Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι εννοω την μπαρα του wt task bar πανω αριστερα... δεν ειναι λιγο χαλια;

αν εννοείς το ότι φαίνεται το μαύρο των εικονιδίων,πήγαινε στα preferences του wk task--->design και επέλεξε icons only style και στο background βάλε και στα 2 κουτάκια μαύρο χρώμα και τα εικονίδια θα είναι πλέον σκέτα πάνω στην taskbar των win

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοω την μπαρα του wt task bar πανω αριστερα... δεν ειναι λιγο χαλια;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του προγράμματος στην καρτέλα design και ξε-τίκαρε το force 3d.

Μπορεί να σου αρέσει καλύτερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τον mplayer για να βλεπω bbc ζωντανα αλλα πρεπει να περασω στις

ρυθμισεις αλλο proxy ip και port για το wifi - μπορω να το κανω,υπαρχουν τετοιου

ειδους ρυθμισεις??

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: hd2 οριζοντια γραμμη pixels!!! help!!

Χαιρετε κυριοι!

εσεις μπορειτε να χαιρεστε εγω όχι. πρωην κατοχος iphone μπηκα στον πειρασμο και πηρα πρν απο 2 ωρες απο vodafone το hd2!

στα πρωτα 15 λειτουργειας του, πάνω που απο λεπτο σε λεπτο το καψουρευόμουνα ολο και πιο πολυ, πανω που πηγα να αλλαξω το background βγήκε στον πανω μερος τησ οθόνης( λιγο πιο πανω απο το κέντρο) μια οριζόντια γραμμη pixels!!!!!

ειπα θα φύγει αλλα τίποτα!! εκανα επανακιννηση αλλα τίποτα, εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πάλι τιποτα.... κλαψ!

1η ερωτηση! το έχετε ξανακούσει, εχει γίνει αυτο το πρόβλημα σε κάποιον άλλο κατοχο της συσκευης απο την ελλαδα η απο το εξωτερικο?

2η ερώτηση! παιζει αν flasaro και κανω reset η κανα τάμα να φυγει αυτη η διαλογραμμη που τόσο χαλάει την μόστρα της οθονάρας

3η ερωτηση! υπάρχει καποια πιθανότητα να με βοηθήσετε ρε παίδες και να μη μου πείτε αυτό που απευχομαι να απαντήσετε? δηλαδη στειλτό απο εκει που το πηρες ρε φιλε, κρλιμα ρε γκαντεμογλου, καλα να πάθεις ρε που σκασες 700 ευρω και εφυγες απο το μηλαρακι σου κτλ

please help

 

 

 

Παίδες πηγα το τηλ στη vodafone δευτερα, μου πα πως θα το στελναν αθηνα την τριτη, πηρα χθες παρασκευη στα κεντρικα της ace και απο εκει μου δωσανε το τηλ του service οπου και κάλεσα χθες το μεσημερι.αποτελεσμα? το τηλςφωνο λέει πάει πρώτα στα κεντρικα και απο εκει το στελνουν στο service της εταιρίας τους και πως θα το χουν λογικ στα χέρια τους απο τρίτη. με κάλεσε μια ευγενικη κυρία απο την εταιρία και μου είπε πως θα τους τηλεφωνήσει στο service να τρέξουν λίγο την υπόθεση μου και πως επειδή είναι θέμα οθόνης θα το κοιτάξουν άμμεσα διότι τα ανταλλακτικα οθόνης κάνουν 15-20 μέρες να ρθουν (αν δεν υπάρχουν)....

δηηλαδή 8 ,ΜΑΡΤΙΟΥ το εδωσα στη vodafone θεσσαλονικης,14 ΜΑΡΤΙΟΥ θα φθάσει μπροστα στα μάτια του τεχνικου , για να παραγγείλει τα ανταλακτικα που κάνουν 15-20 μέρες, αρα στην καλύτερη πάμε πάσχα να φτιάχνετα και σύμφωνα με την λογική τους θα το ξαναστείλουν στα κεντρικα της αθήνας για να τσεκαρουν και πάλι συμφωνα με τον χρόνο που εκάνε για να φτάσει άλλες 10 μερες για να ρθει στην vodafone θεσσαλονικης δηλαδη 15 ΑΠΡΙΛΗ στην καλύτερη...

1μηνας + δηλαδη...

ακουω εντυπώσεις...

προς όποια διευκρίνηση δεν έγινε αντικάσταση της συσκευης διότι δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτη στην θεσσαλονικη και επειδη το κουτι ηταν μισο εκατοστο σκισμενο όταν το πηγα στο κατάστημα επειδη το αδελφάκι μου το άνοιξε απότομα...υπόψιν όλα τα έγγραφα αγορας κτλ κομπλέ

αρα 700 ευρω για να βολταρει το hd2 μέχρι αθηνα και πίσω..'έλεος..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, Γιά όσους έψαχναν το bubble breaker (και έχουν χαλάσει το αυθεντικό). Αποσυμπιέζεται και τρέχεται το setup.exe από το pc σας.

 

με key: af100523

Edited by gmanda
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η φώτο και αναφέρομαι εκεί που λέει ''αποθηκευτικός χώρος''.

Τόσο πρέπει να είναι;;;;

Γιατί στην ουσία δεν έχω αποθηκευμένα τίποτα σχεδόν εκεί μέσα....έχω μεταφέρει τα πάντα στην εξωτερική μνήμη....

Αυτό ρωτάω.....

:O

 

 

ΡΕΒΕΚΚΑ.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η φώτο και αναφέρομαι εκεί που λέει ''αποθηκευτικός χώρος''.

Τόσο πρέπει να είναι;;;;

Γιατί στην ουσία δεν έχω αποθηκευμένα τίποτα σχεδόν εκεί μέσα....έχω μεταφέρει τα πάντα στην εξωτερική μνήμη....

Αυτό ρωτάω.....

:O

 

ΡΕΒΕΚΚΑ.

Όχι δεν μου φαίνεται φυσιολογικό αυτό... Εγώ τα έχω ΟΛΑ περασμένα στην κύρια μνήμη (δηλαδή σε αυτό που λέγεται ''αποθηκευτικός χώρος'') και έχω ελεύθερα κάπου 80 MB. Αν τα έχεις περασμένα στην SD όπως λες θα έπρεπε να είχες ελεύθερα τουλάχιστον 100-110 MB.

 

Υποπτεύομαι ότι σου έχει ξεφύγει κάποιο μεγάλο αρχείο ή ομάδα αρχείων που έχουν μπει σε κάποιο φάκελο που δεν ξέρεις ή κάποιος φάκελος cache (HTC Album, YouTube, Google Maps κτλ. έχει μαζέψει σκουπίδια). Κάνε αυτό που σου λένε τα παιδιά παραπάνω. Πάρε backup, κάνε hard reset και δες πόσα ελεύθερα έχεις. Πρέπει να είναι κάπου 120+ MB αν θυμάμαι καλά. Μετά κάτσε μια μέρα με υπομονή και ξαναστήστο. Φαίνεται δύσκολο αλλά δεν είναι, μην το φοβάσαι. Μετά το στήσιμο πάρε και ένα backup για το ενδεχόμενο να ξανασυμβεί το πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/όλες. Όταν μου έρχεται ένα εισερχόμενο μήνυμα και το διαβάζω και επιλέγω να απαντήσω (εκεί που λέει "πιέστε για σύνθεση κειμένου"), πατάω πάνω σε αυτό και δεν δέχεται την εντολή μου, αλλά πρέπει να πατήσω τουλάχιστον 15-20 φορές, ίσως και περισσότερο για να ανοίξει το παράθυρο του νέου μηνύματος. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό? Που μπορεί να οφείλεται?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου φαίνεται φυσιολογικό αυτό... Εγώ τα έχω ΟΛΑ περασμένα στην κύρια μνήμη (δηλαδή σε αυτό που λέγεται ''αποθηκευτικός χώρος'') και έχω ελεύθερα κάπου 80 MB. Αν τα έχεις περασμένα στην SD όπως λες θα έπρεπε να είχες ελεύθερα τουλάχιστον 100-110 MB.

 

Υποπτεύομαι ότι σου έχει ξεφύγει κάποιο μεγάλο αρχείο ή ομάδα αρχείων που έχουν μπει σε κάποιο φάκελο που δεν ξέρεις ή κάποιος φάκελος cache (HTC Album, YouTube, Google Maps κτλ. έχει μαζέψει σκουπίδια). Κάνε αυτό που σου λένε τα παιδιά παραπάνω. Πάρε backup, κάνε hard reset και δες πόσα ελεύθερα έχεις. Πρέπει να είναι κάπου 120+ MB αν θυμάμαι καλά. Μετά κάτσε μια μέρα με υπομονή και ξαναστήστο. Φαίνεται δύσκολο αλλά δεν είναι, μην το φοβάσαι. Μετά το στήσιμο πάρε και ένα backup για το ενδεχόμενο να ξανασυμβεί το πρόβλημα.

 

Αντί να κάνω hard reset σκέφτομαι να ξαναπεράσω την 1.66 official την είχα περάσει όταν πρωτοβγήκε, μετά αν δεν κάνω λάθος βγήκε ένα update στο radio.

Σε εμένα έχει το 2.06 ενώ έχουν βγάλει επίσημα το 2.07, το οποίο αν κατάλαβα καλά το έχουν ενσωματώσει στην rom 1.66.

Οπότε αν είναι έτσι, να περάσω την 1.66 τη τελευταία για να αναβαθμίσω το radio.

 

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο, γιατί αν δεν ισχύει να κάνω απλώς ένα hard reset και να ξεμπερδεύω.....

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις......:thanks:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες χθες αντιμετωπισα πρωτη φορα προβλημα με τα sms που δεν φευγουν με την topix 1.2 νομιζα οτι ειχε λυθει αυτο το θεμα,επισης παρατηρησα οτι μαζι με αυτο δεν εκανε update ο καιρος και η καμερα οταν ανοιγε κολλουσε στην πρωτη εικονα,βεβαια με S/R ολα ok,μαλλον ειναι καιρος να παω στην 1.5.2 η 1.5.4 το 2.07 radio που εχω τωρα ειναι μια χαρα πρεπει να βαλω 2.08 για να bootαρουν οι 1.5.χχ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αντί να κάνω hard reset σκέφτομαι να ξαναπεράσω την 1.66 official την είχα περάσει όταν πρωτοβγήκε, μετά αν δεν κάνω λάθος βγήκε ένα update στο radio.

Σε εμένα έχει το 2.06 ενώ έχουν βγάλει επίσημα το 2.07, το οποίο αν κατάλαβα καλά το έχουν ενσωματώσει στην rom 1.66.

Οπότε αν είναι έτσι, να περάσω την 1.66 τη τελευταία για να αναβαθμίσω το radio.

 

Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο, γιατί αν δεν ισχύει να κάνω απλώς ένα hard reset και να ξεμπερδεύω.....

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις......:thanks:

Σωστά τα λες για τη ROM, πράγματι έχει βγει επίσημη 1.66 με το 2.07 radio, αλλά δεν την έχουν ανεβάσει στο site της HTC ( για ποιό λόγο άραγε; ). Εξαρτάται από σένα. Εγώ, ως υπερσυντηρητικός στο θέμα των ROMs, αν δεν ανέβει στο επίσημο site δεν τη βάζω. Με την 1.66 (2.06) είμαι μια χαρά και σταθερότατος. Αν παρόλα αυτά θέλεις να βάλεις τη ROM με το 2.07 radio, αυτό ισοδυναμεί με hard reset οπότε είσαι OK.

 

Όταν το στήνεις, μετά από κάθε installation έλεγχε την ελεύθερη κύρια μνήμη για να εντοπίσεις την εφαρμογή που δημιουργεί το πρόβλημα, αν και πιστεύω πως τελικά θα παίξει ΟΚ, μάλλον κάτι στραβό είχε γίνει με το προηγούμενο στήσιμο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες χθες αντιμετωπισα πρωτη φορα προβλημα με τα sms που δεν φευγουν με την topix 1.2 νομιζα οτι ειχε λυθει αυτο το θεμα,επισης παρατηρησα οτι μαζι με αυτο δεν εκανε update ο καιρος και η καμερα οταν ανοιγε κολλουσε στην πρωτη εικονα,βεβαια με S/R ολα ok,μαλλον ειναι καιρος να παω στην 1.5.2 η 1.5.4 το 2.07 radio που εχω τωρα ειναι μια χαρα πρεπει να βαλω 2.08 για να bootαρουν οι 1.5.χχ?

 

Για την 1.5.4. όπως θα δεις και στο αντίστοιχο thread στους xda, το προτεινόμενο radio είναι 2.06.51.07, η 1.5.3. που χρησιμοποιώ δουλεύει απροβλημάτιστα εδώ και μια βδομάδα με το 2.08.50.08_2 (εμφανίζονται και τα "κρυμμένα" 576 mb της ram)!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες για τη ROM, πράγματι έχει βγει επίσημη 1.66 με το 2.07 radio, αλλά δεν την έχουν ανεβάσει στο site της HTC ( για ποιό λόγο άραγε; ). Εξαρτάται από σένα. Εγώ, ως υπερσυντηρητικός στο θέμα των ROMs, αν δεν ανέβει στο επίσημο site δεν τη βάζω. Με την 1.66 (2.06) είμαι μια χαρά και σταθερότατος. Αν παρόλα αυτά θέλεις να βάλεις τη ROM με το 2.07 radio, αυτό ισοδυναμεί με hard reset οπότε είσαι OK.

 

Όταν το στήνεις, μετά από κάθε installation έλεγχε την ελεύθερη κύρια μνήμη για να εντοπίσεις την εφαρμογή που δημιουργεί το πρόβλημα, αν και πιστεύω πως τελικά θα παίξει ΟΚ, μάλλον κάτι στραβό είχε γίνει με το προηγούμενο στήσιμο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά. :)

 

Τελικα πιο πολυ εχει βασανιστει η κοπελα ψαχνοντας παρα αν ειχε παρει ενα backup και στην συνεχεια hard reset για τσεκαρισμα.

 

Σιγουρα η ελειψη μνημης οφειλεται σε κατι που ειναι αποθηκευμενο στο my Device.

Τα κασε δεν υπαρχει περιπτωση.

Δυο πραγματα μπορουν να συμβαινουν.

Τα mails attachment kai photo videos.

 

Γενικως οι official ειναι γνωστο οτι δεν αφηνουν τεραστια αποθεματα μνημης ελευθερα.

Παρολο που δεν υπαρχει προβλημα υπάρχουν τροποι να ελευθερωθει χορος.

Για παραδειγμα διαγραφουμε το Go pilot αν δεν το χρησιμοποιουμε, τα δειγματα βιντεο και φωτογραφιες, τα ring tones που δεν χρησιμοποιουμε κ.λ.π.

Βεβαια αν κανουμε hard reset επανερχονται, αλλα τα ξανασβυνουμε πανευκολα.

 

Τα προγραμματα εκτος απο καποια σημαντικα που τρεχουν ολη την ωρα ολα τα αλλα δεν εχει διαφορα που τα αποθηκευεις.

Υποθετικα θα επρεπε ενα προγραμμα που ειναι εγκατεστημενο στην μνημη του τηλεφωνουν να ανοιγει πιο γρηγορα απ οτι αν το εχουμε στην καρτα.

Σε οσες εφαρμογες το δοκιμασα δεν γινεται αντιληπτη η οποια διαφορα και αν υπάρχει.

 

Προσωπικα στο Device εχω μονο:

 

Ελληνικο πληκτρολογιο

Co0kies

MagicCall

pTasks

Resco explorer

Resco Registry

SPB Wireless Monitor

 

Συν καποια μικρα apps που στην ουσια ειναι tweaks.

 

Σε ολες τις αλλες εφαρμογες που εχω, τεσταρισμενα, δεν υπάρχει ορατη διαφορα στο ανοιγμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη θα πρεπει απλα να ακολουθησω το oficial rom upgrade απο την πρωτη σελιδα του ποστ?

ROM Upgrade for HTC HD2 - 1.66.482.1 (Ελληνική) *Για download Serial: HT9BMNW00059

Kανοντας αυτο θα ειναι σαν να αγορασα το τηλεφωνο με ελληνικη γλωσσα?

Δεν θα πρεπει να εχω κατεβασει καποιο αλλο ΄εργαλειο΄ στο λαπτοπ απο πριν η κατι αλλο?

Φοβαμαι επισης γιατι θα παρω το τηλεφωνο καινουριο κ πρεπει πρωτα να το ενεργοποιησω κ μετα να κανω το update ε? κ αφου θα ειναι στα ολλανδικα μην κανω καμμια potato!! Η μπορω κατευθειαν να το συνδεσω στο λαπτοπ κ να κανω την αναβαθμιση?

Ουφ :blink:

Για να γίνει η αναβάθμιση η συσκευή σου πρέπει να είναι σε λειτουργία και συνδεδεμένη με τον υπολογιστή σου. Πριν περάσεις τη νέα rom πρέπει να κάνεις HSPL τη συσκευή σου. Το καταλαβαίνω ότι αυτά σου ακούγονται κινέζικα αλλά εάν διαβάσεις με προσοχή τους οδηγούς που βρίσκονται στο πρώτο post δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέδες ήθελα να ρωτήσω γίνετε όταν ακούω κάποιο τραγούδι στο κινητό να μην μου κατεβάζει την εικόνα που μπορεί να περιέχει το κομμάτι. Το λέω γιατί κάθε φορά που ακούω κάποιο κομμάτι αν περιέχει κάποια εικόνα μου την κατεβάζει στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Στα bsb tweaks, η επιλογή "use sms classic view", τί ακριβώς αλλάζει όταν είναι ενεργοποιημένη? Την άλλαξα πριν από λίγο από απενεργοποιημένη σε ενεργοποιημένη και δεν είδα κάτι να αλλάζει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα τον οπερα 5 για το κινητο μας(τωρα εχω 3 οπερα χα χα)και ειναι σφαιρα λογικο αφου ειναι πιο ελαφρυς.ειναι ιδανικος για οταν ειμαστε εξω και μπαινουμε με το 3g οπου η ταχυτητα δεν ειναι σαν το wi-fi του σπιτιου μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα bsb tweaks, η επιλογή "use sms classic view", τί ακριβώς αλλάζει όταν είναι ενεργοποιημένη? Την άλλαξα πριν από λίγο από απενεργοποιημένη σε ενεργοποιημένη και δεν είδα κάτι να αλλάζει.

 

Για όσους χρησιμοποιούν το htc messaging όπως στην δικιά σου συσκευή, αυτό δεν λειτουργεί.

 

παιδια κατεβασα τον οπερα 5 για το κινητο μας(τωρα εχω 3 οπερα χα χα)και ειναι σφαιρα λογικο αφου ειναι πιο ελαφρυς.ειναι ιδανικος για οταν ειμαστε εξω και μπαινουμε με το 3g οπου η ταχυτητα δεν ειναι σαν το wi-fi του σπιτιου μας.

 

Για τον Opera 5 mini συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=267388

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους/όλες. Όταν μου έρχεται ένα εισερχόμενο μήνυμα και το διαβάζω και επιλέγω να απαντήσω (εκεί που λέει "πιέστε για σύνθεση κειμένου"), πατάω πάνω σε αυτό και δεν δέχεται την εντολή μου, αλλά πρέπει να πατήσω τουλάχιστον 15-20 φορές, ίσως και περισσότερο για να ανοίξει το παράθυρο του νέου μηνύματος. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό? Που μπορεί να οφείλεται?

 

μαμά rom=1.4 75ps:down:...το έκανε και σε εμένα...

μαγειρεμένη rom=1.8 turbo,injection EBD,ESP,220ps:lol:

βάλε καμιά μαγειρεμένη rom και απλά θα το δεις να πετάει :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατά τη γνώμη μου σε καμία περίπτωση δεν υπάρχει τόση διαφορά ανάμεσα σε official 1.66 και cooked rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να δοκιμασω cleanEX η oz αλλα βλεπω τον kwbr να ανακοινωνει 1.5.5 για να δουμε Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου σε καμία περίπτωση δεν υπάρχει τόση διαφορά ανάμεσα σε official 1.66 και cooked rom.

 

Δεν έχω την 1.66, αλλά την 1.48. Μήπως ευθύνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την ελληνικη 1.66 και θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να εγκαταστησω το igo και να δουλεψει κανονικα ΧΩΡΙΣ να μετονομασω την καρτα αποθηκευσης σε storage card.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...