Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω περάσει το hdwalls .

πως μπορώ αρχεία cab με

wallpaper να τα περάσω

μέσα στο πρόγραμμα έτσι ώστε

να μπορώ να εναλάσω τις εικόνες

χωρίς επανεκίνηση του τηλεφώνου ?

γίνετε αυτό

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εχθες μου εκλεψαν ενα Samsung H1 που ειχα και σκεφτομαι να αγορασω το HTC HD2 Εσεις που το ξερετε καλυτερα αξιζει η οχι???????

 

Καλήμερα σ' όλους και καλή βδομάδα.

 

Αν διαβάσεις το forum, περίπου 590 σελίδες θα δεις ότι (σχεδόν) κανένας δεν έχει παράπονο η προβλήματα. Η συσκευή είναι φανταστική, για μένα ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις σήμερα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σ' όλους και καλή βδομάδα.

 

Αν διαβάσεις το forum, περίπου 590 σελίδες θα δεις ότι (σχεδόν) κανένας δεν έχει παράπονο η προβλήματα. Η συσκευή είναι φανταστική, για μένα ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις σήμερα.

 

+1 και από μένα! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω ένα πρόβλημα....πρόσφατα έκανα hard reset και ξαναέστησα όλο το τηλέφωνο από την αρχή.

 

Το πρόβλημα που μου εμφανίζει είναι το εξής: όταν με πάρουν τηλέφωνο και απαντήσω η οθόνη σβήνει και φυσιολογικά για να μη πατηθεί καταλάθος τίποτα, αλλά όταν πάρω εγώ τηλέφωνο και ξεκινήσω να μιλάω δεν σβήνει η οθόνη.

 

Έβαλα και το χέρι μου μπροστά στον sensor αλλά τίποτα.

 

Έχω μια υποψία ότι κάτι έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις στο bsb tweeks γιατί ψάχνωντας απο εκεί χάλασα και το άλλο που ήταν εντάξει......:cry:

 

Δηλ. όταν με καλούσαν που έσβηνε κανονικά η οθόνη, τώρα ούτε έτσι δεν σβήνει....

:whistle:

Κανείς που να γνωρίζει;;;;;;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μήπως γίνεται να κάνουμε stretch το wallpaper στην αρχική οθόνη (που δείχνει κ το ρολόϊ) όπως πχ το wallpaper του Lock Screen ?

 

Γιατι χαλάει η εικόνα όπως θα έχετε παρατηρήσει, την συμπιέζει πάνω και κάτω.... Δεν έχει την ίδια ευκρίνια με την Lock Screen...

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Ο ανηψιος μου θελει να ανταλαξει το 3Gs του με HD2.

Εχουμε βρει καποια και θελω να μαθω με ποιον τροπο θα εξακριβωσω αν ειναι απο ace hellas.

Λενε οτι τα εχουν αγορασει απο Vodaphone & Γερμανο αλλα δεν εχουν αυτοκολλητα της ace. Μονο γραφουν στο κουτι καποια πραγματα στα ελληνικα.

Γινεται να το εξακριβωσω απο τον S/N η το ΙΜΕΙ?

 

Η voda και ο Γερμανος πουλανε της ace η δικες τους εισαγωγες?

 

Ευχαριστω

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η voda και ο Γερμανος πουλανε της ace η δικες τους εισαγωγες?

 

Της ACE δεν είναι καμία από τις καινούργιες συσκευές μιας και δεν περνάνε πλέον από εκεί. Επίσης δεν υπάρχουν provider branded HD2 συσκευές στην Ελλάδα.

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις το s/n της υποψήφιας συσκευής και να το βάλεις εδώ και αν σου βγάλει rom για download σημαίνει ότι είναι ελληνική και επίσημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ τοτε:)

Του εδωσα το τηλεφωνο σου και χαιρομαι που εισαι εσυ. Θα τα πειτε οι δυο σας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει το hdwalls .

πως μπορώ αρχεία cab με

wallpaper να τα περάσω

μέσα στο πρόγραμμα έτσι ώστε

να μπορώ να εναλάσω τις εικόνες

χωρίς επανεκίνηση του τηλεφώνου ?

γίνετε αυτό

 

δεν γινεται αυτο που ζητας.μετα απο καθε εγκατασταση νεου cab

θα πρεπει να κανεις επανεκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω ένα πρόβλημα....πρόσφατα έκανα hard reset και ξαναέστησα όλο το τηλέφωνο από την αρχή.

 

Το πρόβλημα που μου εμφανίζει είναι το εξής: όταν με πάρουν τηλέφωνο και απαντήσω η οθόνη σβήνει και φυσιολογικά για να μη πατηθεί καταλάθος τίποτα, αλλά όταν πάρω εγώ τηλέφωνο και ξεκινήσω να μιλάω δεν σβήνει η οθόνη.

 

Έβαλα και το χέρι μου μπροστά στον sensor αλλά τίποτα.

 

Έχω μια υποψία ότι κάτι έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις στο bsb tweeks γιατί ψάχνωντας απο εκεί χάλασα και το άλλο που ήταν εντάξει......:cry:

 

Δηλ. όταν με καλούσαν που έσβηνε κανονικά η οθόνη, τώρα ούτε έτσι δεν σβήνει....

:whistle:

Κανείς που να γνωρίζει;;;;;;

 

Αυτο το bsb να το πεταξετε η να διαβασετε και να κατανοησετε τις οδηγιες που εχει στο XDA.

Προσωπικα δεν το χρησιμοποιω προτιμω να αλλαζω εγω μεσω registry καποια πραγματα αν δεν υπάρχουν στην custom rom που χρησιμοποιω παρα να βαζω κατι που εχει τσεκαρισμενα πραγματα απο προεπιλογη και δεν ξερω τι αλλο μπορει να κανει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το bsb να το πεταξετε η να διαβασετε και να κατανοησετε τις οδηγιες που εχει στο XDA.

Προσωπικα δεν το χρησιμοποιω προτιμω να αλλαζω εγω μεσω registry καποια πραγματα αν δεν υπάρχουν στην custom rom που χρησιμοποιω παρα να βαζω κατι που εχει τσεκαρισμενα πραγματα απο προεπιλογη και δεν ξερω τι αλλο μπορει να κανει.

 

Κώστα συμφωνώ και εγώ απόλυτα. Πιο πολλά προβλήματα δημιουργεί πάρα τα καλά του.

Όπως είπες πέταμα :!:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια :)

 

εγω χρησιμοποιω απο την 1η μερα το BsB και πουθενα,μα πουθενα, δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.

 

τι πιο ευκολο απο το να αλλαζεις registry tweaks με ενα κλικ και μια επανεκινηση?

 

δεν χρειαζονται ολα τα tweaks που εχει μεσα,αλλα καποια απο αυτα μου λυνουν τα χερια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια :)

 

εγω χρησιμοποιω απο την 1η μερα το BsB και πουθενα,μα πουθενα, δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.

 

τι πιο ευκολο απο το να αλλαζεις registry tweaks με ενα κλικ και μια επανεκινηση?

 

δεν χρειαζονται ολα τα tweaks που εχει μεσα,αλλα καποια απο αυτα μου λυνουν τα χερια :)

 

Οπως ειπε και ο Κωστας μαλλον θελει να διαβασεις καλα τις οδηγιες που εχει στο XDA.

Στο επόμενο Hard reset θα του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία και σε οτι δεν δουλευει καλα θα σας ενημερώσω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι κι'εγω ενω το bsb tweaks οπως και το advance configuration εχουν πολλες επιλογες και με ενα κλικ αλλαζεις καποια πραγματα στη registry πολυ ευκολα, απο την αλλη εχω παρατηρησει διαφορα κολληματακια μερικες φορες και αρχιζω να το σκεφτομαι να τα πεταξω.

τις τελευταιες μερες καποιες φορες οταν κανω επανακινηση μου πεταει σφαλμα στο services.exe και δεν εχω περασει και κανενα προγραμμα περιεργο.

θα τα βγαλω κι΄εγω να δω αν σταματησουν τα κολληματα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια :)

 

εγω χρησιμοποιω απο την 1η μερα το BsB και πουθενα,μα πουθενα, δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.

 

τι πιο ευκολο απο το να αλλαζεις registry tweaks με ενα κλικ και μια επανεκινηση?

 

δεν χρειαζονται ολα τα tweaks που εχει μεσα,αλλα καποια απο αυτα μου λυνουν τα χερια :)

 

Φτιαξε ντε ενα οδηγο στα Ελληνικα να ξερει ο κοσμος τι κανει:lol:

 

Παιδια αυτα τα προγραμματα ειναι για οσους ξερουν τι ακριβως κανουν. Αν αρχισει καποιος να κανει αλλαγες το πιθανοτερο ειναι να τα κανει κουλουβαχατα.

 

Ετσι οπως ηδα το HD2 δεν χρειαζεται κανενα πειραγμα. Οι περισσοτερες αλλαγες δημιουργουν αλλου ειδους προβληματα. Ειδικα καποια tweaks που προερχονται απο το γενικο φορουμ των WM στο XDA, θελουν μεγαλη προσοχη γιατι δεν ειναι απολυτα συμβατες με το Λεο.

 

Το Bsb καλο ειναι για ενεργοποιηση - απενεργοποιηση καποιων παραμετρων, αλλα γνωμη μου ειναι οτι κανει περισσοτερα απ οσα θα επρεπε και μπερδευει τον κοσμο.

Σε ολα τα φορουμ αναφερονται προβληματα απο επιλογες που ουσιαστικα δεν θα επρεπε να υπάρχουν καθολου αφου ειτε εμποδιζουν την αποστολη sms, ειτε την πληκτρολογιση κλπ.

 

Ελπίζω στο μελλον με την αλλαγη νοοτροπιας στα series 7 , να αλλαξει και το XDA γιατι κυκλοφορουν πατατες που ταλαιπωρουν τον κοσμο. Δεν μιλω για το BsB, αλλα υπάρχουν ενα σωρο προγραμματακια που δεν ελεγχονται οσο θα επρεπε και το αποτελεσμα ειναι να βελτιωνουν ενα και να δημιουργουν προβλημα σε δυο.

 

Κατι σαν την Dev Tim θα ηταν η καλυτερη λυση. Οτι αξιζει και ειναι δοκιμασμενο το πληρωνεις οτι ειναι δευτερευον δωρεαν.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια :)

 

εγω χρησιμοποιω απο την 1η μερα το BsB και πουθενα,μα πουθενα, δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.

 

τι πιο ευκολο απο το να αλλαζεις registry tweaks με ενα κλικ και μια επανεκινηση?

 

δεν χρειαζονται ολα τα tweaks που εχει μεσα,αλλα καποια απο αυτα μου λυνουν τα χερια :)

εμενα Δημητρη προβληματα μου εκανε το hd2tweak το οποιο δεν το χρησιμοποιω.....το εχεις πει και εσυ αλλωστε....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω επιδοτηση γυρω στα 400 ευρω να παω να παρω το omnia II η να δωσω αλλα 200+ ευρω και να παρω το htc hd2????

 

αξιζει???το samsung εχει και αυτο gps οθονη καλη κτλ...εδω και ενα χρονο εχω το 5800nokia και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο πλευρας τιμη αποδοσης του κινητου!!!

 

δεν θελω να με απαντησετε εντελως gatzetika:) δλδ ο μαμαει το htc....!!!

 

το ερωτημα θα το βαλω και στην σελιδα του omnia II

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω επιδοτηση γυρω στα 400 ευρω να παω να παρω το omnia II η να δωσω αλλα 200+ ευρω και να παρω το htc hd2????

 

αξιζει???το samsung εχει και αυτο gps οθονη καλη κτλ...εδω και ενα χρονο εχω το 5800nokia και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο πλευρας τιμη αποδοσης του κινητου!!!

 

δεν θελω να με απαντησετε εντελως gatzetika:) δλδ ο μαμαει το htc....!!!

 

το ερωτημα θα το βαλω και στην σελιδα του omnia II

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!

 

Αν διαβάσεις το forum, περίπου 590 σελίδες θα δεις ότι (σχεδόν) κανένας δεν έχει παράπονο η προβλήματα. Η συσκευή είναι φανταστική, για μένα ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις σήμερα.

 

Το ίδιο απάντησα το πρωί και στον haritos14.

 

http://www.htc.com/gr/product/hd2/overview.html

 

Η επιλογή δική σου :):)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια :)

 

εγω χρησιμοποιω απο την 1η μερα το BsB και πουθενα,μα πουθενα, δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.

 

τι πιο ευκολο απο το να αλλαζεις registry tweaks με ενα κλικ και μια επανεκινηση?

 

δεν χρειαζονται ολα τα tweaks που εχει μεσα,αλλα καποια απο αυτα μου λυνουν τα χερια :)

 

Μα αυτό που σας λέω το κάνει πρίν καν περάσω οτιδήποτε..... δηλ. το τηλέφωνο είναι καθαρό μετά από hard reset....

Απλά νόμιζα ότι αυτό άλλαζε μέσω bsb tweeks.

Για την ακρίβεια αυτό που κάνει είναι να απενεργοποιείται η οθόνη μόλις γίνεται η κλήση, αλλά μόλις ξεκινάω να μιλάω ενεργοποιείται.....

Το κάνει μάλλον επίτηδες για να μη μιλάω πολύ.....:lol:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σας ανεβαζω μερικα wallpapers σε αναλυση 480χ800 για τα λιονταρια μας.

εχω κατι εκαντονταδες, γι'αυτο επελεξα καποιες που μου αρεσουν πολυ. μπορειτε να τις χρησιμοποιησετε και σαν ταπετσαρια αλλα και σαν οθονη κλειδωματος. οι πιο πολλες απο αυτες ειναι High quality. υπαρχουν καποιες που εχουν τα λογοτυπα των wm και της htc και καποιες που ειναι πιο σατιρικες (π.χ iphone killer).

πιστευω να σας αρεσουν.

εφτιαξα ενα gallery για να μπορειτε να τα δειτε και να τα αποθηκευσετε.

εδω ειναι : http://yfrog.com/2ccapsulepx

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς τρόπο να κάνει το iGo ή το Destinator να δουλεύουν αντί του copilot από το navipanel;

 

Το μόνο που βρήκα ψάχνωντας και σε αυτό το forum και αλλού είναι ο τρόπος αυτός

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4987272&postcount=2

 

Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική;

 

Λουίζα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια εχω επιδοτηση γυρω στα 400 ευρω να παω να παρω το omnia II η να δωσω αλλα 200+ ευρω και να παρω το htc hd2????

 

αξιζει???το samsung εχει και αυτο gps οθονη καλη κτλ...εδω και ενα χρονο εχω το 5800nokia και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο πλευρας τιμη αποδοσης του κινητου!!!

 

δεν θελω να με απαντησετε εντελως gatzetika:) δλδ ο μαμαει το htc....!!!

 

το ερωτημα θα το βαλω και στην σελιδα του omnia II

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!

 

Για τέτοιες συζητήσεις υπάρχουν αποκλειστικά οι Διαξιφισμοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΓΕια σε ολους...

Παιδια εχει κανεις απο εσας το swype για πληκτρολογια..Διαβαζω σε διαφορα site πως το εχουν αρκετοι..

 

Το εβαλα και εγω αλλα μετα απο reset καθως πηγαινω ειτε για sms ειτε στο word δεν υπαρχει κανενα πληκτρολογιο..

Εχω 1.66 Ελλ... Εβαλα αρχικα ενα που λεει Swype 480x800 ..τιποτα..μετα ενα με την ονομασια "LIA_IME_Swype_3_9_10_10_5032_0" και παλι τιποτα..

:-S

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το swype αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει ακόμα την ελληνική γλώσσα.

 

Athanaso Μπορω να γραψω greeklish με αυτο? Δεν με ενδιαδερουν τα ελληνικα διοτι

σπανια στελνω με ελληνικους χαρακτηρες!

Σ'ευχαριστω πολυ...

Siemens SX1 -> Htc HD2 -> Htc HD7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...