Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΞΑΝΑΣΥΣΚΕΥΑΣΑ το λεο μου το εβαλα στο κουτακι του κ αυριο πρωι πρωι φευγει για αντιπρωσοπεια :( ,ελπιζω να μου το αλαξουνε!!! θα παω διακοπες χωρις αυτο :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα.

Είχα βρει παλιότερα ένα cab που επέτρεπε την εμφάνιση των παιχνιδιών των Windows (πασιέντζα κλπ).

 

Επειδή ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω πουθενά ούτε στους xda-developers μήπως υπάρχει κάποιος που το'χει;;;

 

Γιατί δεν μπαίνεις στον φάκελο των windows να τα βρεις και να φτιάξεις τα σχετικά shortcuts;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΞΑΝΑΣΥΣΚΕΥΑΣΑ το λεο μου το εβαλα στο κουτακι του κ αυριο πρωι πρωι φευγει για αντιπρωσοπεια :( ,ελπιζω να μου το αλαξουνε!!! θα παω διακοπες χωρις αυτο :mad:

 

ελπιζω να εβαλες το αυθεντικο SPL...

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να εβαλες το αυθεντικο SPL...

 

λεει spl-1.42.0000 XE οποτε το στενλω στην htc απροβληματιστα σωστα???? :confused: ξερει κανεις να μου απαντησει στα σιγουρα μη μου το βγαλουνε κ εκτος εγγυησης????????

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

λεει spl-1.42.0000 XE οποτε το στενλω στην htc απροβληματιστα σωστα???? :confused: ξερει κανεις να μου απαντησει στα σιγουρα μη μου το βγαλουνε κ εκτος εγγυησης????????

Αυτό είναι το επίσημο spl, είσαι οκ! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

λεει spl-1.42.0000 XE οποτε το στενλω στην htc απροβληματιστα σωστα???? :confused: ξερει κανεις να μου απαντησει στα σιγουρα μη μου το βγαλουνε κ εκτος εγγυησης????????

 

Οκ είναι ... dont worry

 

EDIT: με προλαβαν ..

ROM: Omega v22.5 ELL

Radio: 2.15.50.14

Link to comment
Share on other sites

Οκ είναι ... dont worry

 

EDIT: με προλαβαν ..

 

ok σας ευχαριστω πολλυ μου εφυγε ενα βαρος!! :O πιος ξερει ποτε θα το παρω πισω..... :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια με ενδιαφερει πολυ αυτο το κινητακι αλλα εχω μερικεσ αποριες πριν το αγορασω,εχει chat στο facebook?flash player υποστιριζει?γιατι ασχολουμε πολυ με τις εφαρμογες του facebook?
Link to comment
Share on other sites

παιδια, έχω την energy rom απο xda. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω την λειτουργια wifi router για να συνδέσω καποια laptop μου στο ιντερνετ μεσω wifi του κινητού αλλά το service δεν σηκώνεται απο το HD2. Συνέχεια αναβοσβήνει το σηματάκι του wifi στο hd2 , όπως κάνει οταν ψαχνει ip αλλα με scan απο το laptop δεν βρίσκει το ασύρματο. Τι φταιει? θα πρέπει μήπως να του βάλω καποια χειροκίνητη ip του HD2? DHCP server σηκώνει αυτόματα μόνο του?

thanks :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλο. Έχω βαλει την omega 2.71 xt ell xt max με radio 2.10.50.28.2. Από χθες κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο ενεργοποιείται μόνο του το πλήκτρο ανοικτής ακρόασης. Πρέπει να το πατάω να κλείσει για να μιλήσω από το τηλ. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμηση; Επίσης λέω να πεάσω στην Omega XT v5.0

Με Co0kie's Home Tab v1.8.5. Τι διαφορα έχει με την αντιστοιχη max; Την περνάω μόνο αυτή χωρις hspl, σωστά; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλο. Έχω βαλει την omega 2.71 xt ell xt max με radio 2.10.50.28.2. Από χθες κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο ενεργοποιείται μόνο του το πλήκτρο ανοικτής ακρόασης. Πρέπει να το πατάω να κλείσει για να μιλήσω από το τηλ. Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμηση; Επίσης λέω να πεάσω στην Omega XT v5.0

Με Co0kie's Home Tab v1.8.5. Τι διαφορα έχει με την αντιστοιχη max; Την περνάω μόνο αυτή χωρις hspl, σωστά; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλημέρα σου. Πέρασε την Dinik v 4.0 . Εφόσον έχεις περάσει rom ήδη δεν χρειάζεται να ξανακάνεις hspl. Κάνε απλά task29 αν θέλεις, και δοκίμασε και το ράδιο 2.12.50.02 Καμία σχέση με την Max. Διαφορετικό User interface.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια, έχω την energy rom απο xda. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω την λειτουργια wifi router για να συνδέσω καποια laptop μου στο ιντερνετ μεσω wifi του κινητού αλλά το service δεν σηκώνεται απο το HD2. Συνέχεια αναβοσβήνει το σηματάκι του wifi στο hd2 , όπως κάνει οταν ψαχνει ip αλλα με scan απο το laptop δεν βρίσκει το ασύρματο. Τι φταιει? θα πρέπει μήπως να του βάλω καποια χειροκίνητη ip του HD2? DHCP server σηκώνει αυτόματα μόνο του?

thanks :)

 

Απευθύνθηκες στο thread του μάγειρα να δεις και αν άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα; Πρέπει πρώτα να σιγουρευτείς ότι δεν είναι bug της rom και μετά να το ψάξουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δοκίμασα τις ROM Οmega δε λέω γρήγορες όμορφες χρηστικές αρκετά σταθερές αλλά από θέμα μπαταρίας μου έχουν πιει το αίμα κανονικά τελικά παίζουν καλά μόνο με το radio 2.08....... γιατί είναι και το μόνο που δεν δοκίμασα. και επίσης σε όλες τις ROM που δοκίμασα (Όχι μόνο omega) πάντα κολλάει το RSS feed κρίμα γιατί είναι ωραία πατέντα..
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

παιδια, έχω την energy rom απο xda. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω την λειτουργια wifi router για να συνδέσω καποια laptop μου στο ιντερνετ μεσω wifi του κινητού αλλά το service δεν σηκώνεται απο το HD2. Συνέχεια αναβοσβήνει το σηματάκι του wifi στο hd2 , όπως κάνει οταν ψαχνει ip αλλα με scan απο το laptop δεν βρίσκει το ασύρματο. Τι φταιει? θα πρέπει μήπως να του βάλω καποια χειροκίνητη ip του HD2? DHCP server σηκώνει αυτόματα μόνο του?

thanks :)

 

κατι ασχετο... απο μπαταρια πως παει η Energy? θα ηθελα να βαλω αλλα τρωει πολυ μπαταρια απ ο,τι διαβαζω! Θα την εβαζα δοκιμαστικα μονο βεβαια γιατι με την Omega XT ειμαι ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι πατέντα;

 

....που λέει ο λόγος.....

όταν κάτι είναι καλό είναι μια απλή έκφραση όχι κυριολεκτικά !

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
....που λέει ο λόγος.....

όταν κάτι είναι καλό είναι μια απλή έκφραση όχι κυριολεκτικά !

 

Τότε θα μπορούσες να βάλεις μια rom με το Sense του OBOE που έχει το rss feed στο home tab.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! γιατι ενω εχω επιλεξει να εμφανιζονται τα μειλ που στελνω στα σταλθεντα, δε βλεπω κανενα καθε φορα που στελνω. δεν αποθηκευονται στο φακελο sent. χρησιμοποιω τον παροχο hotmail. εχει καποια σχεση αυτο μηπως?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! γιατι ενω εχω επιλεξει να εμφανιζονται τα μειλ που στελνω στα σταλθεντα, δε βλεπω κανενα καθε φορα που στελνω. δεν αποθηκευονται στο φακελο sent. χρησιμοποιω τον παροχο hotmail. εχει καποια σχεση αυτο μηπως?

 

Χμμμμμ... ποια ρομ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! γιατι ενω εχω επιλεξει να εμφανιζονται τα μειλ που στελνω στα σταλθεντα, δε βλεπω κανενα καθε φορα που στελνω. δεν αποθηκευονται στο φακελο sent. χρησιμοποιω τον παροχο hotmail. εχει καποια σχεση αυτο μηπως?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=591719

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη που επανερχομαι αλλα τα αρχεια για ελληνικα sms δεν λειτουργουν πια στο rapidshare.

καμμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα περιεργο προβλημα αν μπορει να βοηθησει καποιος..

 

Κλεινω το κινητο και αυτο επιμενει μετα απο ενα δευτερολεπτο να ξανανοιγει! Δε κλεινει με τιποτα!

 

Ειχα την omega 4 και εβαλα την 5 αλλα το προβλημα συνεχιζει. Παντως δε πιστευω να εχει σχεση με την ρομ.

 

Κατι παιζει, κατι κανει επαφη στη usb θυρα μαλλον;

Οταν συνδεσω πχ την usb του φορτιστη και το κλεισω, παραμενει κλειστο κανονικα. Αν βγαλω τοτε το βυσμα θα συνεχισει να δουλευει κανονικα ως... το επομενο ρεσετ! Μετα παλι τα ιδια. Αρνειται να κλεισει!

Μερικες φορες μου εβγαλε οταν ξανανοιγε απο μονο του το navigation panel!... :blink:

 

Τι συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

 

τελεια καταφερα και συγχρονισα ολους τους φακελους! ευχαριστωωω

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...