Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Marvel's SpiderMan, PS4..

 

Δείχνει άψογο. Για πες, πως σου φαίνεται συγκριτικά με την σειρά Arkham.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει άψογο. Για πες, πως σου φαίνεται συγκριτικά με την σειρά Arkham.

 

Έχοντας παίξει μόνο το πρώτο Arkham, και αυτό χωρίς να το τερματίσω, δεν μπορώ να τα συγκρίνω. Πολλοί λένε ότι είναι ένα Arkham με SpiderMan skin και πολλοί είναι άχρηστοι γιατί το button to counter που έχει ο Batman είναι ουσιαστικά spider sense, το grappling hook είναι ουσιαστικά το ίδιο με το webzip όταν βλέπεις κάποιο ψηλό σημείο που θέλεις να ανεβείς αλλά του spidey κάνει τόσα πολλά πράγματα παραπάνω, που δεν ξέρω, γελάω στην ιδέα της σύγκρισης.

 

Σε γενικές γραμμές, πανέμορφο. Το swinging, οι κινήσεις, οι επιθέσεις και το combat γενικά, για όσους είναι fan του Spidey έχω να πω πως θα τρελαθούν. Λέω απλά swinging αλλά δεν μπορώ να περιγράψω πως κάνει traverse την πόλη, πως έχουν πατήσει πάνω σε προηγούμενα game mechanics και τα έχουν ψιλοβελτιώσει/διαφοροποιήσει για να κάνουν πιο smooth το πως μετακινείσαι στον χώρο. Για την πλοκή, έχοντας παίξει ένα 5ωράκι κυρίως βόλτες για τα collectibles και για τα crimes (τα οποία δεν είναι πολλά, 6-7 scenarios), νομίζω πως στην προσπάθεια να συμπεριλάβουν όσο περισσότερους χαρακτήρες γίνεται από φίλους και εχθρούς, δεν έχουν αποδόσει τον δέοντα χρόνο σε κάθε έναν. Όλα αυτά με βάσει τις πρώτες λίγες ώρες. Τα mechanics με έχουν τρελάνει. Στολές, αναβαθμίσεις, gadgets, δεν ξέρω ρε Μπιλ, εγώ ήμουν του Amazing SpiderMan, του SpiderMan του PS1, πνίγομαι, έχει τόσους πολλούς τρόπους να παίξεις, απλά θέλεις να το ξαναπαίξεις από την αρχή, εγώ είμαι σίγουρος ότι θα το ξαναπαίξω. Ειδικά με το NewGame+ που λένε θα βγάλουν, άνετα.

 

Με προβληματίζει το θέμα με την υγεία. Ουσιαστικά γεμίζεις μία μπάρα με combo και με διάφορες κινήσεις, την οποία μπορείς είτε να ξοδέψεις για να κάνεις μία ulti κίνηση (τις οποίες ulti ξεκλειδώνεις μαζί με τις στολές και μπορείς να τις κάνεις equip σε άλλες στολές) ή να αδειάσεις την μπάρα ανά πάσα ώρα και στιγμή και να healάρεις. Έχω πεθάνει 3 - 4 φορές στο μεσαίο επίπεδο δυσκολίας.

 

Με ενοχλεί το χιούμορ, κάπου στο developing το χασε. Έχει τις στιγμές του που με κάνει να γελάω αλλά πολλές φορές είναι είτε σαχλό, είτε το βλέπεις να ρχεται από μακρυά, σαν τα προηγούμενα δεν είναι. Μου ανέβασε μάλλον και τον πήχη ο Nathan μετά από τόσο Uncharted (?)..

 

Προς το παρόν το Amazing Spider-Man είναι το αγαπημένο μου αλλά δεν ξέρω για πόσο ακόμα, εδώ η Insomniac έκανε ακριβώς ότι γουστάρω, απίστευτο story telling που εστιάζει μόνο εκεί και ούτε το παραμικρό ίχνος σε multiplayer. Για να μην τα πολυλογώ, πήρα την Special edition, 80 ευρώ. Έκανε εγκατάσταση απίστευτα πολλή ώρα, ίσως περίμενε να κατεβάσει το patch 1.05 (5GB), μου πήρε 40 λεπτά. Στην αναμονή αγόρασα και το dlc "the city that never sleeps", στα 20 ευρώ, θα αγοράσω οτιδήποτε βγει και έχει το λογότυπο και το εικονίδιο πάνω, απλά τους κυνηγάω και τους πετάω λεφτά.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έχω πεθάνει 3 - 4 φορές στο μεσαίο επίπεδο δυσκολίας.

 

Git gud, noob

 

 

(Αναλυτικοτατος)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σεντόνι μωρή τρέλα; Σεντόνι;

Σε λιγο που επιστρέφω σπίτι θα σε διαβάσω. Κοίταξε μονο να μην θαβεις τα Arkham.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν έγραψα, τι δεν έγραψα. Δεν έγραψα για την δόνηση και για την μουσική. Λοιπόν αυτά τα δύο τα αφήνω για εκπλήξεις. Για μένα οι πιο ευχάριστες. Λέω μόνο ότι η δόνηση κάνει το παιχνίδι να ξεχωρίζει σαν major και πανάκριβη παραγωγή που είναι ενώ η μουσική βάζει μία απίστευτη cinematic χροιά.

 

Αίντε, καλό μου ξενύχτι.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πως και άφησες το Arkham Asylum στην μέση; Έτυχε ή σε χάλασε κάτι;

 

Eίσαι κοντά στον τερματισμό του Spider-Man;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πως και άφησες το Arkham Asylum στην μέση; Έτυχε ή σε χάλασε κάτι;

 

Eίσαι κοντά στον τερματισμό του Spider-Man;

 

Ποιο Arkham, αυτό βρήκες να με ρωτήσεις?

 

Μετά από 7 ώρες παιχνιδιού, δεν μου χει βγάλει το Trophy για το Act 1 και υπάρχει και για Act 2 & Act 3..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο arkham asylum δεν αφήνετε παιδιά. Το είχα παίξει στο hard για πλατίνα με όλους τους γρίφους ήταν πραγματικά απολαυστικό από τα λίγα παιχνίδια που γούσταρα εξερεύνηση. Κάτι challenges μου είχαν μείνει μόνο. Πρέπει κάποια στιγμή να πιάσω arkham City και το knight τα ξεκίνησα και τα 2 αλλά δεν μπόρεσα να τα παίξω σε 720p και 55αρα ήρθε η ώρα όμως. Σίγουρα από τις καλύτερες σειρές εκεί έξω σοβαρές με εξαιρετικό σύστημα μάχης και γρίφους συν το πολύ καλό story στην λεπτομέρεια.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πρώταση λες δεν αφήνεται και στην προτελευταία λες το άφησες. :p

 

Καλό παιχνίδι αλλα για μένα του λείπει ψυχή.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πρώταση λες δεν αφήνεται και στην προτελευταία λες το άφησες. :p

 

Καλό παιχνίδι αλλα για μένα του λείπει ψυχή.

Όχι ρε το asylum. Αυτό το τερμάτισα στο hard το έγραψα μόνο 2 3 challenges έμειναν για πλατίνα. Τo City άφησα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε το asylum. Αυτό το τερμάτισα στο hard το έγραψα μόνο 2 3 challenges έμειναν για πλατίνα. Τo City άφησα.

 

Δίκαιο έχεις, αλλιώς το διάβασα εγώ.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Assassin's Creed: Unity(+Dead Kings)[100%]

imageproxy_1.jpg&key=03ae134ad7ec32c13d8fc0c524565bf3041b46fbdf4e8d64815e752123d333ea

 

Το ξεκινησα Μαιο και με τα πολλα το τερματισα Οκτώβριο. Η Ubisoft εφτιαξε ενα εξαιρετικο παιχνιδι απο αποψη σεναριου και ατμοσφαιρας και το κατεστρεψε στον τεχνικο τομεα το optimization. Τα textures ειναι πανεμορφα με απιστευτη λεπτομερεια κυριως μεσα στα κτιρια με την τοτε αρχιτεκτονικη και εξωτερικα μπορεσαν να αποδωσουν την ατμοσφαιρα της Γαλλιας καθολη τη Γαλλικη επανασταση αρκετα καλα τα παλατια οι εκκλησιες εξωτερικα ειναι τρομερα οπως και το απιστευτο Πανθεον. Θα συναντησουμε τον Ναπολεων τον Ροβεσπιέρο καθως και αλλους μεγαλους που επαιξαν καθοριστικο ρολο στην Γαλλικη επανασταση του 1789. Οι διαλογοι απολαυστικοι και το ολο theme με την brothehood το υλοποιησαν πολυ σωστα με τις ιντριγκες και τις διαπλοκες. Το gameplay επαναλαμβανετε μετα τις πρωτες 20-30 ωρες κυριως λογο του grinding που πιστεψτε με ειναι τεραστιο αλλα τουλαχιστον σε ανταμειβει οπως πρεπει. Απλετες αποστολες ωστε να μην βαρεθειτε καθολου και πλειαδα απο οπλα σπαθια καραμπινες ρουχα κτλ για να διαλεξετε τα οποια ξεκλειδωνονται μεσω του grind που ανεφερα. Πραγματικα τετοια γκαμα δεν περιμενα να συναντησω.

Η λεπτομερεια του εσωτερικου των κτιριων ειναι μοναδικη προσεξαν και την παραμικρη λεπτομερεια. Στην database θα βρειτε απειρα στοιχεια για τους ανθρωπους που συναντατε για τα κτιρια για τα αντικειμενα ορεξη να εχετε να διαβασετε και να ξερετε και καλα αγγλικα. Οσον αφορα τη μαχη μολις μαθετε να χρησιμοποιειτε καποια skills και bombs δεν θα ξανα γινουν προβλημα και 20 ατομα να ερθουν. Παμε και στο Dead Kings DLC. Τρομερη ατμοσφαιρα και το νεο κομματι των κατακομβων απολαυστικο και κλειστοφοβικο. Το τελος με τον πεθαμενο βασιλια μου αρεσε πολυ και το μυστικο οπλο που εκρυβε. Παμε και στο μονο μελανο σημειο που συναντηση που ειναι το optimize. Σε γενικες γραμμες το παιχνιδι επαιξε ανετα στα 75fps αλλα εχει αρκετα σημεια που δημιουργουν stuttering οπως το cafe theatre που για ανεξηγητο λογο πεφτουν τα fps αρκετα. Καποια bugs απο εδω και εκει οπως και μερικα crash σε καποιες αποστολες χαλανε την ολη εμπειρια. Σιγουρα ηθελε ακομα 2 3 patches για να στρωσει και καταλαβα το 3 στην βαθμολογια του metacritic που εβλεπα τοσα χρονια. Συνολικα μου πηρε 70 ωρες το main story και αλλες 7 το dead kings για το 100%. Βαλτε σιγουρα sweet fx του k-putt φτιαχνει παρα πολυ την εικονα. Παρα πολυ καλη και η υλοποιηση του ultra wide που ακομα και τα cut scene ηταν σε 21:9 που προσφερε κορυφαιο immersion.

 

Τραβηχτηκαν 543 φωτογραφιες καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου τις οποιες μπορειτε να δειτε παρακατω

 

https://postimg.cc/gallery/gtts5r44/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα, θελω να κανω μια ισως ασχετη ερωτηση αλλα για να μην ανοιγω νεο ειπα να ρωτησω εδω. Εχω σε γνησιο dvd το test drive unlimited 2 αλλα για καποιον παραξενο λογο δεν το διαβαζει το pc, καθαρισα το ματακι το εβαλα το ξαναβαλα ποσες φορες, εκανα uninstall το dvd drive τιποτα, ενω αλλα dvd και ταινιες και games τα διαβαζει anyway δεν ειναι αυτο το θεμα, το θεμα ειναι αμα κατεβασω με torrent το παιχνιδι και βαλω τον γνησιο κωδικο θα εχω προβλημα πχ στο online η και γενικα ;; Θα χρειαστει να περασω και το ***** η να φανταστω πως οχι ;; Ευχαριστω πολυ !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να κανω μια ισως ασχετη ερωτηση αλλα για να μην ανοιγω νεο ειπα να ρωτησω εδω. Εχω σε γνησιο dvd το test drive unlimited 2 αλλα για καποιον παραξενο λογο δεν το διαβαζει το pc, καθαρισα το ματακι το εβαλα το ξαναβαλα ποσες φορες, εκανα uninstall το dvd drive τιποτα, ενω αλλα dvd και ταινιες και games τα διαβαζει anyway δεν ειναι αυτο το θεμα, το θεμα ειναι αμα κατεβασω με torrent το παιχνιδι και βαλω τον γνησιο κωδικο θα εχω προβλημα πχ στο online η και γενικα ;; Θα χρειαστει να περασω και το ***** η να φανταστω πως οχι ;; Ευχαριστω πολυ !!

 

Γνώμη μου είναι πως από την στιγμή που έχεις έγκυρο serial είσαι καλυμμένος. Ουσιαστικά η αδεια (serial key) κρίνει Αν εισαι παρανομος η οχι, δες πχ Microsoft που επιτρέπει να κατεβάζεις Windows από torrents απλά επιβαλλει να αγοράσεις το serial key απο το καταστημα της. Οπότε όχι, δεν θα έχεις θέμα να βάλεις μόνο το serial key, εκτος εαν ειναι διαφορετική η έκδοση που κατέβασες, πχ το serial της Deluxe έκδοσης δεν θα λειτουργήσει στην απλή.

 

Το αλλο θέμα, το αρχειακι exe είναι ουσιαστικά το "no CD", ώστε να μην χρειάζεται να βάζεις το CD και για μενα είναι καθαρά θέμα διευκόλυνσης και όχι παρανομίας.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το κρακκ ειναι για το ''no cd'' ;; δεν βγαζει νοημα αλλα ουτος το συγκεκριμενο παιχνιδι δεν ηθελε το cd/dvd μεσα για να παιξει, ειχε launcher δεν ηθελε dvd.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν κυκλοφορήσει πολλές υλοποιήσεις σε πειρατικα τελευταία, αυτό που θυμάμαι από τα releases εκείνης της εποχής όμως είναι ότι χρειαζόμουν ξεχωριστά αυτά τα δύο. Κάποια παιχνίδια πάντως όντως μπορούσαν να παίξουν χωρίς να έχεις το CD μέσα αλλά αυτές οι περιπτώσεις ήταν ελάχιστες, τουλάχιστον από αυτά που χω παιξει εγώ.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο που το επαιζα παλια (του 2011 ειναι το παιχνιδι) σαν γνησιο τουλαχιστον δεν ηθελε dvd στα σιγουρα, το θυμαμαι, τωρα σε αυτην την περιπτωση για να μην βαλω το κρακ γιατι μαλλον θα χασω το online λογικα μπορω να κανω mount το iso (mdx ειναι βασικα αλλα δε νομιζω να εχει σημασια) και να δουλεψει, το βασικο ειναι να μην με μπαναρει η εταιρια γιατι εχω 25 ευρω dlc μεσα και ενα σωρο αλλα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτο τον καιρο παιζω το εξαιρετικο black flag το far cry primal που το ειχα αφησει εδω και κατι μηνες και το νεο tomb raider επισης πολυ ωραιο παιχνιδι στο ιδιο επιπεδο με τα πρωτα 2 που μου αρεσαν πολυ.

 

Μερικες φωτογραφιες απο τα παιχνιδια

 

Black Flag

AC4-BFSP-2018-10-17-19-28-57.png&key=81d69d326a05967b91a8e799f36636fe9c13a598ac79787f6f08f8b5d6665f50

AC4-BFSP-2018-10-17-20-57-23.png&key=6e843c303e5bb222f574ee9f763993caf6f4cdf9dadffeddd92ef2d3653e7cf7

AC4-BFSP-2018-10-17-23-24-37.png&key=55e4b08c345128e39f34c464d3055fe80739192bbfc56169f52079dbd17b1977

AC4-BFSP-2018-10-22-21-16-00.png&key=2dda784560aabccabfd8b242badefdc1ce15eb08d8a31ead846e75ff9e6689fa

AC4-BFSP-2018-10-17-01-09-49.png&key=9ce10bcbc2d400f083dd06c9df0f319fd15f65d5fdab46eb31c143f32eb2aeb1

 

 

Far Cry Primal

FCPrimal-2018-10-27-20-29-02.png&key=3cc8caabc3a79fc63fd617caf38ebc2a47a5af064f05b4b3804c866f3c5132ff

FCPrimal-2018-10-28-01-55-08.png&key=2d8fff10e3b952893ac99c682abf2ea320d8fcbb97b3bfb602771475cbcf32ef

FCPrimal-2018-10-28-02-00-54.png&key=41de39f740637aaa61e2cbc8e3c75e18f311d2db86da4ea80362a2caece3d140

FCPrimal-2018-10-28-03-05-54.png&key=65024efffabc0e270495358d59bc1da9e7afde4f4185758911b0b08b74723f54

FCPrimal-2018-10-28-03-57-42.png&key=ddc94e15478f2a26a1ec044bad2e75049b02f44be87b5acd541f9258cbd995a5

 

 

Shadow Of The Tomb Raider

26-10-18-11.png&key=86a7b829f1edbcf1afcf02fc6447d8b6cdc68682b1d450e8a0c276d020483305

26-10-18-14.png&key=27e2def0da81fae920b8b9a6a8d7835ecf3cb0d5bd0e20642943e2db2ba40983

26-10-18-17.png&key=cef9332f17cb65f34163443fa49d4dc89a4d3a0d9dccc9cb65be9ee6658e49fd

26-10-18-18.png&key=238e0b5ae94d32f04d42a492bfa88ed6c2ac816fd16a5c77e0ae5b4ef8192ddc

26-10-18-16.png&key=de2d8b32963aa208a7fbcc3751b46ffea9983370888a73667680d59cb81f8864

 

 

Και τα 3 πανεμορφα το καθενα με τη δικια του ξεχωριστη ιστορια που σε ταξιδευει στον κοσμο του.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Black Flag(100%+DLCS)

 

assassins-creed-4-black-flag1.jpg

 

Τελος ενα απο τα καλυτερα AC που εχω παιξει. Μιας και εχω δει τη σειρα Black Sails μπορω να πω οτι ειναι να ζεις εκεινη την εποχη. Θα συναντησουμε τον Μαυρογενη τον καπετανιο Βειν τον καπετανιο Ρακχαμ τον κυριο Χορνιγκολντ και τον Rogers χαρακτηρες που συναντησαμε εκτενως σε ολο το black sails. Εμεις εχουμε τον Edward Kenway ο οποιος σκοπος του ειναι μονο ο χρυσος και τιποτα αλλο και που στο τελος με οτι θα συμβει στο παιχνιδι θα αλλαξει ο δρομος του και θα καταλαβει το πραγματικο νοημα της ζωης. Η περιοδος της πειρατειας στα καλυτερα της. Εχουμε το δικο μας πλοιο το αναβαθμιζουμε και οι ναυμαχιες μαζι με την μουσικη επενδυση ειναι απολαυστικες οπως και τα ταξιδια με την συνοδεία των τραγουδιων των ναυτων που εχουμε στο πλοιο. Πολυ ομορφα τοπια γραφικα και φωτισμο για παιχνιδι του 2013. Το looting αρκετο αλλα δεν κουραζει σε καμια περιπτωση μιας και σε ανταμειβει αρκετα. Απολαυστικα τα ναυαγια που ειμαστε κατω απο τη θαλασσα και ψαχνουμε θυσαυρους. Περα απο το ολο theme της πειρατειας στην Καραιβικη εχουμε και το story στο μελλον που ειμαστε στην Abstergo ως subject και μπαινουμε στον προσομοιωτη και εχει ξεκινησει η αντισταση που μας βοηθανε να δωσουμε πληροφοριες και να καταστρεψουμε την abstergo.

Επισης επαιξα και τα 2 dlc μαζι με το παιχνιδι τα οποια το Aveline ηταν ενα 50λεπτο εχουμε μια assassin απο το ΑC3 που δεν εχω παιξει και σωζουμε μια γυναικα σκλαβα για να την παρουμε στην brotherhood με διαταγη του Connor ο οποιος ειναι γιος του Edward που ειναι ο χαρακτηρας μας στο βασικο παιχνιδι.

Το δευτερο DLC και αρκετα μεγαλυτερο περιπου 7 ωρες για 100% εχουμε τον βοηθο μας κυριο Adewale που βλεπουμε συνεχως στο βασικο παιχνιδι 20 χρονια μετα τον χωρισμο με τον Edward στον Αγιο Δομινικο σε μια περιοδο πολυς ασχημης σκλαβιας. Οντας σκλαβος και αυτος οι αποστολη μας ειναι να σωσουμε σκλαβους και να ελευθερωσουμε το μερος. Ενα αρκετα καλο dlc με πολυ ομορφο soundtrack και διαβαζοντας οτι πληροφοριες δινονται καταλαβαινουμε ποσο δυσκολα ηταν τα πραγματα εκεινη την εποχη για την μαυρη φυλη.

Στα του performance το παιχνιδι παιζει αρκετα ικανοποιητικα αλλα μεχρι τα 60fps. Γενικα αν δεν το εχετε παιξει το προτεινω οπως και να εχει ειναι ενα απο τα διαμαντακια της Ubisoft. 8.5/10

 

Tραβηξα 710 φωτογραφιες καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου.

https://postimg.cc/gallery/24vkii7no/

 

 

A Way Out

hero2.jpg.adapt.crop191x100.1200w.jpg

 

Το παιχνιδι παιζετε μονο διπλο με 2 ατομα δεν γινεται να το παιξετε αλλιως. 6ωρη διαρκεια που δεν κουραζει και παιζετε ευχαριστα. Το story ειναι πολυ καλο και για τους 2 πρωταγωνιστες με ενα twist που δεν το περιμενεις και ενα τελος που θα στεναχωρησει σιγουρα οσοι το παιξουν. Θα ηθελα κατι διαφορετικο. Οι σκηνες καταδιωξης μοναδικες και η υλοποιηση ολου του παιχνιδιου με το coop συστημα εξαιρετικη επισης. Παιχνιδι που αξιζει να το παιξει κανεις με φιλο προσφερει απλοχερα συναισθηματα με ενα τελος αρκετα πικρο για τα γουστα μου. 8/10

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Στα του performance το παιχνιδι παιζει αρκετα ικανοποιητικα αλλα μεχρι τα 60fps.

 

Dealbreaker. Δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με κάτι λιγότερο του 120. Γίνεται να εδραιώσουμε ένα στάνταρ στα 144?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Dealbreaker. Δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με κάτι λιγότερο του 120. Γίνεται να εδραιώσουμε ένα στάνταρ στα 144?

Deal breaker δεν είναι αλλά το cap δεν είναι ωραίο σε ένα παιχνίδι. Τα 30fps προφανως είναι deal-breaker η κίνηση είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Deal breaker δεν είναι αλλά το cap δεν είναι ωραίο σε ένα παιχνίδι. Τα 30fps προφανως είναι deal-breaker η κίνηση είναι χάλια.

 

Τι χάλια, με 30fps κάνω εμετό. Σκέψου αν μου πει κανα γκομενάκι να πάμε σινεμά, παίρνω τα χάπια που είναι για την ναυτία.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τι χάλια, με 30fps κάνω εμετό. Σκέψου αν μου πει κανα γκομενάκι να πάμε σινεμά, παίρνω τα χάπια που είναι για την ναυτία.

Ισχύει στα παιχνίδια όντως σε πιάνει ναυτία. Στο cinema είναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Τι χάλια, με 30fps κάνω εμετό. Σκέψου αν μου πει κανα γκομενάκι να πάμε σινεμά, παίρνω τα χάπια που είναι για την ναυτία.
Α 24 frames τρέχει το ps4 και δε ζαλιζεσαι; Λογικό. Και στο VR να έχουν μόνο 16, είναι πιο κοντά στο μάτι και αρκούν!

 

(Μόνο ένας άσχετος θα σύγκρινε real life motion standard 100ετιας με γραφικά του 2018

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...