Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Με την 2.14.50.04 θα έπρεπε να δω βελτίωση στο σήμα του iGo ,δλδ να μην με δείχνει σε απόσταση (πριν) απο μια στροφή που ήδη έχω πάρει , ή είναι κάτι άσχετο;

 

Αυτό δεν έχει σχέση με το radio αλλά κάτι γίνεται με το εν λόγω πρόγραμμα πλοήγησης στη συσκευή σου. Θα συνιστούσα να απευθυνθείς στο σχετικό thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Co0kies Home Tab 2.0 και μολις αλλαζω την ταπετσαρια της αρχικης οθονης αντι να μου βγαλει αυτο που βαζω μου εμφανιζει λευκη οθονη.

Καμια ιδεα κανεισ?

 

Πρέπει να ρυθμίσεις με chteditor το είδος της ταπετσαρίας. miscellaneous -> Wallpaper mode και επιλέγεις HQ Wallpaper ή HDWall, ανάλογα με την εικόνα που βάζεις.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ρυθμίσεις με chteditor το είδος της ταπετσαρίας. miscellaneous -> Wallpaper mode και επιλέγεις HQ Wallpaper ή HDWall, ανάλογα με την εικόνα που βάζεις.

 

Δοκιμασα αυτο που μου ειπες μετα το apply settings δεν ξεκιναει το htc sense σε καμια επιλογη ουτε με την default που ητανε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αυτο που μου ειπες μετα το apply settings δεν ξεκιναει το htc sense σε καμια επιλογη ουτε με την default που ητανε.

 

Το wallpaper που βάζεις τι ανάλυση έχει; Τί ρομ έχεις;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το wallpaper που βάζεις τι ανάλυση έχει; Τί ρομ έχεις;

rom _HTC HD2_RUU_Leo_HTC_ELL_1.66.482.1_Radio_Signed_15.30.50.07U_2.06.51.07_Ship

 

Αναλυση 480χ696

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το CHT2 βρίσκεται σε beta κατάσταση με ότι αυτό συνεπάγεται. Αν κάποιος θέλει να κάνει δοκιμές καλώς. Αλλιώς... ας παραμείνει στο CHT 1.8.5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 13.2 Ελληνική και CHT 1.85 είμαι ,και είναι πραγματικά ότι καλύτερο απο πλευράς ευκολίας ,λειτουργικότητας και εμφάνισης!

Και με θήκη και ματ screen protector απο το netimes ,που είναι άψογα.Πολύ ποιοτικά.

Μπράβο Γιάννη και σε όλο το τιμ:)

Μόλις βγεί και τελική έκδοση 2.0, θα φλασάρω αυτή την Ωμέγα ρόμ που θα υπάρχει τότε και θα "δέσω" με το HD2,μέχρι να τελειοποιηθούν τα ανδροειδή!!

Και θα φορτίσω και το Paypal για το απαραίτητο ευχαριστώ..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Το CHT2 βρίσκεται σε beta κατάσταση με ότι αυτό συνεπάγεται. Αν κάποιος θέλει να κάνει δοκιμές καλώς. Αλλιώς... ας παραμείνει στο CHT 1.8.5.

 

παντως και με την 1.85 εχω το ιδιο προβλημα με την λευκη wallpaper ,οποια στοκ να του βαλω εκτος της μαυρης , πες του παιδιου οτι παει για hard reset (@atvelos σε σενα αναφερομαι )...:cry:

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, εδώ και καιρό είμαι κάτοχος htc hd2 χωρίς πολλά προβλήματα το τελευταίο όμως μήνα άρχισε να μην πιάνει η αφή μέχρι που σταμάτισε τελίος τις τελευταίες ημέρες, μόνο που καμιά φορά θυμάτε και πιάνει... τι κάνω στη προκειμένη περίπτωση να το κάνω ένα update μήπως και κόλησε? να το πάω στη vodafone που το πείρα ή να τηλεφονήσω στην htc?:cry::cry::cry:
www.epiploxitas.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, εδώ και καιρό είμαι κάτοχος htc hd2 χωρίς πολλά προβλήματα το τελευταίο όμως μήνα άρχισε να μην πιάνει η αφή μέχρι που σταμάτισε τελίος τις τελευταίες ημέρες, μόνο που καμιά φορά θυμάτε και πιάνει... τι κάνω στη προκειμένη περίπτωση να το κάνω ένα update μήπως και κόλησε? να το πάω στη vodafone που το πείρα ή να τηλεφονήσω στην htc?:cry::cry::cry:

 

backup + hard reset και παρατηρεις αν λυθηκε το προβλημα αλλιως επαναφορα σε stock rom αν εχεις cooked rom και service....

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι ψραία το backup πως το κάνω γιατί ούτε τους αριθμούς μου δεν έχω

 

Για επαφές, sms κτλ χρησιμοποίησε το PIM Backup. Για ολικό backup το Spb Backup. Το πρώτο είναι free, το δεύτερο όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα ετοιμαζομαστε και για τα windows 7 phone.

http://pocketnow.com/windows-phone/windows-phone-7-shown-on-the-hd2

 

αντε και triple boot με windows 6.5, android, windows 7 :).

σαν να ζηταω πολλα εεεε :).

ουτως η αλλως και το dual με winmo6.5 και android για μενα ειναι μεγαλο κατορθωμα !!!!

τα παιδια στο xda μας εχουν αποδειξει οτι δεν υπαρχει τιποτα απιθανο πλεον !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για να συγχρονίζω ευκολα τις επαφές μου μεταξύ HD2 και Google απευθείας, εκτός απο τον τρόπο που νομιζω πως γινεται μεσω Outlook με εισαγωγη - εξαγωγη αρχειων...???

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για να συγχρονίζω ευκολα τις επαφές μου μεταξύ HD2 και Google απευθείας, εκτός απο τον τρόπο που νομιζω πως γινεται μεσω Outlook με εισαγωγη - εξαγωγη αρχειων...???

γινεται πολυ ευκολα μεσω activesync. το δουλευω εγω ετσι και παιρνω σε live χρονο με push mail, τα mail μου στο gmail, και συγχρονιζονται και αυτοματα επαφες, ημερολογιο επισης.

εχω γραψει εναν οδηγο καπου εδω αλλα δεν θυμαμαι που ειναι.

δεν ειναι τοσο δυσκολο, ανοιγεις το activesync και βαζεις εκει τις ρυθμισεις. αν βρω τον οδηγο θα στον δωσω να το κανεις.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα ετοιμαζομαστε και για τα windows 7 phone.

http://pocketnow.com/windows-phone/windows-phone-7-shown-on-the-hd2

 

αντε και triple boot με windows 6.5, android, windows 7 :).

σαν να ζηταω πολλα εεεε :).

ουτως η αλλως και το dual με winmo6.5 και android για μενα ειναι μεγαλο κατορθωμα !!!!

τα παιδια στο xda μας εχουν αποδειξει οτι δεν υπαρχει τιποτα απιθανο πλεον !!!!

 

Οχι δεν ζητας πολλα. Ο bootloader ειναι αυτος του Cotulla.... :D

 

Youtube direct link http://www.youtube.com/watch?v=HEWWAqe7zOk

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γινεται πολυ ευκολα μεσω activesync. το δουλευω εγω ετσι και παιρνω σε live χρονο με push mail, τα mail μου στο gmail, και συγχρονιζονται και αυτοματα επαφες, ημερολογιο επισης.

εχω γραψει εναν οδηγο καπου εδω αλλα δεν θυμαμαι που ειναι.

δεν ειναι τοσο δυσκολο, ανοιγεις το activesync και βαζεις εκει τις ρυθμισεις. αν βρω τον οδηγο θα στον δωσω να το κανεις.

Στο πρώτο ποστ υπάρχει λινκ με τέτοιο οδηγό από τον Κώστα (Te_salat)

Ευχαριστώ, θα το δω μολις μπορεσω και νομιζω θα κάνω δουλεια...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Γνωρίζει κανείς που βρίσκεται η επιλογή για ενεργοποίηση της υπηρεσίας εντοπισμού της Google (γιατί κατά λάθος την απενεργοποίησα και τώρα δεν μπορώ να την βρω) ώστε όταν κάνω ενημέρωση καιρού να εντοπίζει την περιοχή που είμαι και να δείχνει αντίστοιχα και τον καιρό (όχι την υπηρεσία εντοπισμού της HTC) Ευχαριστώ!

 

Τελικά δεν χρειάστηκε soft reset.

Μετά από ένα κώλυμα που έφαγε στα καλά καθούμενα , δεν έμπαινε σε καμία λειτουργία ούτε μπορούσα να το απενεργοποιήσω , αναγκάστηκα να αφαιρέσω την μπαταρία και να ενεργοποιήσω την συσκευή ξανά με αποτέλεσμα να διορθωθεί το ΄΄ πρόβλημα ΄΄ από μόνο του ….. τυχαίο δεν νομίζω! Δεν με θέλει ρε παιδιά αυτή η συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν χρειάστηκε soft reset.

Μετά από ένα κώλυμα που έφαγε στα καλά καθούμενα , δεν έμπαινε σε καμία λειτουργία ούτε μπορούσα να το απενεργοποιήσω , αναγκάστηκα να αφαιρέσω την μπαταρία και να ενεργοποιήσω την συσκευή ξανά με αποτέλεσμα να διορθωθεί το ΄΄ πρόβλημα ΄΄ από μόνο του ….. τυχαίο δεν νομίζω! Δεν με θέλει ρε παιδιά αυτή η συσκευή!

 

 

ε αυτο που εκανες soft reset ητανε .......

μαλλον εσυ δεν την θες και την εχεις παρει στραβα την συσκευη ....

χωρις παρεξηγηση ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν χρειάστηκε soft reset.

Μετά από ένα κώλυμα που έφαγε στα καλά καθούμενα , δεν έμπαινε σε καμία λειτουργία ούτε μπορούσα να το απενεργοποιήσω , αναγκάστηκα να αφαιρέσω την μπαταρία και να ενεργοποιήσω την συσκευή ξανά με αποτέλεσμα να διορθωθεί το ΄΄ πρόβλημα ΄΄ από μόνο του ….. τυχαίο δεν νομίζω! Δεν με θέλει ρε παιδιά αυτή η συσκευή!

 

Φιλαράκο, τόσο καιρό αυτό σου λέγαμε να κάνεις:lol::lol:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν χρειάστηκε soft reset.

Μετά από ένα κώλυμα που έφαγε στα καλά καθούμενα , δεν έμπαινε σε καμία λειτουργία ούτε μπορούσα να το απενεργοποιήσω , αναγκάστηκα να αφαιρέσω την μπαταρία και να ενεργοποιήσω την συσκευή ξανά με αποτέλεσμα να διορθωθεί το ΄΄ πρόβλημα ΄΄ από μόνο του ….. τυχαίο δεν νομίζω! Δεν με θέλει ρε παιδιά αυτή η συσκευή!

 

ουσιαστικα λοιπον soft reset εκανες. οπου επανεκκινηση της συσκευης τοτε soft reset. :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σιγα σιγα ετοιμαζομαστε και για τα windows 7 phone.

http://pocketnow.com/windows-phone/windows-phone-7-shown-on-the-hd2

 

Ας βάλουν ελληνικό πληκτρολόγιο και βλέπουμε. Στην αρχή τα 7 δεν θα έχουν καμία υποστήριξη για Ελλάδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλουν ελληνικό πληκτρολόγιο και βλέπουμε. Στην αρχή τα 7 δεν θα έχουν καμία υποστήριξη για Ελλάδα.

 

Ε δεν νομιζω να αργησει πολυ να βγει καποιο ελληνικο πληκτρολογιο και για τα WP7

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλουν ελληνικό πληκτρολόγιο και βλέπουμε. Στην αρχή τα 7 δεν θα έχουν καμία υποστήριξη για Ελλάδα.

uθα φτιαξει ο tsipistri παλι εληνικο πληκτρολογιο.

εγω ακομα με το δικο του γραφω ελληνικα!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...