Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σοσ εκει στην αρχικη οθονη που ελεγε τον καιρο η θεση μου κατι εκανα κ χαθηκε η θεση μου πωε μπωρο να το ξαναβαλω να μου δειχνει τον καιρο εκει που βρισκομαι????

πατα πανω στο ρολοι και στην οθονη που θα σου ανοιξει επελεξε εκει που λεει "η θεση μου" η αλλιως επελεξε καποια πολη που εχει εκει. ολες οι πολεις που προσθετεις στο tab του καιρου φαινονται εκει στη λιστα.

δοκιμασε και πες μας αν καταλαβα καλα γι'αυτο που ζητας.

 

 

edit :

παιδια κατι off topic :

Μετα της εργασιες που εγιναν στο forum εδω, δεν μπορω να δω καθολου τον πινακα ελεγχου ωστε να δω τα θεματα που παρακολουθω, οποτε πρεπει να ψαχνω στο forum και μεσα στις κατηγοριες για να βρω τα θεματα που παρακολουθω.

γιατι ετσι ?

να υποθεσω οτι δεν θα ειναι μονιμο το προβλημα ε ?

Καποιος admin και μη, που ξερει να μας πει ? οι αλλοι βλεπετε κανονικα τα θεματα που παρακολουθειτε ?

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οι αλλοι βλεπετε κανονικα τα θεματα που παρακολουθειτε ?

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα σε αυτό.

εμενα μου βγαζει αυτο το μηνυμα

Δεν υπάρχει κανένα Θέμα υπό Παρακολούθηση για τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα σε αυτό.

 

εμενα μου βγαζει αυτο το μηνυμα

Δεν υπάρχει κανένα Θέμα υπό Παρακολούθηση για τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο

Γιαννη δυστυχώς δεν ειμαι ο μονος που εχει αυτο το προβλημα. υπαρχει και σχετικό θεμα :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279811

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

στη ρομ Energy Leo 23673 Sense2.5 Cookie DinikGlass περιλαμβάνεται το musicID??

αν όχι μπορεί να μου δώσει ένα λινκ κάποιος να το κατεβάζω ?

 

εχει βγει και το shazam..... αν θες πες μου να σου στειλω το cab

Link to comment
Share on other sites

Τι σου άλλαξαν; Έχεις αναλυτικό λογαριασμό του τι κόστισε πόσο; Συνεχίζει κανονικά η ισχύ της εγγύησης της συσκευής, σωστά;

 

Μου χρέωσαν τα εξής:

1. sub - assy,lcm,leo

2. chassis pre - assy, leo

3. εργασία (~ 40€).

Όσον αφορά την εγγύηση, λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα καθώς η εργασία έγινε απο την ACE.

Έχω όμως και μια ακόμη απορία:

Είμαι μαθηματικός και γράφω στο MWord χρησιμοποιώντας για τα σύμβολα το Mathtype. Δυστυχώς όταν το ανοίγω στο HTC τα συμβολα αυτά δεν τα αναγνωρίζει και ως εκ τούτου δεν μπορώ και να τα επεξεργαστώ. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ, Κώστας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι μαθηματικός και γράφω στο MWord χρησιμοποιώντας για τα σύμβολα το Mathtype. Δυστυχώς όταν το ανοίγω στο HTC τα συμβολα αυτά δεν τα αναγνωρίζει και ως εκ τούτου δεν μπορώ και να τα επεργαστώ. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ, Κώστας

 

Δυστυχώς το Word του Office Mobile δεν έχει τη δυνατότητα να επεξεργαστεί τα σύμβολα του Mathtype εκτός και αν υπάρχει ένα αντίστοιχο plugin και για τις συσκευές μας κάτι που δεν το γνωρίζω.

 

Σαν μαθηματικός, ίσως σε ενδιαφέρει μια εφαρμογή όπως το Math Tablet v.2.41. Ρίξε μια ματιά αν και είναι διαφορετική από αυτό που ζητάς παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια,

εγκατεστησα τον core player και εχω προβλημα μετα περισσοτερα αρχεια avi που παω να παιξω λογω μη-υποστηριζομενου αρχειο ηχου οπως λεει, ενω στο HD1 δεν μου ειχε εμφανιστει ποτε τετοιο προβλημα. Τα αρχεια δεν ειναι τα ιδια που εχω δοκιμασει, αλλα δεν παιζει να εχω δοκιμασει 5-6 ταινιες και να παιζει μονο η μια και στο παλιο να εχει παιξει οτι του ειχα βαλει.

Το tcmp τα παιζει ολα αλλα δεν εχει ιδια ποιοτητα εικονας....πχ στο μαυρο φαινεται χαλια! Ο core player βγαζει καλυτερη εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!βρισκομαι για διακοπες κ αντιμετωπιζω καποιο προβλημα με την συνδεση στο ιντερνετ. δυστηχως δεν εχω 3G εδω και μου ειναι δυσκολο να το ψαξω μεσω ιντερνετ.

Το προβλημα μου ειναι το εξης: αμα βαλω να κατεβασω καποιο αρχειο μεγεθους μεγαλυτερου των 1.5 MB περιπου,δεν μου το κατεβαζει γιατι η συνδεση πεφτει σε κατι σαν αδρανεια.Δηλαδη ειναι κατι σαν οριο-ασφαλεια που υπαρχει κ δεν με αφηνει να κατεβασω αρχεια μεγεθους μεγαλυτερα απο 1.5MB. Σε μια προσπαθεια που εκανα σε αναζητηση του προβληματος μου στο ιντερνετ,καποιος προτεινε τη χρηση download manager οπως το flashget αν δεν κανω λαθος. δυστηχως ομως λογω του προβληματος δεν μπορω να το κατεβασω.

Χρησιμοποιω την εργοστασιακη ρομ 1.66 και για ραδιο εχω το 2.07.51.22_2.:lol:

 

Ευχαριστω πολυ παιδια εκ των προτερων για τη βοηθεια σας!

 

ΥΓ: οποιος μου βρει την λυση θα κανω το απογευμα μια βουτια γι αυτον!:lol:

 

Με εκτιμηση,

Κων/νος

Edited by mrdrifter

"Ποτε μην πιστευεις αυτο που πιστευεις, γιατι μπορει να πιστεψεις αυτο που δεν πιστευεις"... (Κωνσταντινος):p

Emulator games στο HD2-> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3106354#post3106354

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι!

 

παρελαβα πριν λιγο το Λεο :)

πανεμορφο τηλεφωνο και σιγουρα μπορει να κανει πολλα.

 

μια ερωτησουλα μονο να κανω σε σχεση με την ποιοτητα κατασκευης.

Παρατηρησα ενα ανεπαισθητο παιξιμο των πλαινων πληκτρων αυξομειωσης της εντασης του ακουστικου.

Ειναι πραγματικα μηδαμινη απλα ρωταω για να ξερω αν το εχουν ολα,μια και οπως υποψιαζομαι προκειται για κατι το λογικο μια και εκει κουμπωνει το πισω καλυμα.

 

κατα τα αλλα ορεξη να εχει καποιος να πειραματιζεται...

 

ειναι πολυ ομορφο...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι!

 

παρελαβα πριν λιγο το Λεο :)

πανεμορφο τηλεφωνο και σιγουρα μπορει να κανει πολλα.

 

μια ερωτησουλα μονο να κανω σε σχεση με την ποιοτητα κατασκευης.

Παρατηρησα ενα ανεπαισθητο παιξιμο των πλαινων πληκτρων αυξομειωσης της εντασης του ακουστικου.

Ειναι πραγματικα μηδαμινη απλα ρωταω για να ξερω αν το εχουν ολα,μια και οπως υποψιαζομαι προκειται για κατι το λογικο μια και εκει κουμπωνει το πισω καλυμα.

 

κατα τα αλλα ορεξη να εχει καποιος να πειραματιζεται...

 

ειναι πολυ ομορφο...

 

Όλα έτσι είναι Δημήτρη! Μην δίνεις σημασία! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ευχαριστω!!!!!!! :D

 

τωρα θα κανω την πρωτη αποπειρα να πειραξω το κινητο αλλα δυστυχως εχω μονο τον Μακ μαζι μου και δεν ξερω τι μπορω να κανω!!!!

:lol:

 

παντως μεχρι τωρα ειναι φοβερο!!!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το προβλημα μου ειναι το εξης: αμα βαλω να κατεβασω καποιο αρχειο μεγεθους μεγαλυτερου των 1.5 MB περιπου,δεν μου το κατεβαζει γιατι η συνδεση πεφτει σε κατι σαν αδρανεια.Δηλαδη ειναι κατι σαν οριο-ασφαλεια που υπαρχει κ δεν με αφηνει να κατεβασω αρχεια μεγεθους μεγαλυτερα απο 1.5MB.

 

Προφανώς έχει να κάνει με την σύνδεση σου στην περιοχή που βρίσκεσαι, δεν είναι γενικότερο πρόβλημα.

 

Φίλε η λύση είναι απλή: Θα πας κατω απο την ταβερνα του Μακαρουνα, με ένα σουβλάκι στο στόμα απο το Λαλά και θα κάτσεις ορθιος στο ένα ποδί. Αφού περιμένεις 3 λεπτά, το όριο των 1.5 ΜΒ θα έχει αρθεί και εσύ θα πας για βουτιά στο Χαβγοσι.

 

Απλό!

 

Δεν βρίσκω λόγο για τέτοια απάντηση, anyway.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Για όσους χρησιμοποιούν το πρόγραμμα πλοήγησης CoPilot Live 8 που συνοδεύει το HD2, έχει βγει update που το αναβαθμίζει στην έκδοση 8.0.0.659. Οι αλλαγές είναι οι εξής:

 

* Free Live Local Search (UK, DE, FR, ES, IT, US, CA only).

* Improved timing of turn instructions.

* The ability to turn-off the 'Welcome to CoPilot' greeting at start-up.

* Ability to import custom POI databases (copy to the CoPilot\Save folder).

* Optional Premium Live Services: access real-time Traffic and Fuel prices directly from within CoPilot Live on your HD2.

* Optional Text to Speech voice directions: receive detailed spoken turn instructions with road and street names pronounced in full.

 

Θα το βρείτε εδώ:

 

http://www.alk.com/htc/el/

 

Να σημειώσω ότι το update προορίζεται μόνο για την ειδική έκδοση του CoPilot Live 8 για το HD2. Εγκαθίσταται πάνω στο παλιό, δεν δεσμεύει επιπλέον χώρο στη flash και διατηρεί όλες τις ρυθμίσεις του προγράμματος.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Όταν κάνω φωνητική κλήση μέσω bt πατώντας το κουμπάκι του ακουστικού, η φωνή μου δεν λαμβάνεται από το ακουστικό, αλλά από την συσκευή. Το ίδιο ισχύει και για το μπιπ και για την επιβεβαίωση η οποία ακούγεται από το μεγάφωνο του κινητού και όχι από το ακουστικό. Το πρόβλημα που προκύπτει είναι ότι δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί φωνητική κλήση όταν το τηλέφωνο είναι μέσα σε τσάντα ή στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου. Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι το cyberon voice dial. Έχω δοκιμάσει και την ρύθμιση του μενού του bluetooth "αναπαραγωγή ήχων συστήματος σε συσκεύες ανοικτής ακρόασης" και δεν γίνεται τίποτε.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιο bluetooth hands-free χρησιμοποιείς; Σε γενικές γραμμές όταν πατάς το πλήκτρο του hands-free και ενεργοποιείται το Cyberon voice speed dial, η φωνητική κλήση γίνεται κανονικά από εκεί και όχι από τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο bluetooth hands-free χρησιμοποιείς; Σε γενικές γραμμές όταν πατάς το πλήκτρο του hands-free και ενεργοποιείται το Cyberon voice speed dial, η φωνητική κλήση γίνεται κανονικά από εκεί και όχι από τη συσκευή.

i tech. Με το tytn 2 δουλεύει σωστά. Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να έχω επαφή με το καμάρι μου όταν κάνω φωνητική κλήση.

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ευχαριστω!!!!!!! :D

 

τωρα θα κανω την πρωτη αποπειρα να πειραξω το κινητο αλλα δυστυχως εχω μονο τον Μακ μαζι μου και δεν ξερω τι μπορω να κανω!!!!

:lol:

 

παντως μεχρι τωρα ειναι φοβερο!!!!!

 

Δημήτρη κι εγώ με το Mac το δουλεύω τώρα! Μπορείς κανονικά να συγχρονίσεις επαφές, ημερολόγιο κλπ και μάλιστα μέσω wifi! Μερικές σελίδες πιο πίσω έχει δώσει οδηγίες ο Κώστας (tesalat) για τη διαδικασία μέσω του syncmate! ;)

 

Απλά θα χρειαστείς μια φορά να το συνδέσεις σε pc, για να περάσεις το hspl και μετά όλα τα φλασαρίσματα γίνονται μέσω της κάρτας μνήμης! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά . Μια ερωτησούλα . Όταν χρησιμοποιώ hands free για να ακούω τις οδηγίες των προγραμμάτων πλοήγησης χάνω τις πρώτες 2 λέξεις από τις οδηγίες . Έχει να κάνει με την rom ή το radio ;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Όταν κάνω φωνητική κλήση μέσω bt πατώντας το κουμπάκι του ακουστικού, η φωνή μου δεν λαμβάνεται από το ακουστικό, αλλά από την συσκευή. Το ίδιο ισχύει και για το μπιπ και για την επιβεβαίωση η οποία ακούγεται από το μεγάφωνο του κινητού και όχι από το ακουστικό. Το πρόβλημα που προκύπτει είναι ότι δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί φωνητική κλήση όταν το τηλέφωνο είναι μέσα σε τσάντα ή στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου. Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι το cyberon voice dial. Έχω δοκιμάσει και την ρύθμιση του μενού του bluetooth "αναπαραγωγή ήχων συστήματος σε συσκεύες ανοικτής ακρόασης" και δεν γίνεται τίποτε.

 

Ειναι γνωστο προβλημα... Απ' οσο γνωριζω δυστυχως δεν εχει βρεθει λυση γι' αυτο...

 

Στο Aμερικανικο HD2 παιζει κανονικα αλλωστε εχει προεγκατεστημενο το Microsoft Voice Command.

 

Κι εμενα φιλε μου ισως ειναι το μοναδικο πραγμα που με χαλαει τοσο πολυ στο HD2.. :(

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη κι εγώ με το Mac το δουλεύω τώρα! Μπορείς κανονικά να συγχρονίσεις επαφές, ημερολόγιο κλπ και μάλιστα μέσω wifi! Μερικές σελίδες πιο πίσω έχει δώσει οδηγίες ο Κώστας (tesalat) για τη διαδικασία μέσω του syncmate! ;)

 

Απλά θα χρειαστείς μια φορά να το συνδέσεις σε pc, για να περάσεις το hspl και μετά όλα τα φλασαρίσματα γίνονται μέσω της κάρτας μνήμης! :lol:

 

για να δουμε σημερα τι θα δοτμε γιατι με εχει κουρασει λιγο...

καλο καλο αλλα θελει δουλεια!!!!!!!!

 

και κανει και ζεστη....ουφ...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...