Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

King πέρασα να δω το blog σου.

 

Ωραιος ελπιζω να σου αρεσε. Αφου δεν γραφει κανεις αλλος εδω ρε ****το. Συνεχιζω ακαθεκτος ειδικα τωρα με καραντινα ακομα περισσοτερο. Βγηκαν και οι νεες nvidia τσιμπησα και νεο monitor οποτε gaming και ξερο ψωμι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε αστειεύομαι. Γράψε όσο θέλεις.

Μου αρέσει που δεν απαντάς επιθετικά στην πλάκα (ακόμα και όταν είναι πιο ειρωνική). Είσαι cool.

 

ΥΓ: Το AC Odyssey κατέληξε να είναι ενα απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια όλων των εποχών. Του έχω αφιερώσει πανω απ 160 ωρες. Εχω καθαρίσει τον χάρτη και πρέπει κάποια στιγμή να πιάσω τα 2 DLCs.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε αστειεύομαι. Γράψε όσο θέλεις.

Μου αρέσει που δεν απαντάς επιθετικά στην πλάκα (ακόμα και όταν είναι πιο ειρωνική). Είσαι cool.

 

ΥΓ: Το AC Odyssey κατέληξε να είναι ενα απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια όλων των εποχών. Του έχω αφιερώσει πανω απ 160 ωρες. Εχω καθαρίσει τον χάρτη και πρέπει κάποια στιγμή να πιάσω τα 2 DLCs.

 

Ποτε επιθετικα καποτε ναι αλλα οσο μεγαλωνω καταλαβαινω οτι αδικα χαλαμε την καρδια μας για τετοια πραγματα αλλωστε δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα.

 

Το Odyssey ηταν ενα μοναδικο ταξιδι το αγαπησα και εγω και ας ηταν λιγο κουραστικο μετα απο καποιο σημειο στο καθαρισμα του χαρτη. Παιξε σιγουρα και τα 2 DLC. Το legacy συνδεει το odyssey με το origins και την order of the ancient που καταστρεψε ο bayek στο origins. Το atlantis θα σε παει σε 3 κοσμους. Elysium που ειναι ο κοσμος που εφτιαξε ο αδης για την Περσεφωνη. Στον αδη εκει θα γνωρισεις πολλα ατομα που γνωρισες στο κανονικο παιχνιδια και εχουν φυγει και θα δωσεις ενα τελος(Φοιβη/Βρασιδας και αρκετους κακους απο cutlist) μαζι με Ηρακλη Αχιλλεας κτλ. Και ο τριτος κοσμος ειναι η Ατλαντιδα θα εισαι δικαστης και θα γνωρισεις και τον Ποσειδωνα. Εφτιαξαν 3 τρομερους κοσμους πανεμορφους και οταν τελειωσει θα θες και αλλο. Εχοντας κανει 100% τα black blag/rogue/unity/syndicate/origins/odyssey καποια στιγμη θα πιασω το 3 που το πηρα μαζι με την gold εκδοση του odyssey και τελος την τριλογια του ezio που δεν εχω παιξει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τα παίξω τα dlc, εννοείται.

 

Θα ήθελα βέβαια να έβγαιναν και σε δισκακι ως G.O.T.Y. edition μιας και είμαι "συλλέκτης" και με ενοχλεί λίγο το digital.

 

Το θέμα με το Odyssey για εμένα είναι πως... πιανω τον εαυτό μου να μου λείπει! Να θέλω να επιστρέψω στον κόσμο του απλώς για να βολτάρω και να εξερευνήσω. Αυτό για εμένα κάνει ένα παιχνίδι, "αριστούργημα".

 

Συνήθως δε, μου συμβαίνει όταν είμαι έξω. Σε θάλασσες και σε βουνά. Σε εκδρομές. Μου έρχεται συνεχώς ο κόσμος του AC Odyssey στον νου.

Γενικά λατρεύω την φύση και στο παιχνίδι αυτή κυριαρχεί. Έχουν πετύχει σε μεγάλο βαθμό και την μορφολογία της Ελλάδας (εξαιρούνται κάποιες Κυκλάδες που τις έκαναν πολύ ευφορες).

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τα παίξω τα dlc, εννοείται.

 

Θα ήθελα βέβαια να έβγαιναν και σε δισκακι ως G.O.T.Y. edition μιας και είμαι "συλλέκτης" και με ενοχλεί λίγο το digital.

 

Το θέμα με το Odyssey για εμένα είναι πως... πιανω τον εαυτό μου να μου λείπει! Να θέλω να επιστρέψω στον κόσμο του απλώς για να βολτάρω και να εξερευνήσω. Αυτό για εμένα κάνει ένα παιχνίδι, "αριστούργημα".

 

Συνήθως δε, μου συμβαίνει όταν είμαι έξω. Σε θάλασσες και σε βουνά. Σε εκδρομές. Μου έρχεται συνεχώς ο κόσμος του AC Odyssey στον νου.

Γενικά λατρεύω την φύση και στο παιχνίδι αυτή κυριαρχεί. Έχουν πετύχει σε μεγάλο βαθμό και την μορφολογία της Ελλάδας (εξαιρούνται κάποιες Κυκλάδες που τις έκαναν πολύ ευφορες).

 

Ειναι ομορφο το ατιμο και σιγουρα λογω Ελλαδας ειναι ενας λογος παραπανω και εγω το ειχα πολυ αργα και το ευχαριστηθηκα οσο γινοταν. Με τα DLC ειδικα το legacy θα σε παει παλι στην Ελλαδα οποτε θα το απολαυσεις και αλλο. Τα dlc ειναι σε αλλους κοσμους.

 

Ειχα μανεια τους mercenaries τους πηγα μπαλα και καθαριζα οποιον εβρισκα συνηθως ημουν μονιμα με 4-5 νεκροκεφαλες.

ycuobb1b0p951.jpg&key=5473d06dbfdf05e98875b739bced34067619a3740b25c70dbcd59bc217198ca3

Link to comment
Share on other sites

Nαι ετσι σαν κι εσένα 170 ώρες περίπου έχω λιώσει.

 

Έπαιξα πρόσφατα και τα AC1 (τραχύ πλέον), AC3 (υποτιμημένο), Unity (σοκαριστικά όμορφο), Black Flag (υπερτιμημένο) και παλιότερα πολύ το AC2 (φοβερό).

 

Το αγαπημένο μου ειναι το Odyssey μεχρι στιγμής.

 

Σύντομα ξεκινάω το Revelations και μετά τα Syndicate και Origins

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nαι ετσι σαν κι εσένα 170 ώρες περίπου έχω λιώσει.

 

Έπαιξα πρόσφατα και τα AC1 (τραχύ πλέον), AC3 (υποτιμημένο), Unity (σοκαριστικά όμορφο), Black Flag (υπερτιμημένο) και παλιότερα πολύ το AC2 (φοβερό).

 

Το αγαπημένο μου ειναι το Odyssey μεχρι στιγμής.

 

Σύντομα ξεκινάω το Revelations και μετά τα Syndicate και Origins

 

170 ωρες με τα DLC μεσα τη βασικη ιστορια νομιζω την τελειωσα στις 135 ωρες με 100% τα παντα και 800+ mercenaries kills. Το AC1 δεν προκειται να το παιξω θυμαμαι το ειχα ξεκινησει στο ps3 και δεν μου αρεσε και το σταματησα. AC2/Brotherhood/revelations ειναι τριλογια και δεν γνωριζω καθολου ιστορια μονο κανα trailer. Το unity ισχυει οτι ηταν απο τα πιο ομορφα ειδικα σε interior μεσα ακομα και σημερα ειναι απολυτα ρεαλιστικο. Και πολυ καλη ιστορια. Το black flag ηταν το πρωτο με πλοια στον εξωτικο κοσμο της καραιβικης. Τιμιοτατη ιστορια ωραιες μαχες με τα πλοια ειδικα τα legendary και ενας πολυ συμπαθητικος χαρακτηρας. Το rogue ηταν ανωτερο στο gameplay αλλα δεν ακουστηκε πολυ μου αρεσε το ιδιο με το black flag και περνουμε το ρολο και των templars και των Assassins. Το 3 θα το πιασω μεσα στο χειμωνα ελπιζω και οντως δεν ακουω τα καλυτερα και μου εδωσες ελπιδες για κατι καλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα interiors του Unity όντως ριχνουν σαγόνια ακομα και τωρα.

Το 3 μου αρέσει γιατί έχει πολα και πυκνά δάση και επισης γουστάρω το setting.

Επίσης (λεπτομέρεια αλλά τρελαίνομαι με κάτι τέτοια) εχει τελειες καταιγίδες.

 

 

Οσο για την ιστορία της τριλογιας του Ezio (αλλα και το στορυ γενικότερα) δεν δίνω δεκάρα τσακιστη

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα έχω την εξής απορία.

Ενώ έχω κατεβάσει και παίζω το valorant το οποίο προϋποθέτει riot account παλιότερα δεν χρειαζόταν να συνδέομαι κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή για να παίξω. Τώρα όμως συμβαίνει αυτό παρόλο που υπάρχει η επιλογή stay signed-in. Υπάρχει κάποια λύση;

 

 

Έφτασα το 4.800 posts και έγιναν hsupa member .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Εχετε κρυμμενη φαντασια μεσα σας? Απο μικροι ειχατε ονειρο να γινεται αρχιτεκτονες? Αν ναι τοτε το Poly Bridge ειναι ενα παιχνιδι που θα αγαπησετε και θα περασετε ατελειωτες ωρες μαζι του καιγοντας αρκετα εγκεφαλικα κυτταρα αλλα και νιωθοντας μια απιστευτη ικανοποιηση μολις καταφερετε να περασετε καποια πολυ δυσκολα levels. Το concept ειναι απλο. Φτιαχνουμε γεφυρες. Στη διαθεση μας εχουμε 5 πολυτιμα υλικα εκτος απο δρομους. Ξυλο/σιδερο/σχοινι/καλωδιο/υδραυλικο χειριστηριο. Ακουγεται απλο ετσι? Το παιχνιδι μας πιανει απο το χερακι απο τον πρωτο κοσμο και δυσκολευει εκθετικα οσο προχωραμε στους 8 κοσμους που εχει. Οι πρωτοι 7 αποτελουνται απο 15 levels και ο τελευταιος που ειναι και ο πιο δυσκολος απο 10. 115 levels στο συνολο. Προς το τελος σε καποια πολυ δυσκολα levels μπορουμε να ριξουμε μια ματια στην gallery ωστε να παρουμε ιδεες για την υλοποιηση της γεφυρας. Εκλεισα κοντα 110 ωρες στο παιχνιδι και καταφερα να περασω ολα τα levels στο 100% με καποια να με περνουν πανω απο 2-3 ωρες για να το καταφερω. Οσοι λοιπον ανηκετε στις κατηγοριες που ανεφερα δωστε του μια ευκαιρια και σας εγγυωμαι οτι θα περασετε πολυ ομορφα. Φορτωστε φαντασια υπομονη βαλτε το μυαλο σας να δουλεψει και η ικανοποιηση που θα σας προσφερει αυτο το διαμαντακι ειναι απεριγραπτη. 9/10

 

Παρακατω μερικες φωτογραφιες που ανεβασα να παρετε μια ιδεα

https://postimg.cc/gallery/npGN9gN

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Shadow Warrior 2[100%]

apps-46422-14618009168028851-bd45e7a0-aaa9-4a83-900f-09520764452e.jpg

 

Ενα απο τα πιο γρηγορα FPS εκει εξω που θα βρειτε. Να πω αρχικα οτι δεν εχω παιξει το πρωτο παιχνιδι οποτε δεν εχω να κανω καποια συγκριση θα γραψω αποκλειστικα για το 2. Στο δια ταυτα. Η ιστορια μας εχει να κανει με τον Lo Wang εναν πολεμιστη που μαχεται για την ευημερια του κοσμου. Ενας κοσμος ο οποιος κατοικειται απο ανθρωπους αλλα και απο διαφορα δαιμονικα πλασματα και μεταλλαγμενους τα οποια καποτε ειχαν ερθει σε πολεμο με τους ανθρωπους και τωρα συνυπαρχουν. Το βασικο παιχνιδι ξεκιναει με την αποστολη για την ευρεση της κορης της αρχηγου της Yakuza η οποια εχει χαθει και η οποια στο τελος της αποστολης εξαιτιας μιας μυστηριας επεμβασης με τον επιστημονα Orochi Zilla θα μπει μεσα στο μυαλο μας και θα επικοινωνει μαζι μας μεχρι να βρουμε τροπο να επιστρεψει στο σωμα της. Στη διαρκεια του παιχνιδιου θα μαθουμε πολλα πραγματα για την οικογενεια της Kamiko και γενικα θα ερθουν τα πανω κατω μεταξυ Yakuza-Δαιμονες-Zilla. Στα του gameplay το SW2 εχει οτι μπορει να επιθυμει ενας gamer που θελει να παιξει ενα σωστο FPS. Παρα πολλοι και διαφορετικοι εχθροι τελειωτα οπλα μετρησα πανω απο 70 απο κατανα μεχρι πολυβολα τοξα και αλυσοπριονο τα οποια εγγυωνται πληρη εξολοθρευση των αντιπαλων σας. Μεταξυ αυτων εχουμε καποια βασικα skills για να μας βοηθησουν στις μαχες οπως και καποιες κινησεις παλι ως skill για τα κατανα μαζι με πολλα ακομα skills που με ποντους που θα περνουμε οσο ανεβαινουμε level θα τα αναβαθμιζουμε και θα γινομαστε ολο και πιο ατρωτοι. Το παιχνιδι δεν ειναι linear αλλα μας δινει μια μεγαλη περιοχη που απο εκει πηγαινουμε στα side/story missions στα οποια επισης ειναι αχανεις χαρτες πανω στον κοσμο που βρισκειται το παιχνιδι. Το SW2 εχει ενα ατελειωτο loot απο gems τα οποια ειναι για να αναβαθμιζουμε τα οπλα/armor και που το καθενα εχει μοναδικες ιδιοτητες, χρηματα και αρκετα ημερολογια που θα μας μαθουν για τους χαρακτηρες του παιχνιδιου και τη συνεβη πριν πολλα χρονια και φτασαμε στο σημερα οπως και διαφορα fortune cookies με φρασεις απο διασημες προσωπικοτηες του περασμενου αιωνα οπως Oscar Wilde/Hemingway και πολλους ακομα. Προσωπικα δεν με ενοχλησε καθολου το loot μιας και γινεται αυτοματα και για τις αναβαθμισεις των οπλων ασχοληθηκα πολυ λιγο φτιαχνοντας τα οπλα με οτι θεωρησα οτι θα με βοηθησει περισσοτερο στην εξοντωση των εχθρων. Το gameplay οπως ανεφερα ειναι παρα πολυ γρηγορο εχθροι σκανε απο καθε μερια του παικτη προτεινω ποντικι πληκτρολογιο για αμεση αποκριση και γερο συστημα για τα πολυ καλα γραφικα που εχει. Οι διαλογοι κυριως του Lo Wang ειναι τερμα καφρικοι και ξεκαρδιστικα αρκετες φορες με τα αστεια του. Αρκετα μακρηγορησα αλλα θα πω ενα μπραβο στην Flying Wild Hog εφτιαξε ενα παιχνιδι το οποιο εχει ενα τερμα απολαυστικο gameplay που θα διαρκεσει λιγο πανω απο 30 ωρες εναν πολυ ομορφο κοσμο και η ιστορια αν και δεν ειναι κατι τρομερο ειναι ακριβως αυτο που ταιριαζει για τον Lo Wang και τον κοσμο του παιχνιδιου. 8/10

 

Παρακατω φωτογραφιες που εβγαλα να παρετε μια ιδεα για τον κοσμο και το gameplay του παιχνιδιου

https://postimg.cc/gallery/jTZDRb6

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σε προσφορά του ps store τα shadow warrior 1 k 2 μαζι. Τελεια και τα 2, φοβερο gameplay ,καιρο ειχα να διασκεδασω τοσο με μαχες με σπαθια σε προοπτικη πρωτου προσωπου. Ισορροπημενη δυσκολια και ανώριμο χιουμορ (το αγαπημενο μου) . Αξιζει και το 1,που ειναι πιο γραμμικο και με λιγοτερες επιλογες σε οπλα, ενιοτε θετικο. Περιμενω το 3,λενε βγαίνει του χρονου.

Τωρα παιζω το Nioh. Δεν εχω παιξει κανενα παιχνίδι της from software ( dark souls, bloodborne κτλ) απ την οποια έχει παρει στοιχεια λενε ,αλλα είχα παιξει ninja gaiden της team ninja και γι αυτο το πηρα. Δυστυχως δεν ειναι παιχνιδι για ολους. Υψηλο επιπεδο δυσκολιας,που απορρέει απ το γεγονος οτι πρεπει να μαθεις τα συστηματα μαχης και αναβαθμισης και αυτο θελει χρονο και εμπειρια,που κακα τα ψεματα δεν εχουν οι περισσοτεροι ενηλικες που απλα θελουν να χαλαρωσουν οταν προλαβαινουν να παίξουν. Ωστόσο είναι σχετικά δικαιο και σπάνια τσάτσικο,δεν έχει δλδ δυσκολια και εμποδια απλα για να σε εκνευρισει. Απλως θελει χρονο να το μαθεις. Οποιοσδηποτε εχθρος μπορει να σε σκοτωσει ευκολα ακομα και αν εισαι level 99, επισης χανεις το νομισμα με το οποιο αναβαθμιζεσαι μετά απο 2 συνεχομενους θανατους,πραγμα που ειναι πολυ εκνευριστικο. Ωστοσο οχι μεγαλης σημασιας ,γιατι αργοτερα το κερδίζεις σχετικα ευκολα. Και επειδη μεγαλύτερη σημασια εχει το level της πανοπλίας και των οπλων σου, όχι τόσο το δικο σου. Τα πράγματα βελτιωνονται μετα τη μεση του παιχνιδιού, αλλα αξιζει να το παρει κανείς στα 10 ευρω προσφορας που το πηρα εγω,ωστε αν εκνευριστει και το παρατησει να κλαιει μονο 10 ευρω (και το χειριστηριο που πεταξε στον τοιχο). Το season pass προσθέτει αλλες 30 ωρες παιχνιδιου ( σε προσφορα μέχρι τις 3 Νοεμβρίου) στις 60 του βασικου ,αλλα αυτα ειναι για τους χεράδες. Για μας τους υπολοιπους ολα μαζι ειναι πανω απο 200 ωρες...

Edited by spazoklabanias
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σε προσφορά του ps store τα shadow warrior 1 k 2 μαζι. Τελεια και τα 2, φοβερο gameplay ,καιρο ειχα να διασκεδασω τοσο με μαχες με σπαθια σε προοπτικη πρωτου προσωπου. Ισορροπημενη δυσκολια και ανώριμο χιουμορ (το αγαπημενο μου) . Αξιζει και το 1,που ειναι πιο γραμμικο και με λιγοτερες επιλογες σε οπλα, ενιοτε θετικο. Περιμενω το 3,λενε βγαίνει του χρονου.

Τωρα παιζω το Nioh. Δεν εχω παιξει κανενα παιχνίδι της from software ( dark souls, bloodborne κτλ) απ την οποια έχει παρει στοιχεια λενε ,αλλα είχα παιξει ninja gaiden της team ninja και γι αυτο το πηρα. Δυστυχως δεν ειναι παιχνιδι για ολους. Υψηλο επιπεδο δυσκολιας,που απορρέει απ το γεγονος οτι πρεπει να μαθεις τα συστηματα μαχης και αναβαθμισης και αυτο θελει χρονο και εμπειρια,που κακα τα ψεματα δεν εχουν οι περισσοτεροι ενηλικες που απλα θελουν να χαλαρωσουν οταν προλαβαινουν να παίξουν. Ωστόσο είναι σχετικά δικαιο και σπάνια τσάτσικο,δεν έχει δλδ δυσκολια και εμποδια απλα για να σε εκνευρισει. Απλως θελει χρονο να το μαθεις. Οποιοσδηποτε εχθρος μπορει να σε σκοτωσει ευκολα ακομα και αν εισαι level 99, επισης χανεις το νομισμα με το οποιο αναβαθμιζεσαι μετά απο 2 συνεχομενους θανατους,πραγμα που ειναι πολυ εκνευριστικο. Ωστοσο οχι μεγαλης σημασιας ,γιατι αργοτερα το κερδίζεις σχετικα ευκολα. Και επειδη μεγαλύτερη σημασια εχει το level της πανοπλίας και των οπλων σου, όχι τόσο το δικο σου. Τα πράγματα βελτιωνονται μετα τη μεση του παιχνιδιού, αλλα αξιζει να το παρει κανείς στα 10 ευρω προσφορας που το πηρα εγω,ωστε αν εκνευριστει και το παρατησει να κλαιει μονο 10 ευρω (και το χειριστηριο που πεταξε στον τοιχο). Το season pass προσθέτει αλλες 30 ωρες παιχνιδιου ( σε προσφορα μέχρι τις 3 Νοεμβρίου) στις 60 του βασικου ,αλλα αυτα ειναι για τους χεράδες. Για μας τους υπολοιπους ολα μαζι ειναι πανω απο 200 ωρες...

 

Καποια στιγμη θα πιασω και το Shadow Warrior 2 και το Nioh θα το παρω στα επομενα sales στα 14.99 την complete edition ελπιζω να μην μου φανει πολυ δυσκολο και να εχει σωστη υποστηριξη ultrawide και πολλων FPS. Τα souls παιχνιδια ανεκαθεν ηταν δυσκολα αλλα οσο παιζεις τοσο τα μαθαινεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιζω σε ps4( οχι pro) και μια παλια lg οθονη υπολογιστη. Για wide δεν ξέρω,αλλα τρεχει καλα τα fps,αφενος δε συμβαινουν πολλα ταυτοχρονως ( tip επιβιωσης το 1 προς ενας) αφετερου εχει action mode που κλειδώνει στα 60fps σε βαρος της αναλυσης. Παντως ειναι δυσκολο το nioh,μαλλον θα παρω το nioh 2 αλλα δε θα αγγιξω sekiro πχ που θα ηθελα, καπου εκει βρισκεται το οριο δυσκολίας για μενα στην ηλικια μου...
Link to comment
Share on other sites

AER Memories of Old[100%]

egs-aermemoriesofold-forgottenkey-s2-1200x1600-242880341.jpg

 

https://store.steampowered.com/app/331870/AER_Memories_of_Old/

 

Ενα ιδιαιτερο indie παιχνιδακι λιγων ωρων που προτεινεται για την απολυτη χαλαρωση. Χωρις να ειναι κατι τρομερο στα γραφικα του καταφερνει να φτιαξει εναν πολυ ομορφο κοσμο που αξιζει να εξερευνησει καποιος μιας και κρυβει αρκετα πραγματα ωστε να κατανοησετε οσο γινεται καλυτερα την ιστορια πισω απο αυτο. Ο χαρακτηρας μας ειναι η Auk ενα κοριτσι που μπορει να μεταμορφωνεται σε πουλι και να περιπλανιεται στον κοσμο του παιχνιδιου. Η αποστολη μας ειναι να εξαλειψουμε το κακο που υπαρχει στην κοιλαδα των θεων και να επαναφερουμε την γαληνη σε ολους τους ανθρωπους και ζωα που ζουν εδω. Το gameplay ειναι αρκετα απλοικο. Εξαιρετικα ευκολοι γριφοι ο χαρακτηρας μας στη διαθεση του εχει ενα φαναρι που με αυτο μπορει να χειριζεται διαφορους μηχανισμους οπως και να βλεπει παλιες αναμνησεις ανθρωπων που εζησαν πανω σε αυτο τον κοσμο και να μαθαινουμε την ιστορια αυτου του κοσμου και πως εφτασε μεχρι εδω. Εδω θα βρουμε αρκετες πληροφοριες σε πολλα σημεια με εξηγησεις και αν και δεν υπαρχει narrative οι παπυροι διαβαζονται ευκολα. Το τελος ακομα πιο απλοικο με τον παιχτη να ειναι απλα ο θεατης περιμενα ενα αρκετα καλυτερο κλεισιμο και μου φανηκε προχειρο ενω το παιχνιδι σε προϊδεαζει για κατι καλυτερο. Οπως και να εχει ειναι μια ομορφη χαλαρωτικη εμπειρια εχει εξαιρετικο ultrawide support για immersion και μαζι με το soundtrack που ειναι υπεροχο αξιζει να του δωσετε μια ευκαιρια. 7.5/10

 

Παρακατω φωτογραφιες που εβγαλα να παρετε μια ιδεα για τον κοσμο και το gameplay του παιχνιδιου

https://postimg.cc/gallery/tFm19TS/24df087b

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα σημερα το Kona. Εξαιρετικη ατμοσφαιρα οτι πρεπει για χειμωνα και το gameplay του μου θυμιζει εντονα sherlock με τον Ντετεκτιβ που χειριζομαστε. Αρκετα προσεγμενο ρεαλιστικα γραφικα και δειχνει να εχει ζουμι η ιστορια του.

 

2020-11-03-16-45-01.png

2020-11-03-16-59.png

2020-11-03-16-59-01.png

2020-11-03-16-59-02.png

2020-11-03-17-00.png

2020-11-03-17-14.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αφού ελιωσα το Medievil (2019), ξεκίνησα το Crysis 2. Σειρά έχει το Crysis 3.

Σε PS3 πάντα.

 

Απίθανο το Medievil btw.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο χρόνια, τελείωσα χθες το Shadow Of The Tomb Raider. Πολύ καλό παιχνίδι, υπέροχα γραφικά, αλλά δεν ξέρω το γιατί, το 1 της σειράς (του 2013) μου φάινεται πολύ ανώτερο σαν ιστορία από τα τα άλλα δύο της τριλογίας. Αξίζει πάντως να το παίξετε μόνο και μόνο για το thickness της Lara. :love:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Kona

YChxIYZ.jpg

 

https://store.steampowered.com/app/365160/Kona/

 

Βρισκομαστε στο βορειο Καναδα το 1970. Ο χαρακτηρας μας ειναι ο Carl Faubert ενας ιδιωτικος ντετεκτιβ που φτανει στο βορειο Κεμπεκ για να λυσει μια υποθεση του William Hamilton ενος πλουσιου που εχει θεματα βανδαλισμου στην περιουσια του απο τους ντοπιους κατοικους της περιοχης. Μετα απο ενα αυτοκινητιστικο ατυχημα ομως θα ξυπνησουμε και θα εχουν αλλαξει τα παντα. Μια τεραστια χιονοθυελλα θα μας εγκλωβισει και στο πρωτο βενζιναδικο που θα συναντησουμε θα βρουμε τον Hamilton νεκρο. Η ιστορια μας θα ξεδιπλωθει αριστοτεχνικα μεσα απο τα στοιχεια που θα βρισκουμε οσο προχωραμε και μαθαινουμε περισσοτερα για τους κατοικους και τα μυστικα που κρυβονται πισω απο αυτο τον φονο. Το παιχνιδι φτιαχτηκε με βοηθεια απο kickstarter εχει αρκετα στοιχεια survival εξαιρετικη αφηγηση σε τριτο προσωπο και μια τρομερα παγωμενη ατμοσφαιρα που ανεβαζει το immersion κατακορυφα. Ενα παιχνιδι must για τις κρυες μερες του χειμωνα. Στα των γραφικων το παιχνιδι καταφερνει να εχει μια αρκετα μεγαλη αληθοφανεια ειδικα αν αναλογιστουμε οτι φτιαχτηκε απο ενα αρκετα μικρο studio λιγων ατομων. Τις πρωτες 2 φορες που το επαιξα πανω στην ωρα μου προκαλεσε τρομερη ζαλαδα και το αφησα. Επειτα εψαξα και βρηκα οτι το dynamic foliage μαζι με το mouse smoothing προκαλουν motion sickness στο συγκεκριμενο παιχνιδι. Τα εκλεισα και δεν ξανα ειχα θεμα. Προσωπικα το αγαπησα το παιχνιδι παρολο που κραταει μολις 8 ωρες καταφερνει να χαρισει στον παιχτη μια δυνατη εμπειρια μεσα απο την εξερευνηση το μυστηριο και την επιβιωση στον χιονισμενο Καναδα. 8.9/10

 

Παρακατω φωτογραφιες που εβγαλα να παρετε μια ιδεα για τον κοσμο και το gameplay του παιχνιδιου

https://imgur.com/a/shOmda5

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Απίθανο το Medievil btw.

 

Από το demo το ερωτεύτηκα.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

TSIOQUE

kAwFLkI.jpg

 

https://store.steampowered.com/app/393190/TSIOQUE/

 

Για τους λατρεις των Point and Click παιχνιδιων και μη σας παρουσιαζω ενα εξυπνο μαγικο και συναμα τρυφερο διαμαντακι απο αυτα που μπορει να περασουν απαρατηρητα απο το ρανταρ μας. Το παιχνιδι μας διηγειται την ιστορια μιας βασιλισσας που αναγκαζεται να εγκαταλειψει το καστρο της για να παει να πολεμησει αφηνοντας την μικρη της κορη μονη. Ο κακος μαγος ομως εχει αλλα στο μυαλο του και κλειδωνει την TSIOQUE την κορη της βασιλισσας στο κελι ωστε να μην του χαλασει τα σχεδια. Η μικρη μας πριγκιπισσα θα το σκασει ομως και θα προσπαθησει με καθε τροπο να το σκασει απο το καστρο για να παει να βρει τη μητερα της. Οι γριφοι μου αρεσαν αρκετα δεν ειναι πολυ δυσκολοι αλλα ουτε και προφανεις. Παρολο που το βασικο gameplay του παταει σε point and click εχει και καποιες εξυπνες ιδεες που τις υλοποιει εξαιρετικα. Το art design του ειναι ολο σχεδιασμενο στο χαρτι με προσοχη στην λεπτομερεια και στις εκφρασεις των χαρακτηρων μας. Το καλυτερο το αφησα για το τελος το οποιο ειναι το ιδιο το τελος. Δεν θελω να γραψω κατι πανω σε αυτο ωστε να μην δωσω spoiler αλλα σας υποσχομαι οτι θα το αγαπησετε. Μπραβο στην OhNooStudio που με τη βοηθεια του kickstarter μας χαρισε αυτο το διαμαντι. 9.5/10

 

Παρακατω φωτογραφιες που εβγαλα να παρετε μια γευση για τον ιδιαιτερο κοσμο του παιχνιδιου. Προσοχη μερικες περιεχουν και spoilers.

https://postimg.cc/gallery/YQympHT

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Όντας από τους τυχερούς κατόχους του νέου ps5, ξεκίνησα το ΣΚ το demon's souls remake. Ακόμα κι αν δεν είστε φαν της συγκεκριμένης κατηγορίας παιχνιδιών, θεωρώ ότι αξίζει και μόνο σαν συνολική εμπειρία. Μαγευτικό!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...