Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Φυσικά.

 

http://www.swypeinc.com/index.html

 

Πρέπει να κάνεις sing up για να το κατεβάσεις. Είναι beta ακόμα.

 

Εναλλακτικά... http://www.1800pocketpc.com/2009/12/10/swype-input-keyboard-ported-to-all-windows-mobile.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.υπαρχει τροπος να κανουμε το λεντακι να αναβοσβηνει οταν εχουμε καποια ειδοποιηση (σμσ-αναπαντητη-υπενθημηση).αν ναι πως:!:εχω 1.66 oficiall.ευχαριστω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.υπαρχει τροπος να κανουμε το λεντακι να αναβοσβηνει οταν εχουμε καποια ειδοποιηση (σμσ-αναπαντητη-υπενθημηση).αν ναι πως:!:εχω 1.66 oficiall.ευχαριστω.

 

Δημήτρη αν πας ΕΝΑΡΞΗ στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ και μετά Στο ΗΧΟΙ και ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ θα δεις ότι έχει επιλογή γι αυτό που ρωτάς. Αν και είναι απλό αν έχεις πρόβλημα πες μας :):)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη αν πας ΕΝΑΡΞΗ στις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ και μετά Στο ΗΧΟΙ και ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ θα δεις ότι έχει επιλογή γι αυτό που ρωτάς. Αν και είναι απλό αν έχεις πρόβλημα πες μας :):)

 

το ξερω εχω παει Γιαννη αλλα το κουτακι που λεει (παλ. φωτ για 5λεπτα) δεν το εχει με εντονα γραμματα και ετσι δεν μπορω να αλλαξω την ρυθμιση και να την βαλω (χωρις οριο).ξερεις καποιο κολπο για να με αφησει να το αλλαξω :!::!:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Athanaso Μπορω να γραψω greeklish με αυτο? Δεν με ενδιαδερουν τα ελληνικα διοτι

σπανια στελνω με ελληνικους χαρακτηρες!

Σ'ευχαριστω πολυ...

 

Δεν νομιζω οτι θα σε εξυπηρετησει εκτος αν γραφεις στα αγγλικα. Γιατι η ολη του λειτουργια βασιζεται στο να βρισκει τις λεξεις σερνοντας πανω στα εικονικα πληκτρα.

Σε greeklish τι λεξεις να βρει.

 

Για οσους αρεσουν τα παιγχνιδια δειτε εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=649362

 

http://img.skitch.com/20100322-qcnxd1rcahjq6csyapxmqfhmbh.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το ξερω εχω παει Γιαννη αλλα το κουτακι που λεει (παλ. φωτ για 5λεπτα) δεν το εχει με εντονα γραμματα και ετσι δεν μπορω να αλλαξω την ρυθμιση και να την βαλω (χωρις οριο).ξερεις καποιο κολπο για να με αφησει να το αλλαξω :!::!:

 

βαλτο κ εισαι ετοιμος, μεσα εναι το cab.........:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ το HD2 μου από expansys!

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Όταν μπαίνω στο site της HTC για να κατεβάσω το official WWE rom upgrade με ρωτάει πιο region είναι πιο κοντά μου. Να επιλέξω Europe 1 ή 2?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλωσήρθα στην HD2 παρέα, την οποία παρακολουθώ καιρό...

 

edit: Απ' ότι διάβασα η επιλογή αυτή αφορά το location του server και όχι της rom, οπότε οκ!

 

PS: Αύριο παραλαμβάνω και το καινούργιο... "θηρίο" της Kingston microsd 16gb Class 10... Μόλις την τεστάρω θα γράψω εντυπώσεις για την ταχύτητά της.

Edited by Don Karlos

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ το HD2 μου από expansys!

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Όταν μπαίνω στο site της HTC για να κατεβάσω το official WWE rom upgrade με ρωτάει πιο region είναι πιο κοντά μου. Να επιλέξω Europe 1 ή 2?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλωσήρθα στην HD2 παρέα, την οποία παρακολουθώ καιρό...

 

το ιδιο ειναι οτι και να βαλεις.ας το επιβεβαιωσει καποιος σιγουρα αλλα κατα 99% ετσι ειναι

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΠΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΝΑ 2 ΩΡΩ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙ 480ΕΥΡΩ 3 ΗΜΕΡΩΝ.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ ΕΧΕΙ????

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ DESTINATOR H IGO 8???????

ΚΑΙ ΑΝ Η ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ!!!!!!!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΠΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΝΑ 2 ΩΡΩ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙ 480ΕΥΡΩ 3 ΗΜΕΡΩΝ.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ ΕΧΕΙ????

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ DESTINATOR H IGO 8???????

ΚΑΙ ΑΝ Η ΚΑΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

 

ναι σε ολα φιλε μου αρκει το κουτι να εχει αυτοκολλητο της ace hellas και να γραφει ελληνικα απω εξω.τουλαχιστον το δικο μου ετσι ηταν.αν κανω λαθος ας με διωρθωσει καποιος

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβασει το Vito Audio Notes και ηχογραφει τον αλλο παρα πολυ χαμηλα!!!!Μηπως ηχογρααφει μονο σε ανοιχτη ακροαση ή μηπως εγω κανω καποιο λαθος!!!!Καπου το ειχα ξαναδει αυτο το ποστ ερωτησης αλλα οσο και να εψαξα δεν το βρηκα!!!
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΕ ΚΑΝΑ 2 ΩΡΩ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝ ΔΕ ΒΑΡΙΕΣΤΑΙ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ ΜΕ ΠΜ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!!!!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Άντε, με το καλό να το πάρεις.

1) Μην γράφεις κεφαλαία, γιατί είναι σαν να φωνάζεις (στα φόρουμ)

2) Στην πρώτη σελίδα του θέματος, έχει πολλά πράγματα για να φτιάξεις τη συσκευή σου όπως τη θέλεις. Καλό διάβασμα και ψάξιμο!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

PS: Αύριο παραλαμβάνω και το καινούργιο... "θηρίο" της Kingston microsd 16gb Class 10... Μόλις την τεστάρω θα γράψω εντυπώσεις για την ταχύτητά της.

Don Karlos, από πού την πήρες την Kingston 16 GB Class 10 microSD; Σε ρωτάω γιατί εγώ έκανα το λάθος και παράγγειλα μία από εδώ:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350315624150

 

... και δυστυχώς ταλαιπωρούμαι εδώ και 2+ βδομάδες. Αναξιόπιστος seller!

 

Αν μπορείς πες μας από πού την πήρες για να ξέρουμε.

Σ' ευχαριστώ.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Don Karlos, από πού την πήρες την Kingston 16 GB Class 10 microSD; Σε ρωτάω γιατί εγώ έκανα το λάθος και παράγγειλα μία από εδώ:

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350315624150

 

... και δυστυχώς ταλαιπωρούμαι εδώ και 2+ βδομάδες. Αναξιόπιστος seller!

 

Αν μπορείς πες μας από πού την πήρες για να ξέρουμε.

Σ' ευχαριστώ.

 

δεν νομιζω..θα σου ερθει..εχει πολυ καλο feedback.ισως πρεπει να περιμένεις λίγο ακόμα.στην τελική στειλτου κανα email να δεις τι γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα μία βόλτα από Στουρνάρη για να πάρω screen protector και την άλλη θήκη της HTC για το HD2 και πέρασα από το e-shop για να δω για microsd. Επειδή το είχα ψάξει, ήξερα ότι η class 10 δεν είχε έρθει ακόμα Ελλάδα... Και όμως !!! Μόλις ήρθε και μπήκε στον κατάλογο του e-shop !

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552437&u=KINGSTON-SDC10/16GB-16GB-MICRO-SDHC

 

Έχει άμεση διαθεσιμότητα (1 ημέρα από την παραγγελία) και πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο, αν και ακριβή.

Φιλικά, Γιάννης

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα μία βόλτα από Στουρνάρη για να πάρω screen protector και την άλλη θήκη της HTC για το HD2 και πέρασα από το e-shop για να δω για microsd. Επειδή το είχα ψάξει, ήξερα ότι η class 10 δεν είχε έρθει ακόμα Ελλάδα... Και όμως !!! Μόλις ήρθε και μπήκε στον κατάλογο του e-shop !

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552437&u=KINGSTON-SDC10/16GB-16GB-MICRO-SDHC

 

Έχει άμεση διαθεσιμότητα (1 ημέρα από την παραγγελία) και πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο, αν και ακριβή.

Φιλικά, Γιάννης

 

φωτια..φωτια..:)

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω..θα σου ερθει..εχει πολυ καλο feedback.ισως πρεπει να περιμένεις λίγο ακόμα.στην τελική στειλτου κανα email να δεις τι γίνεται..

Μακάρι να είναι όπως τα λες, κι εγώ εκεί ελπίζω. Του έστειλα αρκετά emails και τον ρωτάω αν την έστειλε και πότε, αλλά δεν μου απαντάει και όταν επιμένω μου απαντάει αόριστα, ότι μπορεί να χάθηκε και θα μου την ξαναστείλει κτλ... Υποπτεύομαι πως δεν τις έχει σε stock και το τρενάρει μέχρι να στοκάρει.

 

Θα δείξει...

 

Πήγα σήμερα μία βόλτα από Στουρνάρη για να πάρω screen protector και την άλλη θήκη της HTC για το HD2 και πέρασα από το e-shop για να δω για microsd. Επειδή το είχα ψάξει, ήξερα ότι η class 10 δεν είχε έρθει ακόμα Ελλάδα... Και όμως !!! Μόλις ήρθε και μπήκε στον κατάλογο του e-shop !

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552437&u=KINGSTON-SDC10/16GB-16GB-MICRO-SDHC

 

Έχει άμεση διαθεσιμότητα (1 ημέρα από την παραγγελία) και πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο, αν και ακριβή.

Φιλικά, Γιάννης

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Γιάννη!

 

Αυτό θα πει bad timing... Τότε που την παράγγειλα δεν υπήρχε πουθενά στην Ελλάδα. Πού να φανταστώ ότι μέχρι να τη λάβω από UK θα ερχόταν στο e-shop και μάλιστα φτηνότερα! :angry:

 

Είναι λίγο ακριβή αλλά ίσως βοηθήσει στο πρόβλημα της αργής ενημέρωσης της βιβλιοθήκης του Manila music player του Leo (έχει αναφερθεί σε προηγούμενο post). Μόλις τη λάβω κι εγώ θα αναφέρω εντυπώσεις.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πρόγραμμα που να

προσθέτει στις επαφές

ημερομηνία γέννησης ?

και να εμφανίζεται στη κεντρική

οθόνη το όνομα αυτού που έχει

γενέθλεια? 'εχω την ρομ 1.66

και είναι ελληνικό. δεν έχω περασμένο

το manila .

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...