Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Άσχετα με την έκβαση του προβλήματός σου και με πιο τρόπο θα βρεις λύση, πρέπει να ξέρεις ότι το soft reset είναι η πρώτη επιλογή για να λυθεί κάποια ασυνήθιστη συμπεριφορά της συσκευής.

 

Για οποιοδήποτε λειτουργικό της Microsoft, το πρώτο πράγμα που σκέφτεσαι είναι η επανεκκίνηση. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το radio 2.14, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

το εβαλα χτες και μου φανηκε οτι στο ιντερνετ ειδα διαφορα στην ταχυτητα.θα το κρατησω γιατι με το προηγουμενο οταν μου μιλουσαν πολυ σιγα δεν ακουγα τιποτα ενω με αυτο ακουω πολυ καλα τον συνομιλητη

 

επειδη εχω ενα προβληματακι με τον ηχο οταν μιλαω με hands free θελω να δοκιμασω το νεο radio

αν καποια παιδια το χρησιμοποιουν θα ηθελα να μας πουν τις εντυπωσεις τους

ευχαριστω!

τελικα διορθωθηκε το προβλημα δεν εφταιγαν τα ακουστικα,αλλα η ρομ!εβαλα την τελευταια του energy και με ακουει επιτελους ο συνομιλητης μου οταν μιλαω με hands free!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το εβαλα χτες και μου φανηκε οτι στο ιντερνετ ειδα διαφορα στην ταχυτητα.θα το κρατησω γιατι με το προηγουμενο οταν μου μιλουσαν πολυ σιγα δεν ακουγα τιποτα ενω με αυτο ακουω πολυ καλα τον συνομιλητη

 

Τότε πρέπει να αλλάξεις την υπογραφή σου... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να αλλάξεις την υπογραφή σου... :rolleyes:

σωστα! θα την αλλαξω τωρα!

γιαννη εχω βαλει το froyo στην καρτα αλλα δεν μου αρεσε και πολυ και εχω ασχοληθει ελαχιστα.

επηρεαζει σε κατι τα windows για να το διαγραψω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απευθύνσου εδώ για ότι σχετικό με το iGO8... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

thx m8 . . . οντως , οτι σχετικο εκει ειναι ! ! !

Παρ'αυτα , καθως γραφει και διπλα απο το name μου , ειμαι ενας mobile newbie , αυτο που αναζητω δεν το βρηκα ! !

Μπορει καποιος να με βοηθησει ? πμ please ! !

Και μια ερωτηση ακομη . Εχω Artemis 34.5 , μπορω να βαλω απο πανω Co0kie's Home Tab ή μηπως το καταργει ? Στα languages δεν καταλαβα , εχει ελληνικα η οχι ?

thx guys

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω Artemis 34.5 , μπορω να βαλω απο πανω Co0kie's Home Tab ή μηπως το καταργει ? Στα languages δεν καταλαβα , εχει ελληνικα η οχι ?

thx guys

 

Μπορείς να βάλεις το CHT. Το CHTEditor της τελευταίας 2.0.0.0 έκδοσης δεν είναι (ακόμα) πλήρως ελληνικό.

 

Δες τα pm σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σωστα! θα την αλλαξω τωρα!

γιαννη εχω βαλει το froyo στην καρτα αλλα δεν μου αρεσε και πολυ και εχω ασχοληθει ελαχιστα.

επηρεαζει σε κατι τα windows για να το διαγραψω?

 

Μπορεις να το διαγραψεις χωρις κανενα προβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους μας....1 μηνα κατοχος htc hd2 παλιος κατοχος hd kai εχουμε το εξης ερωτημα.τι κανουμε με την αυτονομια της μπαταριασ: ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα σε ολους μας....1 μηνα κατοχος htc hd2 παλιος κατοχος hd kai εχουμε το εξης ερωτημα.τι κανουμε με την αυτονομια της μπαταριασ: ευχαριστω...

 

Τι πρόβλημα έχεις με την αυτονομία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βγαζω μια μερα. καθε βραδυ φορτισμα.φυσιολογικο νομιζω αλλα κ τι μπορουμε να κανουμε.

 

Μπορεις να αλλαξεις ραδιο

και

μπορεις να βαλεις cooked rom.

 

Με τις δικες μου rom και με την χρηση που κανω καθε μερα η μπαταρια κραταει περιπου 1,5 μερα. Με κανονικη χρήση κρατάει 2 μέρες περίπου.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

εχω απενεργοποιησει το 3g εχω ρυθμισει να κλεινουν τα προγραμματα με το Χ, κλεινω οτι τυχον ανοιγει με τον task manager αλλα παλι μια μερα.κατι μπορει να υπαρχει να κανω. τωρα ψαχνω για την μεγαλυτερη μπαταρια.εχει κανεις κατι να προτεινει;

 

εχω απενεργοποιησει το 3g εχω ρυθμισει να κλεινουν τα προγραμματα με το Χ, κλεινω οτι τυχον ανοιγει με τον task manager αλλα παλι μια μερα.κατι μπορει να υπαρχει να κανω. τωρα ψαχνω για την μεγαλυτερη μπαταρια.εχει κανεις κατι να προτεινει;

 

Ωραια λοιπον.ακουω rom και radio να δω τι μπορω να κανω.εχω εμπιστοσυνη.τι προτεινεις;

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους μας....1 μηνα κατοχος htc hd2 παλιος κατοχος hd kai εχουμε το εξης ερωτημα.τι κανουμε με την αυτονομια της μπαταριασ: ευχαριστω...

 

ή κάνουμε την πάπια ή αλλαζουμε ρομ με καποια που υποσχεται καλυτερη διαχειρηση ενεργειας ή αγοραζουμε απο το νετ καποια μεγαλυτερη

 

εγω κανω την παπια

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ωραια λοιπον.ακουω rom και radio να δω τι μπορω να κανω.εχω εμπιστοσυνη.τι προτεινεις;

 

Αν θελεις να δοκιμασεις την δουλεια μου δες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

διαβασε τα πρωτα ποστ, εχει οδηγιες για ολα

και αν εχεις αποριες γραψε εδω και θα σε βοηθήσουμε.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τωρα ψαχνω για την μεγαλυτερη μπαταρια.εχει κανεις κατι να προτεινει;

 

Η μεγαλύτερη μπαταρία συνοδεύεται και από το δικό της καπάκι, δημιουργώντας ένα όχι και τόσο καλαίσθητο εξόγκωμα στην κατά τα άλλα λεπτή συσκευή. Δεν το συνιστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που την έχω, έχω δει μέχρι και τριπλάσια διάρκεια χρήσης, σε σύγκριση με τη βασική. Μάλιστα, τώρα που δεν είμαι σε ταξίδι και χρησιμοποιώ τη μικρή, μου τη δίνει που πρέπει να το φορτίζω κάθε μέρα. Βέβαια, η μεγάλη χαλάει τη "λεπτότητα" της συσκευής, αλλά εσύ θα κρίνεις και ανάλογα με τις ανάγκες σου...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

επειδη σε λιγο το hd2 κλεινει ενα χρονο κυκλοφοριας,υπαρχει επισημη πληροφορηση απο την htc για τον αντικαταστατη του leo?

καπου διαβασα οτι θα λεγεται hd7 επειδη θα φοραει τα wm7,και καου αλλου ειδα οτι θα βγει με android.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω κανω την παπια

 

Η πάπια είναι η καλύτερη λύση.

Και το σίγουρο είναι ότι με καθημερινή φόρτιση το βράδυ, δεν μένεις από μπαταρία ποτέ :rolleyes:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

εγω κανω την παπια

 

Ψηφίζω και εγώ την πάπια. Επίσης ας μην ξεχνάμε ότι:

 

- Πολλοί έχουν πειραματιστεί με φθηνές μπαταρίες από το ebay και ακόμα τρέχουν ...

 

- Με 2 - 3 ευρώ ανά σετ έχεις ένα data cable και ένα wall ή car plug σε δουλειά, αυτοκίνητο κλπ και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

- Σε λίγο καιρό όλοι θα διαθέτουν micro usb φορτιστή για να μας δανείσουν αν ξεμείνουμε, λόγω υιοθέτησης της συγκεκριμένης συνδεσμολογίας από όλες σχεδόν τις εταιρίες ως standard κατόπιν σχετικής οδηγίας της Ευρωπαικής Ένωσης !

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο κανω την "παπια" , γιατι στο diamond μου πηρα απο uk 2200mah , και ποιο νομιζετε οτι ηταν το προβλημα ; δεν κλειδωνε δορυφορους !!!!!! ασε που εγινε σαν τουβλακι και δεν εμπαινε σε καμια θηκη , φαντασου το hd2 που δεν το βγαζω απο την θηκη ....

σαφως αυτα δεν αποτελουν κανονα , αλλα απλα το παιζεις .

1 φορα φορτιζα το diamond 1φορα φορτιζω το hd2 με τις διπλασιες δυνατοτητες , και του βγαζω και το λαδι ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να προσθεσω το Facebook στα tabs του Manilla?Φοραω την επισημη 1.66
Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με την έκβαση του προβλήματός σου και με πιο τρόπο θα βρεις λύση, πρέπει να ξέρεις ότι το soft reset είναι η πρώτη επιλογή για να λυθεί κάποια ασυνήθιστη συμπεριφορά της συσκευής.

 

Τελικά έχεις βρει λύση;

 

Όχι ακόμη ψάχνω που είναι αυτή η καρτέλα που απενεργοποίησα αυτή τη λειτουργία !

Δεν είναι φίλε μου κάποια ασυνήθιστη συμπεριφορά της συσκευής , εγώ έβγαλα αυτή την λειτουργία ! Άσε που δεν θέλω να το σκαλίζω γιατί αν κάνεις ένα search μέσα στο καλοκαίρι που μας πέρασε είχα πρόβλημα με την ετήσια δημιουργία συνάντησης έφτασα μέχρι ΤΑΙΒΑΝ δεν θέλω να μου βγει τίποτα καινούριο και μείνω πάλι χωρίς συσκευή για 4 μήνες το έχει φοβηθεί το μάτι μου το HD2 ! Γιαυτο ψάχνω αυτή την καρτέλα που σας λέω και συγγνώμη αν σας έχω πρήξει με αυτό αλλά θέλω να είναι το soft reset η τελευταία μου λύση . Με το soft reset λες δηλαδή ότι θα επανέλθει στις αρχικές ρυθμίσεις άρα θα διορθωθεί και αυτό που λέω …….;;;;;;

Βλέπε σελίδα 972 Post #14572

Edited by georgex82
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμη ψάχνω που είναι αυτή η καρτέλα που απενεργοποίησα αυτή τη λειτουργία !

Δεν είναι φίλε μου κάποια ασυνήθιστη συμπεριφορά της συσκευής , εγώ έβγαλα αυτή την λειτουργία ! Άσε που δεν θέλω να το σκαλίζω γιατί αν κάνεις ένα search μέσα στο καλοκαίρι που μας πέρασε είχα πρόβλημα με την ετήσια δημιουργία συνάντησης έφτασα μέχρι ΤΑΙΒΑΝ δεν θέλω να μου βγει τίποτα καινούριο και μείνω πάλι χωρίς συσκευή για 4 μήνες το έχει φοβηθεί το μάτι μου το HD2 ! Γιαυτο ψάχνω αυτή την καρτέλα που σας λέω και συγγνώμη αν σας έχω πρήξει με αυτό αλλά θέλω να είναι το soft reset η τελευταία μου λύση . Με το soft reset λες δηλαδή ότι θα επανέλθει στις αρχικές ρυθμίσεις άρα θα διορθωθεί και αυτό που λέω …….;;;;;;

Βλέπε σελίδα 972 Post #14572

 

Δηλαδή ακόμα δεν έχεις κάνει soft reset;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το soft reset λες δηλαδή ότι θα επανέλθει στις αρχικές ρυθμίσεις άρα θα διορθωθεί και αυτό που λέω …….;;;;;;

 

Το soft reset δεν είναι τίποτε άλλο από επανεκκίνηση. Αυτό που λες λέγεται hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει και παλιότερα και πραγματικά δεν ξέρω γιατί εξακολουθείτε και παιδεύεστε με τα pimbackup κλπ: το πιο ασφαλές "πρόγραμμα" (υπηρεσία) είναι το myphone της microsoft: κάνει αυτόματο backup στα sms, contacts, photos κλπ. και ότι εσύ επιλέξεις και ότι και να συμβεί στην κάρτα σου η το κινητό σου, τα ανακτάς ανα πάσα στιγμή!

 

Γιατί όμως να έχει η κάθε microsoft τα προσωπικά μου δεδομένα σε ένα σέρβερ;;; Εμένα τουλάχιστον δεν μου αρέσει καθόλου, όσο ελκυστικό και να ακούγεται! Με το pim back up κάνω εξαιρετικά την δουλειά μου έως τώρα!!;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...