Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστη η σκεψη σου και πολυ πρακτικο, αλλα θα ηθελα να εχω σε ενα interface ολες τις σημειωσεις (και κανενα γραφικο περιβαλλον, αλα... notepad, ετσι, για να δινουμε αξια και στις συσκευες μας, ολα με touch interface) :)

Ευχαριστω παντως.

Χρησιμοποιώ το MyNote

 

Ρίξε μια ματιά αν σε βολεύει ;)

 

http://mylostblog.altervista.org/immagini/mynote-mylostblog-2.6.jpg

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους!

 

Θέλω να δοκιμάσω το android στο HD2 και οπως διαπίστωσα με τη μαμά ROM 1.66 δε δουλεύει.

 

Πρέπει να έχω radio 2.08 η μεταγενέστερο.

 

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω μόνο radio στο τηλέφωνο μου;

 

Δε θέλω να βάλω άλλη ROM, ασχέτως του τι προσφέρουν όλες αυτές οι Custom ROMs που κυκλοφορούν.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

 

Θελει HSPL και περασμα αλλο radio μονο. Οδηγίες 1η σελιδα ;)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νεο προγραμματακι που ξεκιναει το Android OS στο HD2 αν βρεθει στην SD Card αλλιως φορτώνει τα Windows OS

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/android-on-hd2-autostart-automatic.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! γιατι με την standard cookie energy αδυνατω να βαλω το chteditor? :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! γιατι με την standard cookie energy αδυνατω να βαλω το chteditor? :O

 

γιατι το εχει ηδη μεσα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γιατι το εχει ηδη μεσα :)

 

το εχει μεσα?:blink: και που στην ευχη το χει κι εγω δε το εχω βρει? την εχω ξεσκονισει τοσες μερες:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να δοκιμάσω το android στο HD2 και οπως διαπίστωσα με τη μαμά ROM 1.66 δε δουλεύει.

 

Πρέπει να έχω radio 2.08 η μεταγενέστερο.

 

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω μόνο radio στο τηλέφωνο μου;

 

Όπως ήδη ειπώθηκε πρέπει να κάνεις hard-spl που σημαίνει ότι θα ξεκλειδώσεις τη συσκευή σου και κατά συνέπεια είσαι εκτός εγγύησης (μέχρι να επαναφέρεις το stock radio και να την ξανακλειδώσεις). Απλά... όφειλα να το τονίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το MyNote

 

Ρίξε μια ματιά αν σε βολεύει ;)

 

http://mylostblog.altervista.org/immagini/mynote-mylostblog-2.6.jpg

 

Είναι το καλύτερο touch note προγραμματακι που εχω δει μεχρι τωρα για hd2. Σε ευχαριστω!

 

Υ.Γ. Το μονο μειον του ειναι πως εχει μονο επιλογη για drawing κι οχι typing...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Είναι το καλύτερο touch note προγραμματακι που εχω δει μεχρι τωρα για hd2. Σε ευχαριστω!

 

Υ.Γ. Το μονο μειον του ειναι πως εχει μονο επιλογη για drawing κι οχι typing...

 

και οτι δεν μπορεις να μεταφερεις τις σημειωσεις σου απο αυτην την εφαρμογη αλλου;)

 

αν θελεις να κανεις την δουλεια σου σωστα και αξιοπιστα ,εγω εχω ολοκληρες δουλειες στημενες σε word,(πελατολογια,παρακολουθησεις εργασιων κλπ )

 

το one note και ολα τα notes apps στα wm,εχουν το προβλημα που σου ειπα,δεν αναγνωριζονται απο αλλες πλατφορμες λογισμικου τηλεφωνων και απο υπολογιστες..

 

αν σου παθει κατι το τηλ,εχεις χασει ολη την δουλεια σου :O

 

καλημερα σε ολους :)

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Σε λιγότερο απο 2 εβδομάδες φεύγω για διακοπές και χρειάζομαι να αγοράσω επειγόντως τα παρακάτω (για το HD2 που έχω τώρα).

 

-Αντάπτορα mini to micro usb που να μπαίνει στο μαμίσιο φορτιστή αυτοκινήτου HTC που ήταν αγορασμένος για να φορτίζει το παλιό μου HD (mini usb απόληξη ο φορτιστής αυτοκινήτου). Με ενδιαφέρει αν γνωρίζει κάποιος μαγαζί εντός των συνόρων (Αθήνα αν είναι εφικτό). Αν όχι, τουλάχιστον ας μου συστήσει κάποιο άξιο εμπιστοσύνης στο εξωτερικό από το οποίο θα μπορούσα να ψωνίσω. Στην χειρότερη αν δεν βρω αντάπτορα θα ήθελα να μου συστήσετε ένα universal φορτιστή με την κατάλληλη ρευματοδοσία για να μην αναγκαστώ τελικά να πάρω ξανά μαμίσιο φορτιστή HTC και να ξαναδώσω 20 και κάτι ευρω.

 

-Βάση Αυτοκινήτου για το HD2. Με ενδιαφέρει να είναι κάτι κάλό ποιοτικά, σε λογική τιμή και βασικά να είναι σταθερή. Θα προτιμούσα να προτείνετε κάτι που να έχετε χρησιμοποιήσει έτσι ώστε να έχετε ιδία άποψη. Με ενδιαφέρει κυρίως βάση που να βεντουζάρει στο τζάμι. Και εδώ ισχύουν τα παραπάνω. θα ήθελα να αγοράσω κάτι από ελληνικό μαγαζί και μόνο αν δεν βρω κάτι να κοίταγα για εξωτερικό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Σε λιγότερο απο 2 εβδομάδες φεύγω για διακοπές και χρειάζομαι να αγοράσω επειγόντως τα παρακάτω (για το HD2 που έχω τώρα).

 

-Αντάπτορα mini to micro usb που να μπαίνει στο μαμίσιο φορτιστή αυτοκινήτου HTC που ήταν αγορασμένος για να φορτίζει το παλιό μου HD (mini usb απόληξη ο φορτιστής αυτοκινήτου). Με ενδιαφέρει αν γνωρίζει κάποιος μαγαζί εντός των συνόρων (Αθήνα αν είναι εφικτό). Αν όχι, τουλάχιστον ας μου συστήσει κάποιο άξιο εμπιστοσύνης στο εξωτερικό από το οποίο θα μπορούσα να ψωνίσω. Στην χειρότερη αν δεν βρω αντάπτορα θα ήθελα να μου συστήσετε ένα universal φορτιστή με την κατάλληλη ρευματοδοσία για να μην αναγκαστώ τελικά να πάρω ξανά μαμίσιο φορτιστή HTC και να ξαναδώσω 20 και κάτι ευρω.

 

-Βάση Αυτοκινήτου για το HD2. Με ενδιαφέρει να είναι κάτι κάλό ποιοτικά, σε λογική τιμή και βασικά να είναι σταθερή. Θα προτιμούσα να προτείνετε κάτι που να έχετε χρησιμοποιήσει έτσι ώστε να έχετε ιδία άποψη. Με ενδιαφέρει κυρίως βάση που να βεντουζάρει στο τζάμι. Και εδώ ισχύουν τα παραπάνω. θα ήθελα να αγοράσω κάτι από ελληνικό μαγαζί και μόνο αν δεν βρω κάτι να κοίταγα για εξωτερικό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλημερα :)

 

κοιτα εδω NETIMES

 

αξιοπιστο μαγαζι με καλα και φθηνα πραγματα.υπολογισε εως και 10-12 μερες το πολυ για παραδοση απο την ημερα που θα τα παραγγειλεις.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

 

κοιτα εδω NETIMES

 

αξιοπιστο μαγαζι με καλα και φθηνα πραγματα.υπολογισε εως και 10-12 μερες το πολυ για παραδοση απο την ημερα που θα τα παραγγειλεις.

Δημήτρη το κοιτάω.

 

Παρόλα αυτά έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο απο το NETIMES?

 

Καλημερα :)

 

κοιτα εδω NETIMES

 

αξιοπιστο μαγαζι με καλα και φθηνα πραγματα.υπολογισε εως και 10-12 μερες το πολυ για παραδοση απο την ημερα που θα τα παραγγειλεις.

Ξέρεις μήπως πόσο είναι περίπου τα μεταφορικά για Ελλάδα?

Edited by Nikos_s3

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μια ερωτηση

γιατι εχω προβλημα με το skype?

παλια λειτουργουσε κανονικα τωρα δεv κανει συνδεση

μηπως επειδη σταματησε η υποστηριξη στα wm?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Γνωρίζει κάποιος ένα καλό πρόγραμμα σημειώσεων για το HD2? Δεν είναι το κατάλληλο σημείο για να ρωτήσω, αλλά θέλω μια γρήγορη απάντηση από κάποιον κάτοχο του κινητού - είναι το μόνο προγραμματάκι που λείπει από το hd2 μου.

Υ.Γ. Παλιότερα χρησιμοποιούσα το πολύ καλο Phatnotes, αλλα θεωρώ πως στο hd2 χρειάζεται κάποιο, ειδικά σχεδιασμένο για touch interface. Στο android εχω πολύ καλές επιλογές, εδώ έχετε να προτείνεται κάτι? Ευχαριστώ.

 

Βαγγελη αν εχεις data plan το καλυτερο απ ολα ειναι το Evernote.

Βαζεις την εφαρμογη και στο pc σου και συχρονιζει αυτοματα.

Δεχεται φωτο, και οτιδηποτε αλλο με copy paste πχ ενα σκιτσο που θα κανεις με καποια εφαρμογη στο Λεο.

Ειναι free αλλα αν θες να εχεις παραπνω απο 50ΜΒ το μηνα χρειαζεται συνδρομη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη το κοιτάω.

 

Παρόλα αυτά έχεις να προτείνεις κάτι συγκεκριμένο απο το NETIMES?

 

 

Ξέρεις μήπως πόσο είναι περίπου τα μεταφορικά για Ελλάδα?

 

http://www.netimes.com/shop/miniusb-to-microusb-charger-adapter-p-2484.html?cPath=80_731

 

Έχω πάρει 2. Το ένα για φόρτιση στο αυτοκίνητο (δουλεύει μια χαρά) και το άλλο για φόρτιση στο pc στην δουλειά (αλλά δεν μου λειτουργεί για συγχρονισμό)

 

Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά με ταχυδρομείο, τα μεταφορικά νομίζω είναι 2-3 ευρώ

 

Βάση αυτοκινήτου πήρα από Brodit. Βάση για το κινητό + επιλεγμένη βάση για τον αεραγωγό του αυτοκινήτου μου. (με μειονέκτημα ότι το κινητό δεν χωράει στην βάση, με θήκη προστασίας)

 

http://www.dsldevelopments.com/brodit/holder/HTC+HD2-Brodit-Holder.asp

Edited by scarface883

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Σε λιγότερο απο 2 εβδομάδες φεύγω για διακοπές και χρειάζομαι να αγοράσω επειγόντως τα παρακάτω (για το HD2 που έχω τώρα).

 

-Αντάπτορα mini to micro usb που να μπαίνει στο μαμίσιο φορτιστή αυτοκινήτου HTC που ήταν αγορασμένος για να φορτίζει το παλιό μου HD (mini usb απόληξη ο φορτιστής αυτοκινήτου). Με ενδιαφέρει αν γνωρίζει κάποιος μαγαζί εντός των συνόρων (Αθήνα αν είναι εφικτό). Αν όχι, τουλάχιστον ας μου συστήσει κάποιο άξιο εμπιστοσύνης στο εξωτερικό από το οποίο θα μπορούσα να ψωνίσω. Στην χειρότερη αν δεν βρω αντάπτορα θα ήθελα να μου συστήσετε ένα universal φορτιστή με την κατάλληλη ρευματοδοσία για να μην αναγκαστώ τελικά να πάρω ξανά μαμίσιο φορτιστή HTC και να ξαναδώσω 20 και κάτι ευρω.

φιλε μου, σου προτεινω κι'εγω το netimes, ομως υπαρχουν λυσεις και στην Ελλαδα αν δεν θελεις να περιμενεις 10-12 μερες.

Εχει σιγουρα στα καταστηματα cosmote, φορτιστη αυτοκινητου με micro usb οποτε δεν χρειαζεσαι ανταπτορα. το κοστος του αν θυμαμαι πριν 2 μερες που πηγα να πληρωσω τον λογαριασμο ηταν 7 η 8 ευρω.

Υπαρχει universal φορτιστης αυτοκινητου και σε ολα τα καταστηματα πλαισιο, ο οποιος ειναι επισης στα 9 ευρω αν θυμαμαι καλα.

υπαρχει και στα alex pack, universal βαση για το αυτοκινητο που μπαινει στον αεραγωγο. την εχω εγω και ειναι σουπερ. ουτε κουναει το hd2 Ουτε βαραινει τον αεραγωγο (στο λεω γιατι ειμαι πολυ παραξενος με το αμαξι μου). το κοστος της βασης αν θυμαμαι καλα ειναι στα 4 η 5 ευρω.

ολοι οι παραπανω φορτιστες αυτοκινητου που σου προτεινω ειναι με εξοδο 1A, ωστε αν εχεις ανοιχτο προγραμμα πλοηγησης στο hd2, να εχει την δυναμη να το φορτιζει και οχι απλα να το συντηρει !!!!

αυτο να το προσεξεις. μην παρεις μικροτερο του 1Α φορτιστη αυτοκινητου. το εχουν αναφερει και αλλα παιδια εδω :).

πιστευω να βοηθησα :).

 

edit :

Επειδη διαβασα οτι θελεις βαση με βεντουζα και επειδη εχω δοκιμασει αρκετες με βεντουζα να σου πω τα εξης :

1) εμενα μου την σπαει αρκετα που η βεντουζα αφηνει σημαδια στο τζαμι οταν την βγαλεις

2) οσες και να εχω δοκιμασει, δεν βρηκα καποια που να ειναι σταθερη εντελως. κατι που με κουραζε οταν ηθελα να κοιταξω την ωρα που οδηγουσα. αν πηγαινεις εθνικη οδο ειναι καλα, αλλα αν μπεις σε αλλους δρομους και ετσι οπως ειναι οι ελληνικοι δρομοι, θα ξενερωσεις.

3) καθε φορα που θα παρκαρεις το αυτοκινητο για αν το αφησεις καπου αρκετη ωρα, θα πρεπει να βγαζεις την βαση απο το τζαμι, γιατι πλεον πολλοι κλεφτες, σπανε τα αμαξια μολις βλεπουν βασεις στο τζαμι, γιατι νομιζουν οτι μεσα στο αμαξι εχεις κινητο, gps κ.τ.λ. Εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις.

η βαση που σου λεω που μπαινει στον αεραγωγο, που πηρα απο alex pack, βγαινει με μιση κινηση, και μενουν μονο τα δυο κλιπς τα οποια ουτε καν φαινοται απο εξω οσο και αν προσεξει κανεις.

 

αυτα εχω δει εγω και στα αναφερω. αποτελουν προσωπικη μου αποψεη παντα !!!!

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μετά από λίγο καιρό, λόγω προβλημάτων, επέστρεψα.

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει περάσει το igo στο hd2 και γενικότερα τι γίνεται με navigator πρόγραμμα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

__________________________________________

ΧΡΗΣΤΟΣ ;)

Link to comment
Share on other sites

3) καθε φορα που θα παρκαρεις το αυτοκινητο για αν το αφησεις καπου αρκετη ωρα, θα πρεπει να βγαζεις την βαση απο το τζαμι, γιατι πλεον πολλοι κλεφτες, σπανε τα αμαξια μολις βλεπουν βασεις στο τζαμι, γιατι νομιζουν οτι μεσα στο αμαξι εχεις κινητο, gps κ.τ.λ. Εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις.

!!!!

 

Μία είμαι εγώ.

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

 

-Αντάπτορα mini to micro usb που να μπαίνει στο μαμίσιο φορτιστή αυτοκινήτου HTC που ήταν αγορασμένος για να φορτίζει το παλιό μου HD (mini usb απόληξη ο φορτιστής αυτοκινήτου). Με ενδιαφέρει αν γνωρίζει κάποιος μαγαζί εντός των συνόρων (Αθήνα αν είναι εφικτό).

 

Καλημέρα! Εγώ αγόρασα από το Multirama πριν κανα 2 μηνο ενα σετάκι με διάφορα ανταπτοράκια, μεταξύ των οποίων και ένα που μετατρέπει το mini usb σε micro usb, για να χρησημοποιήσεις τoυς φορτιστές του HD στο HD2. Μη με ρωτησεις πόσο έκανε γιατί δε θυμάμαι. Μια χαρά δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μετά από λίγο καιρό, λόγω προβλημάτων, επέστρεψα.

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει περάσει το igo στο hd2 και γενικότερα τι γίνεται με navigator πρόγραμμα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

εγω εχω τα εξης IGO,DESTINATOR 7,MIOMAP,JINIUS DRIVER και SYGIN MOBILE και δουλευουν αψογα ολα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. υπαρχει καποιος τροπος να βλεπω τις ιστοσελιδες στην κανονικη τους μορφη (πχ facebook) και να εχω υποστηριξη flash? μεσω opera σερφαρω αλλα μου δειχνει το facebook και το youtube σε mobile version. το skyfire δε μου δουλευει

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. υπαρχει καποιος τροπος να βλεπω τις ιστοσελιδες στην κανονικη τους μορφη (πχ facebook) και να εχω υποστηριξη flash? μεσω opera σερφαρω αλλα μου δειχνει το facebook και το youtube σε mobile version. το skyfire δε μου δουλευει

το skyfire ειρηνη σταματησε για παντα να δουλευει στη χωρα μας.

με τον opera σερφαρουμε σχεδον ολοι αλλα το facebook το δειχνει σε mobile mode.

οσο φια υποστηρηξη flash,υπαρχει προβλημα στον opera.εχει βγει ενας αλλος browser σε beta ακομα που τα καταφερνει καλυτερα,αλλα δεν θυμαμαι πως τον λενε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το skyfire ειρηνη σταματησε για παντα να δουλευει στη χωρα μας.

με τον opera σερφαρουμε σχεδον ολοι αλλα το facebook το δειχνει σε mobile mode.

οσο φια υποστηρηξη flash,υπαρχει προβλημα στον opera.εχει βγει ενας αλλος browser σε beta ακομα που τα καταφερνει καλυτερα,αλλα δεν θυμαμαι πως τον λενε

 

δηλαδη κανενας τροπος να βλεπω πληρη ιστοσελιδα.. οκ thanks!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Για το facebook Η καλυτερη μορφη δοκιμασμενη ειναι να ανοιγετε το:

http://touch.facebook.com

μολις το ανοιξετε και πριν βαλετε τα στοιχεια σας για να κανετε Login, εχει και link κατω δεξια που λεει full site και βλεπετε ακριβως οτι βλεπετε και απο τον υπολογιστη σας.

παντως δοκιμαστε και το touch facebook που σας λεω, γιατι ειναι αρκετα πληρη. κανεις σχεδον τα παντα. και οποτε θελεις πατας το full site και μπαινεις στο κανονικο.

 

για το youtube, μολις γραψετε το youtube.com, μολις συνδεθει, αν δειτε στην διευθυνση σας βαζει αυτοματα το m.youtube.com.

πηγαινετε τερμα κατω στη σελιδα και πατηστε εκει που λεει επιτραπεζιος υπολογιστης (στον opera 10 ετσι μου το βγαζει). μετα θα εχετε κανονικη μορφη.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...