Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαιρετική η βλάστηση.

Όντως πανέμορφο παιχνίδι πραγματικά και το ultra wide δίνει τόσα πολλά. Σε 2D ακόμα καλύτερα στο οπτικό πεδίο. Απολαυστικό παιχνίδι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το bug των 50fps στην τριλογία Crash τοποθετήθηκε και το DF.

 

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το bug των 50fps στην τριλογία Crash τοποθετήθηκε και το DF.

 

Μακάρι να βγει fix γρήγορα να το λιώσω είναι τόσο όμορφα παιχνίδια. Μπορεί να είμαι από τους πρώτους που έγραψα για το fix μετά από 2 μέρες άρχισα να βλέπω και άλλους.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σύμφωνα με το ίδιο κανάλι, το παιχνίδι θα έχει cap είτε στα 30 fps είτε στα 60. Δεν πιάνει παραπάνω.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σύμφωνα με το ίδιο κανάλι, το παιχνίδι θα έχει cap είτε στα 30 fps είτε στα 60. Δεν πιάνει παραπάνω.

Έχει άτομα που το έτρεξαν 144 κανονικά χωρίς θέμα. Θα δούμε τι patch θα βγάλουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει άτομα που το έτρεξαν 144 κανονικά χωρίς θέμα. Θα δούμε τι patch θα βγάλουν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω πως θα πιστέψω το Digital Foundry προς το παρόν.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως θα πιστέψω το Digital Foundry προς το παρόν.

Δεν χρειάζεται να πιστέψεις το df υπάρχουν πολλά βίντεο στο YouTube που δείχνουν τα 120fps και πάνω χωρίς θέμα. Σε μένα έτρεξε αρκετές φορές στα 75fps αλλά θέλει πολλά κόλπα αν δεν είχα το bug των 50fps θα είχα μέχρι 300 με vsynf off.

 

Στο 1.41 στα 144fps. Άλλη εμπειρία.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα κ εγώ πάνω από 120 fps εντελώς τυχαία κ χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό. Νόμιζα ότι δεν πάει πάνω από 60.

Μέχρι 300 πάει ίσως παραπάνω. Απλα υπάρχει bug με τα 50fps σε μερικά συστήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν, τερματίσαμε το Outlast Trinity στο PS4.

Το πρώτο είναι καταπληκτικό, ακριβώς στα γούστα μου. Μου θύμισε αρκετά παιχνίδια χωρίς όμως να μιμείται. Έχει τον δικό του χαρακτήρα.

Πολύ κλειστοφοβικό με μια αίσθηση Alien Isolation, The Evil Within 1, Clock Tower κλπ.

 

Φανταστική μουσική επίσης. 9/10

 

Το Οutlast 2 έχει έναν αρκετά διαφορετικό προσανατολισμό. Tο σενάριο και ιδιαίτερα το setting θυμίζουν Resident Evil 4. Πιο outdoors σκηνικό με πολύ λιγότερο κρύψιμο και συνεχές τρέξιμο (δυστυχώς). Ωραία και τα flashbacks αλλά λίιιγο επαναλαμβανόμενα.

Προς το τέλος ειδικά έχει απίθανο art direction (raining blood σκηνικό και όχι μόνο). Γενικά, είναι πολύ ανώτερο στα γραφικά από το πρώτο αλλά υπολείπεται στους άλλους τομείς (ιστορία, gameplay, μουσική, κλπ). 7.5/10

 

To Outlast Whistleblower είναι dlc του πρώτου. Είναι ξεχωριστή ιστορία, ένα prequel που μας οδηγεί στα συμβάντα του Outlast 1. Είναι στα ίδια ποιοτικά επίπεδα, αν και πολύ σύντομο, 9/10

Οι fans των παιχνιδιών τρόμου να ασχοληθούν άφοβα με τους τρεις τίτλους.

 

Στα του Χ360 τώρα,,,

Σχεδόν τελειώσαμε το Halo 2 και μπορώ να πω με σιγουριά πως είναι ανώτερο του πρώτου χωρίς όμως να με τρέλανε. 7/10

 

 

 

* Πλησιάζει η ώρα του RE7 & RE0. Ανυπομονώ.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετα το origins και syndicate ηρθε η σειρα του Unity. Εχω παιξει αρκετες ωρες και εχω να πω οτι ο τεχνικος τομεας του παιχνιδιου ειναι μοναδικος. Για παιχνιδι του 2014 εχει πολυ καθαρα textures κυριως μεσα στα κτιρια και η λεπτομερεια που εχει δωθει ειναι τρομερη. Παρα πολλα side quests και διαφορετικες αποστολες. Πολυ loot πολυ ομως. To παιχνιδι χωλαινει στο performance που σε σημεια η καρτα δουλευει στη μεση και τα fps πεφτουν χωρις λογο. Επισης ενα πολυ σοβαρο bug ειναι οτι αν εισαι σε σχοινι και σε βαρεσουν και πας να πεσεις κολλαει εκει και κουναει τα ποδια δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Θελει η fast travel η περιμενεις να σε σκοτωσουν. Οπως και να εχει μου αρεσε αρκετα θα παει για 100% και μαζι με forza 3 και crash bandicoot που βγαινει σε λιγο για το καλοκαιρι φτανουν. Πολυ καλο οτι ακομα και τα cut scenes ειναι σε 21:9 κανενα θεμα εδω

 

ACU_2018_06_22_15_17_07_856.png

ACU_2018_06_22_14_49_33_521.png

ACU_2018_06_22_14_44_10_734.png

ACU_2018_06_21_20_12_34_420.png

ACU_2018_06_11_18_48_09_374.png

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε παίδες σορυ που μπαίνω έτσι σφήνα. Αν ποσταρω σε λάθος thread να σβηστεί. Έχω παίξει μόνο το assasins creed 1. Επειδή βλέπω έχει καμιά δεκαρια AC πρεπει να τα παίξω όλα για να είμαι μέσα στο κλίμα; Θέλω να παίξω πχ το origins και το επερχόμενο odyssey και το syndicate. Θα είμαι εκτός κλίματος;

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να τα παίξεις με τη σειρά που κυκλοφόρησαν. Με sequels-prequels κλπ μπορεί να μπερδευτείς
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες σορυ που μπαίνω έτσι σφήνα. Αν ποσταρω σε λάθος thread να σβηστεί. Έχω παίξει μόνο το assasins creed 1. Επειδή βλέπω έχει καμιά δεκαρια AC πρεπει να τα παίξω όλα για να είμαι μέσα στο κλίμα; Θέλω να παίξω πχ το origins και το επερχόμενο odyssey και το syndicate. Θα είμαι εκτός κλίματος;

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

Καλησπέρα φίλε. Θα στα γράψω όσο πιο αναλυτικά γίνεται.

 

Δεν ξανά είχα παίξει κανένα assassin's creed πέρα από ένα 20λεπτο το πρώτο στο ps3 το 2009. Ξεκίνησα το Νοέμβριο 2017 το origins το είχε δώρο με την gpu που αγόρασα το πήγα 100%. Έπειτα ξεκίνησα άμεσα το syndicate που είναι το αμέσως προηγούμενο. Με όλα τα dlc πήγε πάνω από 70 ώρες το πήγα 100% εξαιρετικά και τα 2 παιχνίδια. Τώρα έχω 50 ώρες στο unity και πάω για 100%. Εξαιρετικό αλλά αρκετά unoptimzed με αρκετό stuttering κυρίως στις κονσολες.

 

Η σειρά πάει

 

Assassin's creed

 

Ezio collection

Assassin's creed 2

Brotherhood

Revelations

 

Assassin's creed 3

Black flag

Unity

Syndicate

Origins

Odyssey

 

Εγώ τα παίζω ανάποδα μέχρι το 3 έτσι θα πάω. Επειτα θα παίξω την τριλογία το 2 brotherhood και revelations. Το origins δεν ήταν τόσο stealth. Δηλαδή δεν ήσουν τόσο assasin. Στο unity είσαι κανονικά σε brotherhood στο syndicate οχι. Ξεκίνα τα όπως θέλεις είναι ξεχωριστά όλα εκτός το ezio collection αυτά με τη σειρά εννοείται.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ king

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παίζω "στο χαλαρό" έγραψα παιδιά.

 

Δηλαδή σαν side quest το έχω. Μπαίνω, ελευθερώνω καμιά πόλη, κάνω βόλτες να δω τον χάρτη. Στο χαλαρό.

Τα sandbox μπορούν να κρατήσουν από 15 ώρες έως δεκαπέτε μήνες. Sandbox είναι. Όπως θέλεις κατανέμεις τον χρόνο σου.

 

Άλλος στο RDR μπορεί απλά να κάλπαζε ή να έπαιζε ατελείωτα τουρνουά πόκερ σε κάποιο random σαλούν.

 

Εγώ στο GTA V έπαιζα αρκετά με jet ski,

κλπ κλπ

 

* Σχετικά με τον χάρτη Γιάννη. Εννοώ σε έκταση. Είναι τριπλάσιος του GTA V. Ανετότατα.

Δεν υπάρχει αυτό το πράγμα σου λέω.

 

Τι κρίμα που το κατεστρεψαν σε σύγκριση με το 2. Αφαίρεσαν τα physics, άφησαν ίδιο το μέγεθος του χάρτη και αντί να τον αναβαθμίσουν, τον έκαναν όλο πόλη (με εξαίρεση ένα μέρος που έχει χιόνια) και μείωσαν το gameplay στο μισό και εξαιτίας των λιγότερων περιοχών και επειδή σε αναγκάζουν να ελευθερώνεις πόλεις για να ξεκλειδώσεις αποστολές.

 

Ολοκλήρωσα το χαρτη 2 φορές, το έφτασα στο 100% μια φορά ενώ στο 2 έχω πάνω από 150 ώρες στο Steam και είμαι στο 90%, ενώ στο PS3 έχω 60 ώρες και είμαι στο 77%

 

Αντέ να δούμε το 4

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις το θεμα με το τραγικό σε αρκετά σημεία framerate (PS4) και τα επαναλαμβανομενα μερη (ιδιες περιπου πολεις κλπ) εγω αδερφε περνάω τελεια μαζι του.Ακόμα αυτο παιζω.

 

Αγνη διασκέδαση.

 

ΥΓ2: Απο τους περισσότερους, το καλύτερο θεωρείται το 2, oντως. Ελπιζω καποια στιγμή να το δοκιμάσω στο PS3.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις το θεμα με το τραγικό σε αρκετά σημεία framerate (PS4) και τα επαναλαμβανομενα μερη (ιδιες περιπου πολεις κλπ) εγω αδερφε περνάω τελεια μαζι του.Ακόμα αυτο παιζω.

 

Αγνη διασκέδαση.

 

ΥΓ2: Απο τους περισσότερους, το καλύτερο θεωρείται το 2, oντως. Ελπιζω καποια στιγμή να το δοκιμάσω στο PS3.

 

Έτσι και το παίξεις θα τρελαθείς από το γεγονός ότι το 3 με τον ίδιο επαναλαμβάνομαι χάρτη «τρέχει» στα 15fps, ενώ το δυο με τις διαφορετικές περιοχές δεν πέφτει από τα 30 και όλα γίνονται άμεσα. Απίστευτο optimization ακόμα κ στις κονσόλες & ευτυχώς στις εκπτώσεις παίζει στα 2€ (σου συστήνω την ολοκληρωμένη έκδοση που έχει έξτρα όπλα που είναι απλά κορυφή)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και το παίξεις θα τρελαθείς από το γεγονός ότι το 3 με τον ίδιο επαναλαμβάνομαι χάρτη «τρέχει» στα 15fps, ενώ το δυο με τις διαφορετικές περιοχές δεν πέφτει από τα 30 και όλα γίνονται άμεσα. Απίστευτο optimization ακόμα κ στις κονσόλες & ευτυχώς στις εκπτώσεις παίζει στα 2€ (σου συστήνω την ολοκληρωμένη έκδοση που έχει έξτρα όπλα που είναι απλά κορυφή)

Στο ps3 επειδή το είχα ξεκινήσει το 2 τρέχει στα 720p στα 30fps. Pure fun το 3 2 σκαλιά κάτω.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και το παίξεις θα τρελαθείς από το γεγονός ότι το 3 με τον ίδιο επαναλαμβάνομαι χάρτη «τρέχει» στα 15fps, ενώ το δυο με τις διαφορετικές περιοχές δεν πέφτει από τα 30 και όλα γίνονται άμεσα. Απίστευτο optimization ακόμα κ στις κονσόλες & ευτυχώς στις εκπτώσεις παίζει στα 2€ (σου συστήνω την ολοκληρωμένη έκδοση που έχει έξτρα όπλα που είναι απλά κορυφή)

 

Thanks.

 

Γενικά είμαι του φυσικού αντιτύπου πάντως. Έχω πάρει και ψηφιακά αλλά είναι εξαιρέσεις.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Thanks.

 

Γενικά είμαι του φυσικού αντιτύπου πάντως. Έχω πάρει και ψηφιακά αλλά είναι εξαιρέσεις.

 

Αγαπάμε φυσικό, το έχω στη day one έκδοση για υπολογιστή και στην Square Enix Collection που είχε το 1&2 μαζί πάλι για PC, αλλά στο PS Store ξεφτιλιζουν τόσο πολύ την Ultimate έκδοση (2,99€) που δεν αξίζει σε φυσικό (εκτός κ αν κάνεις συλλογή οπότε παίζει στα 3-5€)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εξαιρετικο το πρωτο crash. Το stormy ascent αρκετα δυσκολο αφησα την πλατινα του για το τελος. Το επαιξα ολο με Mouse/keyboard εξαιρετικος χειρισμος τα γραφικα του μοναδικα το UW προσθετει παρα πολυ σε ολα τα levels. Θα κανω αναλυτικό review αργοτερα.

 

 

Crash_Bandicoot_NSane_Trilogy_2018_08_25_01_22_31_251.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα το Prey και παίζω και αρκετά το Dead by Daylight που έδωσε το Plus.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα το Prey και παίζω και αρκετά το Dead by Daylight που έδωσε το Plus.

Το prey έχει εξαιρετικη ατμόσφαιρα κλειστοφοβικο αρκετά έχω παίξει 2 ώρες συνέχεια σηκωμένη η τρίχα. Πρέπει να το συνεχίσω. Δεν είναι για όλους σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

και παίζω και αρκετά το Dead by Daylight που έδωσε το Plus.

 

Καλά αυτό είναι MP Only, όπως το Evolve, 4v1 ?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...