Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω βαλει καποια ρυθμιση....Απο που την βαζουμε αυτη ?

 

Ευχαριστω.

 

Ανοιγης τη καμερα,πατας το εικονιδιο κατω δεξια κ μετα πατας το γραναζακι που εμφανιζετε κατω μετα πατας απ το μενου που βγαινει για προχωρημενους και κατω αριστερα πατας εκει που λεει 1/5 και στην αμεσως επομενη καρτελα εχει για τη ποιοτητα,εκει βαζεις εξαιρετικα λεπτομερης..ουφ τα εγραψα!:):p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγης τη καμερα,πατας το εικονιδιο κατω δεξια κ μετα πατας το γραναζακι που εμφανιζετε κατω μετα πατας απ το μενου που βγαινει για προχωρημενους και κατω αριστερα πατας εκει που λεει 1/5 και στην αμεσως επομενη καρτελα εχει για τη ποιοτητα,εκει βαζεις εξαιρετικα λεπτομερης..ουφ τα εγραψα!:):p

 

Ηταν λεπτομερης και το εβαλα εξαιρετικα λεπτομερης...Θα δειξει...Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως με αυτη την ρυθμιση( HKEY_LOCAL_MACHINE\software\htc\camera\image\jpegquaity\supe rfine

Αλλάζουμε την τιμή του 5Msize από 48 σε 746028.)

μου φαινεται πολυ καλυτερη η καμερα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,χρονια σας πολλα και καλη χρονια.Eχω ενα προβλημα.

 

Την περασμενη εβδομαδα αγορασα ενα htc hd2.Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μπορω να στειλω sms,ενω τα λαμβανω κανονικοτατα.Στην vodafone απο το τμημα εξ.πελατων μου ειπαν να ελενξω τον αριθμο του κεντρου μηνυματων.Δεν τη βρισκω πουθενα αυτη την επιλογη.Μηπως γνωριζει κανεις τι συμβαινει ή πηπως θελει καποια ρυθμιση???

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

Έναρξη>Ρυθμίσεις>Μενού>Περισσότερα>Προσωπικά>Τηλέφωνο>Υπηρεσίες GSM/UMTS>Φωνητικό Ταχυδρομείο>Λήψη Ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα,χρονια σας πολλα και καλη χρονια.

 

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο οπως ειπα και μερικες σελιδες πριν. Διαβασα μερικα πραγματα αλλα δεν καταλαβα αλλα. Προσωπικα δεν με ενδιαφερει σχεδον καθολου τα Ελληνικα σαν γλωσσα ουτε στο μενου ουτε στα sms, αλλα θα ηθελε να μπορω να αλλαξω οπως στο PC μονο για sms μενου μονο στα Αγγλικα, κατι τετοιο ειναι εφικτο? Και δευτερη ερωτηση, εγω δεν κατεχω και πολυ απο αυτα τα ρομ που λετε, αν το αγορασω θα πρεπει να αλλαξω ρομ? Τα βασικα θελω απο το τηλ, και κανενα μαιλ και facebook. Σορρυ αν κουρασε το ποστ μου. Ευχαριστω και καλη χρονια σε ολους.

 

Το διάβασα πολλές φορές αλλά να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι κατάλαβα τι θέλεις να πεις. Τέλος πάντων, για να μην μακρυγορούμε, δεν έχεις κανένα πρόβλημα και δεν βλέπω λόγο να χρειάζεται να αλλάξεις ROM. Ελληνικά όπως και αγγλικά θα μπορείς να έχεις άνετα σε sms και επαφές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Καλή & ευτυχισμένη χρονιά σε σας και τις οικογένειές σας!

 

Χθες παρήγγειλα κι εγώ τον λέοντα από simplyelectronics και μου ήρθε συνολικά γύρο στα 534Ε, πολύ καλή τιμή πιστεύω!

 

οφτοπικ:

έχετε να προτείνετε κανένα λινκ για να μπει κανείς στη λογική της δημιουργίας των cab γιατί μέχρι στιγμής έχω ασχοληθεί μόνο με j2me και τα αγαπημένα μας jarάκια :)

 

Χρόνια πολλάααααααααααααααααααα

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

νεος τιτλος στο msmobiles.com

 

Windows Mobile 7 for HTC HD2? HTC says NO!

Unfortunately, the tweet regarding the WM7 upgrade for the HTC HD2 was posted in error and is unconfirmed at this time.

 

και ημουν ετοιμος απο δευτερα να το παραγγειλω απο expansys!

οπως παει θα το καθυστερισω να δουμε τη θα γινει!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια! Χρονια πολλά και καλη χρονιά να έχουμε όλοι! Την Δευτέρα παραλαμβάνω και εγώ το κινητό από Πλαίσιο. Επειδή σκέφτομαι να πάρω και μια καρτούλα η Transcend Memory Card (MicroSDHC, Class 6, with card reader RDP3, TS8GUSDHC6-P3, 8GB) είναι καλή επιλογή ή να πάρω κατι σε sandick; Ευχαρισρώ εκ των προτέρων! :D

 

Κάποιος μια απάντηση και πια προτείνετε να πάρω! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιος μια απάντηση και πια προτείνετε να πάρω! ;)

 

Εάν έχεις τη δυνατότητα για Sandisc, τη συνιστώ περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!

 

Μια ερωτησούλα..

 

Οταν κάνω σύνδεση με το PC σε usb mode (disk drive), και πατώ άνοιγμα φακέλλων ή τον αφαιρούμενο δίσκο, μου βγάζει μήνυμα , τοποθετήστε μια δισκέτα στην μονάδα Ι:

 

Ταυτόχρονα με πετάει έξω και δεν μπορώ να δω την κάρτα μου...

 

Υπ΄όψη ότι η κάρτα ειναι 16G class 2.... Μόνο με soft reset επανέρχεται η κάρτα μου..

 

Καμμιά ιδέα τι συμβαίνει και πως θα το επιλύσω το πρόβλημα????..

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα πολλές φορές αλλά να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι κατάλαβα τι θέλεις να πεις. Τέλος πάντων, για να μην μακρυγορούμε, δεν έχεις κανένα πρόβλημα και δεν βλέπω λόγο να χρειάζεται να αλλάξεις ROM. Ελληνικά όπως και αγγλικά θα μπορείς να έχεις άνετα σε sms και επαφές.

 

Με καλυψες, σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρόνια πολλά

Έχω ένα πρόβλημα , όταν είμαι στο internet και θέλω να δω κάποια βιντεάκια μου ζητεί το flash player , του έχω βάλει των 7 αλλά δεν παίζει , υπάρχει κάποια λύση ?

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα Χρόνια πολλά

Έχω ένα πρόβλημα , όταν είμαι στο internet και θέλω να δω κάποια βιντεάκια μου ζητεί το flash player , του έχω βάλει των 7 αλλά δεν παίζει , υπάρχει κάποια λύση ?

 

FixOperaFlash

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Το οποιο κανει τον browser αρκετα πιο βαρυ οπως ειναι λογικο μιας και το χω δοκιμασει.. Σιγουρα και παλι το browsing ειναι καλυτερο απο τον IE αλλα αν θελουμε να δουμε flash σελιδα οπωσδηποτε εχουμε την ικανοτητα να το κανουμε και απο τον τελευταιο..

Link to comment
Share on other sites

αλλα αν θελουμε να δουμε flash σελιδα οπωσδηποτε εχουμε την ικανοτητα να το κανουμε και απο τον τελευταιο..

 

η να δουλεψετε skyfire :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως με αυτη την ρυθμιση( HKEY_LOCAL_MACHINE\software\htc\camera\image\jpegquaity\supe rfine

Αλλάζουμε την τιμή του 5Msize από 48 σε 746028.)

μου φαινεται πολυ καλυτερη η καμερα

 

Πως το κανουμε αυτο ? Με τον registry explorer στο HKEY_LOCAL_MACHINE δεν βλεπω επιλογη software.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γυρίσεις το manila σε ελληνικό.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Μήπως ξέρεις και πως μπορώ να αλλάξω μεταξύ των δύο γραμμών σε cosmote 2in1?

 

Καλή χρονιά σε όλους.

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως το κανουμε αυτο ? Με τον registry explorer στο HKEY_LOCAL_MACHINE δεν βλεπω επιλογη software.

 

Δες το λίγο καλύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες το λίγο καλύτερα.

 

Μεσα στο HKEY_LOCAL_MACHINE βλεπω Control panel , Explorer, init, loader και Snd

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

η να δουλεψετε skyfire :rolleyes:

 

Ειχα ακουσει οτι ειχε διαφορα bugs και για αυτο δεν τον ειχα βαλει..

Χμμ..:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Kαπου το εχω διαβασει εδω αλλα δεν το βρισκω....Πως γραφουμε με πεζα ελληνικα σε sms ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Kαπου το εχω διαβασει εδω αλλα δεν το βρισκω....Πως γραφουμε με πεζα ελληνικα σε sms ?

Καλή Χρονιά, Χρόνια Πολλά,

Ελληνικά SMS μόνο κεφαλαία (για 160 χαρακτήρες), δες μερικά post πιο πίσω!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά, Χρόνια Πολλά,

Ελληνικά SMS μόνο κεφαλαία (για 160 χαρακτήρες), δες μερικά post πιο πίσω!

 

Ευχαριστω.Αν και εψαξα πισω καπου 7-8 σελιδες δεν ειδα κατι...Ειναι απαραδεκτο ομως.Για λιγοτερους απο 160 χαρακτηρες γινεται ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Αν και εψαξα πισω καπου 7-8 σελιδες δεν ειδα κατι...Ειναι απαραδεκτο ομως.Για λιγοτερους απο 160 χαρακτηρες γινεται ?

 

Γίνεται, αλλά μόνο για 70 χαρακτήρες, αν είναι παραπάνω θα το στείλει σαν δύο μηνύματα, δες και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3031160#post3031160

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3031464#post3031464

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...