Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αλλη μια ερωτηση,μπηκα στη σελιδα του κινητου και βρηκα αυτα τι γινεται μ αυτα να τα κανω εγκατασταση η οχι????????

 

http://www.htc.com/gr/supportdownloadlist.aspx?p_id=297&act=sd&cat=all

 

οχι φιλε μου απο οτι ειδα με νερο μπαινει

 

 

Απο την στιγμη που το συγκεκριμενο αξεσουαρ ΔΕΝ ειναι θηκη, και δεδομενου του γεγονοτος οτι το hd2 δεν χαρασετε στην οθονη δεν βλεπω την χρησιμοτητα μιας zagg invisible shield.. Την ειχα στο iphone αλλα εκει ειχε χρησιμοτητα καθοτι οσοι ειχαν και εχουν iphoni ξερουν ποσο ευκολα χαραζεται..

H περνεις κανονικη θηκη ή το αφηνεις οπως ειναι για μενα.. Παντως εγω εχω βολευτει το δερματινο θηκακι που δινουν μαζι.. Προστατευει οπως πρεπει και δεν με νοιαζει και για μοστρα γιατι το κινητο το χω για μενα οχι για τους αλλους..

Αν ηταν να παρω μια σκεφτομαι μοναχα τις ακριβες θηκες "πορτοφολια" για να μην κουβαλαω και πολλα πραγματα μαζι οταν παω για κανα καφε..

Link to comment
Share on other sites

+1000! :up:

 

 

Η οθόνη του Leo είναι σχεδόν αδύνατο να χαραχτεί γιατί είναι ορυκτό γυαλί. Το μόνο που μπορεί να πάθει είναι να σπάσει μετά από δυνατό ζούληγμα ή πτώση, που και σε θήκη να το έχεις δεν θα σε προστατέψει ιδιαίτερα από κάτι τέτοιο.

 

Η γνώμη μου είναι: Χαρείτε τις συσκευές σας όπως είναι απ' τη μαμά τους, χωρίς φτηνιάρικα προστατευτικά μπιχλιμπίδια που στα δικά μου μάτια φαντάζουν άκρως κακόγουστα και χαλάνε το όμορφο design της συσκευής. Είναι σαν να έχεις ένα πανέμορφο αυτοκίνητο και να το κυκλοφορείς με μια κουκούλα με τρύπες στα παράθυρα και στο παρμπρίζ για να βλέπεις. :lol:

 

Εμενα ηδη ειναι γδαρμενη η οθονη κα δεν ειναι απο πτωση, είναι από το πίσω καλυμα οταν προσπαθησα να το ανοίξω και τρίφτηκε. Μακάρι να μην γδερνόταν γενικά αυτή η οθονη, στοιχιζει 250 ευρω από την αντιπροσωπία!:(

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηδη ειναι γδαρμενη η οθονη κα δεν ειναι απο πτωση, είναι από το πίσω καλυμα οταν προσπαθησα να το ανοίξω και τρίφτηκε. Μακάρι να μην γδερνόταν γενικά αυτή η οθονη, στοιχιζει 250 ευρω από την αντιπροσωπία!:(

 

Φίλε μου εγώ για να γλυτώσω ότι μπορω πήρα αυτές τις μεμβράνες.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220519733008&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Μέχρι στιγμής μια χαρά είναι.

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

Η συσκευη οντως γυμνη ειναι τελεια (οπως και αλλα πραγματα βεβαια, οπως τα wallpaper του Ζαχαρακη...:p), αλλα εγω εχω παρατηρησει απο δικια μου εμπειρια οτι το πισω καπακι ξεφλουδιζει σαν να ειναι περασμενο βερνικι, και χαρασεται το γυρω πλαστικο. Οποτε και μια θηκουλα σε διακοπες και σε καφετεριες κλπ δεν ειναι κακη λυση.

Φανταστητε οτι το καπακι πισω στοιχιζει 50 ευρω στην ace hellas.........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους που μπορεί να μπλέκονται στο πέρασμα προγραμμάτων στη συσκευή, όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστς, επισυνάπτω ένα προγραμματάκι που το εγκαθιστούμε στον υπολογιστή μας και κάνουμε απο εκεί εγκατάσταση όποιων cabs θέλουμε πολύ εύκολα, χωρίς να τα κάνουμε αντιγραφή στη συσκευή (ή στην κάρτα) για να τα τρέξουμε απο εκεί.

Στον υπολογιστή, σε όποιο cab θέλουμε, κάνουμε δεξί κλικ και πατάμε στην επιλογή CABViactiveSync. Προυπόθεση βέβαια, να έχουμε τη συσκευή συνδεδεμένη στον υπολογιστή μέσω ActiveSync... :p

Είναι πολύ χρήσιμο, δουλεύει καλά με το HD2 και με ΧΡ (τουλάχιστον που χρησιμοποιώ).

Υπάρχει και σχετικό θέμα εδώ: http://www.navimania.gr/showthread.php?p=184819#post184819

Μπορεί να είναι γνωστό ήδη, αλλά μπορεί να εξυπηρετήσει και κάποιους.

 

Πολύ καλο προγραμματάκι το χρησιμοποιούσα στα XP αλλά τώρα με τα seven δεν δουλεύει, σε μενα τοθλάχιστον μου βγάζει σφάλμα! Έβαλα και αυτο που δίνεις αλλα πάλι το ίδιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αφηστε τις θηκες και δειτε αυτο σημερα τι παραγγειλα.

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270536827750&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Μπελαλίδικο φίλε μου...Καλά ξεμπερδέματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο n97 ειχα βαλει κ εγω την ΄ασπιδα΄απο zagg αλλα ειχε μια αισθηση καπως στην οθονη.. Σαν να εχανε λιγο στα πατηματα.. Στο λεο τωρα δεν εχω τιποτα , απλα ενα πανακι με μικροινες κ σκουπιζω ποτε ποτε την οθονη...

Αφου λενε οτι δεν γρατσουνιζετε κι ολας, οσο αντεξει anyway.. :p

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Βασιζόμενη στην νέα 1.72 επίσημη rom. Αρχικά έχει κυκλοφορήσει η ασιατική έκδοση και σύντομα η ευρωπαϊκή αλλά και η ελληνική αργότερα.

Πολύ καλά νέα! Σ' ευχαριστούμε για την ενημέρωση Γιάννη.

 

Παντως εγω εχω βολευτει το δερματινο θηκακι που δινουν μαζι.. Προστατευει οπως πρεπει και δεν με νοιαζει και για μοστρα γιατι το κινητο το χω για μενα οχι για τους αλλους..

Έτσι ακριβώς. Κι εγώ με το θηκάκι της HTC που ήρθε μαζί το έχω. Στην αρχή μόνο ήταν λίγο σφιχτό αλλά τώρα το αγκαλιάζει τέλεια.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Απορω παντως πως τα καταφερατε να την χαραξετε ρε παιδια.. Δεν ειρωνευομαι απλα δεν θεωρω τον εαυτο μου ανθρωπο που προσεχει τα κινητα του ιδιαιτερα, οποτε θεωρω οτι ειναι τρομερα δυσκολο να χαραξεις την οθονη του δεδομενου και του υλικου απο το οποιο ειναι φτιαγμενο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, για τους λατρεεις της δουλειας του Kwbr

Topix 1.5.7 (Mar.23.2010)

- 1.72.831.1 (82124) xip and drivers

- CE OS 5.2.21897 (21897.5.0.91)

- Opera update 9.70.35951.0

- FLashlight update

 

με τι radio προτείνετε???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με τι radio προτείνετε???

 

Όποιο σε βολεύει. Ενδιαφέρον έχει και το νεοαφιχθέν 2.09

 

Η επίσημη πάντως συνοδεύεται από το 2.07.51.22_2

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι φορούν στη συσκευή τους 2.10 based rom, συστήνεται ανεπιφύλακτα η εγκατάσταση του καινούργιου 2.08.HSPL. Παρατηρείται αισθητή βελτίωση στην απόκριση της συσκευής.

 

 

 

Μια τελευταία προσπάθεια. Απεγκατέστησε το και αυτό, κάνε επανεκκίνηση και βάλε το Touch X 100%Battery for 1.66 ROMS.cab. Επανεκκίνηση και πες μας.

 

Φίλε Γιάννη (athanaso77) περασα το Touch X 100%Battery for 1.66 ROMS και δουλευει μια χαρα.

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου.

_____________________________________

HTC HD2 Leo

IGO 8.3.2.71348

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι η πιο ποιοτικη και ανθεκτικη συσκευη που εχει περασει απο τα χερια μου.

Δεν ειναι να μπαινει σε τσεπη βεβαια χωρις καποια θηκη, αλλα με την δεουσα προσοχη δεν εχει προβλημα.

 

Στο iPhone ειχα μονιμα back cover.

 

To μονο αρνητικο ειναι οι δακτυλιες στην οθονη και το πλεγμα.

 

Η 1.72 ειναι η official που ειχε κυκλοφορισει προ καιρου στο xda με radio 2.07.xxx?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η 1.72 ειναι η official που ειχε κυκλοφορισει προ καιρου στο xda με radio 2.07.xxx?

 

Προ καιρού είχε κυκλοφορήσει η test έκδοση. H final shipped κυκλοφόρησε πρόσφατα με το radio που λέω παραπάνω.

 

(ΥΓ. Επειδή γλυκοκοιτάζεις το Desire, θα έλεγα να μη βιαστείς και να περιμένεις αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268946)

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασιζόμενη στην νέα 1.72 επίσημη rom. Αρχικά έχει κυκλοφορήσει η ασιατική έκδοση και σύντομα η ευρωπαϊκή αλλά και η ελληνική αργότερα.

Σ'ευχαριστουμε Γιαννη.

την εχεις δοκιμασει να μας πεις αν εχει διαφορες απο την 1.66 επισημη ελληνικη ?

μηπως εχεις καποιο changelog να δουμε τι λεει ?

να υποθεσω οτι θα εχει και καλυτερo radio σωστα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως εχεις καποιο changelog να δουμε τι λεει ?

 

Δυστυχώς η HTC δεν μας έχει δώσει αυτή την πληροφορία.

 

Εμφανισιακά δεν υπάρχουν αλλαγές ή καινοτομίες. Ίσως να πηγαίνει λίγο καλύτερα από την 1.66 από θέμα απόκρισης/ταχύτητας.

 

http://www.htc.com/hk-en/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=906

 

Για όποιον θέλει να την κατεβάσει, ορίστε και το S/N: HT9BXNW01232

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω κατασταλαξει topix 1.5.3.ταχυτατη κανενα bug και πανω απο ολα καμερα με drivers απο 2.10 ωστε να μην τυφλωνουμε τον αλλο....
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Τους συγκεκριμένους drivers μπορείς να τους βάλεις σε όποια rom θέλεις.

εχεις καποιο cab;;;εχω του miri και δεν κανει επιτυχημενη εγκατασταση κ ενα αλλο cad που εχω βαζει την τελευταια εκδοση καμερας αλλα το φλας αναβει ακομη πιο πολυ και τα κανει πολυ λευκα...

Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω κατασταλαξει topix 1.5.3.ταχυτατη κανενα bug και πανω απο ολα καμερα με drivers απο 2.10 ωστε να μην τυφλωνουμε τον αλλο....

Εγω παλι βολευτηκα με τα 6.5.3 και εχω μεινει στην v9 του miri.

Δεν εχω κανενα προβλημα εκτος του οτι δεν μπορω με κανενα task manager να ρυθμισω να κλεινουν οι εφαρμογες με την μια. Οποτε εκτος απο μερικες οι αλλες αν δεν μπεις στο ΤΜ τρεχουν στο παρασηνιο.

Η μπαταρια σε ολες τις ρομ με 576 ΜΒ υποφερει αλλα δεν εχω προβλημα γιατι μου βγαζει την μερα παρολο που εχω συνεχως τα παντα ανοικτα (wifi, BT, exange).

Για τα δυσκολα εχω 2 εξτρα μπαταριες απο netimes :p ποτε δεν ενοιωθα τοσο ασφαλης απο ενεργεια.

 

Ρε παιδια εχω βρει ολα τα δημοφιλη games αλλα παρολο που ειναι εκδοσεις φετινες δεν χρησιμοποιουν τον G sensor τουλαχιστον στο Need for speed και Ferrari θα ηταν πολυ καλυτερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτο με τη διπλη μπαταρια που λες το σκευτομαι κ εγω να παρω μια εξτρα..

Γιατι σημερα με το ζορι με εβγαλε μεχρι να ερθω σπιτι....

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φλάσαρα την Topix 1.5.7 και πραγματικά φαίνεται να είναι άψογη... Ποτέ δεν πίστευα ότι ένα WinMo τηλέφωνο θα υπερκεράσει το Μήλο.... Και όμως το έζησα κι αυτό ! Thnx HTC... :)

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχεις καποιο cab;;;εχω του miri και δεν κανει επιτυχημενη εγκατασταση κ ενα αλλο cad που εχω βαζει την τελευταια εκδοση καμερας αλλα το φλας αναβει ακομη πιο πολυ και τα κανει πολυ λευκα...

 

Miri_TMO_210_Camera.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τους συγκεκριμένους drivers μπορείς να τους βάλεις σε όποια rom θέλεις.

 

Τι εννοείς ότι μπορεί να μπούν και σε official 1.66 ελληνική;;;;;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι βολευτηκα με τα 6.5.3 και εχω μεινει στην v9 του miri.

Δεν εχω κανενα προβλημα εκτος του οτι δεν μπορω με κανενα task manager να ρυθμισω να κλεινουν οι εφαρμογες με την μια. Οποτε εκτος απο μερικες οι αλλες αν δεν μπεις στο ΤΜ τρεχουν στο παρασηνιο.

 

 

Καλήμερα σε όλους

 

Και εγώ βολεύτηκα τα 6.5.x και δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω σε 6.5.

H ROM του miri μέρα από 10 μέρες TEST DRIVE είναι πολύ καλή σταθερή και γρήγορη.

 

@ Κώστα

δοκίμασες τον ArkSwitch, εγώ σώθηκα με αυτόν! Ελαφρύς γρήγορος και χωρίς κολλήματα.

Αν τον δοκίμασες, τι δεν σου άρεσε??

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...