Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
τις τελευταιες μερες εντελως ξαφνικα οταν βαζω hands free σε τηλεφωνικη συνομιλια δεν με ακουει καθολου ο συνομιλητης ενω εγω τον ακουω κανονικα!

αναγκαζομαι να βγαλω το hands free για να με ακουν.

χαλασε το μικροφωνο των ακουστικων?η κατι εχω πειραξει?εχει συμβει σε αλλον?

 

Αν το βγάλεις και το ξαναβάλεις δεν σε ακούν; Ίσως έχει παρουσιαστεί πρόβλημα με την επαφή αν το χρησιμοποιείς συχνά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το βγάλεις και το ξαναβάλεις δεν σε ακούν; Ίσως έχει παρουσιαστεί πρόβλημα με την επαφή αν το χρησιμοποιείς συχνά.

 

αν δεν κανω λαθος, αυτο εχει μεσα μια μικρη μπαταριουλα (τουλαχιστον στο nokia n95 εχει) μηπως εχει τελειωσει αυτη και κατ επεκταση δεν λειτουργει το μικροφωνο γι αυτο δεν τον ακουν..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος, αυτο εχει μεσα μια μικρη μπαταριουλα (τουλαχιστον στο nokia n95 εχει) μηπως εχει τελειωσει αυτη και κατ επεκταση δεν λειτουργει το μικροφωνο γι αυτο δεν τον ακουν..

ρωτησα ειρηνη χτες στο πλαισιο για υπαρξη μπαταριας και δεν γνωριζε κανεις τιποτα!

 

Αν το βγάλεις και το ξαναβάλεις δεν σε ακούν; Ίσως έχει παρουσιαστεί πρόβλημα με την επαφή αν το χρησιμοποιείς συχνά.
αν ηταν η επαφη,δεν θα επρεπε και εγω να ακουω με διακοπες?οι συνομιλητες μου δεν ακουν καν με διακοπες,αλλα απολυτη σιγη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο έχει μπαταριούλα;

 

το hands free γιαννη εχει μπαταρια μεσα! δεν ξερω αν εχουν ολα, μα καποια σιγουρα εχουν!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ηθελα και τα sms μου:rolleyes:
εχεις σηκωσει στο ποδι ολο το φορουμ ειρηνη με τα μηνυματα!αντε να τα ανακτησεις με τα recovery γιατι σε λιγο θα ερθει και η αγγελικη νικολουλη να τα ψαχνει!:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις σηκωσει στο ποδι ολο το φορουμ ειρηνη με τα μηνυματα!αντε να τα ανακτησεις με τα recovery γιατι σε λιγο θα ερθει και η αγγελικη νικολουλη να τα ψαχνει!:lol:

 

:O:O αν προκειται να τα βρει...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν ηταν η επαφη,δεν θα επρεπε και εγω να ακουω με διακοπες?οι συνομιλητες μου δεν ακουν καν με διακοπες,αλλα απολυτη σιγη.

 

Όχι δεν είναι υποχρεωτικό. Ούτε και αυτό που λέω εγώ είναι δεδομένο, μια πιθανή υπόθεση έκανα. Όταν το βγάζεις και το ξαναβάζεις κατά τη διάρκεια του προβλήματος δεν αλλάζει κάτι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι υποχρεωτικό. Ούτε και αυτό που λέω εγώ είναι δεδομένο, μια πιθανή υπόθεση έκανα. Όταν το βγάζεις και το ξαναβάζεις κατά τη διάρκεια του προβλήματος δεν αλλάζει κάτι;

δεν αλλαζει τιποτα γιαννη.αυτο ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα.μου φαινεται πολυ περιεργο παντως μονο απο τα ακουστικα να μη με ακουν και εγω να ακουω κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηδη δοκιμαζεται....πολλες προσθηκες...ωραιο σε φαινεται σε πρωτη φαση..πολυ παραμετροποιησιμο...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή περιλαμβάνει πολλές και σημαντικές αλλαγές, είναι λογικό οι πρώτες εκδόσεις να παρουσιάζουν προβληματάκια. Για άλλη μια φορά πάντως έχει γίνει καταπληκτική δουλειά!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα για την ειδοποιηση

άντε πάλι , θ'αρχισουμε πάλι τις ανακαταταξεις , νομιζω το προηγουμενο δεν φευγει εντελως χωρις hr .

Εδώ δεν τα χα καταφέρει λογω στοκ ρομ , με το προηγούμενο , και το lockscreen .

Tο 1.6 μου ειχε καθησει πολυ καλύτερα ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να σαι καλα για την ειδοποιηση

άντε πάλι , θ'αρχισουμε πάλι τις ανακαταταξεις , νομιζω το προηγουμενο δεν φευγει εντελως χωρις hr .

Εδώ δεν τα χα καταφέρει λογω στοκ ρομ , με το προηγούμενο , και το lockscreen .

Tο 1.6 μου ειχε καθησει πολυ καλύτερα ...

 

Αν έχεις το παλιό (πια) cht το σωστό είναι να κάνεις hard reset αν θες να περάσεις την καινούργια έκδοση.

Edited by Nikos_s3

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτέλα του καιρού μενού/ρυθμίσεις έχεις επιλεγμένη την αυτόματη ενημέρωση;

 

edit: κάνε και κανένα soft reset.

 

Από πάντα τα είχα απενεργοποιημένα την αυτόματη λήψη δεδομένων και λήψη κατά την περιαγωγη . Έκανα ενημέρωση χειροκίνητα όταν ήθελα εγώ .

Δεν νομίζω να θέλει soft reset γιατί είναι καθαρά θέμα ότι εγώ απενεργοποίησα αυτή τη λειτουργία !

 

Απ' ότι καταλαβαίνω η Υπηρεσία εντοπισμού HTC είναι ήδη ενεργοποιημένη και ο καιρός της θέσεως σου ενημερώνεται κανονικά. Για να εμφανίζεται στην αρχική σελίδα θα πρέπει να πιέσεις επάνω στο ρολόι και να επιλέξεις ''Η θέση μου''.

 

Η υπηρεσία εντοπισμού της HTC είναι ενεργοποιημένη (αυτή ήθελα να απενεργοποιήσω και κατά λάθος απενεργοποίησα τον εντοπισμό GPS της Google κάτι τέτοιο έγραφε η καρτέλα . Ανοίγοντας όμως το google maps με βλέπει κανονικά και δίνει σωστά το στίγμα μου είτε είμαι σε κίνηση ή όχι !)

Ο καιρός της θέσεως μου ενημερώνεται κανονικά ΑΛΛΑ αντί να λέει πχ Αμπελόκηποι στην πρώτη καρτέλα από τις επτά που έχω (αφού έκανα αυτή την μ@λ@κι@) λέει Θεσσαλονίκη ! Στην δεύτερη καρτέλα είχα από πάντα την Θεσσαλονίκη σαν Πόλη με αποτέλεσμα να έχω δυο φορές την Θεσσαλονίκη γιατί έχασα την θέση μου !

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

- Δεν δοκιμάζεις ενημέρωση καιρού μέσω WI-FI και όχι μέσω σύνδεσης δεδομένων μήπως αλλάξει κάτι;

- Κάνε και ένα soft reset που σου έχει προτείνει ο NIKOLAOS68.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ενα προβληματακι με τον ηχο οταν μιλαω με hands free θελω να δοκιμασω το νεο radio

αν καποια παιδια το χρησιμοποιουν θα ηθελα να μας πουν τις εντυπωσεις τους

ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη εχω ενα προβληματακι με τον ηχο οταν μιλαω με hands free θελω να δοκιμασω το νεο radio

αν καποια παιδια το χρησιμοποιουν θα ηθελα να μας πουν τις εντυπωσεις τους

ευχαριστω!

 

Αν μιλάς για το radio 2.14, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το radio 2.14, είμαι πολύ ευχαριστημένος.
αυτο εννοω!

ενταξει θα το βαλω μηπως διορθωσω το προβλημα μου αλλοιως θα αλλαξω version στην energy

σ ευχαριστω γιαννη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρα παιδες .

Τα θερμα μου συγχαρητηρια στους "μαγειρες","chefs" και "σερβιτορους".

Μολις χθες καταφερα το πρωτο μου flash χαρη σε πολλα απο τα post σας . ("athanaso77" , "Sir Ιωαννης Ioathe" simply GODS). Προσπαθησα χθες για την Omega v14 αλλα κατι επαιζε με τον server μαλλον κα δεν τα καταφερα . Εντελει εχωσα Artemis , γιατι ειχα μεινει εντρομος να κοιτω τις τεσσερις χρωματιστες λωριδες απραγος , και ετσι μπορεσα να εχω το HD2 μου σωο και λειτουργικο !

Στο δια ταυτα . . .

Συμβουλες, links , οδηγιες εγκαταστασης ισως (πρωταρης γαρ) για navigator .... PLEASE .

Ψαχνω μερες να βρω ακρη με ενα post του Sir Ιωαννης περι iGO8 v8.3.4 , αλλα γιατρεια δε βρισκω .

thx guys ! ! !

Link to comment
Share on other sites

τελικα αν καποιος θελει να περισωσει κανενα χαμενο αρχειο του απ την sd καμια φορα, ας χρησιμοποιησει το recuva. εγω μονο μ αυτο καταφερα να σωσω καποια πραγματακια.. αχρειαστο να σας ειναι..:happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ψαχνω μερες να βρω ακρη με ενα post του Sir Ιωαννης περι iGO8 v8.3.4 , αλλα γιατρεια δε βρισκω .

 

Απευθύνσου εδώ για ότι σχετικό με το iGO8... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έκανα κατά λάθος απεγκατάσταση του ΝΤF3.5. Σας παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε πως να το κάνω εγκατάσταση, αφού και από την Storage και από το λειτουργικό δεν μου αφήνει να το ξαναεγκαταστάσω..και το χρειάζονται τόσες εφερμογές μου...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έκανα κατά λάθος απεγκατάσταση του ΝΤF3.5. Σας παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε πως να το κάνω εγκατάσταση, αφού και από την Storage και από το λειτουργικό δεν μου αφήνει να το ξαναεγκαταστάσω..και το χρειάζονται τόσες εφερμογές μου...

 

Εγκατέστησε αυτό που θα βρεις στο πρώτο post με τη γνωστή διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να θέλει soft reset γιατί είναι καθαρά θέμα ότι εγώ απενεργοποίησα αυτή τη λειτουργία !

 

Άσχετα με την έκβαση του προβλήματός σου και με πιο τρόπο θα βρεις λύση, πρέπει να ξέρεις ότι το soft reset είναι η πρώτη επιλογή για να λυθεί κάποια ασυνήθιστη συμπεριφορά της συσκευής.

 

Τελικά έχεις βρει λύση;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...