Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.google.gr/search?hl=el&client=firefox-a&hs=e2V&rls=org.mozilla%3Ael%3Aofficial&q=memory+card+data+recovery&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

 

Παλαιότερα είχα χρησιμοποιήσει κάποιο από αυτά τα εργαλεία και είχε κάνει όντως δουλειά. Δεν θυμάμαι ποιο ακριβώς, δυστυχώς θα χρειαστεί να το ψάξεις λίγο παραπάνω.

 

ευχαριστω γιαννη! θα το ψαξω τωρα κιολας! 1000 ευχαριστω!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

και εκει ως αδεια τη βλεπει...:( θα κανω αυτο που λες.. μηπως διασωσω τιποτα απ τα παλια μου backup.. πως να το ψαξω περιπου με βοηθας λιγακι?:O

βρες καποιο προγραμμα που να κανεις undelete. ετσι λεγεται η διαδικασια που επαναφερει αρχεια που εχουν σβηστει (οσα μπορει).

σιγουρα αυτο το κανει το tuneup utilities αλλα δεν ειναι free.

 

αν δεν μπορεσεις να βρεις το tuneup, δοκιμασε αυτα :

 

1) http://ntfsundelete.com/downloads/

 

2) http://www.freedownloadscenter.com/Utilities/File_Cataloging_Utilities/WinUtilities_Free_Undelete.html

 

3) http://www.freedownloadscenter.com/Utilities/File_Maintenance_and_Repair_Utilities/Undelete_My_Files_for_NTFS.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω γιαννη! θα το ψαξω τωρα κιολας! 1000 ευχαριστω!

 

Ενημέρωσε μας για τα αποτελέσματα αν θέλεις και παρεμπιπτόντως... θα άλλαζα αμέσως rom (ακόμα και αν δεν είμαι σίγουρος για το αν φταίει αυτό για την απώλεια της κάρτας μνήμης).

 

βρες καποιο προγραμμα που να κανεις undelete. ετσι λεγεται η διαδικασια που επαναφερει αρχεια που εχουν σβηστει (οσα μπορει).

 

Στην εκτός Ελλάδας βιβλιογραφία θα το βρεις κυρίως ως "data recovery".

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βρες καποιο προγραμμα που να κανεις undelete. ετσι λεγεται η διαδικασια που επαναφερει αρχεια που εχουν σβηστει (οσα μπορει).

σιγουρα αυτο το κανει το tuneup utilities αλλα δεν ειναι free.

 

αν δεν μπορεσεις να βρεις το tuneup, δοκιμασε αυτα :

 

1) http://ntfsundelete.com/downloads/

 

2) http://www.freedownloadscenter.com/Utilities/File_Cataloging_Utilities/WinUtilities_Free_Undelete.html

 

3) http://www.freedownloadscenter.com/Utilities/File_Maintenance_and_Repair_Utilities/Undelete_My_Files_for_NTFS.html

 

για να μην ξεκινησω να ψαχνω αδικα ας ρωτησω πρωτα.. αυτα τα προγραμματα επαναφερουν αρχεια backup? μεσω pimbackup ειχα παρει το backup μου αρα θα ναι μαλλον .pib τα αρχεια.. ουσιαστικα δε θελω να επαναφερω φωτο κλπ.. αλλα μηνυματα και επαφες.. γινεται η να μη το ψαξω καν?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας για τα αποτελέσματα αν θέλεις και παρεμπιπτόντως... θα άλλαζα αμέσως rom (ακόμα και αν δεν είμαι σίγουρος για το αν φταίει αυτό για την απώλεια της κάρτας μνήμης).

 

αλλαξα ρομ ηδη γιαννη γιατι κι εγω το σκεφτηκα οτι ισως κατι να εγινε απο εκει!:(

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να μην ξεκινησω να ψαχνω αδικα ας ρωτησω πρωτα.. αυτα τα προγραμματα επαναφερουν αρχεια backup? μεσω pimbackup ειχα παρει το backup μου αρα θα ναι μαλλον .pib τα αρχεια.. ουσιαστικα δε θελω να επαναφερω φωτο κλπ.. αλλα μηνυματα και επαφες.. γινεται η να μη το ψαξω καν?

 

Επαναφέρουν ότι βρουν ή ότι μπορούν να βρουν ανεξαρτήτως file extension. Μακάρι να είσαι τυχερή και να επαναφέρει τα περισσότερα και κυρίως αυτά που χρειάζεσαι περισσότερο.

 

(Επίσης μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα γιατί το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum. Αντί αυτού μπορείς να κάνεις χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής παράθεσης".)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρουν ότι βρουν ή ότι μπορούν να βρουν ανεξαρτήτως file extension. Μακάρι να είσαι τυχερή και να επαναφέρει τα περισσότερα και κυρίως αυτά που χρειάζεσαι περισσότερο.

 

(Επίσης μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα γιατί το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum. Αντί αυτού μπορείς να κάνεις χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής παράθεσης".)

 

ναι συγνωμη για το πολλαπλο ποστ! εχει ιδεα κανεις πως μπορει να ονομαζει το backup των μηνυματων? η τι επεκταση εχει?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που δημιουργεί το pim backup έχουν πάντως όπως σωστά είπες κατάληξη .pib

 

μα γινεται κατι παραδοξο.. μεσω spb ειχα παρει backup τις επαφες και μεσω pim τα μηνυματα.. καταφερα να ανακτησω το pim και οταν παω να κανω restore το λεει contacts.. πως γινεται αυτο? αφου με το pim ειχα παρει τα sms backup.. γι αυτο ρωτησα μηπως εχουν αλλη επεκταση τα μηνυματα:wacko:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

μα γινεται κατι παραδοξο.. μεσω spb ειχα παρει backup τις επαφες και μεσω pim τα μηνυματα.. καταφερα να ανακτησω το pim και οταν παω να κανω restore το λεει contacts.. πως γινεται αυτο? αφου με το pim ειχα παρει τα sms backup.. γι αυτο ρωτησα μηπως εχουν αλλη επεκταση τα μηνυματα:wacko:
αφου σου εδειχνε αδεια την καρτα πως βρηκες το pim backup?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφου σου εδειχνε αδεια την καρτα πως βρηκες το pim backup?

 

με ενα προγραμμα αποκαταστασης χαμενων αρχειων που μου προτεινε ο αντωνης.. καταφερα και διεσωσα ενα backup αλλα λανθασμενο:blink:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μα γινεται κατι παραδοξο.. μεσω spb ειχα παρει backup τις επαφες και μεσω pim τα μηνυματα.. καταφερα να ανακτησω το pim και οταν παω να κανω restore το λεει contacts.. πως γινεται αυτο? αφου με το pim ειχα παρει τα sms backup.. γι αυτο ρωτησα μηπως εχουν αλλη επεκταση τα μηνυματα:wacko:

 

Η επέκταση δεν εξαρτάται από το τι backup έχεις πάρει αλλά από το ποιο πρόγραμμα έχεις χρησιμοποιήσει. Να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει γιατί χρησιμοποίησες δύο προγράμματα για να πάρεις backup σε διαφορετικά πράγματα αφού και με τα δύο θα μπορούσες να πάρεις backup για όλα και έτσι θα εξασφάλιζες εις διπλούν την ασφάλεια τους. Για τέτοια πράγματα... το pim backup αρκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η επέκταση δεν εξαρτάται από το τι backup έχεις πάρει αλλά από το ποιο πρόγραμμα έχεις χρησιμοποιήσει. Να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει γιατί χρησιμοποίησες δύο προγράμματα για να πάρεις backup σε διαφορετικά πράγματα αφού και με τα δύο θα μπορούσες να πάρεις backup για όλα και έτσι θα εξασφάλιζες εις διπλούν την ασφάλεια τους. Για τέτοια πράγματα... το pim backup αρκεί.

 

για να μαι ειλικρινης ουτε εγω καταλαβα γιατι το εκανα ετσι παντως τελικα το backup των μηνυματων δεν το βρισκω πουθενα... χαμενος κοπος.. κριμα:(:(:(

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

The HTC Messaging client is removed, leaving the windows built SMS client for much faster texting, but still able to use a nicely skinned Sense text messaging app with "iphone style" messaging bubbles.

http://hotfile.com/dl/71546242/34e5ed1/Energy.Leo.21679.Sense2.5.Cookie.Sep.24.7z.html

ελληνικα δεν εχει,αλλα δεν πρεπει να σε απασχολει τοσο να ειναι το μενου των μηνυματων στα ελληνικα,αλλα το να μην εχεις προβλημα με τα μηνυματα.

 

Εχω την γνησια rom με με cht 1.8.5. Ειναι συμβατό ή τρέχει μονο σε Energy?

Σε ευχαριστω πολύ πάντος!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την γνησια rom με με cht 1.8.5. Ειναι συμβατό ή τρέχει μονο σε Energy?

Σε ευχαριστω πολύ πάντος!!!

ειναι η energy rom που εχει κανει αυτο το στυλ με τα μηνυματα.πρεπει αν θες να βαλεις αυτη τη ρομ για να σταματησεις να εχεις προβληματα.ολα τα αλλα τα εχω δοκιμασει και εγω παλιοτερα.πρεπει να κανεις hspl και να αλλαξςις τη ρομ κατα τη γνωμη μου παντα.θα σου ελεγα να το κανεις για να σεταρεις μια φορα ακομα αλλα πανω σε σωστη βαση.αξιζει τον κοπο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι η energy rom που εχει κανει αυτο το στυλ με τα μηνυματα.πρεπει αν θες να βαλεις αυτη τη ρομ για να σταματησεις να εχεις προβληματα.ολα τα αλλα τα εχω δοκιμασει και εγω παλιοτερα.πρεπει να κανεις hspl και να αλλαξςις τη ρομ κατα τη γνωμη μου παντα.θα σου ελεγα να το κανεις για να σεταρεις μια φορα ακομα αλλα πανω σε σωστη βαση.αξιζει τον κοπο!

 

Με όλο τον σεβασμό στους ‘μάγειρες’ και ειδικά στα δικά μας παΐδια εδω που είναι αξιοθαύμαστοι. Παρακολουθώ την δουλειά τους με τις omega και κάθε μπράβο καταντά πλέον κοινοτυπία.

Όμως πάντα προβλήματα βλέπω να δημιουργούνται με τις cooked και κάθε τοσο fix capακια ή καινούργια ver που να λύνουν τα προβλήματα τις προηγούμενης και παει λέγοντας. Κατά βάθος αυτό δεν είναι πρόβλημα αλλά ευχαρίστηση για τους χρήστες συσκευών σαν τη δική μας. Είναι απόλαυση να στήνεις , να πειραματίζεσαι και να ανακαλύπτεις. Μαγικά όλα αυτά. Για μένα όμως το leo μου είναι εργαλείο στην επαγγελματική μου δραστηριότητα. Ο χρόνος για τέτοιες μαγικες εξερευνήσεις πολύ περιορισμένος κ οι πειραματισμοί σχεδόν απαγορευτικοι. Προτιμώ να παραμείνω με την φτωχή πλην τίμια rom που έστω κ με το cht 1.8.5 βελτιώνει σημαντικά τις δυνατότητες και την ευελιξία. Η energy που πρότεινες σίγουρα θα είναι μια σταθερή room αλλα γμτ. Αν και έχω απέχθεια στους ψευτοεθνικισμούς στην Ελλαδα ζούμε.

Είναι κακό να θέλω ελληνικά στο τηλέφωνό μου;

Αν ποτέ βάλω άλλη rom θα περιμένω τον ioathe να φτάσει περίπου στην omega 20 και τοτε ισως και να το ρισκάρω.:lol:

Όπως και να είναι σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια φίλε, να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

με ενα προγραμμα αποκαταστασης χαμενων αρχειων που μου προτεινε ο αντωνης.. καταφερα και διεσωσα ενα backup αλλα λανθασμενο:blink:

 

Εάν ακόμη ψάχνεις για τα χαμένα αρχεία θα σου πρότεινα το scavenger, εμένα με έχει σώσει πολλές φορές από τέτοιες καταστάσεις. Εάν δεν το βρεις πες μου να στο ανεβάσω!:)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εάν ακόμη ψάχνεις για τα χαμένα αρχεία θα σου πρότεινα το scavenger, εμένα με έχει σώσει πολλές φορές από τέτοιες καταστάσεις. Εάν δεν το βρεις πες μου να στο ανεβάσω!:)

 

Και δεν το ανεβάζεις; :)

Link to comment
Share on other sites

Για το απλό windows messaging δοκίμασε το cab από το παρακάτω ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3176084#post3176084

αυτό που κάνει είναι να απενεργοποιεί το htc messaging και να ενεργοποιεί το default των windows

Με απεγκατάσταση έχεις πάλι το κανονικό htc client του sense

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

stockhouse meaning?

1.Tα προίόντα αυτά μπορείτε να προμηθευτείτε αποκλειστικά από το κατάστημα μας Stock House, Ερμού και Φαβιέρου 4, Μεταμόρφωση Αττικής. Για τη διευκόλυνση σας, μπορείτε να δείτε που είμαστε στον χάρτη σε αυτή τη σελίδα.

 

Συγκεκριμένα:

- Δεν πωλούνται μέσω Internet

- Δεν πωλούνται μέσω τηλεφωνικής παραγγελίας

- Δεν κρατούνται μέσω τηλεφώνου 2.Τα προϊόντα αυτά ανήκουν στις εξής κατηγορίες:

 

  • (α) Είναι πλήρως επισκευασμένα μετά από κάποιο ελάττωμα το οποίο είχαν παρουσιάσει.
  • (β) Εχουν αγορασθεί αλλά επιστραφεί από καταναλωτές χωρίς να έχουν παρουσιάσει ελάττωμα.
  • (γ) Εχουν χρησιμοποιηθεί σε επιμέρους καταστήματά μας ως demo - δοκιμαστικά.
  • (δ) Η συσκευασία τους είναι χαλασμένη
  • (ε) Δεν έχουν παρελκόμενα (πχ.λείπει καλώδιο σύνδεσης από οθόνη Η/Υ)

3.Τα προϊόντα αυτά θα τα βρείτε στο παραπάνω κατάστημα μας, αποκλειστικά. Ζητήστε από εκεί να λάβετε πληροφορίες για καθένα από τα προϊόντα που εκτίθενται προς πώληση, ώστε να έχετε πλήρη και σαφή εικόνα σε ποια από τις παραπάνω κατηγορίες εμπίπτει κάθε προϊόν και σε ποια κατάσταση πωλείται. Τα προϊόντα αυτά μπορεί να είναι μεταχειρισμένα οπότε και πωλούνται ως μεταχειρισμένα, ανήκουν σε μια από τις παραπάνω κατηγορίες και η ΠΛΑΙΣΙΟ ΑΕ τα διαθέτει προς πώληση ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΤΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ, με τιμές που αντικατοπτρίζουν αυτή την πραγματικότητα. Με την εξαίρεση της κατηγορίας (ε), η ΠΛΑΙΣΙΟ ΑΕ δεν μπορεί να σας παρέχει για προϊόντα που διατίθενται απο το STOCK HOUSE τις ίδιες εγγυήσεις που παρέχονται για προϊόντα που διατίθενται από άλλα καταστήματά της.

4.Οι τιμές των προϊόντων αυτών είναι διαμορφωμένες σε χαμηλότερα επίπεδα για τους λόγους που αναφέρουμε και ανάλογα με την κατηγορία στην οποία κάθε προϊόν εμπίπτει.

5.Με την εξαίρεση της κατηγορίας (ε), τα προϊόντα συνοδεύονται από εγγύηση η οποία είναι μέχρι έξι μήνες και παρέχεται κατά περίπτωση είτε από εμάς είτε από τον κατασκευαστή του κάθε προϊόντος. Για προϊόντα που εμπίπτουν στην κατηγορία (ε) ισχύει η κανονική κάθε φορά εγγύηση που δίνεται από εμάς ή τον κατασκευαστή.

6.Τα προϊόντα τα οποία αγοράζετε από το Stock House δεν επιδέχονται αλλαγή με άλλα.

7.Αγοράζοντας προϊόντα από το Stock House γνωρίζετε και αποδέχεστε όλα τα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Εάν ακόμη ψάχνεις για τα χαμένα αρχεία θα σου πρότεινα το scavenger, εμένα με έχει σώσει πολλές φορές από τέτοιες καταστάσεις. Εάν δεν το βρεις πες μου να στο ανεβάσω!:)

 

βασικα ακομα ψαχνω το backup των sms που ειχα παρει... λες να βοηθησει το προγραμματακι που λες; αν ειναι να σπευσω να το βρω (αν και οι ελπιδες μου εχουν μαλλον εξανεμιστει) :( :(

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ποτέ βάλω άλλη rom θα περιμένω τον ioathe να φτάσει περίπου στην omega 20 και τοτε ισως και να το ρισκάρω.:lol:

Όπως και να είναι σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια φίλε, να είσαι καλά.

 

Οι υπάρχουσες εκδόσεις μέχρι την v13.3 δεν έχουν προβλήματα αν θες να την δοκιμάσεις. Η v14 έχει πολλές αλλαγές και είναι λογικό να παρουσιάζει μικροπροβληματάκια. Στην επόμενη έκδοση θα έχουν λυθεί και αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικα ακομα ψαχνω το backup των sms που ειχα παρει... λες να βοηθησει το προγραμματακι που λες; αν ειναι να σπευσω να το βρω (αν και οι ελπιδες μου εχουν μαλλον εξανεμιστει) :( :(

 

κανονικα πρεπει να χαιρεσαι που ανεκτησες τις επαφες σου ειρηνη.

τα sms αν τα κρατας τοσα πολλα,μαλλον προβληματα και κολληματα θα εχεις!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανονικα πρεπει να χαιρεσαι που ανεκτησες τις επαφες σου ειρηνη.

τα sms αν τα κρατας τοσα πολλα,μαλλον προβληματα και κολληματα θα εχεις!:)

 

ηθελα και τα sms μου ειμαι συναισθηματικα δεμενη. κινητο χωρις sms δε λεει.. και τωρα μου φαινεται ψιλοαδειο:rolleyes:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ηθελα και τα sms μου ειμαι συναισθηματικα δεμενη.

 

Και αυτό καλώς ή κακώς... είναι αναντικατάστατο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...