνει καθε φορά που ακουω να τεσταρονται οι πολεμικες σειρηνες στη Αθηνα.

Αμαν impreza_sti εσυ μου ηρθες στο μυαλό. Εσυ και η τυρρανικη σου μποτα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, στα αγγλικά δούλεψε. Το σκρολ λοκ δε μπορω να καταλάβω αν δουλεύει.

 

Το scroll lock ειναι το κουμπι το μεσαιο πανω απο τα 9 κουμπια διπλα απο το F12 στο πληκτρολογιο. Για να δεις αν σου δουλεψε το reshade θα πρεπει μολις ανοιγεις το παιχνιδι πανω αριστερα να σε βγαζει το reshade που φορτωνει. Αν δεν στο βγαζει σημαινει οτι κατι δεν μπηκε καλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε King, σε πειραζω ρε αδελφε :)

 

Και αυτό μου αρεσει σε εσενα. Εισαι ακομπλεξάριστος και "απονηρευτος" με τα πειραγματα. Παντα την πατας ομως ποτε δεν στραβωνεις.

Ειναι αρετη αυτο και τωρα δεν κανω πλακα. Εννοω αυτα που γραφω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χαθήκαμε πάλι. Ειναι και η χρονια τραγικη.

Καλο 2021 μπας και κανονισουμε μια συνάντηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

:')

 

υγ: Love him or hate him, σίγουρα παντως ο King ειναι οντως καλοκαρδος και εχει μια θετικη αυρα.

Για γαιοκτημονας, that is.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

--------

edit:

 

Ανέφερες πιο πανω για ΟΠΧ και με επιασε το ίδιο σύγκρυο που με πιάνει καθε φορά που ακουω να τεσταρονται οι πολεμικες σειρηνες στη Αθηνα.

Αμαν impreza_sti εσυ μου ηρθες στο μυαλό. Εσυ και η τυρρανικη σου μποτα.

 

Ολα καλα φιλε μου να σκεφτεις οτι οταν ανεφερες για το 2009 σκεφτηκα απο μεσα μου αν παλιοτερα σε ειχα γραψει για την ηλικια μου η οχι γιατι δεν ειναι κακο να σκεφτει καποιος οτι ειμαι του 2009 απο το username. Για τα υπολοιπα παντα προσπαθω να ειμαι ντομπρος δεν εχω μαθει στις πονηριες ειμαι και απο χωριο παντα με το σταυρο στο χερι οποτε ετσι ειμαι και ως ανθρωπος. Και μεχρι πριν 1-2 χρονια οταν εβλεπα οτι ο αλλος μου την ελεγε ειδικα χοντρα χωνομουν και εγω μεχρι που εφευγε ban αλλα οσο μεγαλωνουμε καταλαβαινω οτι δεν εχουν κανενα νοημα τετοιες κοντρες τσαμπα χαλαμε την καρδια μας. Εξαλλου εδω μεσα ειμαστε για καποιο λογο. Μπαινω σε διαφορα θεματα και παντου βλεπω κοντρες και σε προσωπικο επιπεδο και σκεφτομαι οτι τα εκανα και εγω και με θλιβει. Τις εταιριες αποκλειστικα θα επρεπε να κραζουμε οταν κατι κανουν λαθος και οχι να περνουμε το μερος σαν οπαδοι. Οποτε για αυτο προσπαθω τουλαχιστον τα θεματα με τα παιχνιδια/ταινιες/σειρες που γραφω συστηματικα να μην γινουν το ιδιο με τα θεματα με τις κοντρες και εξαφανιστουν και αυτα τα λιγα ατομα που τα διαβαζουν. Γιορτινες μερες εχουμε και παρολο τον covid δεν χρειαζονται κοντρες μια παρεα ειμαστε ολοι εδω μεσα και ως ετσι θα πρεπει να συζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

Το scroll lock ειναι το κουμπι το μεσαιο πανω απο τα 9 κουμπια διπλα απο το F12 στο πληκτρολογιο. Για να δεις αν σου δουλεψε το reshade θα πρεπει μολις ανοιγεις το παιχνιδι πανω αριστερα να σε βγαζει το reshade που φορτωνει. Αν δεν στο βγαζει σημαινει οτι κατι δεν μπηκε καλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ολα καλα φιλε μου να σκεφτεις οτι οταν ανεφερες για το 2009 σκεφτηκα απο μεσα μου αν παλιοτερα σε ειχα γραψει για την ηλικια μου η οχι γιατι δεν ειναι κακο να σκεφτει καποιος οτι ειμαι του 2009 απο το username. Για τα υπολοιπα παντα προσπαθω να ειμαι ντομπρος δεν εχω μαθει στις πονηριες ειμαι και απο χωριο παντα με το σταυρο στο χερι οποτε ετσι ειμαι και ως ανθρωπος. Και μεχρι πριν 1-2 χρονια οταν εβλεπα οτι ο αλλος μου την ελεγε ειδικα χοντρα χωνομουν και εγω μεχρι που εφευγε ban αλλα οσο μεγαλωνουμε καταλαβαινω οτι δεν εχουν κανενα νοημα τετοιες κοντρες τσαμπα χαλαμε την καρδια μας. Εξαλλου εδω μεσα ειμαστε για καποιο λογο. Μπαινω σε διαφορα θεματα και παντου βλεπω κοντρες και σε προσωπικο επιπεδο και σκεφτομαι οτι τα εκανα και εγω και με θλιβει. Τις εταιριες αποκλειστικα θα επρεπε να κραζουμε οταν κατι κανουν λαθος και οχι να περνουμε το μερος σαν οπαδοι. Οποτε για αυτο προσπαθω τουλαχιστον τα θεματα με τα παιχνιδια/ταινιες/σειρες που γραφω συστηματικα να μην γινουν το ιδιο με τα θεματα με τις κοντρες και εξαφανιστουν και αυτα τα λιγα ατομα που τα διαβαζουν. Γιορτινες μερες εχουμε και παρολο τον covid δεν χρειαζονται κοντρες μια παρεα ειμαστε ολοι εδω μεσα και ως ετσι θα πρεπει να συζηταμε.

 

Το βγάζει από την αρχή το reshade , απλά πατώντας το σκρολ λοκ δε βλέπω μετά να με ειδοποιεί για κάποια επικείμενη αλλαγή στα γραφικά . Δε πειράζει η ουσία είναι πως τα πετύχαμε όλα!!

Θα ψάξω μοντακι και για skyrim.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει από την αρχή το reshade , απλά πατώντας το σκρολ λοκ δε βλέπω μετά να με ειδοποιεί για κάποια επικείμενη αλλαγή στα γραφικά . Δε πειράζει η ουσία είναι πως τα πετύχαμε όλα!!

Θα ψάξω μοντακι και για skyrim.

 

Εφοσον βλεπεις διαφορα στα γραφικα εισαι κομπλε. Αλλαζει παρα πολυ ολη η εικονα. Οταν πας scroll lock δεν σε γραφει οτι εκλεισε το reshade. Αν βλεπεις διαφορα στην εικονα οταν το πατας μεταξυ vanilla-reshade εισαι κομπλε και μπηκε σωστα. Για τα κουμπια παντα να μπαινεις στο παιχνιδι εχοντας ελληνικα στο πληκτρολογιο. Για το skyrim δες στο nexus mod και βαλε οποιο σου αρεσει εχει παρα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον βλεπεις διαφορα στα γραφικα εισαι κομπλε. Αλλαζει παρα πολυ ολη η εικονα. Οταν πας scroll lock δεν σε γραφει οτι εκλεισε το reshade. Αν βλεπεις διαφορα στην εικονα οταν το πατας μεταξυ vanilla-reshade εισαι κομπλε και μπηκε σωστα. Για τα κουμπια παντα να μπαινεις στο παιχνιδι εχοντας ελληνικα στο πληκτρολογιο. Για το skyrim δες στο nexus mod και βαλε οποιο σου αρεσει εχει παρα πολλα.

 

Έχοντας αγγλικά ήθελες να πεις στο πληκτρολόγιο κατάλαβα, τα modes για βελτίωση γραφικών σε παλιότερα παιχνίδια πραγματικά τα απογειώνουν περισσότερο από ότι ήδη είναι .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας αγγλικά ήθελες να πεις στο πληκτρολόγιο κατάλαβα, τα modes για βελτίωση γραφικών σε παλιότερα παιχνίδια πραγματικά τα απογειώνουν περισσότερο από ότι ήδη είναι .

 

Ναι αγγλικα μπερδευτηκα. Την πατησα κανα 2 φορες με ελληνικα και λεω γιατι τα βγαζει ετσι. Τα ειχα μαθει απο εξω ομως τα κουμπια οποτε γλιτωσα κανα 2 restart. Το watchdogs στεκεται παρα πολυ καλα σημερα και σε γραφικα και σε gameplay. Αν εχεις το reshade οταν βρεχει θα εκπλαγεις με τον δρομο το πως δειχνει. Εφοσον εχεις παιξει και το 2 θα δεις και καποιους γνωριμους χαρακτηρες νομιζω πρεπει να εμφανιζεται ο T-Bone και ο Jordi στο 2 σιγουρα. Για τον Aiden δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Το scroll lock ειναι το κουμπι το μεσαιο πανω απο τα 9 κουμπια διπλα απο το F12 στο πληκτρολογιο. Για να δεις αν σου δουλεψε το reshade θα πρεπει μολις ανοιγεις το παιχνιδι πανω αριστερα να σε βγαζει το reshade που φορτωνει. Αν δεν στο βγαζει σημαινει οτι κατι δεν μπηκε καλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ολα καλα φιλε μου να σκεφτεις οτι οταν ανεφερες για το 2009 σκεφτηκα απο μεσα μου αν παλιοτερα σε ειχα γραψει για την ηλικια μου η οχι γιατι δεν ειναι κακο να σκεφτει καποιος οτι ειμαι του 2009 απο το username. Για τα υπολοιπα παντα προσπαθω να ειμαι ντομπρος δεν εχω μαθει στις πονηριες ειμαι και απο χωριο παντα με το σταυρο στο χερι οποτε ετσι ειμαι και ως ανθρωπος. Και μεχρι πριν 1-2 χρονια οταν εβλεπα οτι ο αλλος μου την ελεγε ειδικα χοντρα χωνομουν και εγω μεχρι που εφευγε ban αλλα οσο μεγαλωνουμε καταλαβαινω οτι δεν εχουν κανενα νοημα τετοιες κοντρες τσαμπα χαλαμε την καρδια μας. Εξαλλου εδω μεσα ειμαστε για καποιο λογο. Μπαινω σε διαφορα θεματα και παντου βλεπω κοντρες και σε προσωπικο επιπεδο και σκεφτομαι οτι τα εκανα και εγω και με θλιβει. Τις εταιριες αποκλειστικα θα επρεπε να κραζουμε οταν κατι κανουν λαθος και οχι να περνουμε το μερος σαν οπαδοι. Οποτε για αυτο προσπαθω τουλαχιστον τα θεματα με τα παιχνιδια/ταινιες/σειρες που γραφω συστηματικα να μην γινουν το ιδιο με τα θεματα με τις κοντρες και εξαφανιστουν και αυτα τα λιγα ατομα που τα διαβαζουν. Γιορτινες μερες εχουμε και παρολο τον covid δεν χρειαζονται κοντρες μια παρεα ειμαστε ολοι εδω μεσα και ως ετσι θα πρεπει να συζηταμε.

 

Θυμάμαι και εγω τσακωμούς εδω... Οχι με εσενα. Με αλλους.

Σαν παιδακια κάναμε. Εγω ήμουν με την στρατια του Symbian :p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

The Darkness II

The-Darkness-II-review-feature.jpg

 

https://store.steampowered.com/app/67370/The_Darkness_II/

 

Ακομα ενα μικρο εργο τεχνης απο αυτα που καταλαβαινεις απο την πρωτη στιγμη οτι οι δημιουργοι του ειχαν μερακι οταν το εφτιαχναν για αυτο και θα συναντησουμε τοσο συναισθημα τρομερους χαρακτηρες μια ιστορια απο αυτες που δεν βγαινουν πια και ιδιαιτερα ευφανταστους τροπους να σκοτωσουμε τους αντιπαλους μας στο gameplay του. Να πω οτι δεν εχω παιξει το πρωτο παιχνιδι αλλα οταν ξεκινησα το 2 ειδα μια μικρη συνοψη απο το πρωτο(την εχουν βαλει οι developers μολις ξεκιναμε το campaign) και με εβαλε κανονικα στο κλιμα ξεροντας περιπου τι εγινε. Η ιστορια μας εχει να κανει με τον Jackie τον οποιο τον εχει κανει possessed το πραγματικο σκοταδι το πραγματικο κακο. Στην συνοψη βλεπουμε οτι εχει χασει την κοπελα του Jenny η οποια εχει δολοφονηθει και εχει μπορεσει να δαμασει το κακο που κυλαει στο αιμα του. Μια εισβολη ομως θα κανει το κακο να αφυπνιστει απο μεσα του και θα αρχισει ο κακος χαμος προσπαθωντας μαζι με τη συμμορια του να βρει ποιος πραγματικα κρυβεται απο πισω. Η ιστορια παιζει με τον βασικο πρωταγωνιστη οπως και με τον θεατη μιας και παραλληλα τον δειχνει να βρισκεται σε ενα ασυλο για τρελους με τους χαρακτηρες απο την βασικη ιστορια να ειναι γιατροι/τρελοι. Τι πραγματικα συμβαινει ομως? Η ιστορια ειναι αρκετα mindf@ck και μια πραγματικη εσωτερικη παλη του χαρακτηρα μας με το κακο αλλα και στο τι πραγματικα συμβαινει. Ελπιζω να βγαλουν και τριτο παιχνιδι με συνεχεια απο το τελος του δευτερου. Μετα την βασικη ιστορια μας εχουμε και το vendetta campaign που εχουμε καποιους χαρακτηρες που βοηθησαν στην διαρκεια της βασικης ιστοριας και θα καλυψει καποια κενα. Το gameplay ειναι linear σε πρωτου προσωπου στυλ και εκτος απο τα οπλα που εχουμε στην κατοχη μας υπαρχει και το κακο με τα 2 τεραστια πλοκαμια με δαγκανες να σφαζουν κυριολεκτικα τους εχθρους. Αρκετο gore και εξυπνα skills που θα μας βοηθησουν να προχωρησουμε στις εξοντωση της brotherhood και να δουμε τι πραγματικα συμβαινει. Τα γραφικα ειναι στυλ borderlands και μου αρεσαν αρκετα εχουν μια ιδιαιτεροτητα που δεν νομιζω ποτε να χασουν την ομορφια τους. Χρησιμοποιησα και εδω το flaweless widescreen για σωστο ultrawide support. Overall ενα παιχνιδι must για ολους που δεν δειχνει τα χρονια του στον τεχνικο τομεα και προσφερει μια αρκετα δυνατη ιστορια που θα συναρπασει τον καθε παικτη που αγαπαει ενα καλο και ισορροπημενο campaign. 9/10

 

Παρακατω φωτογραφιες που εβγαλα να παρετε μια ιδεα για τον κοσμο και το gameplay του παιχνιδιου

https://postimg.cc/gallery/HHM1V48/9494f7d7

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Το far cry 4 είναι απλά παιχνιδάρα . Απολαυστικότατο το χόρτασα πριν δύο χρόνια που το είχα αγοράσει για το ps4 pro, μου αρέσει πάρα πολύ που μπορείς να τα παίζεις όλα σε stealth mode... το τερμάτισα φυσικά. Μόνο 2-3 side quests μου έχουν μείνει τα οποία θα τα κάνω κάποια στιγμή. Far cry 5 έχει αγοραστεί και αυτό στο ps4 pro αλλά το έχω προχωρήσει πολύ λίγο μέχρι στιγμής. Για να κλείσω το θέμα , επίσης έχω αγοράσει και το far cry new dawn για το PC όμως ακόμα δεν το έχω παίξει, βγάζει πολύ new age καγκουριά από ότι είδα, αλλά το αγόρασα για να με διαψεύσει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το far cry 4 είναι απλά παιχνιδάρα . Απολαυστικότατο το χόρτασα πριν δύο χρόνια που το είχα αγοράσει για το ps4 pro, μου αρέσει πάρα πολύ που μπορείς να τα παίζεις όλα σε stealth mode... το τερμάτισα φυσικά. Μόνο 2-3 side quests μου έχουν μείνει τα οποία θα τα κάνω κάποια στιγμή. Far cry 5 έχει αγοραστεί και αυτό στο ps4 pro αλλά το έχω προχωρήσει πολύ λίγο μέχρι στιγμής. Για να κλείσω το θέμα , επίσης έχω αγοράσει και το far cry new dawn για το PC όμως ακόμα δεν το έχω παίξει, βγάζει πολύ new age καγκουριά από ότι είδα, αλλά το αγόρασα για να με διαψεύσει.

 

Το Far Cry 4 ειναι οντως παιχνιδαρα μαζι με το 3 τα εχω πλατιναρει στο PS3 πριν αρκετα χρονια. Οποτε ευκαιρια ξανα στον υπολογιστη να παιξω με την Amita στο ps3 ειχα παιξει με sabal. Far cry 5/new dawn να τα παιξεις τα τελειωσα και τα 2 στο 100% και ειναι πολυ καλα παιχνιδια. Το new dawn ξεκιναει απο εκει που τελειωνει το 5 ιδιοι χαρακτηρες ιδιος κακος ιδιος κοσμος. Αρκετα υποτιμημενο ειναι το primal και εγω το σνομπαρα αλλα το αγαπησα βγαζει μια ηρεμια ο κοσμος του χωρις οπλα αυτοκινητα κτλ και εχει και αυτο γραφικαρες με ιδιο χαρτη με το 4 που δεν το καταλαβαινεις ομως. Στο PS3 ειχα παιξει την απλη εκδοση του far cry 4 οποτε στα 5 ευρω η gold που παιζει στο epic store ηταν no brain αγορα και το ξεκινησα αμεσα να παιξω και τα DLC του. Πανεμορφοι κοσμοι ολα τα far cry και γενικα η Ubisoft μπορει να μην ειναι τελεια στην ιστορια που δινει στα καινουργια παιχνιδια της αλλα στους κοσμους που φτιαχνει ειναι μοναδικη.

Link to comment
Share on other sites

Far Cry 4 θα ξεκινήσω λίαν συντόμως. Μετά έπεται το New Dawn.

Εχω παιξει ηδη τα 1,2,3 και αγαπημένο μου ειναι το δευτερο. Hardcorίλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ps: Darkness 2 επίσης πολυ καλο. Εχω στα πλανα μου να παιξω και το πρώτο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...