Jump to content

Συμβόλαιο Q


bored01
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι που δεν μετράνε τα συμβόλαια Q στον στόχο των καταστημάτων!!

Για να είμαστε ακριβείς δεν μπορεί να γίνει "μετατροπή" από σύνδεση Wind σε συμβόλαιο Q , αλλά μπορείς να κρατήσεις το νούμερό σου και να το μεταφέρεις μέσω φορητοτήτων.

 

Θεωρώ - προσωπικά - ότι το καρτοκινητό Q είναι καλύτερο από το συμβόλαιο Q

 

Στον στόχο μπορεί να μην μετράνε, αλλά σίγουρα κερδίζει το μαγαζί!

 

Βέβαια είναι στη ευχέρεια του κάθε καταστήματος να σε εξυπηρετήσει λογαριάζοντας αυτά τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλά καταστήματα βλέπουν τα συμβόλαια Q ως τζαμπατζήδες συνδρομητές οπότε προσπαθούν να τους πουλήσουν συμβόλαια Wind που έχουν προπληρωμένο πάγιο ή τους διώχνουν για να μην τους "χαλάσουν" τα 15 λεπτά που θα κάνουν για τις αιτήσεις. Τόσο μυαλό έχουν μερικοί μπακάληδες καταστημάτων wind.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν πριν κανεις την φορητοτητα να εκανες ενα τσεκ στις περιοχες οπου κινησε η μενεις αν η Q εχει καλο σημα..αλλα τωρα που την εκανες θα το διαπιστωσεις συντομα.:)

 

Έχεις δίκιο φίλε μου, αλλά έτσι και αλλιώς τόσα χρόνια στο σπίτι μου και το εξοχικό με Cosmote δεν είχα καλό σήμα. Τρέχω έξω για να μιλήσω!!!! :lol:

 

Η Vodafone δεν έχει καθόλου σήμα στην δουλεία μου.......

 

Οπότε δοκιμάζουμε Q-Wind και βλέπουμε. Αν είναι τόσο χάλια :wacko:, δεν έχει δέσευση :happy:

Link to comment
Share on other sites

*Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να διακόψεις το συμβόλαιο να το κάνεις καρτοκινητό και μετά συμβόλαιο Q.

Δεν είμαι σίγουρος όμως...

 

Και το FLEXY-20 που έχεις είναι καλή λύση.

Χρησιμοποίησε και την αναβάθμισή σου για έκπτωση.

 

Ανάλογα με τις ανάγκες του προσαρμόζεται ο καθένας!

φιλε,εχω βαλει κ την εκπτωση παγιων,το ζητιμα ειναι οτι θελω να φυγω απο την γουιντ ,αλλα μου λενε οτι

1) δεν γινεται αλλαγη απευθειας απο συνδεση γουιντ σε συνδεση κιου (καποια μαγαζια λενε οτι γινεται αλλα να ερθω μετα το τελος του μηνα γιαιτι εχουν να τσεκαρουν τα καρτοκινητα κ να περασουν τις ταυτοποιησεις...ελεος δλδ...ελεος

2)αν κανω διακοπη το συμβολαιο μου λενε οτι θα πρεπει να επιστρεψω την εκπτωση παγιου...ισυχει αυτο??????

???

???? (μεχρι στιγμης απ οτι εχω ρωτησει δεν εχω βγαλει ακρη,ουτε το ιδιο το συμβολαιο δεν το λεει ξεκαθαρα)

 

 

Θεωρώ - προσωπικά - ότι το καρτοκινητό Q είναι καλύτερο από το συμβόλαιο Q

 

γιατι αυτο ?

σε τι υπερεχει η καρτα απο την συνδεση κιου?

εγω απ οτι εχω δει η συνδεση εχει τα πακετα με τα λεπτα κ τα ΜΒ κ ειναι εξαιρετικα,η καρτα δεν πρεπει να εχει κατι αντιστοιχο.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Εαν διακόψεις, μεταφέρεις αλλού το συμβόλαιό σου στο οποίο έχεις πάρει έκπτωση ως επιδότηση από ανανέωση/νέα σύνδεση τότε ναι πρέπει να τους τα επιστρέψεις...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εαν διακόψεις, μεταφέρεις αλλού το συμβόλαιό σου στο οποίο έχεις πάρει έκπτωση ως επιδότηση από ανανέωση/νέα σύνδεση τότε ναι πρέπει να τους τα επιστρέψεις...

 

καταλαβα...οποτε πρεπει να περιμενω να ληξει η το συμβολαιο, να περασει το ετος

Link to comment
Share on other sites

Εαν διακόψεις, μεταφέρεις αλλού το συμβόλαιό σου στο οποίο έχεις πάρει έκπτωση ως επιδότηση από ανανέωση/νέα σύνδεση τότε ναι πρέπει να τους τα επιστρέψεις...

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό δεν πρέπει να ίσχυε πιο παλιά;!

 

Το ποσό το επιστέφεις αναλογικά ακριβώς όπως αν είχε πάρει συσκευή;

Από οτι έχω παρατηρήσει τώρα τελευταία στις αναβαθμίσεις τους δίνουν μεγαλύτερο ποσό για έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις τις εκπτώσεις που έχεις λάβει από την τελευταία ανανέωση/νέα σύνδεση.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

φιλε,εχω βαλει κ την εκπτωση παγιων,το ζητιμα ειναι οτι θελω να φυγω απο την γουιντ ,αλλα μου λενε οτι

1) δεν γινεται αλλαγη απευθειας απο συνδεση γουιντ σε συνδεση κιου (καποια μαγαζια λενε οτι γινεται αλλα να ερθω μετα το τελος του μηνα γιαιτι εχουν να τσεκαρουν τα καρτοκινητα κ να περασουν τις ταυτοποιησεις...ελεος δλδ...ελεος

2)αν κανω διακοπη το συμβολαιο μου λενε οτι θα πρεπει να επιστρεψω την εκπτωση παγιου...ισυχει αυτο??????

???

???? (μεχρι στιγμης απ οτι εχω ρωτησει δεν εχω βγαλει ακρη,ουτε το ιδιο το συμβολαιο δεν το λεει ξεκαθαρα)

 

 

 

γιατι αυτο ?

σε τι υπερεχει η καρτα απο την συνδεση κιου?

εγω απ οτι εχω δει η συνδεση εχει τα πακετα με τα λεπτα κ τα ΜΒ κ ειναι εξαιρετικα,η καρτα δεν πρεπει να εχει κατι αντιστοιχο.

 

To λέω διότι η καρτοκινητή Q

 

1) Δεν έχει ελάχιστο χρόνο χρέωσης

2) Δίνει με 1 ευρώ και επικοινωνία προς το ίδιο δίκτυο και ΜΒ για ιντερνετ

3) Με ανανέωση άνω των 20 ευρώ δεν πληρώνεις έξτρα φόρο.

4) Έχει πιο οικονομική χρέωση ανα λεπτό (εκτός προπληρωμένων πακέτων)

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει ανάμεσα σε Q-card και συμβόλαιο Q τι να επιλέξω; Και θα ήθελα να μάθω αν θα υπάρξουν αυξήσεις στις χρεώσεις τώρα τον Αύγουστο.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά προτείνω καρτοκινητό. Από εκεί και μετά το βλέπεις ανάλογα με τις ανάγκες που έχεις και την χρήση που κάνεις ή που θα ήθελες να κάνεις.

Θα υπάρξει κάποια αύξηση τον Αύγουστο νομίζω όχι τραγική όμως.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
στο πρόγραμμα q20 δικαιούμαι και συσκευή??? αν ναι τι αξίας περίπου???

 

αναφέρθηκε σε προηγούμενες σελίδες ότι δίνουν μία των 20-30€

τώρα όταν έχεις το diamond 2, αυτή η συσκευή έχει την αξία της μπαταρίας σου :lol:

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

εχω συμβολαιο γουιντ.εκανα διακπη το συμβολαιο μου, τωρα ειμαι στον τελευταιο μηνα, δλδ σε 10 μερες βαζω την αλλη σιμ και εχω καρτοκινητο.... ποτε μπορω να κανω αιτηση για συμβολαιο με ορους κιου????

πρεπει να περασει ενας μηνας μετα την διακοπη της συνδεσης μου ????

Link to comment
Share on other sites

εχω συμβολαιο γουιντ.εκανα διακπη το συμβολαιο μου, τωρα ειμαι στον τελευταιο μηνα, δλδ σε 10 μερες βαζω την αλλη σιμ και εχω καρτοκινητο.... ποτε μπορω να κανω αιτηση για συμβολαιο με ορους κιου????

πρεπει να περασει ενας μηνας μετα την διακοπη της συνδεσης μου ????

 

Έτσι ακριβώς. Μένει 30 μέρες ο αριθμός ως καρτοκινητό και μετά πας σε κατάστημα , μαζί με την κάρτα SIM μαζί σου και κάνεις το συμβόλαιο Q , το οποίο ενεργοποιείται την ίδια μέρα.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Μένει 30 μέρες ο αριθμός ως καρτοκινητό και μετά πας σε κατάστημα , μαζί με την κάρτα SIM μαζί σου και κάνεις το συμβόλαιο Q , το οποίο ενεργοποιείται την ίδια μέρα.

 

ωραια, οποτε δεν χρειαζεται απο καρτα για να γινει συμβολαιο χρονος ? φορητοτητα ?

γινεται την ιδια μερα,σαν να κανω κανονικο συμβολαιο γουιντ ?

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται την ίδια μέρα σαν να κάνεις νέα σύνδεση με νέο αριθμό.

Απλά αλλάζεις κάρτα SIM.

Κανονικό συμβόλαιο Wind είναι με τη διαφορά ότι δεν έχεις 12μηνη δέσμευση , διότι ούτε πάγιο έχεις , ούτε επιδότηση παίρνεις.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται την ίδια μέρα σαν να κάνεις νέα σύνδεση με νέο αριθμό.

Απλά αλλάζεις κάρτα SIM.

Κανονικό συμβόλαιο Wind είναι με τη διαφορά ότι δεν έχεις 12μηνη δέσμευση , διότι ούτε πάγιο έχεις , ούτε επιδότηση παίρνεις.

 

OK!!!!

thanx

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σκεφτομαι να κανω φορητοτητα απο Vodafone στο συμβολαιο Q. Εσεις που το εχετε ειστε ευχαριστημενοι ρε παιδια? Μου φενεται πολυ οικονομικο για να ειναι αληθινο βασικα και ειπα να ρωτησω και εσας. Με iphone δουλευει κανονικα πιστευω ε?? Συσκευη δινουν ακομα, και αν ναι πρεπει να παραμεινω υποχρεωτικα καποιους μηνες? Σε τι προγραμμα δινουν τη συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Guest ioanmich

Η μόνη ''παγίδα'' που φυσικά υπάρχει σε όλα τα συμβόλαια όλων των δικτύων είναι η ελάχιστη χρέωση των 45 δευτερολέπτων.

Κάτι άλλο που πρέπει να θυμάσαι είναι ότι οι επιλογές Q δεν ενεργοποιούνται αυτόματα κάθε μήνα αλλά πρέπει εσύ να τις επιλέξεις με κλήση στο 1202. Τα λεπτά ομιλίας των επιλογών αυτών διαρκούν μόνο 30 ημέρες και δε μεταφέρονται στον επόμενο μήνα (δηλαδή αν δεν καταναλωθούν σε 30 μέρες).

Είναι σίγουρα το καλύτερο πρόγραμμα μηδενικού παγίου, με 0,2583€/1΄ ομιλίας και 0,04€/SMS.

Η ποιότητα του ήχου είναι πολύ καλή.

Για το iphone δεν ξέρω αλλά το συμβόλαιο Q - σε αντίθεση με την Qcard - δε μου βγάζει τα βιντεάκια από το YouTube.

Οι συσκευές της επιδότησης είναι πολύ φτηνές και απλές (ALCATEL) και δε νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς με αυτές. Αν θυμάμαι καλά, η επιδότηση σε δεσμεύει στην επιλογή Q20 για κάποιους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

εκανα την συνδεση μου γουιντ--> καρτα, περιμενα ενα μηνα, εκανα αιτηση για συμβολαιο κιου κ ακομα περιμενω την φορητοτητα(μιαμιση βδομαδα.. μαλλον θελει δεκα μερες)...ελεος, ειναι απιστευτη διαδικασια απο γουιντ να πας σε κιου συμβολαιο.....:mad:

δεν καταλαβαινω όμως....αφου εχω καρτα γουιντ...δεν έπρεπε να μπορω απευθειας να παω σε συβολαιο κιου? με τα αλλα τα συμβολαια πως γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

εκανα την συνδεση μου γουιντ--> καρτα, περιμενα ενα μηνα, εκανα αιτηση για συμβολαιο κιου κ ακομα περιμενω την φορητοτητα(μιαμιση βδομαδα.. μαλλον θελει δεκα μερες)...ελεος, ειναι απιστευτη διαδικασια απο γουιντ να πας σε κιου συμβολαιο.....:mad:

δεν καταλαβαινω όμως....αφου εχω καρτα γουιντ...δεν έπρεπε να μπορω απευθειας να παω σε συβολαιο κιου? με τα αλλα τα συμβολαια πως γινεται ?

 

Περίεργο γιατί εγώ που είχα ρωτήσει μου είχαν πει οτι σε μια μέρα γίνεται. Αυτές οι καθυστερήσεις πάντως είμαι σίγουρος πως κοστίζουν στις εταιρείες(εννοώ σε πελάτες). Ο άλλος δε μπορεί να περιμένει αιωνίως για μια απλή σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο γιατί εγώ που είχα ρωτήσει μου είχαν πει οτι σε μια μέρα γίνεται. Αυτές οι καθυστερήσεις πάντως είμαι σίγουρος πως κοστίζουν στις εταιρείες(εννοώ σε πελάτες). Ο άλλος δε μπορεί να περιμένει αιωνίως για μια απλή σύνδεση.

 

εγω πιστυω πως δεν ξερουν τι τους γινεται... απλα αυτο ειναι,

πηγα σε καταστημα οσο ειχα ακομα την συνδεση κ μου ειπαν οτι πρεπει να το κανω καρτα,σε αλλο καταστημα μου ειπαν οτι γινεται κατευθειαν μετατροπη αλλα δεν μπορουσαν να την κανουν επειδη δεν ειχαν καρτες σιμ.....ετσι εκανα διακοπη της συνδεσης ,το εκανα για 30 μερες καρτα κ οταν πηγα να το κανω συμβολαιο κιου μου ειπαν οτι δεν γινεται απο καρτα να γινει συμβολαιο κιου ...WTF????????

(η πλακα ειναι οτι μου το ειπαν απο το ιδιο μαγαζι που μου ειπαν να το κανω καρτα πρωτα...)

τελικα πηγα σε αλλο καταστημα κ τωρα περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...