Jump to content

Συμβόλαιο Q


bored01
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ααα δλδ επαψε να ισχυει αυτο που ειχε η Q , χρεωση ανα δευτερολεπτο χωρις ελάχιστη χρέωση κλησης εεε... ??? :(

 

Αυτό ήταν το παλιό Q1, που υπάρχει ακόμα ως "Wind 1" (μη εμπορικά διαθέσιμο όμως). Το "Συμβόλαιο Q" είναι διαφορετικό.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η χρεωση που λεει στο τιμοκαταλαγο 0,25 λεπτα του ευρω(περιπου) ανα λεπτο κλησης ισχυει ή μπαααα :wacko::(:mad:

και γενικα πως χρεωνεσαι ,ας δωσει καποιος ενα παραδειγμα ,χρησιμοποιω κινητο απο τα 15 μου και δεν εχω καταλαβει ακόμα πως ακριβως σε χρεωνουν με την ελαχιστη χρεωση κλησης..πφφ

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Guest ioanmich

Το 0,2541€ ανά λεπτό ισχύει.

 

Η ελάχιστη χρέωση σημαίνει πως όταν ξεκινήσεις να μιλάς, είτε μιλήσεις π.χ. για 1 δευτερόλεπτο είτε για 22 είτε για 45, θα χρεωθείς για 45''. Από τα 45'' και μετά όμως θα χρεωθείς ανά δευτερόλεπτο, όπως συμβαίνει στο καρτοκινητό της Q.

Link to comment
Share on other sites

οποτε για να βρουμε ποσο μας χρεωνει ανα λεπτο οποιοσδηποτε παροχος, πολλαπλασιαζουμε την τιμη ανα δευτερολεπτο που μας δινει επί το 60 ετσι δεν ειναι ??

[60 δευτερολεπτα εννοω]

:superman:
Link to comment
Share on other sites

οποτε για να βρουμε ποσο μας χρεωνει ανα λεπτο οποιοσδηποτε παροχος, πολλαπλασιαζουμε την τιμη ανα δευτερολεπτο που μας δινει επί το 60 ετσι δεν ειναι ??

[60 δευτερολεπτα εννοω]

 

Ακριβώς έτσι. Βέβαια, στην κινητή σχεδον όλες οι κλήσεις μετά τον ελάχιστο χρόνο χρεώνονται ανά δευτερόλεπτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ναι,12 το μεσημερι εκανα αιτηση φορητοτητας απο mo mad σε q συμβολαιο,με φωναξαν το απογευμα απ το καταστημα wind να παρω την σιμ,και μου πανε πως απ τις 12 τα μεσανυχτα θα μαι ενεργοποιημενος Q !!! και ετσι ειναι...Q ξανα,μετα απο μια περιοδο 2005 - 2009 που ειχα Q card σαν βασικο μου νουμερο και μετα την πεταξα για χαρη της mo mad....:ninja:κ τωρα Q και τα μυαλα στα καγκελα!
:superman:
Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτει. ο λογαριασμος μια φορα το μηνα βγαινει?πληρωνω εξτρα καποιον μηνα?σαν προκαταβολη δηλαδη. αν μπορει καποιος ας πει πως γινεται. ευχαριστω
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει οτι ερχεται κατι σαν δοκιμαστικος λογαριασμος.πχ στο κολλητο μου που δεν εχει κλεισει καν μηνα,του ρθε ενας λογαριασμος 0,86 ευρω..τωρα τι να πω,θα περιμενω να δω και γω και θα γραψω τις εμπειριες μου.να ρωτησω κατι αλλο αν μιλας Q-Q εχει μηπως χαμηλοτερη χρεωση ή οχι?:rolleyes:
:superman:
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ηθε 10 γιατι ειχα ενεργοποιησει πακετο 10ε. αλλα δεν ειχε κλεισει μηνα. με q δεν εχω μιλησει και δεν ξερω. ουτε τα mb χρησιμοποιησα γιατι δε ξερω πως να ελεγχω ποσα εμειναν. αλλα ειμαι ευχαριστημενη απ το συμβολαιο.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, έκανα αίτηση για αλλάγη από Q card -> συμβόλαιο Q και η υπάλληλος μου είπε οτι θα χρειαστούν ~13 εργάσιμες για να πραγματοποιηθεί!

 

Όντως θέλει τόσο καιρό ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται [επειδή όταν είχα πάρει τηλ να ρωτήσω μου είπαν ότι γίνεται αυθημερών]?

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Guest ioanmich

Όχι, δεν ισχύει το 1212 αλλά εδώ και λίγες μέρες (από 24/6) άρχισε αντίστοιχη υπηρεσία και στην καρτοκινητή Q.

 

Στέλνεις κενό SMS στο 1225.

 

http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageID=5&tablePageID=6&langID=1&pageNo=&entryID=222

Edited by ioanmich
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. μηπως μπορει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις (internet,mms,βιντεοκλησεις) του 705 για q συμβολαιο? το 705 εχει my view και δεν μπορουν να τις στειλουν με sms απο τη q. μου εστειλαν mail αλλα για αλλο κινητο με αλλο μενου. βαρεθηκα πια.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και ενδιαφέρομαι για το συμβόλαιο Q. Ας υποθέσουμε ότι έχω διαλέξει το Q15 και σε σε λίγες ημέρες καταναλώνω τα 100 MB του προγράμματος ή ότι λήγει το πρόγραμμα, η χρέωση για ίντερνετ θα είναι η ληστρική "GPRS Basic για πλοήγηση στο Διαδίκτυο (Internet browsing) 0,0067€/kilobyte"? :blink:

 

Δηλαδή 6,9 ευρό το MB?:wacko:

 

Φαντάζομαι ότι όποιος δεν ανανεώσει την επιλογή q θα πρέπει να κλείσει όλα τα data στο κινητό του....

 

Κάνω κάπου λάθος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρες εχω 2 ερωτησεις.

 

1. στο συμβολαιο q υπαρχει επιδοτηση?

2. οταν πας σε συμβολαιο q είτε μεσω φορητοτητας ειτε νεας συνδεσης σου δινουν κινητο τηλεφωνο ?

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που έχω διαβάσει:

 

1. Οχι δεν εχει επιδότηση.

2. Δεν γνωρίζω, αλλά δεν πιστεύω να σου δίνουν.

 

Εγώ τελικά έκανα αίτηση και ελπίζω να έχω καλό σήμα και να μην έχω προβλήματα με τα δεδομένα.....

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που έχω διαβάσει:

 

1. Οχι δεν εχει επιδότηση.

2. Δεν γνωρίζω, αλλά δεν πιστεύω να σου δίνουν.

 

Εγώ τελικά έκανα αίτηση και ελπίζω να έχω καλό σήμα και να μην έχω προβλήματα με τα δεδομένα.....

 

βασικα σου δινουν ενα κινητο αλκατελ (μ0υφα) αν υπογραψεις οτι θα μεινεις για 12 μηνες... το κινητο ειναι ονομαστικης αξιας 30euro... δεν αξιεζει (αυτο πριν κανα 3 μηνες που πηγα κ ρωτησα...δεν ξερω τωρα εαν δινουν κανενα iphone4 :P )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τι ειναι αυτοι στη γουιντ???? Δε θελουν να σε εξυπηρετησουν με τιποτα.Εχω συνδεση φλεξυ 20 κ ηθελα να το κανω συμβολαιο με ορους κιου.Πηγα στο πρωτο το μαγαζι κ μου λεει, "δεν εχουμε καρτες σιμ για να κανουμε την αλλαγη...ελατε τον επομενο μηνα που θα τελειωσουν τις ταυτοποιησεις"....Στην συνεχεια πηγα σε αλλο μαγαζι κ μου ειπαν " δεν γινεται να πας απο συμβολαιο γουιντ σε συμβολαιο κιου.... (ενω στο πρωτο το μαγαζι μου ειπαν οτι γινεται αλλα δεν ειχαν καρτες σιμ..) "

κ σε ολα τα μαγαζια προσπαθουσαν να με πεισουν οτι δεν συμφαιρει το συμβολαιο κιου...

'καλα ,πανε καλα ????

εκατσε κ τους ανελυα πως οι χρεωσεις του συμβολαιου κιου ειναι καλυτερες απο τα συμβολαιο γουιντ...στο τελος συμφωνησαν οτι ειχα δικαιο αλλα συνεχισαν να μου λενε #!!!!!@!! για αλλα οικονομικα πακετα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τι ειναι αυτοι στη γουιντ???? Δε θελουν να σε εξυπηρετησουν με τιποτα.Εχω συνδεση φλεξυ 20 κ ηθελα να το κανω συμβολαιο με ορους κιου.Πηγα στο πρωτο το μαγαζι κ μου λεει, "δεν εχουμε καρτες σιμ για να κανουμε την αλλαγη...ελατε τον επομενο μηνα που θα τελειωσουν τις ταυτοποιησεις"....Στην συνεχεια πηγα σε αλλο μαγαζι κ μου ειπαν " δεν γινεται να πας απο συμβολαιο γουιντ σε συμβολαιο κιου.... (ενω στο πρωτο το μαγαζι μου ειπαν οτι γινεται αλλα δεν ειχαν καρτες σιμ..) "

κ σε ολα τα μαγαζια προσπαθουσαν να με πεισουν οτι δεν συμφαιρει το συμβολαιο κιου...

'καλα ,πανε καλα ????

εκατσε κ τους ανελυα πως οι χρεωσεις του συμβολαιου κιου ειναι καλυτερες απο τα συμβολαιο γουιντ...στο τελος συμφωνησαν οτι ειχα δικαιο αλλα συνεχισαν να μου λενε #!!!!!@!! για αλλα οικονομικα πακετα

 

*Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να διακόψεις το συμβόλαιο να το κάνεις καρτοκινητό και μετά συμβόλαιο Q.

Δεν είμαι σίγουρος όμως...

 

Και το FLEXY-20 που έχεις είναι καλή λύση.

Χρησιμοποίησε και την αναβάθμισή σου για έκπτωση.

 

Ανάλογα με τις ανάγκες του προσαρμόζεται ο καθένας!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μετατρέπεται το συμβόλαιο wind se Q. Κάλεσε στο 2106158000 και ζήτησέ τους να σε συνδέσουν με τη φορητότητα ή συμπλήρωσε την ακόλουθη φόρμα http://www.myq.gr/default.asp?siteID=2&pageID=6&langID=1

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τι ειναι αυτοι στη γουιντ???? Δε θελουν να σε εξυπηρετησουν με τιποτα.Εχω συνδεση φλεξυ 20 κ ηθελα να το κανω συμβολαιο με ορους κιου.Πηγα στο πρωτο το μαγαζι κ μου λεει, "δεν εχουμε καρτες σιμ για να κανουμε την αλλαγη...ελατε τον επομενο μηνα που θα τελειωσουν τις ταυτοποιησεις"....Στην συνεχεια πηγα σε αλλο μαγαζι κ μου ειπαν " δεν γινεται να πας απο συμβολαιο γουιντ σε συμβολαιο κιου.... (ενω στο πρωτο το μαγαζι μου ειπαν οτι γινεται αλλα δεν ειχαν καρτες σιμ..) "

κ σε ολα τα μαγαζια προσπαθουσαν να με πεισουν οτι δεν συμφαιρει το συμβολαιο κιου...

'καλα ,πανε καλα ????

εκατσε κ τους ανελυα πως οι χρεωσεις του συμβολαιου κιου ειναι καλυτερες απο τα συμβολαιο γουιντ...στο τελος συμφωνησαν οτι ειχα δικαιο αλλα συνεχισαν να μου λενε #!!!!!@!! για αλλα οικονομικα πακετα

 

 

Είναι που δεν μετράνε τα συμβόλαια Q στον στόχο των καταστημάτων!!

Για να είμαστε ακριβείς δεν μπορεί να γίνει "μετατροπή" από σύνδεση Wind σε συμβόλαιο Q , αλλά μπορείς να κρατήσεις το νούμερό σου και να το μεταφέρεις μέσω φορητοτήτων.

 

Θεωρώ - προσωπικά - ότι το καρτοκινητό Q είναι καλύτερο από το συμβόλαιο Q

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αίτηση φορητότητας από Cosmote σε Q και θα μου έρθει ή κάρτα SIM αύριο. Ελπίζω να μην έχω προβλήματα με το ίντερνετ η με το σήμα :)

 

Πιστεύω ότι και το συμβόλαιο καλό είναι για κάποιον που κάνει στάνταρτ κλήσεις, π.χ. 80-100 λεπτά τον μήνα. Δεν βρήκα πουθενά αλλού 100 λεπτά με 100 ΜΒ για 15 ευρό €.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αίτηση φορητότητας από Cosmote σε Q και θα μου έρθει ή κάρτα SIM αύριο. Ελπίζω να μην έχω προβλήματα με το ίντερνετ η με το σήμα :)

 

Πιστεύω ότι και το συμβόλαιο καλό είναι για κάποιον που κάνει στάνταρτ κλήσεις, π.χ. 80-100 λεπτά τον μήνα. Δεν βρήκα πουθενά αλλού 100 λεπτά με 100 ΜΒ για 15 ευρό €.

 

Καλο θα ηταν πριν κανεις την φορητοτητα να εκανες ενα τσεκ στις περιοχες οπου κινησε η μενεις αν η Q εχει καλο σημα..αλλα τωρα που την εκανες θα το διαπιστωσεις συντομα.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...