Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Έχει διαρρεύσει εδώ και κάποιες μέρες μαζί με το radio και όντως ενεργοποιεί και επίσημα την extended ram. Προτιμώ τις cooked rom που βασίζονται σε αυτή.

 

Το καλό είναι ότι εξακολουθούν να ασχολούνται με τα windows mobile.:rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι φαίνεται αυτή η ρομ έχει το ράδιο 2.15.50 που ενεργοποιεί τα 576 ram πράγμα που σημαίνει ότι πλέον θα μπορεί κάποιος να τρέχει και android,χωρίς να χρειάζεται να κάνει hspl.Μιας και η συσκευή μου είναι αγγλική,την κατεβάζω για δοκιμή για να δω τι παίζει.

 

Πράγματι η νέα ROM έχει το ράδιο 2.15.50.14

HTC_HD2_RUU_Leo_S_HTC_WWE_3.14.405.2_Radio_15.42.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship

 

Αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ, είναι το γιατί η HTC στο site της δίνει κάθε φορά και άλλο προσδιοριστικό όνομα για της WWE ROMs της :wacko:. Την 1.48.405.2 την είχε ως United Kingdom, την 1.66.405.2 ως WWE και τώρα την 3.14.405.2 ως English. Γιατί δεν τις ονομάζει όλες WWE στo site να είναι και πιο σαφές?

 

Πάντως ακούγεται ότι είναι αισθητά πιο γρήγορη. Όταν την στήσεις πες μας τι Total Capacity έχει στην Μνήμη (Memory) τόσο για τα Programs όσο και για το Storage. Και πες μας και τι μένει διαθέσιμο χώρις να έχεις στήσει κάποιο άλλο πρόγραμμα πάνω.

 

Περιμένουμε σχόλια σου.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι εξακολουθούν να ασχολούνται με τα windows mobile.:rolleyes:

 

Αυτό ξαναπές το! Είχα την εντύπωση ότι το “παράτησε” το τηλέφωνο η HTC αλλά έκανα λάθος. Μπράβο τους πάντως.

Στην τελική, με τις συσκευές που κυκλοφορούν πλέον (τέρατα hardware), η υποστήριξη είναι αυτή που παίζει τον σημαντικότερο ρόλο…

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

ψιλο offtopic

Σαν Winmo Classic δεν ειχαν πεί ότι θα συνεχίσουν να υποστηρίζονται τα 6.5?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό ξαναπές το! Είχα την εντύπωση ότι το “παράτησε” το τηλέφωνο η HTC αλλά έκανα λάθος. Μπράβο τους πάντως.

Στην τελική, με τις συσκευές που κυκλοφορούν πλέον (τέρατα hardware), η υποστήριξη είναι αυτή που παίζει τον σημαντικότερο ρόλο…

 

Και αν δεις πόσα windows builds βγάζει η Microsoft για τα windows mobile 6.5.X και σε τι συχνότητα θα εντυπωσιαστείς με τον ρυθμό και τη δουλειά που κάνουν έξι και βάλε development branches.

 

ψιλο offtopic

Σαν Winmo Classic δεν ειχαν πεί ότι θα συνεχίσουν να υποστηρίζονται τα 6.5?

 

Από αυτό που αναφέρω παραπάνω... μάλλον όντως συνεχίζουν να υποστηρίζονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απ την εμπειρία σας θα βγάλουν κάποια στιγμή και ell ή είναι θέμα ace ;

εγώ έχω ell μπορώ αφού έχω hspl να βάλω την wwe ;

και στην τελική μένουν τελικά περισσότερα MB ελεύθερα ; ή στα ίδια είναι ;

επίσημη 6.5.x μπορεί να βγεί ;

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η νέα ROM έχει το ράδιο 2.15.50.14

HTC_HD2_RUU_Leo_S_HTC_WWE_3.14.405.2_Radio_15.42.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship

 

Αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ, είναι το γιατί η HTC στο site της δίνει κάθε φορά και άλλο προσδιοριστικό όνομα για της WWE ROMs της :wacko:. Την 1.48.405.2 την είχε ως United Kingdom, την 1.66.405.2 ως WWE και τώρα την 3.14.405.2 ως English. Γιατί δεν τις ονομάζει όλες WWE στo site να είναι και πιο σαφές?

 

Πάντως ακούγεται ότι είναι αισθητά πιο γρήγορη. Όταν την στήσεις πες μας τι Total Capacity έχει στην Μνήμη (Memory) τόσο για τα Programs όσο και για το Storage. Και πες μας και τι μένει διαθέσιμο χώρις να έχεις στήσει κάποιο άλλο πρόγραμμα πάνω.

 

Περιμένουμε σχόλια σου.

H ραμ από ότι βλέπω στο hardware information συνεχίζει να είναι 448mb

αλλά και στην μνήμη

Free storage space 118,29

Free program space 186,5

Δηλαδή ενώ το ράδιο υποστηρίζει την έξτρα ραμ,η ρομ δεν την υποστηρίζει

Και το android τρέχει κανονικά,χωρίς robo voice

Link to comment
Share on other sites

απ την εμπειρία σας θα βγάλουν κάποια στιγμή και ell ή είναι θέμα ace ;

εγώ έχω ell μπορώ αφού έχω hspl να βάλω την wwe ;

και στην τελική μένουν τελικά περισσότερα MB ελεύθερα ; ή στα ίδια είναι ;

 

Δεν θα σου μείνουν περισσότερα MB ελεύθερα, θα είναι τα ίδια.

Θα έχεις νέα βάση και OEM drivers 3.14 - νέο manila 2018, και πολλά προγράμματα της HTC (EXT + packages) αναβαθμισμένα.

όλα αυτά στα Αγγλικά και σε σύγκριση με την 1.66 rom.

 

Αν βάλεις την Omega θα έχεις και Ελληνικά και περισσότερα MB ελεύθερα και γενικά όλα τα πιο πάνω ακόμα πιο αναβαθμισμένα σε WM 6.5.x με manila 2019.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου μείνουν περισσότερα MB ελεύθερα, θα είναι τα ίδια.

Θα έχεις νέα βάση και OEM drivers 3.14 - νέο manila 2018, και πολλά προγράμματα της HTC (EXT + packages) αναβαθμισμένα.

όλα αυτά στα Αγγλικά και σε σύγκριση με την 1.66 rom.

 

Αν βάλεις την Omega θα έχεις και Ελληνικά και περισσότερα MB ελεύθερα και γενικά όλα τα πιο πάνω ακόμα πιο αναβαθμισμένα σε WM 6.5.x με manila 2019.

εσεις οι cookers γιαννη στα επομενα updates σας θα χρησιμοποιησετε κατι απο την καινουρια ρομ,η τα εχετε βαλει ηδη?

και ενα αλλο να ρωτησω απο περιεργεια.μερικοι cookers που δεν εχουν 576 mb ram στις δημιουργιες τους,τωρα με αυτο το radio θα εμφανιζουν 576?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους καλούς φίλους και γνωστους:).

 

Παιδιά όπως ξέρετε δεν έχω πουλήσει το HD2. Το έχω δώσει στην κόρη μου γιατί από την αρχή είχα πει ότι το Leo σαν τελευταίο WM 6.ΧΧ παραμένει διαχρονικό συν ότι ένα χρόνο μετά δεν βλέπω τις νέες συσκευές καλύτερες απ αυτό.

 

Θ ανέβω σε λίγες μέρες στην Ελλαδα και σκέφτομαι να περάσω την τελευταία official γιατί η μικρή δεν μπορεί να ασχολείται με φλασαρισματα κλπ.

To τηλέφωνο έχει ακόμα περασμένη κάποια ρομ του Γιαννη αρκετά παλιά.

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί είμαι καμποσο καιρό μακριά και δεν θυμάμαι κάποια πράγματα.

 

1. Την περνάω κανονικά όπως είναι από το pc η συσκευή μου είναι αγγλική.

 

2. Αν γίνεται κάποιος να μου θυμίσει υπάρχει σχετική καταχώριση στην πρώτη σελίδα πως αλλάζουμε την μπάρα αναζήτησης επαφών στα Ελληνικά και αν γίνεται και στον dialer. Θυμάμαι υπήρχε πρόβλημα. Υπάρχει και η λύση στην καταχώριση;

 

3. Ποια είναι η τελευταία έκδοση Cookies tabs που θα είναι σίγουρα συμβατή με την official rom?

 

Ευχαριστώ καλά να περνάτε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εσεις οι cookers γιαννη στα επομενα updates σας θα χρησιμοποιησετε κατι απο την καινουρια ρομ,η τα εχετε βαλει ηδη?

και ενα αλλο να ρωτησω απο περιεργεια.μερικοι cookers που δεν εχουν 576 mb ram στις δημιουργιες τους,τωρα με αυτο το radio θα εμφανιζουν 576?

 

Εγω τα εχω βαλει στην Omega v15.

 

Για το δεύτερο:

Οχι, για τα 576 mb ram πρέπει να μαγειρέψουν σωστά την νέα βάση 3.14 για να τα ενεργοποιήσουν.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.... Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να κάνω flash την καινούργια (official) rom ασχέτως του ότι αυτή δεν είναι “suitable for my device” (όπως λεει και στο site της HTC); Μπορώ με HSPL να το κάνω?

 

ROM Version: 1.48.479.1 WWE (71294)

Radio: 2.06.51.07

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.... Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να κάνω flash την καινούργια (official) rom ασχέτως του ότι αυτή δεν είναι “suitable for my device” (όπως λεει και στο site της HTC); Μπορώ με HSPL να το κάνω?

 

ROM Version: 1.48.479.1 WWE (71294)

Radio: 2.06.51.07

 

Μπορεις, αλλα αν μπεις στον κοπο γιατι δεν βαζεις μια cooked rom?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαιρετώ όλους τους καλούς φίλους και γνωστους:).

 

Παιδιά όπως ξέρετε δεν έχω πουλήσει το HD2. Το έχω δώσει στην κόρη μου γιατί από την αρχή είχα πει ότι το Leo σαν τελευταίο WM 6.ΧΧ παραμένει διαχρονικό συν ότι ένα χρόνο μετά δεν βλέπω τις νέες συσκευές καλύτερες απ αυτό.

 

Θ ανέβω σε λίγες μέρες στην Ελλαδα και σκέφτομαι να περάσω την τελευταία official γιατί η μικρή δεν μπορεί να ασχολείται με φλασαρισματα κλπ.

To τηλέφωνο έχει ακόμα περασμένη κάποια ρομ του Γιαννη αρκετά παλιά.

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί είμαι καμποσο καιρό μακριά και δεν θυμάμαι κάποια πράγματα.

 

1. Την περνάω κανονικά όπως είναι από το pc η συσκευή μου είναι αγγλική.

 

2. Αν γίνεται κάποιος να μου θυμίσει υπάρχει σχετική καταχώριση στην πρώτη σελίδα πως αλλάζουμε την μπάρα αναζήτησης επαφών στα Ελληνικά και αν γίνεται και στον dialer. Θυμάμαι υπήρχε πρόβλημα. Υπάρχει και η λύση στην καταχώριση;

 

3. Ποια είναι η τελευταία έκδοση Cookies tabs που θα είναι σίγουρα συμβατή με την official rom?

 

Ευχαριστώ καλά να περνάτε.

 

Κώστα αν και σε χάσαμε (δικαιολογημένα) χαιρόμαστε που κάνεις την εμφάνισή σου που και που! Όσον αφορά τις rom... θα σου συνιστούσα να δεις του Γιάννη (ioathe) είναι οι καλύτερες αυτή τη στιγμή για την εν λόγω συσκευή. Μπορείς να δεις και την ελληνική έκδοση αν θες. Στα πρώτα post έχει οδηγίες και για το πως θα flashάρεις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.... Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να κάνω flash την καινούργια (official) rom ασχέτως του ότι αυτή δεν είναι “suitable for my device” (όπως λεει και στο site της HTC); Μπορώ με HSPL να το κάνω?

 

ROM Version: 1.48.479.1 WWE (71294)

Radio: 2.06.51.07

 

Γιατί δεν είναι ''suitable for your device'' ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί δεν είναι ''suitable for your device'' ?

 

Ίσως έχει ελληνική συσκευή και γιαυτό παίρνει αυτό το μήνυμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους καλούς φίλους και γνωστους:).

 

Παιδιά όπως ξέρετε δεν έχω πουλήσει το HD2. Το έχω δώσει στην κόρη μου γιατί από την αρχή είχα πει ότι το Leo σαν τελευταίο WM 6.ΧΧ παραμένει διαχρονικό συν ότι ένα χρόνο μετά δεν βλέπω τις νέες συσκευές καλύτερες απ αυτό.

 

Θ ανέβω σε λίγες μέρες στην Ελλαδα και σκέφτομαι να περάσω την τελευταία official γιατί η μικρή δεν μπορεί να ασχολείται με φλασαρισματα κλπ.

To τηλέφωνο έχει ακόμα περασμένη κάποια ρομ του Γιαννη αρκετά παλιά.

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί είμαι καμποσο καιρό μακριά και δεν θυμάμαι κάποια πράγματα.

 

1. Την περνάω κανονικά όπως είναι από το pc η συσκευή μου είναι αγγλική.

 

2. Αν γίνεται κάποιος να μου θυμίσει υπάρχει σχετική καταχώριση στην πρώτη σελίδα πως αλλάζουμε την μπάρα αναζήτησης επαφών στα Ελληνικά και αν γίνεται και στον dialer. Θυμάμαι υπήρχε πρόβλημα. Υπάρχει και η λύση στην καταχώριση;

 

3. Ποια είναι η τελευταία έκδοση Cookies tabs που θα είναι σίγουρα συμβατή με την official rom?

 

Ευχαριστώ καλά να περνάτε.

γεια σου κωστα

μπορεις να την βαλεις κανονικα απο τον υπολογιστη

για αναζητηση στις επαφες στα ελληνικα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229809

για ελληνικο dialer

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3127066#post3127066

Co0kie's Home Tab v1.8.5 βαλε γιατι το επομενο ειναι beta ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σου κωστα

μπορεις να την βαλεις κανονικα απο τον υπολογιστη

για αναζητηση στις επαφες στα ελληνικα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229809

για ελληνικο dialer

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3127066#post3127066

Co0kie's Home Tab v1.8.5 βαλε γιατι το επομενο ειναι beta ακομα

 

Ευχαριστώ Δημητρη και Γιαννη athanaso.

Προτιμώ την official γιατί η μικρή μένει Ελλαδα ενώ εγώ είμαι σχεδόν μόνιμος κάτοικος Αιγύπτου. Οπότε δεν μπορώ να τις περνάω τις νέες εκδόσεις ούτε να της φλασαρω την official αν της πάθει κάτι για το service.

Έτσι κι αλλιώς δεν έχει πολλές απαιτήσεις η μικρή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις, αλλα αν μπεις στον κοπο γιατι δεν βαζεις μια cooked rom?

 

Να σου πω την αλήθεια μέχρι σήμερα ήμουν (ψιλό) ικανοποιημένος με τις official rom, και δεν ήθελα να τις πειράξω... Τις τελευταίες μέρες είναι πάρα πολύ unstable και μάλλον πάω για upgrade του radio και μετά σε Android…

 

Γιατί δεν είναι ''suitable for your device'' ?

 

Δεν έχω ιδέα... Έβαλα το S/N και μου βγάζει αυτό...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα... Έβαλα το S/N και μου βγάζει αυτό...

 

Από που έχει αγοραστεί η συσκευή ;

 

* Σε ρωτάω επειδή η '' ROM Version: 1.48.479.1 WWE (71294) '' που δηλώνεις θα έπρεπε κανονικά να επιδέχεται αναβάθμισης με τη νέα ROM.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Από που έχει αγοραστεί η συσκευή ;

 

* Σε ρωτάω επειδή η '' ROM Version: 1.48.479.1 WWE (71294) '' που δηλώνεις θα έπρεπε κανονικά να επιδέχεται αναβάθμισης με τη νέα ROM.

 

ahaha Γίνετε ενδιαφέρον η ιστορία... Μόλις έστειλα email στην HTC και μου είπαν ότι για updates θα πρέπει να κοιτάζω στο chez republic site… Wtf??? Το αγόρασα από Κύπρο το HD2… Μπορώ να κάνω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια μέχρι σήμερα ήμουν (ψιλό) ικανοποιημένος με τις official rom, και δεν ήθελα να τις πειράξω... Τις τελευταίες μέρες είναι πάρα πολύ unstable και μάλλον πάω για upgrade του radio και μετά σε Android…

QUOTE]

 

Και εγώ ικανοποιημένος ήμουν με τη official, μέχρι που δοκίμασα του ioathe......:):):)

 

Καμιά σχέση....

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

ahaha Γίνετε ενδιαφέρον η ιστορία... Μόλις έστειλα email στην HTC και μου είπαν ότι για updates θα πρέπει να κοιτάζω στο chez republic site… Wtf??? Το αγόρασα από Κύπρο το HD2… Μπορώ να κάνω κάτι?

 

Cooked Rom μάλλον η καλύτερη λύση για την περίπτωση σου ...

 

* Το σίγουρο είναι ότι μετά την 1.48 που έχεις τώρα, θα δεις τις επιδόσεις της συσκευής να απογειώνονται.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια μέχρι σήμερα ήμουν (ψιλό) ικανοποιημένος με τις official rom, και δεν ήθελα να τις πειράξω... Τις τελευταίες μέρες είναι πάρα πολύ unstable και μάλλον πάω για upgrade του radio και μετά σε Android…

QUOTE]

 

Και εγώ ικανοποιημένος ήμουν με τη official, μέχρι που δοκίμασα του ioathe......:):):)

 

Καμιά σχέση....

 

εκεί με βλέπω και μένα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...